İçeriğe Yönlendir

Sizce En Kaliteli Akaryakıt İstasyonu ?

Mustafa Ergüden

Recommended Posts

Ahmetcan Yiğit

Eskişehir'de en iyi akaryakıt firması OPET. Müşteri hizmetlerinin kalitesi olsun, güleryüz olsun, temizlik olsun diğerleri yanına bile yaklaşamıyor. Yalnız Ankara'da Shell de çok iyi. Ama benim aracımda FORD-OPET anlaşması olduğu için sadece Opet'ten atıyorum. Ankara/Çankaya'da da Opet kıtlığı var resmen o biraz kötü. Adım başı Shell var ama Gaziosmanpaşa, Oran tarafında neredeyse hiç Opet yok.

Ford'un Opet'ten alın demesi KOÇ grubu oldugu icin bence :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eskişehir'de en iyi akaryakıt firması OPET. Müşteri hizmetlerinin kalitesi olsun, güleryüz olsun, temizlik olsun diğerleri yanına bile yaklaşamıyor. Yalnız Ankara'da Shell de çok iyi. Ama benim aracımda FORD-OPET anlaşması olduğu için sadece Opet'ten atıyorum. Ankara/Çankaya'da da Opet kıtlığı var resmen o biraz kötü. Adım başı Shell var ama Gaziosmanpaşa, Oran tarafında neredeyse hiç Opet yok. 

Öyle bir anlaşma sadece kendi çıkarları için var, daha öncede yazdığım gibi, yakıt kaynaklı arıza opet kaynaklı olsa bile Ford u bağlamaaaaz, opeti bağlar, öderse opet yaptırırsın, diğer firmalardada durum aynıdır, arabanın garantisiylede ilgisi yoktur, tamamen milleti kandırmak için uydurulmuş bir sistem ygs, bu güvence tüm firmalarda zaten var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öyle bir anlaşma sadece kendi çıkarları için var, daha öncede yazdığım gibi, yakıt kaynaklı arıza opet kaynaklı olsa bile Ford u bağlamaaaaz, opeti bağlar, öderse opet yaptırırsın, diğer firmalardada durum aynıdır, arabanın garantisiylede ilgisi yoktur, tamamen milleti kandırmak için uydurulmuş bir sistem ygs, bu güvence tüm firmalarda zaten var.

En önemli şey, sürekli aynı markadan almak. Sonuçta kullandıkları marker'lar belli. Bu sebeple sorun oluşması durumunda farklı marker çıkmaz ise, genelde hasar ödeniyor.

3 sene evvel opet'te yanlış tip yakıt koyulması, kontrol edilmeyip çalıştırılması yüzünden arkadaşımın arabsının tüm yakıt sistemi istasyon tarafından yenilenmişti.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Son 6 yıldır yakıtımı LPG olsun Benzin olsun Shell den alıyorum.. Alışmış kudurmuştan beterdir derler ya.. Alışmışım bir defa bırakamıyorum :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

konuya anket eklesek daha iyi sonuç verirdi diye düşünüyorum.  temizlik ve güleryüz hususunda özellikle ordu giresun için konuşmam gerekirse OPET ön sıralarda yer alıyor, Petrol Ofisi her zaman olduğu gibi yine hayli gerilerde.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Ben yıllardır PO dan alıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar..

Yorum bağlantısı
Misafir

Son 4 depodur PO dan alıyorum.Qpet te shell de arıza lambam yanıyordu. Dikkat ettim PO dan aldımmı yanmıyor.PO den şaşmıyorum artık.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Son 4 depodur PO dan alıyorum.Qpet te shell de arıza lambam yanıyordu. Dikkat ettim PO dan aldımmı yanmıyor.PO den şaşmıyorum artık.

Ariza lambasi dediginiz ne oluyor tam olarak?

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

bu işaret egzoz emisyon kontrol ettir uyarı yazısı ile beraber çıkıyor bende.

Yorum bağlantısı
Misafir

15-16 yıldır asla bir dağıtım şirketine bağlı olmadım. Kim daha fazla bonus hediye, taksit, indirim, yıkama v.s. veriyorsa ondan yana oldum. Bir zararını da görmedim. Zaten İstanbul'da tanınmış 5-6 marka dışında satış biraz nadir. Bir zamanlar Full marka benzinciler vardı. Hep onlardan aldım, hiçbir sorun da yaşamadım.

Şimdi arabam lpg li. Kim daha ucuza satıyorsa oradan alıyorum. Bugün itibariyle Total 2,85 ten verdiği için oradan alıyorum yakıtı. Ha yarın Shell ucuzlatır ona yönelirim. Yalnızca istisnail olarak, birkaç yerden gaz almıyorum. Örneğin Avcılar Parseller'de Aygaz bayisi var. Ne zaman oradan alsam menzilim kısalıyor. Birkaç kişiden daha bunu duyunca o istasyonu sildim. Bir de bu ortamda İstanbulda halen daha 3 tl (bugün itibariyle) civarına satış yapmaya çalışan bayiler var. Bunlardan da uzak duruyorum. Genelde PO pahalı yakıt satıyor. 

