İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Arif Doğan

21.01.2014 tarihinde baktığım bir ürün 1899 TL iken,

22.01.2014 tarihinde aynı sitede 2340 TL oluverdi.

23.01.2014 tarihinde başka bir ürüne bakayım dedim 1699 TL idi. 

24.01.2014 tarihinde (yani bugün) 1899 TL.

Piyasa alt üst... Uygun birşey bulduysanız ve almak zorundaysanız alın 1 gün bile bekletmeyin. Dolar ve Taksitlendirmenin bitmesi piyasayı karıştırmış.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Keleş

Cd-rom Ssd olayını ilk defa duydum biraz araştırdım çok hoşuma gitti :) İlerleyen zamanlarda inşallah  :fiuw:

Vatan'da 60 tl civarında var. Standart laptoplarda genelde 12.7 mm olan kullanılıyor. Yine de ölçüp emin olmakta yarar var. İki arkadaşın lenovo'suna kolayca taktık çok memnunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vatan'da 60 tl civarında var. Standart laptoplarda genelde 12.7 mm olan kullanılıyor. Yine de ölçüp emin olmakta yarar var. İki arkadaşın lenovo'suna kolayca taktık çok memnunlar.

Bayağı hızlı dönüş yapıyorsun mesajlara :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Daha önce bu üründen hiç kullanmamıştım, bu hafta taktım ilk defa. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Evlilik ve smart tvden sonra pcyi neredeyse hiç açmıyorum, hele bu aralar düğün videolarıydı resimlerdi derken sadece cd-rom için açıyorum pc'yi :) 2 ayda 50'den fazla cd yazdım :) Hele şu ssd'ler biraz daha düşsün  :fiuw:

Mesajı ilk yazdığımda aynı gün cevap yazmıştı, şimdi bilgilendirme yapmış Selçuk abim :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Merhaba değerli fctr ailesi,
Bölümüm gereği iyi bir notebook gerekli.

Gereksinimler: İ7 işlemci. Min(2,3 ghz), En az 8 gb ram,Minumum  2 gb ekran kartı, 1920x1080 çözünürlük olmalı. Ekran da olabildiğince büyük olmalı ama 15,6 inç'te uygundur. 

Üst sınır olarak 3000 TL diyelim. 
Grafik tablet felan bağlanacak. Bu tür işler için windows mu almalı?

Ben birkaç model buldum ama inceleyip yorum yaparsanız sevinirim. 
1-Hp Envy Touchsmart (Önerilmemesi üzerine eledim sayılır)
2-Lenovo İdeapad Y510P
3-Monster
4-Toshiba L70
5-Msi
Teşekkürler.

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

En doğru tavsiye için bütçe aralığını belirtmen lazım.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

En doğru tavsiye için bütçe aralığını belirtmen lazım.

Lenovo'nun fiyatı üst sinir olabilir.
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

4 seneyi geçti lenovo kullanıyorum. Tık demedi maşallah batarya dışında. Batarya öldü fişsiz çalışmıyor. 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert HP  den uzak dur.Lenovo-Asus-Samsung  ideal seçim olur senin için..

hp yazıcı kartuşu imal etsin sadece :)

Hp ile ilgili çok sorun duydum demek isterdim ama duymanın yanında kendimde yaşadım birkaç kere. Ama pavillion serisi sorunlu. Envy serisi daha sorunsuz diye biliyorum. Şu an workstationlar var kullandiğimiz çok sorunsuz. Bilemiyorum. Lenovo'nun özellikleri, HP'nin kasası, fiyatı, ekranı, beats audiosu felan cazip şuan. :)

Ha bu arada adaş abim, evde hp all in one yazıcı var. Ondan da memnun değilim. Sürekli donuyor kartuşlar. :p

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Merhaba değerli fctr ailesi,

Bölümüm gereği iyi bir notebook gerekli.

Gereksinimler: İ7 işlemci. Min(2,3 ghz), En az 8 gb ram,Minumum  2 gb ekran kartı, 1920x1080 çözünürlük olmalı. Ekran da olabildiğince büyük olmalı ama 15,6 inç'te uygundur. 

