İçeriğe Yönlendir

Muayeneden Geçemedik :)

Mustafa Karabulut

Recommended Posts

Mustafa Karabulut

3 yaşına giren aracımı muayne için tuvtürk'e gönderdim, xenonların geçemeyeğini biliyordum ama şansımı denemek istedim, diğer kusurlarım ise beni baya şaşırttı. :) filtreden gelen sesi egsozdan nasıl duydular anlamıyorum :)

muayne2.jpg

muayne1.jpg

img1867jm.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun. Sanırım 1 ay içerinde eksikleri giderip tekrar girmek zorundasınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun, kısa sürede giderilebilecek kusurlar, açık hava filtresi mi vardı, kapalı mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Xenon'lar için en son içeriden manuel ayarlayıcı bile yeterli diyorduk?

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Geçmiş olsun, kısa sürede giderilebilecek kusurlar, açık hava filtresi mi vardı, kapalı mı?

abi normal ampulleri ve filtreyi taktırdım, yarın tekrar gideceğim, K&N'nin bu filtresi vardı, ama normal filtre gibi montaj yapmıştım, üstü orjinal plastik kapağıyla kapalıydı, çıkan sesi egsoz sesi sandı heralde, egsoz gürültülü demiş, insan kafasını kaputa yaklaştırır da duyar :)

img1420rr.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Xenon'lar için en son içeriden manuel ayarlayıcı bile yeterli diyorduk?

Öyle bir hayat yok diye o kadar dedim :) TÜV ün sonunda Türk yazıyor diye içerden elle ayarlamak değil ordaki olay. arabanın seviyeyi otomatik ayarlaması.

Neyse geçmiş olsun abi. eski halojen ampullerini takıp girseydin uğraşmazdın

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Geçmiş olsun. Sanırım 1 ay içerinde eksikleri giderip tekrar girmek zorundasınız.

hemen hallettim abi, yarın tekrar gireceğiz :)

Hımm. far yıkamayı sormayacaklar demekki. :)

xenon'u ilk taktırdığımda kör eden tuning demiştin abi :) ertesi hafta hemen mercekli far bulup monte ettirdim ama bu sefer tuvturk onay vermedi :p

Öyle bir hayat yok diye o kadar dedim :) TÜV ün sonunda Türk yazıyor diye içerden elle ayarlamak değil ordaki olay. arabanın seviyeyi otomatik ayarlaması.

Neyse geçmiş olsun abi. eski halojen ampullerini takıp girseydin uğraşmazdın

valla servise gittim emaneten iki ampul alıp taktırdım, bakım yapılmış bi focusun kirli hava filtresini de taktırıp yarını beklemeye başladım :)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Mustafa geçmiş olsun kardeşim.Yarında benim arabamın muayenesi var bakalım ne diyecekler.. :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

valla servise gittim emaneten iki ampul alıp taktırdım, bakım yapılmış bi focusun kirli hava filtresini de taktırıp yarını beklemeye başladım :)

Filitre sesini egsoza nasıl benzettiler. nasıl bi gaz verdi de araba öyle böğürdü :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Mustafa geçmiş olsun kardeşim.Yarında benim arabamın muayenesi var bakalım ne diyecekler.. :(

valla abi ben sislerdeki xenon ve mühürsüz plakanın sıkıntı çıkaracağını hesaplamıştım, filtre ile ters köşeden vurdular, egsoz ile ne alakası varsa artık :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

gaza bastınmı böğürüyorsa, egzos olarak geçer kayda.

ses arkadan gelmiyor ki abi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Emrenin araba, küllüm orcinal, seninkinin artık markası bile belli değil, Suha nın ki de arabadan çok apartman ekipmanları ile dolu :rofl:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

gaza bastınmı böğürüyorsa, egzos olarak geçer kayda.

Gırtlaktan böğürmüştür o yüzden şeetmiştir o.... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

xenon'u ilk taktırdığımda kör eden tuning demiştin abi :) ertesi hafta hemen mercekli far bulup monte ettirdim ama bu sefer tuvturk onay vermedi :p

Derim, demişimdir :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hayırlısı olsun Karabulut. Sen didişme TuvTürk'le ne istiyorlarsa yap :p

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bu Seferde Hava Filtresi kirli diye geri göndermesinler :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şu far seviye ayarını biraz kurcalasınız hazır yarın gitmişken...Yalnız olay çıkarırsanız muayeneden geçtikten sonra çıkarın...:D Otomatik kelimesi geçmiyor genelgede diye örneğin... :yes: :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Vay geçmiş olsun.Ama bu xenon işi kötü olmuş.Far yükseklik ayarlayıcısı yok diye yazmışlar nasıl var.O zaman otomatik yazmaları gerekirdi.Yanılıyormuyum

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

Hayırlısı olsun Karabulut. Sen didişme TuvTürk'le ne istiyorlarsa yap :p

En sonunda tuvturk belgeseline konu olacağım diye korkuyorum :) kendimizi muayene ettiremiyohh, arabayı nasıl ettireceyik diyecem :)

Şu far seviye ayarını biraz kurcalasınız hazır yarın gitmişken...Yalnız olay çıkarırsanız muayeneden geçtikten sonra çıkarın... :D Otomatik kelimesi geçmiyor genelgede diye örneğin... :yes: :yes:

Serkan Abi aslında derim demesine de, bizim focuslara sonradan takılan x paket mercekli adaptif farlarında bırak otomatiği, far düğmesinin yanındaki ayar butonundan bile yükseklik ayarı yapamıyoruz :) eski farlarımdaki gibi elle yukarı aşağı yapabilsem caz yapacam ama hali hazırda haksızım :)

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Mustafa senin farların niye geçmediği çıktı ortaya.Sende hiçbirşekilde far yükseklik ayarı yok o yüzden kaldın xenon yüzünden değil yani.İstersen yarın sor.İçeride ayar düğmesi olsaydı xenonla geçermiydim diye

Yorum bağlantısı
Sinan Kulaksız

manuel far ayarlı olanlar gecmiyor bildiğim kadarıyla. Ben muayeneye gittigimde sormuştum otomatik far ayarı, mercek ve far yıkayıcısı olmayan xenonlar gecmiyo demiştiler .

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Başlık hatalı. :p

Bu egzos sesi ile ben 2 sefer muayeneden geçtim. Okumak işe yarıyor tabi.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Ateş

öncelikle geçmiş olsun

keşke baştan hava filtresi sökseydin göze batmış gerisi gelmiş galiba hee en önemlisi sızdırmazlık almadan gitmişsin sanırım en önemli ve geçememenin asıl nedeni o bence

ben de 1. ayda yaptırdım muayneyi eksozlar tamponlar ve farlar dahil kağıda geçmedi birtek camlar hafif kusur yazmış onayladı çıkardı

tamam bi tanıdığım vardı istasyonda ancak oda sorun yok senin arabanda endişelenmene neden yokmuş araban geçermiş dedi

far ayarı ve zenondan endişelenmiştim bende açıkcası ama dediğim gibi atlattık

daha fazla uğraşmadan geçmen dileğiyle

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...