İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Sani Gerşon

teşekkür ederim

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-g510-core-i5-4200m-25ghz-4gb-1tb-hdd-156-2gb-w81-notebook.html?srt=UP#genel-bakis

Şunu önerebilirim. Ofiste alt modelini kullanıyoruz, memnunuz. Alt kapak komple sökülüp fana da ulaşılabiliyor. Böylelikle ileride temizlik gerekirse diğer notebook'lar gibi anakarta kadar sökmeye gerek kalmaz ;)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-g510-core-i5-4200m-25ghz-4gb-1tb-hdd-156-2gb-w81-notebook.html?srt=UP#genel-bakis

Şunu önerebilirim. Ofiste alt modelini kullanıyoruz, memnunuz. Alt kapak komple sökülüp fana da ulaşılabiliyor. Böylelikle ileride temizlik gerekirse diğer notebook'lar gibi anakarta kadar sökmeye gerek kalmaz ;)

Bunun windowssuz olanına ssd takıp kurduk gayet güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa_Şahin
(düzenlendi)

Yeni olarak 1300 tl yi geçmiyecek oyun oynaya bilicem bir cihaza sahip olmak istiyorum tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

tarihinde Mustafa_Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeni olarak 1300 tl yi geçmiyecek oyun oynaya bilicem bir cihaza sahip olmak istiyorum tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

Konunuzu birleştirdim.

485$+KDV gibi bir rakama istiyorsunuz ki, imkansız maalesef.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Macbook Pro almaya karar verdim. 13 inç retinasiz, i7 işlemci 8gb ram. Eğitime özel indirimi ile birlikte 3.400 tl. Ne dersiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Macbook Pro almaya karar verdim. 13 inç retinasiz, i7 işlemci 8gb ram. Eğitime özel indirimi ile birlikte 3.400 tl. Ne dersiniz?

Ne işin olur senin Mac apple çürük yarım elma ile :)

Güzel makine.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çüşş = Rakam

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ne işin olur senin Mac apple çürük yarım elma ile :)

Güzel makine.

Abi pc'de apple çok daha iyi bence. Okulda retinali 27 inç imac kullanıyoruz. Insan alışıyor. :)6u5y6usy.jpg

Çüşş = Rakam

Ne yapmalı :D
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mert herkesin içinde o olma sevdası var :D

Güle güle kullan kardeşim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gereksiz pahalı. O paraya en kral windowslu makina alırsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

8gb ram olan cihazda ati Radeon varmış

Tamam ama detay yok. AMD işlemcili notebook'ların hepsi harici ekran kartı kullanır ancak giriş seviyesi kartları onboard kartlardan farksızdır.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

+1

Ortamlarda artislik yapacam diyorsan başka :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Abi, farkındayım da macintosh çekici gelmeye başladı. Maya 2014, adobe illustrator felan kullanılacak. Eğer mac'te ki gibi kusursuz çalışmazsa yakarım o pc'yi. :)

+1

Ortamlarda artislik yapacam diyorsan başka :)

Hiç öyle bir çabam olmadı. Artislik peşinde koşsam macbook air alırdım daha uyguna. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi, farkındayım da macintosh çekici gelmeye başladı. Maya 2014, adobe illustrator felan kullanılacak. Eğer mac'te ki gibi kusursuz çalışmazsa yakarım o pc'yi. :)

40 kullanıcılı mimarlık ofisim, 25 tane mac almış kendine. Adobe'ları yüklemişler ki, bir sürü eksik var. Hepsine oturduk windows kurduk, fıstık gibi çalışıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hiç öyle bir çabam olmadı. Artislik peşinde koşsam macbook air alırdım daha uyguna. :)

:) espriydi zaten. 