Asus kalitedir. Bunu incelemeni tavsiye ederim Mert. i5 işlemcili olanını vatandan arkadaşın oğluna aldık. Görsel olarak da mükemmel.

http://www.hepsiburada.com/liste/asus-x555ln-xo031h-intel-core-i7-4510u-20ghz-31ghz-8gb-1tb-156-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd601202&categoryId=98

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Benim cihazdan alalım sana.  Y510p şuan laptop piyasasının amiral gemisi. Ya da dediğim gibi az daha iyisine 2 kat para verip MSI alacaksın.  Güvensem monster al diyeceğim... :)

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

1 yıldan fazladır hastanede samsung AMD A10 kullanıyorum. Perforamans derdiniz varsa kesinlikle tavsiye ederim. A10 hakikaten çok güzl bir işlemci. Şu anda da satışta var sanırım. 2 GB ekran kartı, 8GB ram, 1TB HD 15.6 ekran vs, vs,

Üstelik fiyatı da bahsettiklerinizin yarısı. Bence AMD işlemcileri de alternatifler arasına sokun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lenovo için çok iyi yorumlar okudum ineternette.Eski IBM imiş.

Kardeşime aldım çok memnundu. Arkadaşa aldık çok memnundu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
Aynen abim bu da iyiymiş. Teşekkürler. :)

Lenovo için çok iyi yorumlar okudum ineternette.Eski IBM imiş.

Lenovo ibm evet. :)

Benim cihazdan alalım sana. Y510p şuan laptop piyasasının amiral gemisi. Ya da dediğim gibi az daha iyisine 2 kat para verip MSI alacaksın. Güvensem monster al diyeceğim... :)

Lenovo da özellik olarak cok cazip abi harbiden. Alinabilir, acele etmeyip iyiyce araştıracağım bu sefer. Msi lar hiç hoşuma gitmiyor. :)

1 yıldan fazladır hastanede samsung AMD A10 kullanıyorum. Perforamans derdiniz varsa kesinlikle tavsiye ederim. A10 hakikaten çok güzl bir işlemci. Şu anda da satışta var sanırım. 2 GB ekran kartı, 8GB ram, 1TB HD 15.6 ekran vs, vs,

Üstelik fiyatı da bahsettiklerinizin yarısı. Bence AMD işlemcileri de alternatifler arasına sokun.

Abim kendim oyun için felan alsam amd alırım ama i7 istendi. :(

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Lenovo da özellik olarak cok cazip abi harbiden. Alinabilir, acele etmeyip iyiyce araştıracağım bu sefer. Msi lar hiç hoşuma gitmiyor. :)

Ben çok araştırdım almadan önce 10larca modele baktım. Asus acer HP  Sony, Hepsinde illaki birşeylerden çalınmıştı.  Ya u işlemci koymuşlardı ya da düşük bit veya çekirdek hızı düşük ekran kartları..   ekran kartı isterse 10gb olsun, 10gb datayı işleyecek chipset yoksa, tırt.  Nokia 3310'a 64gb class10  micro sd takmak gibi :) 

Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Asus, Toshiba Satellite, Acer gibi serilerden sonra yaklaşık 2 - 2.5 yıldır Dell Inspiron serisi kullanıyorum. Tavsiye ederim. Çok estetik makineler değil ama performans bence 10 numara...

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

iMac al la, kurtul windows filan o da neymiş :D

Abi farkı sen veriyorsan her türlü. :p Okulda var her öğrenciye bi tane. 27 inç retina en son versiyon i7 felan en üst düzeyi çok fena bisey. Ama tasinabilen birşey olmali.
Malesef bu paraya mac alırım. :(

Asus, Toshiba Satellite, Acer gibi serilerden sonra yaklaşık 2 - 2.5 yıldır Dell Inspiron serisi kullanıyorum. Tavsiye ederim. Çok estetik makineler değil ama performans bence 10 numara...

Dell bulamıyorum malesef. Yoksa şimdiye kadar 2 adet dell'im oldu. Hepsinden çok memnundum. :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...