İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Mert Yeldan

Caviar'lar 10k RPM. Okuma hızları SSD nin yanına yaklaşamıyor. Windows belirli bir süre dosyayı okuyamazsa duruyor maalesef. Bu sebeple SSD bu tip sorunların önüne geçiyor.

Tasarım yapan müşterilerime 240'lık SSD veriyorum, 95k iops, 550mb sn de okuma / yazma hızı ile render'ların sürelerini 3 saatten 1 saate kadar kısalttık. BAzı programlarda 15-20dk ya çektik. İş yetiştirme ve yeni iş alma performansları arttı.

. Çıktığı yıla göre iyi performansı var ama.
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

:) espriydi zaten.

Lakin bu seferde 13" çok küçük olmayacak mı o uygulamalar için.

Abi tasinabilirlik on planda. Zaten yukarıda fotografini attigim imacler olduğu için sorun olcagini sanmıyorum. Olursa da 32 inc led tv var ona baglariz. :D
Yorum bağlantısı
Mustafa_Şahin

http://www.n11.com/lenovo-g510-59-424421-i5-4210m-4gb-500gb-2gb-vga-freedos-156-P32301254

http://www.n11.com/lenovo-ibm-a6-24ghz-8gb-500gb-8gb-sshd-25gb-ekran-karti-P31275726

Bu ikisi arasindayim gönlüm i5 ten yana bu zamana kadar hiç amd kullanmadım korkuyorum i5 te 4gb ram ama işlemci hızı turbo yla 3.2 görüyorum.

AMD de 8 gb ram turbo ile 2.4 goruyormus CIF ekran kartı

ikiside Lenovo ne yapacam kaldım ortada en uygun fiyatlar bunlar ev bilgisayarı olacak ama arada oyunlada zorlamak istiyorum ikiside ortalama 1100 civarına geliyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çift ekran kartlı olması normal. Oyun gerektiğinde hariciye geçiyor sistem, normal kullandığında dahiliyi kullanıyor ki, enerji tasarrufu yapsın.

Beğendiğiniz i5 çok iyidir. Sıkıntınız olmaz. Bir çok müşterime verdim.

Yorum bağlantısı
Mustafa_Şahin

4gb ram le 8 gb fark edermi ekran kartları birbirinden farklı sizce i5 liolanmi birde i5 olana 4gb ram ilave edebilirmiyim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Özkan Avcı

240 SSD Geçen hafta aldım taktım, kesinlikle tavsiye ediyorum. 7200 RPM lik HDD yi DVD yerine, DVD yi de taşınabilire çevirdim. Çok iyi oldu.

Notebook'a bende alayım diyorum da, hem garantisi bozulur hemde taktığınla kalırsın. Gerçi bu aralar açılmamak için inat ediyor sıpa.  :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Notebook'a bende alayım diyorum da, hem garantisi bozulur hemde taktığınla kalırsın. Gerçi bu aralar açılmamak için inat ediyor sıpa.  :)

Disk değişmek ile garantiniz bozulmaz.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Diski takmak için sökülen panelin vidasının üstüne yapıştırmışlar garanti etiketini.
Yorum bağlantısı
Özkan Avcı

Abim'de bozulduğu için o riske girmiyorum.  :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abim'de bozulduğu için o riske girmiyorum.  :)

Alnını karışlarım o markanın :)

Diski takmak için sökülen panelin vidasının üstüne yapıştırmışlar garanti etiketini.

Ne etiketi? Ben etiket görmedim :)

Yorum bağlantısı
Özkan Avcı

İkimizde de MSI Ge70 var. Zaten sitesinde de HDD veya SDD değişimi & takılma işlemini kendilerinin yaptığını söylüyorlar. Abim bozdum diyince almaktan vazgeçtim bende.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

http://extreme.pcgameshardware.de/attachments/646884d1367316234-review-user-review-msi-ge60-i760m287-10.jpg

Aynından ama ben yırttım geçtim :)

Aslında yırtmama gerek yoktu SSD yi DVD yerine taksam olurdu, ben SSD'yi SATA0 Masterda görsün diye içeriye aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

http://extreme.pcgameshardware.de/attachments/646884d1367316234-review-user-review-msi-ge60-i760m287-10.jpg

Aynından ama ben yırttım geçtim :)

Aslında yırtmama gerek yoktu SSD yi DVD yerine taksam olurdu, ben SSD'yi SATA0 Masterda görsün diye içeriye aldım.

Furkan en doğrusu ssd sataya hdd yi de DVD ye takıp sistemi ssd ye kuracaksın :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

O yüzden masaüstü candır.  :p

Okula giderken kasa ile monitörü götür bakalım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özkan Avcı
(düzenlendi)

Okula giderken kasa ile monitörü götür bakalım :D

Yok ben garanti kısmı için şey ettim.  :biggrin: Diğeri servise gidip gelsin, gerisini 1 sene sonra düşünürüz.  :D

tarihinde Özkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
Sani Gerşon

Ativ serisi kendi işlemcisini kullanır hocam. Performans fena değildir ama bi intel'in tadını vermez.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ativ serisi kendi işlemcisini kullanır hocam. Performans fena değildir ama bi intel'in tadını vermez.

Sani Abi bir arkadaşım Asus K55V model notebook'unu bana hediye etti. Nedir ne değildir bir bilgin var mı? İ5 8gb ram 2 gb nvidia felan var sanırım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani Abi bir arkadaşım Asus K55V model notebook'unu bana hediye etti. Nedir ne değildir bir bilgin var mı? İ5 8gb ram 2 gb nvidia felan var sanırım. 

Altta kodu olacak, nedir?

Beni de tanıştırsana şu arkadaşla :crazy:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Altta kodu olacak, nedir?

Beni de tanıştırsana şu arkadaşla :crazy:

138a4ca8b10d52c7780beede2f69403f.jpg

Olmasss. [emoji14]

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mert'çim, şu kol saati ile foto çekme işi sana yakışşmadı. Yok mu len bunun okunabileni :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert'çim, şu kol saati ile foto çekme işi sana yakışşmadı. Yok mu len bunun okunabileni :D

acd4bdd4d35acc59a34cf18bd0e9d190.jpg

Abi simdi iyi mi ki :D

Tabletin kamera tirt cikti ya :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...