İçeriğe Yönlendir

Alaşım Janttaki Çizikler Ve Jant Boyama

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Uğur Koçyiğit

Arkadaşının dediği şekilde uygulayabilirsin,sprey şeklinde bir şeyle jantlara sık cam sil vs şişesi olabilir, lastiklere zararı olabilir temas ettirmemeye çalış,daha sonra bir güzel durula prıl pırıl olacaktır

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

hayır sadece kulaktan dolma bilgiler... Sonax jant temizleyici sıkınca extra uğraşmak gerekmiyor mu ? Spreyi sıkıp sadece suyla durulayınca olay bitiyor mu ?

Detaylı olarak uğraştırmadan 3 aylık balata tozlarını çıkarttı.

Spreyi, ıslak jantlara sıkıp 3-5 dakika bekliyorum.Köpüklü fırçayla temizleyip, duruluyurum.

Bu sayede hem jantlar temiz ve pırıl pırıl oluyor, hem biraz daha geç kirleniyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir

Arkadaşınız jant ve lastik ticaretiyle mi uğraşıyor?

Aahahaha

Neyse konuya dönelim :D

Bu karışım falan gibi garip formüller hiçte rasyonel değil.

En iyisi,ne olduğu belli olmıyan garip jant temizleme ürünlerinden ziyade,bildik kalitesi onaylanmış,janta orta ve uzun vadede zarar vermiyecek temizleme ürünleri kullanmanız daha iyi olur.

Son zamanlarda bizim en çok uğraştığımız konulardan birisidir bu;

Kullanıcı yada yıkamacı garip garip ürünler kullanıyor ne olduğu belli olmıyan,sonra janttta yada kapakta garip deformasyonlar meydana geliyor,sonrada jantı değiştir diyor :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Gökhan Tınmaz

Aracımın sağ ön jantı çizildi.Kaskomunda hazır kasarsızlığı bozulmuşken bu sene bitmeden yaptırayım dedim.

Servisim Kasko şirketimle anlaşmalı olduğu için oradan yaptırayım dedim ama rengini tutturamayacaklarını söylediler.O yüzden boyatamadım.Bulunduğum şehirde kasko şirketimle anlaşmalı başka bir kaportacı veya servis yok.Başka bişe yapamaz mıyım?Jantım öle çizik mi kalacak? :D

Bir yol gösterirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tınmaz

Bende anlayamadım komik gerçekten.Jantın rengi düz gri adam sadece aytozu gri araba boyası var anca ona boyarım dedi bide utanmadan. :D

Nasıl servis bunlar bende anlamadım.Bunların beceriksizliği yüzünden kaskomdan faydalanamayacağım mı şimdi onu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigortan hangi şirketten.. bizimkindense tavsiyelerde bulunabilirim..

Benim jantın biri çizilmişti.. 25 liraya boyatmıştım.. Orjinalinden ayırmak da mümkün değildi.. Bir yapan bulunur..

Yorum bağlantısı
Cansel Kansu
(düzenlendi)

ben olsam arabayı çoktan satmıştım. kasko tek jant faturasını kabul etmiyor mu? çizikse, boyanamıyorsa sigortanın bunu karşılaması lazım değil mi selçuk bey?

araba boyası değil ki bu beyler tek seferde boya tutsun. var mı bilen jantın boya kodunu? yok. adam deneyecek, olmayacak, bi daha deneyecek, bi daha, bi daha. 5 kere boya atacak, senden bir boya parası alacak. boyayan olsan boyar mısın o paraya?

tarihinde Cansel Kansu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tınmaz
(düzenlendi)

Kaskom Axa-Oyak'tan.Jantımın boyası parlak metalik bir boya.

Vernikli gibi duruyor.Jantları kaskoya dahil ettirmeden önce başka bir yerde parayla boyatmıştım 50YTL almışlardı ama adam aynı orjinali gibi yapmıştı.

Onun dışında renk tutturma garantisi veren yer yok zaten buralarda.

