İçeriğe Yönlendir

Benzin Ne Zaman 5 Tl Olur Anketi.

Mehmet Göktürk

Benzin ne zaman 5 TL  

140 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Misafir

Nihat sırdar'da bi ara konusu olmuştu bunun...

Ben 50 tl'lık alıyorum bişi olmaz diye...

Neler denilmişti neler ;)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bana öyle geliyorki bu anket güncelliğini kaybetmeden, birisi yazacak:

5 TL oldu bile :D

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Valla bence hemen olsun bizi daha fazla merakta bekletmesinler :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Misafir

Satıcam arabayı ş.dışına gideceğim zaman da araba kiralarım. Sanırım daha iyi olacak.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Göktürk

Konu hortlatıldı tarafımdan.. kasım gibi olur sanki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2012 sonunda dolar , 2011 sonundan daha düşükolacak, buna rağmen aralığı bulmadan benzin 5i aşacak derim. Yani petrol yükselmeli, yani yeni bir tiyatro sahneye konmalı, Mart-N,san gibi en geç.....

senaryo bulamayınca , denize düşen neye sarılırsa ondan buldular sanırım :crazy: bugün depo fulledim, hayırdır seyahat mi var ağbii dedi pompacı (tanımam etmem) yooo, daha ucuza olsun diye dedim

bu depo bitene kadar 3 defa zam gelir demiştim....

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bugün 18:45 TEM Mahmutbey - FSM arası 2saat 20dk. araçların %50 si tek kişi...

Keza Beylikdüzü-Merter 1 saat 35dk...

Durumun böyle olduğunu görünce aracımı fabrikanın otoparkında bırakıp METROBÜS ile Beylikdüzü-Merter istikameti sade ve sadece 25dk...

Ankete acaba Mahmutbey-FSM arası hangi tarihte 30dk.ya düşer ibaresinide koyabilirmiyiz....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçen sene sıfır focus 5k 33.000 iken bu sene 44 bin olmuş. Ve çatır çutur satılmakta..Hala toplu taşıma alışkanlığımız yok. Tuvalete bile araçla giden bizler için neden benzin 5 tl olmasın ki ? Anormal bir durum yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

evler kiralar pahalı. Ev alıp satmada gerek vergi gerekse komisyondan zarar ediyorsun. Bu nedenle mevcut evini işine yakın yere taşıyamıyorsun. Toplu taşım insanca değil. Kafaya göre yapılmış. Toplu taşıma inme binme yerlerine yakın (2-3 dakika yürümeye razıyım) otopark da yok. Ne halt edelim?

Sabah 9 da göztepe'ye gittim (bayramoğlundan) 10 da kartal da toplantım vardı 12.15 te çıktım 13:10 da ayazağa çukurunda başka toplantım vardı 14:30 da çıktım yenide göztepeye girdim (taa içeriye) sonra 16:00 da üniversiteye (gebze) yetişip kayıt işlerimi yaptım.

Yiyorsa toplu taşım kullanın. NOT: Tuvalete gidecek zamanım olmadı :)

edit: 14:30 da atatürk sanayi sitesi tabelasını görünce Çağlar'a çay içmeye diye aklımdan geçti ama 15 te anadolu yakasında olmam gerekiyordu.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçen sene sıfır focus 5k 33.000 iken bu sene 44 bin olmuş. Ve çatır çutur satılmakta..Hala toplu taşıma alışkanlığımız yok. Tuvalete bile araçla giden bizler için neden benzin 5 tl olmasın ki ? Anormal bir durum yok

üni mezunu mu oldun, gel sana araba telefon laptop ogskgshgs tüm masraflar şirketten derseler, millet te haftasonu 2. balayılarına bile şirket bütçesinden çıkarsa, normaldir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

twizy almalı.. Şerefsizler onu da getirmezler getirirlerse de yuppilere satarız diye kazık yaparlar.

(edit: Biraz yorgunum çalışamıyorum o nedenle forumdayım)

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Bu kadar vergiye, rant paylaşımına, verilen kule imarlarından alınan vergiler, yeterli yol yapımına harcansa keşke, Özal'dan sonra İstanbul'a Ana Arter anlamında yol yapılmadı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Takmışlar bir "köprü istemeyük" diye.. köprü de lazım yol da lazım. (bu laf köprü karşıtlarına).

Tek lazım olmayan şey ise şehri büyütmek coğrafi olarak. İçerisi dantel gibi dokunmalı.

Köprü trafiği artırır diyenleri kahve içmek trafik kazası yaptırır diyenlere benzetiyorum. (istatistikte ilişkili çıkmış, çünkü sinirli ve yorgun adam zaten kahve içiyor!!)

