İçeriğe Yönlendir

Fiesta V İçin Jant Önerileri...

Guest Serdar Kahya

Recommended Posts

Hasan Tahsin Şipit

Kesinlikle titanyum jantı. Hatta satılıklar da çok uygun fiyata olması lazım.

Yorum bağlantısı
Guest YAŞAR DEMİR

Erkan Jant Lastik 850tl ye 2.el dedigin jantı buldum kardeşim O.z de Adnan 2400 fiyat verdiler orjinal için china kopya fiyatları 1400 civarı dedi jantcı.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Ya fiesta St jantı yada kalın 5 kol ve kollar dışarıda biten herhangi bir model. Dikkat ederseniz titanyum ve oz.'ların kolları dışarıda biter bu yüzden olduğundan daha büyük dururlar. Sizin verdiğiniz linkteki jantın 17inc olanını bile alsanız ozların 15" olanı gibi bir izlenim verir. Kişisel fikrim bu tabi.

Yorum bağlantısı
Guest YAŞAR DEMİR

Yigit 17 olanı söyledim lastikçilere 205 / 40 / 17 takarsan ancak lastikleri ancak o şekılde kullanabilirsin yoksa bu arabalarda 17 sürter diyorlar

burada jant önerilerinizi resimle gösterirseniz sevirim arabaya hiç bir jant bulamıyorum .

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Yigit 17 olanı söyledim lastikçilere 205 / 40 / 17 takarsan ancak lastikleri ancak o şekılde kullanabilirsin yoksa bu arabalarda 17 sürter diyorlar

burada jant önerilerinizi resimle gösterirseniz sevirim arabaya hiç bir jant bulamıyorum .

Doğrudur tam olarak 17" olduğunda hangi lastik ölçüleri kullanılabiliyordu hatırlamıyorum ama üreticinin tavsiye ettiği en fazla 16" zaten. 17" takanlar yok mu? Var evet ama uzun vadede arabanın yorulması yıpranması ve yakıta yansıyor tabikide. Ben mesela fiesta da 15 kullanmama rağmen et kalınlığından dolayı jantlarım dışarı çıkık duruyordu ve yük bindiğinde arkalar sürtme yapıyordu. Tabi o duruşu hoşuma gittiği için öyle kullandım :)

Araba ne renk ? Van'sa muhtemelen beyazdır diye düşünüyorum ama :)

Mesela ben olsam buna çok benzer bişey hatta Et değeri fiestaya olcak şekilde aynısı varsa alırdım. Orjinal RC jantı.

dsc05461v.jpg

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Arkadaşlar, hangi marka ve ölçü jant tavsiye edersiniz ? Tavsiyede bulunurken fiyatı dikkate almayınız. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu forumda bbs jant kullanan varmı :biggrin:

Fiestacılar gelir şimdi.Ama sizin kullanım amacınızda önemli.Görsellik konfor hangisi öncelikli sizin için

Yorum bağlantısı
Guest YAŞAR DEMİR

Aslında bu Jantlarda Güzel Arabaya Yakışır Aslında ben Benim jantcıya bir haber bırakayım Düşerse Bunlardan takarız.Aslında Et 35-42 jant ölçüsü çok cins bir ölçü jant buluyorum Et degerinden dolayı bir türlü araca takamıyoruz usta bu sürter diyip cıkıyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu jantlardan bulursanız kaçırmayın derim ama nerdeyse karaborsa da bunlar.Çok kişi arıyor o yüzden de deli para istiyorlar.306 da acayip şahane duruyor bunlar. :blush:

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

16' bbs gold :bravo:

Jant çok güzel ama çok iddialı. Benim aracım 1.4 van olduğu için ağır gelir.

16" fiesta titanium jantı. 195 45 16 lastik. :)

Önerdiğiniz jant ve lastik ebadı güzel. Teşekkürler. Aklımdaki seçenekler arasına ekledim.

Bu forumda bbs jant kullanan varmı :biggrin:

Fiestacılar gelir şimdi.Ama sizin kullanım amacınızda önemli.Görsellik konfor hangisi öncelikli sizin için

Görsellik için düşünüyorum. Aracım çok boş hiç biryerini ellemedim. Sadece KN kutu içi filtre taktım o kadar.

Jant olayınıda aracın daha dolgun durması için istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Tenekeler satılacaksa talibim. :p Bende geçti jant spoiler vs. işleri. :p

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

İyi fiyat verene satarım. Komple takım olarak. Jantlar, lastikler, jant kapakları ve bijon somunları ile birlikte.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

İyi fiyat dediğiniz 200tl ye var. :) Üstelik pazarlıklı. :)

Ben şakasına dedim. Yanlış anlamayın. Piyasa teneke jant kaynıyor. :)

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Yanlış anlaşılacak bir durum yok. Kötü birşey söylememişsiniz zaten.

Fiyatlar hakkında bilgim yok. Ama dedim gibi komple takımı ( jantlar, lastikler, jant kapakları, bijon somunları ) 200,00 TL. Pazarlıklı satılıyorsa ben şahsen vermem o fiyatlara ya dükkanınım duvarına süs olarak asarım yada ortaya sehpa yaparım. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selman Sürücü

harika imiş gerçekten aklım karıştı =) peki 16 jant takıldıgında yakıt tüketimi ve arabanın gidişatinda bir sıkıntı oluyormu acaba ?

BU jantlar kaç ınc''

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Dursun

Orjinal lastik ölçüsü 195 / 50 / 15 tir. O jantın 14' olanı yok , varsa da replikadır. Lastik ölçüleriniz şöför kapısının tarafındaki ayaklıkta yazar. 14' jantta 175 / 65 / 14 tür mesela.

Jant için şuraya git diyemem , zevk meselesidir , heryerde farklı jantlat mevcut. Jant bakarken 4*108 bijon olarak bakacaksınız bunu da unutmayın. Et değeri en azından 40 olmalı , 7 inç genişlik ise daha yüksek Et değeri de tercih edilebilir , jantlar dışarıda kalmasın. ;)

195 / 55 / 15 ölçü lastik orjinal ebat değildir , ama kullananı çok. Tercih meselesi , ben 50 yanak kullanıyorum sıkıntı yok.

teşekkür ederim hala 5 kollu kolları geniş bir model bulamadım

arkadaşlar yeni kasa fiestaların orjinal jantları sahibinden de var acaba bu jantlar benim 195 50 15 lastiklerime uyarmı? araç 2006 boynuzsuz farlı fiesta tdci orjinal 5 kollu jantlı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-ford-janti-fiesta-janti-15-incdir-orjinal-85473240/detay örnek ilan

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
(düzenlendi)

Jant replika olduğundan ET değerini öğrenin. 35-45 arası değerde ise uyar. Zaten ford replikası , o değerlededir , yani uyar.

tarihinde Rıfat Çakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet  Şimşek

arkadaslar merhaba 2008 dizel bır det fiestam var jant takmayı dusunuyorum onerılerı olanlar veya elınde jant olan arkadaslar yardımcı olabılırler 15 mı 16 mı kararsızım gunde 100 km yol yapmaktayım 15 takıp bassam da gosterırmı _? yoksa ıllaki 16 mı dersınız herkese tesekkurler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...