Enerji bakanımızın belirttiğine göre benzinin ve mazotun tamamı aynı rafineriden çıkıyor. Yani firmalar arasında kalite farkı çok çok az. Aynı rafineriden çıkıyor sonuçta benzin.

LPG yakıt kalitesine en az düzeyde hassas olduğu için özellikle lpg kullananlar menzil kısalığı sezmedikçe, ucuz yakıttan şaşmasınlar.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu kadar az fark varsa.Neden bu kadar çok tartışılıyor bu konu anlamıyorum.Kaldki yakıt ile ilgili konulara bakınca çok çok farklı yorumlar okumak mümkün.Anlamadım gitti ciddi olarak bu meseleyi

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bu gidişle bp ultimate fun club açarız :)

Son durum nedir ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Bu kadar az fark varsa.Neden bu kadar çok tartışılıyor bu konu anlamıyorum.Kaldki yakıt ile ilgili konulara bakınca çok çok farklı yorumlar okumak mümkün.Anlamadım gitti ciddi olarak bu meseleyi

Akan ben psikolojik olduğunu düşünüyorum, :D şimdi kullanmadığım BP kaldı onuda deneyeceğim, herşey istasyon sahibinin elinde isim marka farketmez, rafineriden  istasyona geldikten sonra ne katılıyor. günahı boyunlarına. 

bir arkadaşımın iyi dediği markadan alıyorum enjektör sesi artıyor.

başka bir arkadaşımın dediği markadan alıyorum daha kısa yol gidiyorum.

başka arkadaşımın beğenmediğinden alıyorum daha uzun yol gidiyorum.

ben bu işten birşey anlamadım kısacası. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Havanda su dövülüyor sadece. Hangi istasyonu beğenirsen ondan al hepsi aynı nasılsa. :) Ben %5 online yakıt indirimi verdiğinden opet kullanıyorum. Yakınımda TP olsa ciddi anlamdaki tek Türk firması olduğu için onu tercih ederim ama yok. Seneler önce İngilterede bir Türk bakkalından nohut almıştım. Adama sordum bu nohut ülkemizin malı değilmi? evet dedi. Peki neden arkasında Made in Turkey yazmıyor dedim? Çok bulgar ve ingiliz müşterim var Türk malı ibaresini koyunca almıyorlar demişti. Acı ama gerçek :(

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan ben psikolojik olduğunu düşünüyorum, :D şimdi kullanmadığım BP kaldı onuda deneyeceğim, herşey istasyon sahibinin elinde isim marka farketmez, rafineriden  istasyona geldikten sonra ne katılıyor. günahı boyunlarına. 

bir arkadaşımın iyi dediği markadan alıyorum enjektör sesi artıyor.

başka bir arkadaşımın dediği markadan alıyorum daha kısa yol gidiyorum.

başka arkadaşımın beğenmediğinden alıyorum daha uzun yol gidiyorum.

ben bu işten birşey anlamadım kısacası. :D

Havanda su dövülüyor sadece. Hangi istasyonu beğenirsen ondan al hepsi aynı nasılsa. :) Ben %5 online yakıt indirimi verdiğinden opet kullanıyorum. Yakınımda TP olsa ciddi anlamdaki tek Türk firması olduğu için onu tercih ederim ama yok. Seneler önce İngilterede bir Türk bakkalından nohut almıştım. Adama sordum bu nohut ülkemizin malı değilmi? evet dedi. Peki neden arkasında Made in Turkey yazmıyor dedim? Çok bulgar ve ingiliz müşterim var Türk malı ibaresini koyunca almıyorlar demişti. Acı ama gerçek :(

İşin garip tarafı bende anlamadım bu işi ne alacağımı sapıttım resmen.En son enjektörleri yaptırdığımda bana usta illa da opet kullan dedi.shell gt fazla yakıyor gibi geldi bana.Son dönemlerde bp aldım menzil kısaldı :D Tp aldım birkaç defa fena değildi.Anlayacağınız çorba modundayım şu an.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende opet alayım diyorum ama yeri çok ters Ereğli çıkışında tek istasyon maalesef.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben bayadır shelldeyim. Shell-nitro ile devam şimdilik ama bp ultimate tekrar denemek istiyorum aslında. İkisi arasında kıyaslama için yorum alabilirim. 

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Başlığa istinaden, Hertürlü kullanım tecrubem ve 5 Yıldır Focus TDCİ ile 120.000km. Deneyimim ile bu zamana kadar kullandığım en verimli yakıt TP idi.. Yerli Sermaye olduğu için değil.. Gerçek anlamda diğerlerinden, farkını ciddi anlamda anlıyabiliyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

ben shellden alıyorum ama şu çakal tipli pompacılar yok mu acayip kıl oluyorum başından da ayrılmıyorum  adamın :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...