Türkiye'nin paraya ve şana tamahı olmayan 5bin bilgili efendi yöneticiye ihtiyacı var (hükümet ve belediyeler)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hocam, yoldaki araçların % 30'u sizin gibi, bizim gibi. Dilenciler bile mahalleler arası gezerken minibüsle gidiyor, Biz FCTR ekibi bile bir yerlere giderken şahsi araçlarımızı tercih ediyoruz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hocam, yoldaki araçların % 30'u sizin gibi, bizim gibi. Dilenciler bile mahalleler arası gezerken minibüsle gidiyor, Biz FCTR ekibi bile bir yerlere giderken şahsi araçlarımızı tercih ediyoruz :)

sizin dükkandan toplu taşım ile Çağlar'ın orası kaç dk?

Ha bir dakika toplu taşımaya sonuna kadar destekçiyim. Ama bilader adam gitmiyor, durakta bekliyor, her yerde duruyor. İçindeki yolcuları yavaş götürmekle kalmıyor arkasındakileri de yavaşlatıyor.

Benim evden Gebze merkeze dolmuş 1 saat 10 dakika. Tek dolmuş. Aktarma yapsan da pek farketmiyor. Araba ile 15 dk. Şehir planını saçma sapan bir hale sokmuşlar ve sokmaya devam ediyorlar "yeni arsa yaratma" adına. Sonra insanlar ordan oraya gidemiyor. Hiçbir yer şehirde yürüme mesafesi değil. Bir blok apartman, arkası sanayi sitesi, arkası lastikçi, onun ardı fabrika, onun ardı jandarma.. Böyle şey olmaz.

Şu "fikirtepe" projesi umarım güzel olur. Yapılması gereken şeyler böyle şeyler. Milleti kurtköye pompalamak değil.

Şimdi araba fuarı diye beylikdüzüne biz gitmeye çalışırken, taksimin kurtuluş rampasında oto servisleri, dolapdere de malum adamlar paşa gibi yaşamaya devam ediyor.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bence gayet insanca.. Bu kadar insan hergün işine gidip geliyor, öğrenci okuluna gidip geliyor...ben hayvanca bir muamele görmedim... Belediyenin işi gücü yok otobüsteki insanları kapısının önünede bırakamaz... Bence güzergahlar çok başarılı...

işte zaten rahata alıştığımız için Toplu Taşımayı insanlık dışı gören mantık yüzünden bu trafiği çekmiyormuyuz!...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu kadar vergiye, rant paylaşımına, verilen kule imarlarından alınan vergiler, yeterli yol yapımına harcansa keşke, Özal'dan sonra İstanbul'a Ana Arter anlamında yol yapılmadı...

Adem bey, İstanbul içinde yol yapılacak alan vardıda yapılmadı mı. Hemen ya toki yada agaoğlu bina diker boş yere :)

sizin dükkandan toplu taşım ile Çağlar'ın orası kaç dk?

1-1,5 saat civarı, imiş.kullanmadım ama..

Bence gayet insanca.. Bu kadar insan hergün işine gidip geliyor, öğrenci okuluna gidip geliyor...ben hayvanca bir muamele görmedim... Belediyenin işi gücü yok otobüsteki insanları kapısının önünede bırakamaz... Bence güzergahlar çok başarılı...

işte zaten rahata alıştığımız için Toplu Taşımayı insanlık dışı gören mantık yüzünden bu trafiği çekmiyormuyuz!...

Göksel, Seni Harem-Gebze hattında yolculuğa davet ediyorum. Sonra yorumunu yaparsın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Gökselcim kapımın önü olayı değil. 15 dakikalı yolu adam dolu iken 1 saat 10 dakikada, boş iken (sırada değilken) 15 dakikada alıyor. gebze-esenler arabaları otobanda emniyet şeridinden tıngır mıngır gidip yolcu alıyor. Nasıl bineceksin? Binenlere yanlış anlaşılmasın aşağılama anlamında söylemiyorum. Ama vaziyet budur. evimin önünden dolmuş geçiyor ama binemiyorum. Çünü hem pahalı (kısa mesafe için pahalı) hem de çooook yavaş. Ana arter ve metro noktalarına ise aracımla gidip arabamı park edeyim diyorum olmuyor.

Otobüse binenler mecbur oldukları için biniyorlar. Seçim şansı olan ise aracını kullanıyor.

bakın şunu unutmayın:

Türkiye'de kişi başı düşen şehiriçi ve şehirlerarası yol miktarı , ayrıca araba başın adüşen yol miktarı gelişmiş ülkelerin çooooooooook altında. Buna bir de park yasağına durma yasağına uymayan araçları ekleyin.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Göksel, Seni Harem-Gebze hattında yolculuğa davet ediyorum. Sonra yorumunu yaparsın.

Abi Fordçu Fordçuya dokunmaz nerde olsa tanırlar birbirlerini :D :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...