İçeriğe Yönlendir

Arabamın Camları Buğu Yapıyor,Ne Yapmalıyım?

Serkan Ataman

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Sinir olmakta haklısınız... Bir yerlerden kaçak vardır, halılarınızda ıslaklık falan var mı ?

Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

Sinir olmakta haklısınız... Bir yerlerden kaçak vardır, halılarınızda ıslaklık falan var mı ?

mehmet bey halılarım ıslak değil kuru yani.ama ön ve arka cam neden bu kadar buğu yapar bilmem ki.içinde insan yok iken.yoldaki bazı araçlara bakıyorum benimki gibi olanlarda var olmayanlarda var.acaba camda yağlı bi tabaka falanmı kaldı temizlik v.s yaparken.ama cam bezim dahi ayrıdır benim.aracın içine bagajına falanda baktım bi ılsaklık kaçak falanda göremedim açıkçası.

şu ürünler iş görürmü acaba

http://www.otogold.com/?urun-43-Sonax-Cam-Temizleyici-500-ml-.html

http://www.otogold.com/?urun-70-Sonax-Xtreme-Nano-Cam-Temizleyici-500-ml.html

http://www.otogold.com/?urun-317-Meguiars-Pure-Clarity-Cam-Temizleme-Sivisi-710ml-.html

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Ben tekrar sormak istiyorum - arabanin cabin filtresini en son ne zaman degistirdiniz ve ne marka filtre taktiniz?

Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

Ben tekrar sormak istiyorum - arabanin cabin filtresini en son ne zaman degistirdiniz ve ne marka filtre taktiniz?

kabin dediğiniz klima yani polen filtresi ise,henüz geçen hafta,orjinal fordun karbonlu olanından taktırdım,ama geçen senede aynı buğu sorunum vardı eski filtrem ile..

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Anladim, tesekkurler. Bu sorun cogu zaman eski filtrelerden kaynaklaniyor fakat ne yazik ki sizin bundan kaynaklanmiyor. Benim focus'ta soguk zamanlarda hafif beyazlatiyor arka camlari ama pek aldirmiyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

benim en yoğun ön ve arka camda sis şeklinde buğu yapıyor.içten bezle slince gidiyor tabi.camları güzel bir ürün ile içten temizlemeyi deneyeceğim ilk fırsatta..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Araç içinde nemli bir bez,ıslak paspas yada nem oluşturacak bişey olmadığından emin olun..Araçta sunroof varsa tahliyelerinden biri sorunlu olup yağmur suyunu araç içine alıyor olabilir.Bagajdan başlayıp ıslanan bir yerler var mı kontrol edin..

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Sorun çözülmüş ama yine de yazayım; kirlenmiş ve gözenekleri dolmuş polen filtresi de buğu yaptırır.

Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

ne paspaslarım ıslak,ne bagajımda ıslaklık var.sunroof zaten yok aracımda.sorunu anlayamadım.polen filtrem yeni v.s v.s

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İç sirkülasyon açıksa buğulanma kaçınılmaz...

aracınız içi su almıyorsa polen filtresi temiz ise tek neden kalıyor onuda geçen sene yazmışlar zaten....

Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

aracınız içi su almıyorsa polen filtresi temiz ise tek neden kalıyor onuda geçen sene yazmışlar zaten....

fatih bey,benim sorunum araca binip motor çalıştıktan ve klimayı ac konumuna getirip,sirkülasyonu dışarıdan aldığımda camların buğu yapması değil,zaten bu şekildeyken buğu tutmuyor.aracı park edip birkaç saat sonra geldiğimde camların içten çok buğu yaptığına şahit oluyorum.yani filtre ile klima ile herhangi bir problem yaşamıyorum şu anda..

saygılar..

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

İzopropil alkolü yapışkan bayt yada slikon olan bölgelere temas ettirmemek lazım.

Bu arada alkol ile temizlenmiş araca binmek caiz midir? :D

Araç bu durumda alkollü mü oluyor, Ceza yermiyiz? :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2009 model bir araçta buğu önleyici ile buğu çözmek bence yanlıştır, muhtemelen bir yerde kaçak vardır, bulunmalıdır derim..

Bulunamıyorsa klima açılacak ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Kapı altlarında su tahliye delikleri var onları kontrol edin tıkanmış olabilir bir şekilde su araca akabilir.

Daha önce başıma geldi aracın paspaslarında hafif bir nem var dedim herhalde araca yağmurlu havalarda bindik ayagımızdaki sular akmıştır diye meğer öyle değilmiş tahliye deliklerini kontrol edince durum düzeldi.

Bence kontrol etmekre fayda avr.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Kapı altlarında su tahliye delikleri var onları kontrol edin tıkanmış olabilir bir şekilde su araca akabilir.

Daha önce başıma geldi aracın paspaslarında hafif bir nem var dedim herhalde araca yağmurlu havalarda bindik ayagımızdaki sular akmıştır diye meğer öyle değilmiş tahliye deliklerini kontrol edince durum düzeldi.

Bence kontrol etmekre fayda avr.

+28

Yorum bağlantısı
Arif Güzelel

kardeşim. ayını sorun bende de vardı hatta geçtiğimiz bütün kış boyunca bu rezilliği çektim. çaresi 10 tl lik bir polen filtresiymiş :) filtreyi değiştir sorun kalmaz birde iç sirkülasyon düğmesini kapalı konuma getirirsen iyi olur ...

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Arkadas, polen filtresni yeni degistirmis. Yani sorun baska yerde..

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Aracın iç temizliğinde kullanılan; hani döşeme, kapı içi plastik ve ön konsol gibi yerlere sürülen sıvılardan kullanıyorsanız belki bunların buharı etken olabilir. Sadece bir teori :)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Tahir Öztan

İyi günler aracım 2009 focus trend.Aracımın ön camı devamlı buğu halinde.ön cama ısı verince gidiyor belli bir süre daha sonra tekrar başlıyor.sebebi ne olabilir ya da nasıl bir çözüm bulabiliriz.

NOT:Aracın ön camını bir hafta önce kaskodan değiştirdim.Tabiiki orjinalini vermediler.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Hafiften pastırma kokusu da varsa kalorifer peteği delinmiş olma ihtimali de olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...