Hatta ismini söyliyim Gezer Oto.Boyattığım yerin adamlar trakyada baya ünlü tuning dergilerine falan çıktılar.Vatandaş boya tabancasıyla resim çizebiliyor.

Air-Brush mı neydi yaptığı şeyin ismi.

Neyse velhasıl anlayacağınızbedavaya bu iş olmayacak yada ben servisi iyice sıkıştıracağım ve jantı zorbela kaskoya yenileteğim.(Eğer öyle bişey mümkünse?)

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cansel Kansu

Ben bu jantı boyatmıştım.. Yaldızlı boya+vernik.

gayet güzel olmuş da, neden arabanın sırtında değil de stepnede peki?
Yorum bağlantısı
Cem Akbulak

Neyin rengini tutturamayacaklarmış? Jantınmı?

Onlar bu işi bıraksın lahmacuncu falan açsın...

aynen katılıyorum iyi sallamışlar valla.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

gayet güzel olmuş da, neden arabanın sırtında değil de stepnede peki?

Bu jantı eğmiştim.. Düzelttirdim. Isıtılarak düzeltildiği için, kullanmak içime pek sinmedi.. Bir tane yeni jant alıp taktım.. Bunu da stepneye attım..
Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir

Neyin rengini tutturamayacaklarmış? Jantınmı?

Onlar bu işi bıraksın lahmacuncu falan açsın...

Yok yok Mertol öyle değil.

Bir renk var adı, chrystal tıtanıum.

Eğer böyle birşey yada buna yakın birşey ise,tutturmak çok güç.

Çünkü bu renk jantlarda birbirinin üstüne atılmış iki farklı boya var.

Haa çok baba bir usta üstesinden gelirmi?Bilmiyorum ama,çok riskli bir iş bu.

Fakat hani diğer,bildiğimiz jantlardan ise,sorun olmamalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gökhan Bey, şu jantın resmini yakın çekim olarak bi görmemiz mümkün mü..

Yorum bağlantısı
Gökhan Tınmaz

Dijital bi makina bulabilirsem çekip konuya koyarım ozaman.

Çizikler yakından belli oluyor ve çirkin duruyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Serkan Öz
(düzenlendi)

Benim ghia'nın jantlarının ortasındaki krom kaplamalı kapakların boyaları ford amblemi ile birleşim yerlerinden atma yaptı. ayrıca bazı yerlerde beyazlaşmalar oldu.

Servise gösterdim, yenilerini takalım eskilerini ford'a gönderelim eğer garantiden değişim onaylanmazsa sen ödersin dedi. tanesi 45ytl+kdv imiş.

Tamam desem yenileri takıp eskileri gönderecekler, eğer onaylanmazsa yenileri istemiyorum deme şansım olmayacak(çünkü onlar araca takılmış olacak). cevap 15 günde geliyormuş.

Daha önce bu problemle karşılaşan oldu mu?

Serviste 4 tane ghia araca baktım 3ünde aynı dert var,

ford bunları garanti kapsamında değiştirir mi sizce?

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Yenisini takmadan eskiyi göndersinler.. Olmuyormuymuş..

15 gün kapaksız dolaşırsam olurmuş..

4 araçtan üçünde bu sorun varsa, malzeme hatalı demektir. Bence değiştirmeleri gerek. Ama aşınma süresi falan deyip, kaçak da güreşebilirler..

Buna da direksiyon gibi sarf malzeme mi diyecekler yani :)

Ucuz da değil ki;

45ytl x4=180ytl+kdv

=212,4ytl!

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

15 gün kapaksız dolaşırsam olurmuş..

Dolaş nolacakki.. 15 gün dediğin nedir.. Günler o kadar hızlı geçiyorki farkına bile varmazsın..
Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Dolaş nolacakki.. 15 gün dediğin nedir.. Günler o kadar hızlı geçiyorki farkına bile varmazsın..

öle yapıcam galiba, o kadar para verilmez o kapaklara.

onaylamazlarsa da başka bi çözüm bulucaz artık...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...