İçeriğe Yönlendir

İzmir'in ST'si Geliyor

Altan Berkman

Recommended Posts

Altan Berkman

Gerçekten mercekli far çok değiştiriyor bu arabayı. Güle güle kullanın çok güzel. :nazar:

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Altan Berkman

Ön tamponunuz yan sanayi mi?

Fiber değildir,plastiktir

Yorum bağlantısı
Buğrahan Korkut

maşallah aracınız harika olmuş.bu jantlardan şuan bulabilceğimiz biryer var mıdır?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

eksozları taktım ben abi :)

8520198298_09de5f08a1_b.jpg

20130301_114834 by talay21994, on Flickr

Bektaş bu jantlar OEM mi? F2 ile F2.5 st jantı arasında ne gibi farklar var. Bunları ayırt edemiyorum ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Teşekkür ederim. Genelde replicalarını gördüğüm için iyice içinden çıkılmaz hale gelmişti. F2.5'un jantı daha güzelmiş bu arada.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

O halde Bektaş'ın aracındaki jantlar OEM F2,5 jantı oluyor. Değil mi?

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Altan bey soru sormuştum, cevap vermek istemeyebilirsiniz anlayışla karşılarım.

Sadece yan sanayi, orjinal, cevap vermek istemiyorum demeniz yeterlidir.

Ben de yerli üretim ST tampon almayı düşünüyordum, sizin tamponun farların altında 1'er cm'den büyük açıklıklar tampon yan sanayi diye bağırıyor, o yüzden merak ettim.

10 yıldır 0,001mm hassasiyetteki CNC tezgahlarında çalışıyorum. 1 cm yi göremedim valla.

Nasıl ölçtünüz?

Yorum bağlantısı
Altan Berkman

Altan bey soru sormuştum, cevap vermek istemeyebilirsiniz anlayışla karşılarım.

Sadece yan sanayi, orjinal, cevap vermek istemiyorum demeniz yeterlidir.

Ben de yerli üretim ST tampon almayı düşünüyordum, sizin tamponun farların altında 1'er cm'den büyük açıklıklar tampon yan sanayi diye bağırıyor, o yüzden merak ettim.

Emre bey

tampon orjinaldir

bir de açıklık 1cm degil

nedeni ise tamponu taktığım gün aracı hafif dokundurdum ve tampon az aşağı sarktı,bir daha da ilgilenemedim

umarım açıklama yeterli olmuştur.

bu arada cevaplanmayan sorularınıza yorum yapmanızı pek doğru bulmuyorum

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
(düzenlendi)

Gozumle bu kadar gorebildim, kaba sekilde yazdim, 45500 nano metrelik acikliklar dikkatimi cekti diyecek halim yok, konu ilan degilki, neden alindiniz?

Alinacak birsey yok. 1cm den fazla diye fotografdan nasil anlayabildiginizi sordum.

Konunun ilan olup olmamasi ne alaka. Ben malzemeye vs birsey demedim. Nasil bralara cekebildiniz bilemiyorum.

tarihinde Hasan Tahsin Şipit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Sizin işiniz CNC benim işim grafik, sizin tezgahta anladığınızı ben grafik üzerinde anlarım. Anlayacağınız şekilde anlatayım. Sizin göremediğiniz 1 CM'lik açıklık 2 CM'ye oldukça yakınmış.

Şimdi oldu. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İ.Göksel Yaman

Emre Bey ;

Yerli üretim ST tamponu hangi Firma yapıyor merak ettim ?

Birde Yan Sanayi ve Orjinal arasındaki farkı sadece açıklıktan anlaşılmaz.. Altan'ın tampon kastığından o şekilde duruyor.. Orjinaldede durum değişmez..

Forumda birçok arkadaşımızda Yan Sanayi Tampon var.. Hepside hatasız!.. Farkı başka nasıl anlıyorsunuz merak ettim..

