İçeriğe Yönlendir

Özel Mi Yetkili Servis Mi?

Recep Mura

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Valla bu sorun benim arabamda olsun, çözümü çinde olsa gitmiştim şimdiye :D

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Valla bu sorun benim arabamda olsun, çözümü çinde olsa gitmiştim şimdiye :D

Kesin çözümü olduğunu bilsem bende şuan olmasa da imkanlarımı zorlar uygun zamanda giderdim. Ama her defasında ustaya gittiğimde bu sefer düzelecek umuduyla gidip hep eli boş dönünce artık yavaş yavaş umudumu yitirmeye başladım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bulunmayacak bir sorununuz yok sizin.. Ustanız saplantısından kurtulsun yeter..

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Bulunmayacak bir sorununuz yok sizin.. Ustanız saplantısından kurtulsun yeter..

Aynen öyle bana da çok basit gibi geliyor ustaya her gittiğimde söylüyorum ustam bu bakımdan önce yoktu sonra birden oldu belki bir hortum tam yerine oturmamıştır bir kontrol edelim diyorum bana herşeye baktım aracın motor olarak mekanik olarak bir sıkıntısı yok sıkıntı elektronik diye tutturdu. Bazı Zetec se motorlarda yazılım güncelleme gerekebiliyormuş acaba bizimkinde böyle bir durum olabilir mi? artık herşeyden şüphelenmeye başladım ama müsait olduğumda başka bir ustaya gideceğim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O ustaya zetec ile zete se motorun farkını sorun, bilirse fusion hediye edeceğim ona :sihirbaz:

Yorum bağlantısı
Recep Mura

O ustaya zetec ile zete se motorun farkını sorun, bilirse fusion hediye edeceğim ona :sihirbaz:

Usta bana sadece bu tip araçlarda bazen yazılım güncellemesi gerekebiliyor,program atılması gerekebiliyor dedi elektronikçi arkadaşını arayınca o gaz kelebeği temizliğinden sonra adaptasyon gerekiyor dedi bunun üzerine benim usta bunun üzerine yoğunlaştı ama cihazı bulamadık o arkadaşıda kuramadı gitti artık ustayı aramaktan bıktım cihazı kurmuş mu diye usta da beni arayacağını zannetmiyorum çünkü ona açıkça artık sıkıldığımı hissettirdim fazlasıyla.Usta Zetecten bahsetmedi Emre kardeşimizin aracına zetec motor olduğundan program güncellemesi gerekmiş ya acaba bizimki de zetec olupda bu güncelleme gerekiyor olabilir mi diye düşündüm malum aşağıdaki araçda fusion ama motor zetec se...

aaflF.jpg

AEeFX.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Emre? Rs mavi focus mu? o şase numarasına denk gelen seri için, günceleme çıkmıştı, bunlar özel durumlardır, bu arabaların yazılımını, bill gatesin patates pencere yazılımı ile karıştırmayın, 100 sene geçse virus girmez, kitlenmez, yazılımsal olarak bozulmaz vs..

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Usta bana sadece bu tip araçlarda bazen yazılım güncellemesi gerekebiliyor,program atılması gerekebiliyor dedi

Son zamanlarda, en ufak bir arıza veya uyarıda, yazılım güncellenmesi konusu belirtiliyor. Bu bir arızanın tespit edilmediğinin bir kaçış yöntemi olarak düşünmeye başladım. Hemen yazılım güncellemek doğru mantıkmı ?

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Emre? Rs mavi focus mu? o şase numarasına denk gelen seri için, günceleme çıkmıştı, bunlar özel durumlardır, bu arabaların yazılımını, bill gatesin patates pencere yazılımı ile karıştırmayın, 100 sene geçse virus girmez, kitlenmez, yazılımsal olarak bozulmaz vs..

Anlıyorum sizi ama çaresiz kaldığım içim abaca diyorum sadece, hani denize düşen yılana sarılır misali::((((

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tekleyen atmosferik bir motorda, %95 vak-a da, arıza bulma süresi: demlikten dökülmüş ve 2 şeker atılmış çayın konduğu bardağın soğumasına fiırsat kalmadan geçecek süredir. Yani çaresizlik yok ki ortada, kırtasiyeciden kıyma isterseniz çaresizlik olur, bence sizdeki durum bu, öncelikle motordaki sıvılardaki ne olduğu belirsiz katkıları da düşünün derim.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Usta bana sadece bu tip araçlarda bazen yazılım güncellemesi gerekebiliyor,program atılması gerekebiliyor dedi

Son zamanlarda, en ufak bir arıza veya uyarıda, yazılım güncellenmesi konusu belirtiliyor. Bu bir arızanın tespit edilmediğinin bir kaçış yöntemi olarak düşünmeye başladım. Hemen yazılım güncellemek doğru mantıkmı ?

