İçeriğe Yönlendir

Benzin Ne Zaman 5 Tl Olur Anketi.

Mehmet Göktürk

Benzin ne zaman 5 TL  

140 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

pazartesi ben de deneyeceğim.

Özgürlük parkı bağdat köşesinden perpa'ya nasıl giderim? Sabah 9!!

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Valla inanmam :D

Hacı niye inanmıyorsun yaaa :D Valla İBB'den bakıyorum kilitse direkt Metrobüs çokta güzel oluyor. Hatta daha eğlenceli oluyor :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

pazartesi ben de deneyeceğim.

Özgürlük parkı bağdat köşesinden perpa'ya nasıl giderim? Sabah 9!!

Bencede deneyin inanın karlı olan siz olacaksınız :) Güzergahı bilmediğimden yorum yapamıyacağım...

ama sizin yaptığınızı yapayım bende

heyyy şuna bakın bii, inceleyin...

http://www.iett.gov.tr/

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Toplu taşıma işi bizim buralarda yaş.. Mecbur otomobille gitmek zorundayım...

Otomobil ile 6 dakikada ulaştığım yere otobüs ile yarım saatte ulaşıyorum, bir çok abuk subuk yere girip çıkıyor bir çok yerde duruyor...

Her gün 48 dakika kaybedemem açıkçası...

Ayrıca otomobil zaten var ve zorunlu giderleri ile kullanmasam da kasko sigorta vergi ödeyeceğim.. yakıt olarak otobüsten daha ekonomik..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bencede deneyin inanın karlı olan siz olacaksınız :) Güzergahı bilmediğimden yorum yapamıyacağım...

ama sizin yaptığınızı yapayım bende

heyyy şuna bakın bii, inceleyin...

http://www.iett.gov.tr/

Oraya giremem. Gerçek dışı. Ben tam linki veriyorum. Siz wikipediaya bak demişsiniz.

Otomobil ile 6 dakikada ulaştığım yere otobüs ile yarım saatte ulaşıyorum, bir çok abuk subuk yere girip çıkıyor bir çok yerde duruyor...

Ayrıca otomobil zaten var ve zorunlu giderleri ile kullanmasam da kasko sigorta vergi ödeyeceğim.. yakıt olarak otobüsten daha ekonomik..

aynen doğru. Toplu taşımanın subvanse edilmesi lazımdır. İstanbul belediyesi'nin metrobüsten ve metrodan kar etmeye, maliyet hesabı yapıp "ciğerini göstermeye" hakkı yoktur. Ne yapıyor peki aldığı paraları? El sanatları fuarı mı yapıyor?

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Benim anlatmak istediğimde bu işte en ekonomik ve Hızlı ulaşım ne ise onu kullanmak doğru olanı değil mi ?

Otobüs daha ekonomik olupta 10dk. geç gitse bile ben gene Otobüsü tercih ederim gibi...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bizim sabah erken saat boş dediğimiz yolda ki gdişimiz 48 dak. olunca, seviniyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Oraya giremem. Gerçek dışı.

Nereden böyle bir kanıya vardınız ? söyleyin bizde bilelim verilen güzergahlar yalan mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim anlatmak istediğimde bu işte en ekonomik ve Hızlı ulaşım ne ise onu kullanmak doğru olanı değil mi ?

Otobüs daha ekonomik olupta 10dk. geç gitse bile ben gene Otobüsü tercih ederim gibi...

10 dakikanın yanına sıfır koy.

Nereden böyle bir kanıya vardınız ? söyleyin bizde bilelim verilen güzergahlar yalan mı ?

Hangi saatte gelecek. Gelecek mi? Periyodu nedir? Saatinde gelir mi? Bağlantıyı nasıl yaparsın? Ne kadar sürer. Otobüs dolu mu gelir. Bir sürü detay var. risk..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

10 dakikanın yanına sıfır koy.

Hangi saatte gelecek. Gelecek mi? Periyodu nedir? Saatinde gelir mi? Bağlantıyı nasıl yaparsın? Ne kadar sürer. Otobüs dolu mu gelir. Bir sürü detay var. risk..

Abartmayın....

Pekiiiiiiii tamam Yurtdışına çıkıyorsunuz ve uçak kullanıyorsunuz, Havada Trafikte yok.. onlar nasıl rotar yapıyor yaptımmı 1 gün bile rötar yapan uçak var.. Otobüs hadi 30dk. geç gelsin. Bnce bu daha büyük bir risk....

Siz işinize hiç geç kalmıyormusunuz ?

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Pekiiiiiiii tamam Yurtdışına çıkıyorsunuz ve uçak kullanıyorsunuz, Havada Trafikte yok.. onlar nasıl rotar yapıyor yaptımmı 1 gün bile rötar yapan uçak var.. Otobüs hadi 30dk. geç gelsin. Bnce bu daha büyük bir risk....

