İçeriğe Yönlendir

Sizce En Kaliteli Akaryakıt İstasyonu ?

Mustafa Ergüden

Recommended Posts

Samet Daş

Benim aracım benzinli ve bende shell kullanırdım. Birgün mecburiyet nedeniyle bp aldım. Gerçekten motor sesi daha düştü. Menzil hesabına gelince. Ben hep ayni yolda seyrediyorum. Eğimi olmayan trafiğin standart şekilde hergün aynı yerde aynı şekilde sıkıştığı bir yol. Ve menzilim bp ile birlikte 30 kmye yakın arttı. Bu bir depoda olan artış değil her çeyrek depoda yani 50lirada olan artış. Full açık iken full denedim ses konusunda bp ile aynı idi ama menzil 5-10km daha kısa idi. Fakat kapandıktan sonra tekrar bp ye devam ettim. Geçenlerde full gibidir belki diye luk denedim. Motor dizel gibi homurdanmaya başladı. Yakıt biran önce biTsin diye dua eettim. Evet aynı rafineri işi hepsi lakin katkıları sonucu etkiliyor.

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Benim aracım benzinli ve bende shell kullanırdım. Birgün mecburiyet nedeniyle bp aldım. Gerçekten motor sesi daha düştü. Menzil hesabına gelince. Ben hep ayni yolda seyrediyorum. Eğimi olmayan trafiğin standart şekilde hergün aynı yerde aynı şekilde sıkıştığı bir yol. Ve menzilim bp ile birlikte 30 kmye yakın arttı. Bu bir depoda olan artış değil her çeyrek depoda yani 50lirada olan artış. Full açık iken full denedim ses konusunda bp ile aynı idi ama menzil 5-10km daha kısa idi. Fakat kapandıktan sonra tekrar bp ye devam ettim. Geçenlerde full gibidir belki diye luk denedim. Motor dizel gibi homurdanmaya başladı. Yakıt biran önce biTsin diye dua eettim. Evet aynı rafineri işi hepsi lakin katkıları sonucu etkiliyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet YILDIRIM

Ben opetten alıyordum degiştirmek zorunda kaldım. Arkadaşlarında dedigi gibi bayii önemli.
Opetten aldıgımda yakıt enjeksiyonlarında bir sıkıntı yaşadım servis yakıttan kaynaklandıgını söyledi. Opetten alıyorum dedim inanmadılar.
Şimdi ise petrol ofisinden alıyorum V-MAX çokta memnunum..

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

bp ultimate e geçtim rahat ettim. hem daha uzun menzil, hem de daha sessiz motor. opet e yoktan yere bağlı kalımışız. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ultimate'den sonra opet aldım.. motorun her yerinden ses gelmeye başladı... 

3 defa 75 liralık daha alacağım.. sonrasında asla almam.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İki yıldır bağırıyorum ultimate ultimate diye

Ben daha uzun zamandır söylüyordum, üstelik bir ara sakal bile bırakmıştım  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Ben daha uzun zamandır söylüyordum, üstelik bir ara sakal bile bırakmıştım  :D

7 kız kardeşin babası biritish petrol hiç dandik olur mu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olay bitmiştir, Emmi de onayladı, konu kapandı:  :D

Ama v-power ile arasında pek bi fark göremedim :D

Bu hususu test etmeye devam edeceğim... 

Ultimate ve v-power 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ama v-power ile arasında pek bi fark göremedim :D

Bu hususu test etmeye devam edeceğim... 

Ultimate ve v-power 

Uzun yol yapmanı tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu uzun yolu opetle yapayım... sonrakini ultimate ile.. 

V-power ı az çok biliyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maksimum karttan kazandırdığı 30 TL bonusu kullanmak için bugün yine ultimate aldım... 

