İçeriğe Yönlendir

Kumho Vs Pirelli (225/50 R17) Tercihi

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Daha önce lastik konusunda fikirlerinize danışarak yaz lastiği almaktan vazgeçip kış lastiği almıştım ve artık yaz lastiği almanın vakti geldi.

Gel gelelim iki lastik arasında gidip gelmekteyim.

Ebat 225/50 R17

- Pirelli P7 Cinturato (Çağlar Abi'nin tavsiye ettiği) (360 TL) x 4 = 1.440 TL

- Kumho KU 39 Ecsta (245) x 4 = 980 TL, Fark = 460 TL

Kumho'nun kışlıklarından bu kış çok memnun kaldım (KW17) ama yazlıkları ile ilgili en küçük tecrübem yok.

Pirelli'nin bu serisi AUDI lerde fabrika çıkışlı geliyor. Audi, A6 gibi prestijli bir arabayı güvenmese bu lastiklere emanet etmez diye düşünüyorum.

Beni düşündüren tek nokta aradaki yaklaşık 500 TL ye değer mi? Kumho yüksek performans lastiği diye geçiyor ısınınca iyi yol tutuyordur ama geç ısınıyordur.

Pirelli ADAC testlerinde bu lastik ile birinci olmuş.

Her zaman ki gibi fikirlerinize ihtiyacım var özellikle KUMHO kullananlar ne der?

Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

İnternette gördüğüm kadarıyla tüketici genellikle f/p olarak memnun,benim de merak ettiğim konulardan biri... forumdaşlar daha derin yorumlar getirecektir :) Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
(düzenlendi)

Aldığım duyumlara göre bu dönemde Pirelli'de ciddi derecede indirimler mevcut. Pirelli için vakti zamanında pek iyi lastik olmadığı söylenirdi ancak son serilerinde kalite düzeyi arttırılmış durumda. Kumho'nun kalitesi iyidir, ancak bir pirelli kadar olamayacağı kanaatindeyim...

P Zero serisinin fiyatları hakkında bilgin var mı acaba?

tarihinde Mert Can Üzger tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aldığım duyumlara göre bu dönemde Pirelli'de ciddi derecede indirimler mevcut. Pirelli için vakti zamanında pek iyi lastik olmadığı söylenirdi ancak son serilerinde kalite düzeyi arttırılmış durumda. Kumho'nun kalitesi iyidir, ancak bir pirelli kadar olamayacağı kanaatindeyim...

P Zero serisinin fiyatları hakkında bilgin var mı acaba?

Pirelli de sadece P7 Cinturato'ya bakıyorum, diğer modelleri düşünmüyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kumho 31 i aldım taktım, jantların yere değmemesini sağlamakta, P7 ile tek ortak noktaları bu.

rakamı nefismiş

Çağlar abi, P7 daha ağır basıyor ama emin olamadım.

KU39 da jant koruyucu yok sanırım. KU31 en çok satılan modeli o da değerlendirilebilir.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Furkan fark ciddi, Dunlop da bakmanı öneririm. İşin doğrusu lastik demek can demek hayat demek yola tutunmak demek :)

Pek tasarruf yapılacak bir kalem değil ama Kumho da kesinlikle kötü bir lastik değil. Elbette bir P7 de değil.

Bu arada yeni 3 serisi , 2012 yeni kasa 3.20D modeli için (184 Bg) P7 Cint'yu orjinal ekipman olarak lanse etti.

Aynı seri lastik Jag ve Audi'nin bazı serilerinde fabrika lastiği.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan fark ciddi, Dunlop da bakmanı öneririm. İşin doğrusu lastik demek can demek hayat demek yola tutunmak demek :)

Pek tasarruf yapılacak bir kalem değil ama Kumho da kesinlikle kötü bir lastik değil. Elbette bir P7 de değil.

Bu arada yeni 3 serisi , 2012 yeni kasa 3.20D modeli için (184 Bg) P7 Cint'yu orjinal ekipman olarak lanse etti.

Aynı seri lastik Jag ve Audi'nin bazı serilerinde fabrika lastiği.

Evet abi, adi lastik yüzünden mondeo ile takla attık o yüzden lastikten kısmayayım diyorum ama bütçeyi de düşünmeden edemiyorum. Kumho'nun kışlıklarından da memnun kalınca....

Bu arada Eskişehir'de ki bayi yan çiziyor 1 nisanda zam gelecekmiş lastik fabrikada yokmuş falan bugün arayıp net fiyat dönecek.

Yani senin önerdiğin yere gelme ihtimalim yüksek :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

pirelli p7 kullanıyordum jetta aracımda hiç memnun değildim sonrasında energy saver e geçtim çok memnun kaldım

şuanda 225-50-17 seride michelin sport exalto çok iyi bir lastik test ettim ve çok memnun kullanan kişide

bu arada p zero ya neden bakmıyorsunuz? p zero p7 nin kat kat üstü bir lastik

Kullandığınız lastik sadece P7 ise Cinturato serisi ile çok fark var.

Bir de Michelin lastiğin teki 550 TL maalesef o biraz bütçeyi deler geçer :)

P Zero'yu hiç bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Furkan ben şu anda toyo alacağım. Büyük risk almış olacağım ama internette memnun olan yorumları okuyunca karar verdim sipariş verdim bugün yarın gelecek. 205/50/17 Toyo 195 tl tanesi. Pirelli P7 350 Tl conti 400 küsür diğerlerini söylemiyorum zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Toyo procex f1 mi?