Ayrıca bir konuya açıklık getirmek istiyorum Fiber ST Tampon piyasada bulunmaz öyle birşey yok..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Burada ford parçacısı arkadaşım toptan üretim yaptırabiliriz dedi. O yüzden ben de bayadır araştırıyorum. Ürününüze bir şey demedik, ömür takmış çokta güzel olmuş. Bu tamponun far altı açık olduğundan acaba yerli olduğundan mı böyle olur diye düşündüm, hasar varmış öğrendik. Uzatıp, tartışacak bir durum yok. Fiber ST diye de ben söylemedim.

Benim ürünüm değil canım o nereden çıktı :) Ben Orjinal Tampon kullanıyorum.. Orjinalde ise birebir oturmadigi noktalar var.. Yani orjinal olup, olmadığına açıklıktan teshis koyamayiz...

ST tampon için Türkiye'nin en büyük otomotiv plastik üreticisi ABS plastik için görüşüldü.. Bir ST ön tampon 7 farklı kalıptan oluşuyor.. İnanın orjinal fiyatını geçiyor yeni kalıpların yapılması ve imalatı.. Şuan için ST ve CC öntampon için çinli bir firmanın katologları fiyatları ile bilgim dahilinde.. Ve ithalatını yan sanayi olarak yapan tek firma..

Ford yedek parcacısı arkadasınıza bir sorarmisiniz nerede imal ettirmeyi düşüyor ? Ben söyleyim oda çin den siparişini verecek..

Tabiki tartışacağiz uzatacağız ki yanliş bilininler doğruyu bulsun..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Fiber RS tampon yaptirdim o yuzden tartismaya gerek yok diyorum. :)

Hayırlı olsun aman dokunmayın biryere :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İnsallah, kaskoya islettik mini onarima guveniyoruz. :) Allah nazardan saklasin diyelim.

Fifty Osman mı yaptı tamponu ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Birol Özgür

Herşey çok güzel olmuş güle güle kullanın. Lastikler barum marka galiba. Bende barum alacaktım son anda toyo aldım. Lastiklerinizden memnunmusunuz? Daha önce toyo kullandıysanız sizce barummu yoksa toyo mu iyidir. Lastikci barumları çok övmüştü bana ama ben kararsız kalıp toyo aldım.

Yorum bağlantısı
Altan Berkman

Herşey çok güzel olmuş güle güle kullanın. Lastikler barum marka galiba. Bende barum alacaktım son anda toyo aldım. Lastiklerinizden memnunmusunuz? Daha önce toyo kullandıysanız sizce barummu yoksa toyo mu iyidir. Lastikci barumları çok övmüştü bana ama ben kararsız kalıp toyo aldım.

toyo hiç kullanmadım

barumlara gelince ben çok memnunum,çok güzel yol tutuşu var,özellik ile ıslak zeminde ve sessiz bir lastiktir :yes:

Yorum bağlantısı
Birol Özgür

toyo hiç kullanmadım

barumlara gelince ben çok memnunum,çok güzel yol tutuşu var,özellik ile ıslak zeminde ve sessiz bir lastiktir :yes:

Bende toyo ilk defa aldım parasına göre çok iyi lastik. 3 Sene önce falan barum bravuris 1 modelini kullanmıştım çok sert ve sesli idi bravuris 2 modelini bilmiyorum herhalde baya bi iyileştirme yapmışlardır lastikci çok övmüştü. Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Veysel İçen

bir foto daha

nWaTe.jpg

Abi yakışmış nerde aldın ve kaça mal oldu tşk  :nazar:

Yorum bağlantısı
Altan Berkman

Abi yakışmış nerde aldın ve kaça mal oldu tşk  :nazar:

neyi nereden aldım?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Veysel İçen

neyi nereden aldım?

Yalnış anlaşılma :) Abi  bu st tamponmu geçiyo yoksa difüzör olarakmı geçiyo birde fiyat ?

Yorum bağlantısı
Altan Berkman

Yalnış anlaşılma :) Abi  bu st tamponmu geçiyo yoksa difüzör olarakmı geçiyo birde fiyat ?

kardeşim bu difüzör olarak geçiyor

İlteber Göksel Yaman arkadaşımızla irtibata geçebilirsin

elinde kaldıysa ondan alabilirsin  ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...