Bana da biraz öyle geliyor dediğim gibi ustaya göre hiçbir motor, mekanik arıza yok kontrol ettim diyor çözüm bulamadığı için birde elektronik olarak inceletelim belki oradan kaynaklanabilir diyor kesin demiyor ama bunlara bazen yazılım gerekebiliyor, adaptasyon gerekebiliyor bir deneyelim diyor tabii bana ben bunu çözemedim beni aşıyor başka bir ustaya git diyemiyor...

tekleyen atmosferik bir motorda, %95 vak-a da, arıza bulma süresi: demlikten dökülmüş ve 2 şeker atılmış çayın konduğu bardağın soğumasına fiırsat kalmadan geçecek süredir. Yani çaresizlik yok ki ortada, kırtasiyeciden kıyma isterseniz çaresizlik olur, bence sizdeki durum bu, öncelikle motordaki sıvılardaki ne olduğu belirsiz katkıları da düşünün derim.

Dediğim gibi ustaya o katkıları da söyledim o da bana şu ana kadar bir sürü arabayı koydum şuana kadar bir sıkıntı olmadı dedi. Bilemiyorum direkt Bor Power katkısından olabilir mi? acaba zamanla kendiliğinden bu katkı özelliğini kaybettikçe düzelir mi? Ama zaten ustayı değiştirmeye kesin kararlıyım. Burada bir başka ustaya gideceğim o olmazsa komşu ilde bir servise gitmeyi düşünüyorum bilmiyorum belki de istemesemde yetkili servise de gidebilirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bayılrım, türk usta istatistiğine: bi sürü arabaya goydughh, bişi olmadığ, acaip güvenilir bir ölçümleme metodudur, hatta Üniversiteler bu metodun patentini vermesi için tüm sektörede çalışma yapar :D

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Bayılrım, türk usta istatistiğine: bi sürü arabaya goydughh, bişi olmadığ, acaip güvenilir bir ölçümleme metodudur, hatta Üniversiteler bu metodun patentini vermesi için tüm sektörede çalışma yapar :D

Haklısınız aynen öyle, dediğim gibi bunları koyarken usta bana sormadı zaten bu ustaya da ilk defa gittim zaten aracı aldıktan sonraki ilk bakımımdı ford kullanan bir arkadaşa sorarak gitmiştim ama sonuç bu oldu yoğun olarak forumda Sakaryada ikamet eden arkadaşlara ulaşıp hatta kocaelindeki arkadaşlara da sorup alternatif usta bulmaya da çalışıyorum burada bir iki arkadaş aynı ustayı önerdi bir de o ustaya götüreyim diyorum bakalım ne olacak...ama bundan sonra katkı maddesi bedava verselerde koydurmam...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Bugün periyodik bakım yaptırdım.

periyodik bakım

motor yağı fmy

karter tapa

hava filtresi

yağ filtresi

polen filtresi

bujiler

lastik rotasyon ve balans

balata sprey

340 TL.

silecekler 100TL di :fiuw: , almadım.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Mura

periyodik bakım

motor yağı fmy

karter tapa

hava filtresi

yağ filtresi

polen filtresi

bujiler

balata sprey

340 TL.

Hayırlı olsun inş. sonrasında herhangi bir problem yaşamazsınız benim gibi gerçi yapılanlar zaten standart şeyler, sanırım siz bunları yetkili serviste yaptırdınız acaba aracınız kaç binde yıllık bakım mıydı? Silecekler çok abartılı değil mi? Acaba ömür boyu garantili miydi?::)))

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hocam yetkli servis fiyatı. Pazarlık yapmadım, yapsak iniyorlar epey. 250 TL kredim vardı ondan. :) Silecek nedense çok pahalı. Gerçi 2-3 yıl gider heralde ama yine de vermedim o kadar. Bosch falan alırız sanayiden. Adamlar temiz çalışıyor, örnek bijonları tork anahtarıyla sıktı. :p

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Hocam yetkli servis fiyatı. Pazarlık yapmadım, yapsak iniyorlar epey. 250 TL kredim vardı ondan. :) Silecek nedense çok pahalı. Gerçi 2-3 yıl gider heralde ama yine de vermedim o kadar. Bosch falan alırız sanayiden. Adamlar temiz çalışıyor, örnek bijonları tork anahtarıyla sıktı. :p

Maalesef orjinal sileceklerin de ömrü bir yıl sonra ses yapmaya başlıyor. gerçi siliyor ama ses oluyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

periyodik bakım

motor yağı fmy

karter tapa

hava filtresi

yağ filtresi

polen filtresi

bujiler

balata sprey

340 TL.

100 olan komple süpürgedir...

Normalde lastikler değişir 40 60 tl civarı ;)

Haklısınız aynen öyle, dediğim gibi bunları koyarken usta bana sormadı zaten bu ustaya da ilk defa gittim zaten aracı aldıktan sonraki ilk bakımımdı ford kullanan bir arkadaşa sorarak gitmiştim ama sonuç bu oldu yoğun olarak forumda Sakaryada ikamet eden arkadaşlara ulaşıp hatta kocaelindeki arkadaşlara da sorup alternatif usta bulmaya da çalışıyorum burada bir iki arkadaş aynı ustayı önerdi bir de o ustaya götüreyim diyorum bakalım ne olacak...ama bundan sonra katkı maddesi bedava verselerde koydurmam...

bence işiniz garanti olsun Siz bi istanbul yapın derim...

