İçeriğe Yönlendir

Motor Yağındaki Beyazlama ?

Harun Aydın

Recommended Posts

Yücel Aydoğan

Harun bu ara çok masraf yaptın arabaya kanka valla Allah kolaylık versin

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, Mobil' e geçmekle iyi yapmışsın, sorunun düzelecek büyük ihtimal, Mobil ve Castrol dışı yağ kullanma, işe yaramayanlar; opet-fmy-ne olduğu belirsiz Motorcraft yağ, şuan fiyatı makul olan Mobil, Castrol fazla havalanmış durumda, kısa sürede servislerin bu kazık fiyattan dolayı satmaktan vazgeçeceği Castrol düşüşe geçecek, şu an için Mobil öne çıkıyor, sonra Castrolun fiyatı düşecek bu sefer Mobil kazık hale gelecek, buna göre yağ fiyatlarını değerlendir, en iyi yağlar bu markaların tam sentetik olanları, buharlaşma nerdeyse hiç yapmazlar.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Geçmiş olsun, Mobil' e geçmekle iyi yapmışsın, sorunun düzelecek büyük ihtimal, Mobil ve Castrol dışı yağ kullanma, işe yaramayanlar; opet-fmy-ne olduğu belirsiz Motorcraft yağ, şuan fiyatı makul olan Mobil, Castrol fazla havalanmış durumda, kısa sürede servislerin bu kazık fiyattan dolayı satmaktan vazgeçeceği Castrol düşüşe geçecek, şu an için Mobil öne çıkıyor, sonra Castrolun fiyatı düşecek bu sefer Mobil kazık hale gelecek, buna göre yağ fiyatlarını değerlendir, en iyi yağlar bu markaların tam sentetik olanları, buharlaşma nerdeyse hiç yapmazlar.

anladım abi değiştirdik arık 5 lt mobil 1 full sentedik yazandan aldım 5w30 inş sorun cıkmaz (:80 tl tuttu 5 lt si

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aracı benim kadar kısa mesafe kullanan herhalde çok azdır.Şimdiye kadar böyle bir beyazlama ile Ankara da ilkbahar,yaz,sonbahar,kış mevsimlerinde hiç karşılaşmadım.Sabah akşam 10 ar km yaparım..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aracı benim kadar kısa mesafe kullanan herhalde çok azdır.Şimdiye kadar böyle bir beyazlama ile Ankara da ilkbahar,yaz,sonbahar,kış mevsimlerinde hiç karşılaşmadım.Sabah akşam 10 ar km yaparım..

10 km azmı :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Arkadaş eğer günde 3 km yapıyorsa benimki çok tabii :D

Bence 3-4 km yapıyorlar .. :yes:

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Bence 3-4 km yapıyorlar .. :yes:

evdev iş tam 5 km

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

araştırmalarım sonucunda yağ kapağındaki beyazlama sık sık kısa mesefe kullanımı motorun ani ısınma ve soğuma sonucunda motordaki buharın birikmesinden kaynaklanıyormuş evle iş arası 3 km mesafe araç ısınır ısınmaz stop ediyorum saten conta yanmasında ve hararet sonucu oluşan yağda beyazlama olurmuş sadece kapakta değil ve antifiriz(soğutma suyu)'dede yağ karışımı eksiltme gibi şeyler görünürmüş bir sonraki secenekte daha önce araçta 10 40 yağ kullanılmıştı ve yağı değiştirdiğimde bayağı bi süresi geçmişti kapkara olmuştu bu olabilirmiş yada daha öncesinde yağ katkı maddesi kullanımından kaynaklanabilirmiş

şuğan hala kapakta süt gibi beyazlık oluyor kısa mesafe kullandığım için zamanla geçeceğini söylediler

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...