İçeriğe Yönlendir

Başka Bir Ilden Sigorta Yaptırmak

Metehan Türk

Recommended Posts

Metehan Türk

Arkadaşlar okul tatil olunca hanımın memleketi olan Trabzona gideceğim.Ocak 23 te yola çıkacağım ve Şubat 6 da tekrar Konya ya döneceğim.Lakin aracımın zorunlu trafik sigortasının bitiş tarihi 27 ocak.Ben ne yapmalıyım?Bu sigortayı Trabzondan yaptırabilirmiyiz?Benim araç Konya kayıtlı.Aynı şekilde kaskomda 28 de bitecek ve yolda çevirme olsa ne zorunlu trafik sigortası var ne kasko.

Özellikle Mehmet ÖZYÜREK abi sen bilirsin bu işleri :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bildiğim kadarıyla poliçe kesiliyor,önceki bitince otomatik olarak devreye giriyor.Yani gitmeden önce yaptırabilirsiniz..Poliçeyi 27 ocak olarak düzenliyorlar.Kasko da aynı şekilde bildiğim kadarıyla.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Trafik sigortanı da kaskonu da dilediğin ilden yaptırabileceğin gibi, gününden önce ileri tarihli olarak da yaptırabilirsin...

Yani bugün, trafik sigortanı 27 ocak tarihli olarak, kaskonu da 28 Ocak tarihli olarak yaptırabilirsin..

Yorum bağlantısı
Metehan Türk

Teşekkür ederim içim rahatladı.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Konuya ortak olayım.Aracımı sattım sigortamı Düzce'de bir sigortacıya yaptırmıştım sigortasız çıkmamak için yola.Kaskomuda Ereğli'de yaptırmıştım.Bunları iptal ettirmek için telefon açmam yeterlimi benden belge falan isteyeceklermi acaba.Paramızı geri alabiliyoruz sanırım birkısmını ama illaki belge isterlerde ne isteyecekler acaba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim cevap arada kaynamış ama doğruymuş :)

Bir doğruyu 40 kişi söyler ama, soran kişi duymak istediği kişiden cevap gelmeden rahatlamaz :D

Konuya ortak olayım.Aracımı sattım sigortamı Düzce'de bir sigortacıya yaptırmıştım sigortasız çıkmamak için yola.Kaskomuda Ereğli'de yaptırmıştım.Bunları iptal ettirmek için telefon açmam yeterlimi benden belge falan isteyeceklermi acaba.Paramızı geri alabiliyoruz sanırım birkısmını ama illaki belge isterlerde ne isteyecekler acaba.

Trafik sigortası iptali için satış sözleşmesini göndermelisin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Türk

Akan bey aracınızı satmışsınız hayırlı olur inşallah.

Sorması ayıp olmazsa eğer ne kadara sattınız?Collection mıydı araç?

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Peki Mehmet Abi 1 yıldan fazla süreyle (2 yıllık, 3 yıllık) yaptırılabiliyor mu, kasko ve trafik sigortası ?

Yorum bağlantısı
Metehan Türk

Benim cevap arada kaynamış ama doğruymuş :)

Eyvallah teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Noterden aldığım evrak değil mi Emmi.Ya kasko için ?

Evet, satış sözleşmesi..

Kasko için belge olmasa da olur...

Peki Mehmet Abi 1 yıldan fazla süreyle (2 yıllık, 3 yıllık) yaptırılabiliyor mu, kasko ve trafik sigortası ?

Trafik poliçesi maksimum bir yıl...

Kasko maksimum 15 ay...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan bey aracınızı satmışsınız hayırlı olur inşallah.

Sorması ayıp olmazsa eğer ne kadara sattınız?Collection mıydı araç?

Teşekkürler saolun.Aracım titanyum x paketti.35500 e verdim

Yorum bağlantısı
Ali Eren

saçı ağartmakla olmuyor bu işler, sakalın yok ki :D

Bıyığın yok demek istedin galiba Sadık Abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim sigortaların hepsi İstanbul dışından acentadan. Acenta önemlidir, sabaha karşı 06:00 da olsa ulaşılabilmeli mesela

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3-4-5-6 yı denedik i hepsinde ayakta, 1-2 de zaten forumda bulabiliyoruz, en son sabah 06:30 da sabah kahvaltısı baskını yaptım , O da yemedi, bulacağız elbet bir yolunu :seytan:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hımmm iyiymiş o zaman.Sen benim araba işini halledersen bende zorlarım artık :D:flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

03:00 da olurmu acaba hani belkim ilerde lazım olursa diye :D

İlker abi arardı :(

Hayırdır abi bu saatde, bişey mi oldu derdim..

Hehe, denedim derdi :)

Abi bir gün başın sıkışacak, o zaman da açmayacağım bak derdim..

Ertesi gün yine arardı.. Bak yine açtın derdi.. :)

Makamı cennet olsun..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...