Motor sakinleştirici ilaç almış gibi sakinleyiverdi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Depodaki PO vmax bitsin bende ultimate deniyeyim. Çok metettiniz :) vmax epey uzun km gidecek gibi. 40 km yol yaptım yakıt ibresi kıpırdamadı bile. Sanki düşmek istemiyor. Şehir içi tüketim 5 litreye bile ulaşamıyor :) vpower'a göre 100 km'de tam 1 litre az yakıyor. 2 yıl önce ultimate denemiştim. Çekiş ve sessizlik mükemmeldi, sadece menzil problemi vardı. Bu yakıt işinden birşey anlamadım. Ben PO vmax menzil olarak iyi deyince komşumuz 2013 1.3 cdti astraya aynı yerden vmax aldı. Onda da yakıt tüketimi ortalaması shell vpower'a göre 1 litre arttı. Yani aynı yakıt benim motorda ortalamayı 6'dan 5'e indirirken  1.3 cdti astrada 6'dan 7'ye çıkarttı. Çok tuhaf. Her yakıt her motorda iyi performans vermiyor demek..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Depodaki PO vmax bitsin bende ultimate deniyeyim. Çok metettiniz :) vmax epey uzun km gidecek gibi. 40 km yol yaptım yakıt ibresi kıpırdamadı bile. Sanki düşmek istemiyor. Şehir içi tüketim 5 litreye bile ulaşamıyor :) vpower'a göre 100 km'de tam 1 litre az yakıyor. 2 yıl önce ultimate denemiştim. Çekiş ve sessizlik mükemmeldi, sadece menzil problemi vardı. Bu yakıt işinden birşey anlamadım. Ben PO vmax menzil olarak iyi deyince komşumuz 2013 1.3 cdti astraya aynı yerden vmax aldı. Onda da yakıt tüketimi ortalaması shell vpower'a göre 1 litre arttı. Yani aynı yakıt benim motorda ortalamayı 6'dan 5'e indirirken  1.3 cdti astrada 6'dan 7'ye çıkarttı. Çok tuhaf. Her yakıt her motorda iyi performans vermiyor demek..

Gırtlağa kadar doldurmuşsundur, düşer yakında, bende full depo (gırtlak) 140 km. ye yaklaşınca 1 mm. iniyor mesela :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Safak Acar

Selamın Aleyküm arkadaşlar. 

Bp pompalarında hilekarlık yapıyolar bence  Yada yakıtı iyi değil . 

bp den 50 tl lik benzin ile 150 km yaptim                         50/150=0,333 krş kilometrede.

Petrol ofisinden 50 tl lik benzin ile 175 km yaptim           50/175=0,285 krş kilometrede .

iki denememde de Benzin fiyatı aynıydı Araç kullanma seklim aynıydı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Emre Çeltekoğlu

Ben Kavacık BP Kullandım yakıt ucuyor sanki...

OPET e döndüm bu seferde yakıt kalitesizliginden Partificul Filtresi tıkandı passatın...

Beykozda BP den alıyorum hem sorunsuz kullanmaktayım 2 aractada ..Hemde yakıt daha cok yol yapıyor..Bence istasyona göre fark gösteriyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cihan Yaşar

maslak opette lastiklere nıtrojen ucretsızmıs. Bursa ıcınde  nıtrojen olan  ucretsız ıstasyon var mı?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olacak İZMİRDE hangi opet ve total istasyonlarını önerisiniz genelde semt olarak menemen ve kemalpaşa güzargahında ?

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Yakıtta istasyon önemlidir, marka hikaye hepsi aynı çünkü...Türkiyenin 1.ci avrupanın 3.cü en büyük istasyonu maslak Mehmetçik vakfı Opettir. Türkiyenin 2.ci Avrupanında 5.ci büyüğü tem yoludaki Mehmetçik vakfı opet (kartal çıkışından sonra karşılıklı 2 istasyon.) Ben her zaman bunlardan alırım hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız....

bu ıstasyonun  lastik hava kompresörü  nıtrojen basıyormuş   opetın bursada böyle hızmeti yok herhalde

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Turgay Karaoğlan

2003 fiesta lpg li araç kullanıyorum . Tavsiye ettiğiniz veya özellikle ford modellerıne uygun hangi yakıt istasyonlarını (benzin,lpg ) kullanabiliriz ? kullanıyosunuz ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2003 fiesta lpg li araç kullanıyorum . Tavsiye ettiğiniz veya özellikle ford modellerıne uygun hangi yakıt istasyonlarını (benzin,lpg ) kullanabiliriz ? kullanıyosunuz ?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı

LPG de kesinlikle Shell kullanmalısınız. Farkı göreceksiniz ;)

Yorum bağlantısı
Cihad Bilgiç

Eskişehir'de en iyi akaryakıt firması OPET. Müşteri hizmetlerinin kalitesi olsun, güleryüz olsun, temizlik olsun diğerleri yanına bile yaklaşamıyor. Yalnız Ankara'da Shell de çok iyi. Ama benim aracımda FORD-OPET anlaşması olduğu için sadece Opet'ten atıyorum. Ankara/Çankaya'da da Opet kıtlığı var resmen o biraz kötü. Adım başı Shell var ama Gaziosmanpaşa, Oran tarafında neredeyse hiç Opet yok. 

Yorum bağlantısı
Alirıza Yaman

1-) Opet

2-) Petrol Ofisi (PO)

3-) Shell

Lpg olarakta aynı sıralama ama fiyat olarak değil litre olarak hesaplarım basınç farkı olabiliyor PO en uzun mesafe götüren LPG :) (bana göre)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...