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Pazarlık yapılabiliyorsa iyi ben özel serviste bile hiç pazarlık yapmadım bir kuruş bile indirim istemedim ama sonrasında memnun da kalmadım bende buradaki yetkili servise güvenebilsem giderdim...

Maalesef orjinal sileceklerin de ömrü bir yıl sonra ses yapmaya başlıyor. gerçi siliyor ama ses oluyor.

Gittiğim ustaya arka sileceklerin iyi silmediği ve ses çıkardığı için değiştirttim ancak yeni takılan daha bir kaç silmesi normal olsa da ses çıkartmaya başladı...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hocam, orjinal parça kullanıldığından eminim, ayrıca şikayet etme şansın da var. Zaman zaman kampanya ,indirim de olabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Recep Mura

Nihayet bu sıkıntı beni fazlasıyla üzdüğü için belki kesin çözüm olur diye yetkili servise gittim yaklaşık 2-2.5 saat heyecanla bekledim oldukça yoğunlardı bekleyen araçlarda varmış uzun sürdü o yüzden yaptıkları sadece bilg. bağlamak olmuş orada yazılışını bilmiyorum bana sözlü olarak söylediler faturada WDS program sıfırlama tümü diye yazıyorsu orada bu hayatı yazmamışlar bana sözlü olarak higo sensör hatası veriyor dedi nette araştırdım buna benzer iki ifade var HEGO veya EGO değişmesi gerekiyor dendi bu değişince benim problemim çözülecek mi dedim bilmiyoruz bundan sonra diğer alternatiflere bakacağız dendi ama ya bundan değilse dedim yapacak birşey yok makina şuan bu hatayı veriyor dedi buna bakmadan diğerlerine bakamayız dediler hiçbir anlam veremedim yetkili serviste bunun kesin çözümünü bilemiyorsa benim ne işim var orada...

Bİrde sensör değişimini işçilik dahil 600 TL civarı olduğunu söylediler nette araştırıyorum yanlış bakmadıysam 150 TL de var 200 Tl de ve aorjinal ford otosan yazıyor bu nasıl olabiliyor? bu kadar fark olabilir mi?

Kesin bundan deseler değiştirteceğim ama ya değilse ki değil gibi geliyor bana da çünkü bu sensör sanırım bir çok lpgli araçta uyarı veriyor zaten...hem bu haldeyken benim motor ikaz lambamda yanmıyor...

Bana yine özel bir servis daha göründü ama işin uzmanı olmalı bu sefer inş. bulurum...

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Nihayet bu sıkıntı beni fazlasıyla üzdüğü için belki kesin çözüm olur diye yetkili servise gittim yaklaşık 2-2.5 saat heyecanla bekledim oldukça yoğunlardı bekleyen araçlarda varmış uzun sürdü o yüzden yaptıkları sadece bilg. bağlamak olmuş orada yazılışını bilmiyorum bana sözlü olarak söylediler faturada WDS program sıfırlama tümü diye yazıyorsu orada bu hayatı yazmamışlar bana sözlü olarak higo sensör hatası veriyor dedi nette araştırdım buna benzer iki ifade var HEGO veya EGO değişmesi gerekiyor dendi bu değişince benim problemim çözülecek mi dedim bilmiyoruz bundan sonra diğer alternatiflere bakacağız dendi ama ya bundan değilse dedim yapacak birşey yok makina şuan bu hatayı veriyor dedi buna bakmadan diğerlerine bakamayız dediler hiçbir anlam veremedim yetkili serviste bunun kesin çözümünü bilemiyorsa benim ne işim var orada...

Bİrde sensör değişimini işçilik dahil 600 TL civarı olduğunu söylediler nette araştırıyorum yanlış bakmadıysam 150 TL de var 200 Tl de ve aorjinal ford otosan yazıyor bu nasıl olabiliyor? bu kadar fark olabilir mi?

Kesin bundan deseler değiştirteceğim ama ya değilse ki değil gibi geliyor bana da çünkü bu sensör sanırım bir çok lpgli araçta uyarı veriyor zaten...hem bu haldeyken benim motor ikaz lambamda yanmıyor...

Bana yine özel bir servis daha göründü ama işin uzmanı olmalı bu sefer inş. bulurum...

Hocam merhaba özelden mesaj atamıyorum bir yerde sıkıntı var ancak bilemiyorum. Size özelden şunu yazmıştım size bizden daha yakın olduğu için bir cumartesi İstanbul Çağlar Bayur ziyareti yapın sorunlar çözülsün :good1:

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Arabayı satılığa çıkarmayı deneseniz, bence kesin çözüme kavuşmuş olursunuz diye düşündüm.

Nacizane tavsiye :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...