İçeriğe Yönlendir

Xenon Kit İle Xenon Işığı Veren Beyaz Ampül Arasındaki,Işık Farkı?

Burak Bozkurtt

Recommended Posts

Burak Bozkurtt

sizce arkadaşlar xenon kitle xenon ampul arasında ne gibi fark var

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ne fark değilde, ne parçalar var daha doğru olur sanırım

xenon kit, içinde xenon ampüller-balastlar ve tesisat kablosu var

12V-35W-HID-Xenon-Kit.jpg

xenon ampülse bu kitte ki ampul oluyor :)

xenon ampüllerinse birçok tipi var, d1s-d2s yada h4-3 motorlu xenon gibi...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kavramlar karışmış, pilav ile pirinç arasındaki fark gibi bir şey olmuş

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

arkadaşlar sanırım konuyu biraz saçmalamışım pardon

demek istediğim xenon kit ile xenon görünümlü piyasada 30-40 tl ye satılan ampullerin farkını sormak istedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

arkadaşlar sanırım konuyu biraz saçmalamışım pardon

demek istediğim xenon kit ile xenon görünümlü piyasada 30-40 tl ye satılan ampullerin farkını sormak istedim

Xenon görünümlü beyaz ışık veren ampuller normal sarı ampullerden çok kötüdür.. Önünüzü göremezsiniz..

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Amacınız beyaz ışıksa Osram'ın ona uygun güzel ampülleri var.

Benim arabayı aldığımdan beri amacım bu ama, 3 senedir fırsatım olmadı :) Her seferinde çabuk patlıyormuş almıyayım diye diye zor tutuyorum kendimi :)

200 saat ömür biçiyorlar ortalama, doğru mudur?.. Birde arıza ışığı yakmayan led park lambası bulmam gerek, yoksa farlarım yandı yanacak.. Nerden bulsak ne alsak.. :unsure:

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Mehmet abi....... :rolleyes: Bir park lambası istiyorum beyaz led hemde uzun ömürlü hemde arıza ışığı yakmayan hemde hemen istiyorum abi.. :)

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

pr_01_6103_max.jpg

arkadaşlar narva marka bu ampulmü

OSRAM HYPER H4.jpg

yoksa osram hyper white mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi....... :rolleyes: Bir park lambası istiyorum beyaz led hemde uzun ömürlü hemde arıza ışığı yakmayan hemde hemen istiyorum abi.. :)

Bismillah... Bu ben değilimdir inşallah... :D

Hem artık bu tür işlere Servet bakıyor :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben de sarı far "ampülü" isyorum. Şu eski fransız tarzı. herkes xenon takıyor ben de belediye aracı gibi gezeyim. h7 için link? (passat).

pr_01_6103_max.jpg

arkadaşlar narva marka bu ampulmü

OSRAM%20HYPER%20H4.jpg

yoksa osram hyper white mı

Bunları dolmuşlar takıyor sanırsam. :)

Yorum bağlantısı
şahin Sucuoğlu

sizce arkadaşlar xenon kitle xenon ampul arasında ne gibi fark var

xenon ampul 12v ile çalışır. ama zenon kit balans cihazı baya bi yuksek voltajla çalıstıgı için daha iyi gosterıyor. o voltajda yanlış hatırlamıyosam 20.000 veya 25.000 voltlar arasında değişiyor :D

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

h4 zaten aydınlatma olarak sıkıntılı... bence night breaker tercih edin...

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt
(düzenlendi)

Ben de sarı far "ampülü" isyorum. Şu eski fransız tarzı. herkes xenon takıyor ben de belediye aracı gibi gezeyim. h7 için link? (passat).

Bunları dolmuşlar takıyor sanırsam. :)

69.jpg

mehmet abi bu da sana

Osram All Season 12V H7 55W Sarı

tarihinde Burak Bozkurtt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Renk olarak aynı görünebilir ama xenon ampül 3200 lümen güçünde ışık verirken mavi camlı ampüller 700 lümen civarı ışık verir. Yani 4 kat daha az ışık. Yağışlı havada farları açsanızda açmasanızda çok fazla fark olmaz.

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

kısaca neymiş mavi ampüllere bulaşmıycaz beyaz osram night breaker favori şu anda türkiye de

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

arkadaşlar birde tavan ve plaka lambalarını değiştircemde tavsiyeniz var mıdır ben şunu buldum hoşuma gitti sizcepr_01_1830_max.jpg

Yorum bağlantısı
şahin Sucuoğlu

O lambadan bende taktım 2 dk. sonra geri çıkarttım çok az ışık veriyor.Sonra yakşık 10 cm. lik led koydum daha iyi oldu..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Merceksiz farda kesilme çizgisi olsada kesilme çizgisinin üstüne ışık gitmesi %100 engellenemiyor. Xenon kullanıldığında normal halojen ampülde gözümüze yansıyan o az ışık 4 kat daha artarak rahatsız edici seviyeye geliyor. Bunu engellemek için far ayarında farları birkaç derece daha indiriyorlar. Fakat bu sefer önümüzde kısa mesafede yoğun bir aydınlık bölge oluşuyor. Gözümüz yoğun ışık bölgesine alışacak ışık dışındaki bölgeleri daha az görmeye başlıyor. Göz alma nedeniyle düşürdüğünü far seviyesinden dolayı ve önünüzde biriken yoğun ışığın gözü etkileyerek diğer bölgeleri daha karanlık görmenizden dolayı hızınız biraz arttığında riskler artmaya başlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Fotoğraf makinasının bulunduğu seviyeye bukadar ışık yansıyorsa ayar nekadar kurtarabilirki..

qox840.jpg

dscf3241fo.jpg

hidsidebeam.jpg

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

philips h7 beyaz zeminli ampül kullanıyorum karşıdan xenon'dan farkı yok ama içerden öyle değil özellikle yağmurda görüş çok düşuyor

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Birde arıza ışığı yakmayan led park lambası bulmam gerek, yoksa farlarım yandı yanacak.. Nerden bulsak ne alsak.. :unsure:

Arıza ışığı vermeyeni bilmem. Onu ledci arkadaşlar (emmi falan) bilir.

Bismillah... Bu ben değilimdir inşallah... :D

Hem artık bu tür işlere Servet bakıyor :D

Benim şimdi farlarım yansın mı abi, ben bunu mu hakediyorum :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alkan Koca

merhaba arabamı aldığımda ilk yapacağım şey zenon taktırmaktı ancak zenon taktıracağımı duyan herkes sakın öyle birşey yapma dediler :shok: yağmurlu, sisli havalarda önünü göremezsin dediler ben genede dinlemeyip :fiuw: tanıdık bir aksesuarcıya gittim o da sakın alma bak ben bu ürünü satıyorum ama kendi arabamda kullanmıyorum dedi ve vaz geçtim :blush: şimdi de normal ampülü beyaz ampülle değiştirildiğini duydum o daha iyi oluyor dediler birde size danışayım dedim yorumlarınızı bekliyorum :)

birde bu ürün iyimdir ? http://www.sahibinde...77466960/detay/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...