İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Evren Erakçora
(düzenlendi)

Lenova ların malzeme kalitesi kötü gibi geliyor bana. Ben Packard kullanıyorum memnunum.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Monster iyidir, kasa kalitesi iyi ve yarın ekran kartını diski bilmem neyi değiştirmek istediğinde kasa yerleşimi müsait. Arkadaşımda var 2 yıldır kullanıyor, manyak donanıma aşırı ısınması lazım iken normal laptop kadar kalıyor.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Abim benim bulduğumun 8 gb ramlisi bu. Aynı para sanırım. :)

Mert , Uğur abinin son verdiği senin verdiğinden farklı, Uğur abinin belirttiği 4gb gt755 yani SLİ çift ekran kartlı. Senin verdiğin link benimki gibi tek ekran kartlı .

Bu cihazlar çok ilgimi çekiyor. :)  Çok uçuk cihazları piyasanın altına sağlıyorlar.  Güvensem lenovo yerine monster alırdım zamanında. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert , Uğur abinin son verdiği senin verdiğinden farklı, Uğur abinin belirttiği 4gb gt755 yani SLİ çift ekran kartlı. Senin verdiğin link benimki gibi tek ekran kartlı .

Bu cihazlar çok ilgimi çekiyor. :) Çok uçuk cihazları piyasanın altına sağlıyorlar. Güvensem lenovo yerine monster alırdım zamanında. :)

Arkadaşım aldı 2 sene oldu galiba. 4-5 senedir de bilirim bu markayı, güzel konfigrasyonlar çıkarıyorlar ve tam bi canavar oluyor gerçekten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mert, hp probook lara da bakin. Burada nefret edilen modeller son kullanici modelleridir.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Yalniz Lenovo'un iki ekran kartlisindan uzak durun. Cok asiri derecede isinma yapiyormus, internette yuzlerce kisi sikayet ediyor.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Yalniz Lenovo'un iki ekran kartlisindan uzak durun. Cok asiri derecede isinma yapiyormus, internette yuzlerce kisi sikayet ediyor.

Ben tek kartlısından çekiyorum. Eski AMD chipsetli HP'm gibi. Kışın ideal ama(balkona koyarsan :p)  yazın soğutmayı desteklemek gerekiyor.

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben tek kartlısından çekiyorum. Eski AMD chipsetli HP'm gibi. Kışın ideal ama(balkona koyarsan :p)  yazın soğutmayı desteklemek gerekiyor.

Müşterilerime hem çift hem tek ekran kartlı modellerinden bir sürü satıyorum. Hiç birinde ısınma kaynama erime :p vs problemleri yok? Gerekli temizlikleri yapıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Lenova ların malzeme kalitesi kötü gibi geliyor bana. Ben Packard kullanıyorum memnunum.

Packard bell ve acer , yerde bulsam koşarak uzaklaşırım. :)

Bu cihazlar çok ilgimi çekiyor. :)  Çok uçuk cihazları piyasanın altına sağlıyorlar.  Güvensem lenovo yerine monster alırdım zamanında. :)< :)>

Abi bu cihazda vardı benim listede ama ben ram için elemiştim. 2500 tl'ye bulmuştum hatta. :)

Mert, hp probook lara da bakin. Burada nefret edilen modeller son kullanici modelleridir.

Abi çözünürlük tutmuyor. 1366 x 768 buldum genelde probooklardan. Envy alınmaz mı?

Isınmayı göze aldım HP'yi listeye koyarak. :p

Zaten her ay düzenli fan temizliği ve macun değişimi yapıyorum. Yine de sorun olur mu ki? Babamdan veto yemeyeyim nasıl pc bu o kadar para verdik fırın gibi diye. :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Monster al hiçbirşeye bakma :p

Hayır yakın olsa gidip döve döve aldıracam da uzak kaçıyo :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Mert'ler akıllı olur derler de, arada imalat hatası çıkıyor, yapacak birşey yok :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert'ler akıllı olur derler de, arada imalat hatası çıkıyor, yapacak birşey yok :D

:D :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi çözünürlük tutmuyor. 1366 x 768 buldum genelde probooklardan. Envy alınmaz mı?

Cıks.

Lenovo'ya devam derim.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Lenovo ile 3000N200 notebook ile tanistim. Distan takoz gibi birsey ama 7 yildir hic bir sorun cikartmadi bana hala calisiyor sorunsuz. Uzerine doktugum ickilerin haddi hesabi yok. Ben boyle laptop bugun bulsam hemen alirim. Su anda bunu kullaniyorum: http://www.toshibatr.com/(S(fhoeqkl231e1dow0svh1jljj))/Loptop/Satellite/L-Serisi/L855-14P . Is yerinden hediye. Fena degil ama ilk ciktiginda 3.5-4 bin TL gibi bir fiyati vardi. Kendim alacak olsam alirmiydim? Cevabim hayir.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Listeye atmıştım ki bugün. Bkz. ilk ileti. :p

Bence yüksek meblalar verilecekse ekran çözünürlüğü 1920*1080 tercih edilsin. 

Abi zaten direk eliyorum full hd olmayanları. 1500'e  bulmuştum yoksa. :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Listeye atmıştım ki bugün. Bkz. ilk ileti. :p

Biz sana tavsiye ederken listeye at diye değil al diye söyledik. Adı üstünde canavar işte :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Biz sana tavsiye ederken listeye at diye değil al diye söyledik. Adı üstünde canavar işte :D

Hemen gidip aynı gün almıycam fotoğraf makinesinde yaptığım gibi. Şimdilik paşalar gibi imac kullanıyorum. İyiyce araştırıp kampanyaya denk getirip öyle alcam. Sonra pentax gibi bunda da eziklemeyin. :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hemen gidip aynı gün almıycam fotoğraf makinesinde yaptığım gibi. Şimdilik paşalar gibi imac kullanıyorum. İyiyce araştırıp kampanyaya denk getirip öyle alcam. Sonra pentax gibi bunda da eziklemeyin. :p

Pentax bitti artık diyorduk ki, bir bomba fısıldandı kulislere :) FF Full Frame makine geliyor hem de K mount tüm lenslerle kullanılabilecek. Eee efsane manuel rus lenslerle de birleşince k10d ve k20d ile olduğu gibi yine sallayacağız. Demedi deme :p

Monster'ı da araştır, Ankara'da bayiisi var idi sanırım. Gidip görerek al. Hatta Bench programları al yanına orada denemek için pc iste çalıştır benchleri ısısına bak yük altında fan sesine bak. ;)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Son Tablo:

Bu durumda hangisi mantıklı sizce?

Wy3Of9s.png

Monster, + SSD siparişi ver. Çakmak win7 yuvarla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...