çıkış saatim 9 toplantım 10 da. isterseniz benim yerime siz gidin :)

Hava trafiğinde rötar çok nadirdir. Bakmayın bizim pegasusa.

iett sitesinden benim dediğim güzergahta hangi otobüslere bineceğimi bulur ve süresini verirseniz size benzin stickerini ücretsiz kargolayacağım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Dünyada petrol fiyatları bu hafta başından itibaren yaklaık%10 kadar düştü bugünkü zam nedir, bu durum karşısında peridyotik artışa göre 1 ay içinde 5 TL olacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Abartmayın....

Siz işinize hiç geç kalmıyormusunuz ?

Ama uçağın 45 dk da gittiği 1000 km yi sen 10 saatte gidiyosun :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ve fakat uçak km başına az yakıyor ... (bilgi mevcut)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

çıkış saatim 9 toplantım 10 da. isterseniz benim yerime siz gidin :)

Hava trafiğinde rötar çok nadirdir. Bakmayın bizim pegasusa.

iett sitesinden benim dediğim güzergahta hangi otobüslere bineceğimi bulur ve süresini verirseniz size benzin stickerini ücretsiz kargolayacağım.

Toplantınız sizin olsun 1 saat erken uyanırım gene işimi görürüm...

Siz Türkiyeyi Benimseyememişsiniz bence esas sorun bu...

Buyrun Buldum

http://harita.iett.gov.tr/#

500A

Stickerınızda sizin olsun :)

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ve fakat uçak km başına az yakıyor ... (bilgi mevcut)

Uçak zaten benzinden kalitesiz gaz yağından daha kaliteli isi olmayan bir yakıt tüketmiyor mu? Muhtemelen benzinden daha ucuz. Gerçi benim zippo benzinin 125ml 5 lira aynı yakıt olduğu söylenir aslı varsa :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ama uçağın 45 dk da gittiği 1000 km yi sen 10 saatte gidiyosun :)

Çok Önemli bir toplantın var ABD'de uçak rötar yaptı, toplantıyı kaçırdın ihale gitti banane 1000km,yi 45dk da alıyorsa Hacı yaa :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

B737-800

Fuel Capacity; 6,875 US Gallons

Range: 3,060 Nautical Miles

2 Class Pax Capacity: 162

Gallons/Mile: 2.246

Gallons/PassengerMile: .01387

yani mil başına 0.01387 x 3.74 = 0.0518 litre /mil => 0.03112 litre /km -yolcu başına yani 100 km de 3,1 litre yakıyor... B737-800 (şu yeni pegasus uçakları)

http://www.airliners.net/aviation-forums/general_aviation/read.main/2628781/

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Light petroleum distillate içide olan buymuş ne ise artık

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Toplantınız sizin olsun 1 saat erken uyanırım gene işimi görürüm...

Siz Türkiyeyi Benimseyememişsiniz bence esas sorun bu...

Buyrun Buldum

http://harita.iett.gov.tr/#

500A

Stickerınızda sizin olsun :)

kaç dakikada gidiyor? Saat 9 da göztepe de olmam lazım. erken çıkamam. linkte marmara haritası çıkıyor. bu kadıköyden gidiyor. e5 üzerinden devam ediyor. Benim hastanenin (okmeydanı ssk) üst yoluna çıkmam lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

denizden git hocam püfürrr, deniz ulaşımı da yok 3 yanı derya memleketimde.... bir İstinye koyu vardı, İspark , tekne park yeri yaptı 4milyon dolara, ömrü 2 kış bence... neyseee..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

kaç dakikada gidiyor? Saat 9 da göztepe de olmam lazım. erken çıkamam. linkte marmara haritası çıkıyor.

Nereden bölüme Özgürlük parkı yazınca otomatik çıkıyor zaten nereye bölümüne ise Perpa yazarsanız 500A olduğunu söylüyor Hafta içi ve Hafta sonu saatler değişiyor.. Tam dakikasında olması imkansız çünkü trafiğin durumu anlık olarak değişiyor Müveccin olsa bilemez bunu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

denizden git hocam püfürrr, deniz ulaşımı da yok 3 yanı derya memleketimde.... bir İstinye koyu vardı, İspark , tekne park yeri yaptı 4milyon dolara, ömrü 2 kış bence... neyseee..

Oranın parkmetre projesinin izleyicisiyim. Hiç sormayın.

Nereden bölüme Özgürlük parkı yazınca otomatik çıkıyor zaten nereye bölümüne ise Perpa yazarsanız 500A olduğunu söylüyor Hafta içi ve Hafta sonu saatler değişiyor.. Tam dakikasında olması imkansız çünkü trafiğin durumu anlık olarak değişiyor Müveccin olsa bilemez bunu...

Ama giden biri bilir. Araçlarda GPS-GPRS olsa aylık averaj bildirilebilir. Bunlar yapılan şeyler ve özel durumlar harici tutar.

Ben baktım kadıköy meydandan kalkacak. 7 de. 10.15 te okmeydanına gidiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...