Model bilgim yok süpriz olacak :). Zaten bizim lastikler bela boyutta olduğu için bulmakta sıkıntı yaşadık. 205-50-17 heryerde bulunmuyor. 205-55-16 nın gözünü seveyim heryerde bulunuyor ve fiyatı bizimkiyle yarı yarıya :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

İkisi de pahalı. 16 janta geçin :) O şartlarda kumho almazdım ama.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Furkan KUMHO SOLUS KH25 (205x55x16 ölçüler) kullanıyorum.. son derece memnunum.. şöyle söyleyeyim ki kışın o kadar kar yağdı 1 kere patinaja düşmedi.. frende de gayet başarılı.. önceki lastiklerim pirelliydi.. çok çabuk sertleştiğinden yol tutuş ve konfor bozulmuştu..

Dunlop lastikleride araştırabilirsin,şirket aracımda dunlop var onlarda gayet başarılı..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam bana mı dediniz bilmiyorum ama bendeki jant orjinal 17 " ghiaX araç :(

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hocam bana mı dediniz bilmiyorum ama bendeki jant orjinal 17 " ghiaX araç :(

Hocam 16 janta geçersem janta para ayıracağım zaten alacağım lastiği 4 yıl kullanacağım.

16 janta geçersem artı olarak 1 jant ve lastik daha almak gerekecek. İşin özü gülü sevdik dikeni de batacak :)

Furkan KUMHO SOLUS KH25 (205x55x16 ölçüler) kullanıyorum.. son derece memnunum.. şöyle söyleyeyim ki kışın o kadar kar yağdı 1 kere patinaja düşmedi.. frende de gayet başarılı.. önceki lastiklerim pirelliydi.. çok çabuk sertleştiğinden yol tutuş ve konfor bozulmuştu..

Dunlop lastikleride araştırabilirsin,şirket aracımda dunlop var onlarda gayet başarılı..

Dunloplara da bakıyorum da pirelli ile aynı testte geride kalmış fiyatları da aynı gibi.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Furkan testler iyidir güzeldir ama pirelli çabuk sertleşir haberin olsun..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Dunlop SP Sport Maxx TT modeli içinde 295 TL fiyat aldım? (hatta 12 taksit 325 TL)

Testte P7 den hemen sonra gelen lastik.

Kumho olmayacaksa Dunlop ile Pirelli arasında nasıl bir fark olur?

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Pirelli p7 Mehmet özyürek abide var memnunum diyor. Bir görüş derim

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Pirelli p7 Mehmet özyürek abide var memnunum diyor. Bir görüş derim

Mehmet hocam P7 iyidir eminim.

Ama Dunlop'u ucuza buldum hemde p7 ile yakın ayarda bir lastik.

Cumartesine kadar bu fiyat geçerli, adamın elinde de var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ben GP Tjet de Dunlop SportMaxx kullanımdım 205-45-17, çok iyi bir lastik parasına göre. Zaten Goodyear sahibi Dunlop'un.

Biraz sert bir lastk ama.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben GP Tjet de Dunlop SportMaxx kullanımdım 205-45-17, çok iyi bir lastik parasına göre. Zaten Goodyear sahibi Dunlop'un.

Biraz sert bir lastk ama.

Abi sert ise bana gitmez, zaten 407 süspansiyon sert, lastikte sert olunca her daim takur tukur.

Bri-sa da çalışan arkadaşım önermemişti benim araca mesela sert olduğu için.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam P7 iyidir eminim.

Ama Dunlop'u ucuza buldum hemde p7 ile yakın ayarda bir lastik.

Cumartesine kadar bu fiyat geçerli, adamın elinde de var.

Dunlop kötü demedim. Sadece p7 sertleşiyor denmişti. Bu konuda Mehmet Abiyle görüşebilirsiniz demiştim. Yoksa p7 350 tl benim araç için. Seninki için biraz daha pahalı olacağını düşünüyorum. O yüzden karar sizin. Ben artık dünya para vermekten bıktım lastiklere. Şimdi toyo alacağım en azından verdiğim para içime oturmayacak :) Dunlop sordum 250 Tl dediler.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Dunlop kötü demedim. Sadece p7 sertleşiyor denmişti. Bu konuda Mehmet Abiyle görüşebilirsiniz demiştim. Yoksa p7 350 tl benim araç için. Seninki için biraz daha pahalı olacağını düşünüyorum. O yüzden karar sizin. Ben artık dünya para vermekten bıktım lastiklere. Şimdi toyo alacağım en azından verdiğim para içime oturmayacak :) Dunlop sordum 250 Tl dediler.

Yok hocam doğrusunuz, Pirelli fiyatları muhtemelen 1 Nisandan sonra 400 üstüne çıkacak. Zaten kışlıklara 960 TL verdim, bunlara da 1500 TL vermek zorlayacak biraz. O yüzden Kumho KU39 a doğru yanaşmaya başlayabilirim. Dunlop sert lastikse zaten yanağı 55 den 50 ye indirdik, konfor iyice kaybolacak.

Ben yinede Mehmet abiye bir sorayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...