Lakin bu seferde 13" çok küçük olmayacak mı o uygulamalar için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

40 kullanıcılı mimarlık ofisim, 25 tane mac almış kendine. Adobe'ları yüklemişler ki, bir sürü eksik var. Hepsine oturduk windows kurduk, fıstık gibi çalışıyorlar :)

Memur olmadan önce teknik ressamdım ya, çalıştığım yerde ( ki o zaman Q9600 gibi işlemci Sli ekran kartları ) gibi donanımlı pc kullanıyorduk katı model için; bir gün bir çizim boyutu 130 küsür mb olunca ( AutoCad dosyası ) açmak işlem yapmak zülum oluyordu. Hatta çoğunlukla görev sonlandırma yapıyor mavi ekran yapıyordu. Derken bir arkadaş sağolsun bunlara leopard yükledi, Dosya boyutları 250 mb karı gördü takır takır çalışıyordu.

Benim gözlemim ve tecrübe ettiğim apple ilerim sistemleri donanımları daha verimli ve sıkıntısız kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Memur olmadan önce teknik ressamdım ya, çalıştığım yerde ( ki o zaman Q9600 gibi işlemci Sli ekran kartları ) gibi donanımlı pc kullanıyorduk katı model için; bir gün bir çizim boyutu 130 küsür mb olunca ( AutoCad dosyası ) açmak işlem yapmak zülum oluyordu. Hatta çoğunlukla görev sonlandırma yapıyor mavi ekran yapıyordu. Derken bir arkadaş sağolsun bunlara leopard yükledi, Dosya boyutları 250 mb karı gördü takır takır çalışıyordu.

Benim gözlemim ve tecrübe ettiğim apple ilerim sistemleri donanımları daha verimli ve sıkıntısız kullanıyor.

Bunu SSD ile çözüyoruz.

Ancak dediğin gibi doğrudur, Apple işletim sistemleri kendi donanımlarında daha sorunsuz çalışıyor. Ancak windows kadar özellikli değiller.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bunu SSD ile çözüyoruz.

Ancak dediğin gibi doğrudur, Apple işletim sistemleri kendi donanımlarında daha sorunsuz çalışıyor. Ancak windows kadar özellikli değiller.

Diskler ssd değil wd black cavier idi, dönemin en iyi disklerinden biriydi. Patron özellik istemiyordu iş yetişsin, müşteriye sunun yaparken rezil olmayalım diyordu :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Diskler ssd değil wd black cavier idi, dönemin en iyi disklerinden biriydi. Patron özellik istemiyordu iş yetişsin, müşteriye sunun yaparken rezil olmayalım diyordu :D

Caviar'lar 10k RPM. Okuma hızları SSD nin yanına yaklaşamıyor. Windows belirli bir süre dosyayı okuyamazsa duruyor maalesef. Bu sebeple SSD bu tip sorunların önüne geçiyor.

Tasarım yapan müşterilerime 240'lık SSD veriyorum, 95k iops, 550mb sn de okuma / yazma hızı ile render'ların sürelerini 3 saatten 1 saate kadar kısalttık. BAzı programlarda 15-20dk ya çektik. İş yetiştirme ve yeni iş alma performansları arttı.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Caviar'lar 10k RPM. Okuma hızları SSD nin yanına yaklaşamıyor. Windows belirli bir süre dosyayı okuyamazsa duruyor maalesef. Bu sebeple SSD bu tip sorunların önüne geçiyor.

Tasarım yapan müşterilerime 240'lık SSD veriyorum, 95k iops, 550mb sn de okuma / yazma hızı ile render'ların sürelerini 3 saatten 1 saate kadar kısalttık. BAzı programlarda 15-20dk ya çektik. İş yetiştirme ve yeni iş alma performansları arttı.

240 SSD Geçen hafta aldım taktım, kesinlikle tavsiye ediyorum. 7200 RPM lik HDD yi DVD yerine, DVD yi de taşınabilire çevirdim. Çok iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Mustafa_Şahin
(düzenlendi)

(1. ekran kartı Ati 8670 2.Ekran kartı Ati R4 2.5gb paylaşımsız toplam 6gb ekran kartı) böyle bir cevap verdi ekran kartını sorunca :)

Sani hocam ilginç değilmi

tarihinde Mustafa_Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...