İçeriğe Yönlendir

Lpg Kiti Önerisi

Ali Emre Arslan

Recommended Posts

Ali Emre Arslan

98 mondeo için hangi kit önerirsiniz ve izmirde sağlam bir usta kim var.Dürüstçe dediği kiti takıp yazılımını güncelleyecek bir yer izmirde bilen varsa....Deataylıca bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Valla benim bildiğim en iyisi Teleflex.

Diğerleri gibi 6 saatte falan aracı teslim etmiyorlar. 2 gün bırakmanız lazım aracı. Parçaları Bosch marka, kısacası alman :) Markanın kendisi nerelidir tam bilmiyorum ama Mercedes'e falan bundan takıyorlar :) Eskişehir'de fiyatı yaklaşık 2000 TL falandı İzmir'de nedir ne değildir tam bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Teleflex hollanda malı ve kesinlikle tavsiyemdir.Ben 96 Mondeoya taktırdım,2 gün sürdü ama değdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Marka önemli olduğu kadar ustada önemli. İlk önce ustayı bulun. Gerekirse bildiğiniz başka bir ilde iyi bir usta varsa gidip oraya taktırın. Ahmet Kıyak prinsten çektiklerini bir anlatsa ustanın önemini daha iyi ifade eder.Benim araçtaki atiker çok şükür memnunum. 1 yıl oldu birkez arıza lambası yanmadı çok şükür.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Eray
(düzenlendi)

kesinlikle teleflex gfi,üstüne bende tanımam,sitesinden küçük bir ayrıntı.. alıntıdır..

Diğer Sistemlerdeki 4 Eksi

-1 Manifold sökülmeden delinir. Manifolda çapak kaçma riski oluşur.

-2 Matkabın yetiştiği yerden delme gerçekleştirilir. Benzin enjektörlerine uzak bir mesafeden delinir.

-3 Hortum kullanılır. Enjektöre gelen yakıt önce hortuma püskürtülür sonra manifold içinde mesafe kateder ve yanma odasına gider.

-4 Bu tarz montajlarda genellikle manifold sökülmeden montaj yapıldığı için boğaz kelebeği ve manifold temizliği yapılmaz.

GFI 4 Artı

+1 Manifold mutlaka sökülür. Manifolda çapak kaçma riski yoktur.

+2 Manifold söküldüğü için benzin enjektörlerine en yakın noktadan delme gerçekleştirilir.

+3 Hortum kullanılmaz. Yakıt yanma odasına tıpkı benzin enjektörleri gibi direkt püskürtülür.

+4 Manifold sökülür. Aracın boğaz kelebeği ve manifold temizlenir. Risk kalmaz.

icon_57.gifGaranti Süresi 3 Yıl / 100.000 Km. Garantilidir. En önemli parça olarak nitelendirdiğimiz ECU (Beyin) 5 yıl garanti kapsamındadır. icon_57.gifYedek parça kalitesi Bosch/Valeo/Necam/GFI/AG Son derece kaliteli yedek parçalara sahiptir. Basınç sensörü filtresini Bosch, ECU (Elektrik Kontrol Ünitesi)'sunu Sagem/Valeo firması üretmiştir. Enjektörleri Amerikan enjektör firması GFI tarafından, Regülatörü ise doğalgaz kitleri üstüne ciddi çalışmalar yapan AG tarafından üretilmiştir. icon_57.gifAvrupanın tercihi (Volvo, Cadillac, Subaru, Citroen) Volvo, Cadillac, Citroen, Ford, Subaru ve birçok otomobil üretici firmanın fabrikasyon montaj tercihidir. icon_57.gifKaliteli ve uygun fiyatlarla yedek parça desteği GFI' nin parçaları uzun ömürlü ve kalitelidir. Kolay kolay bozulmaz ve arıza yapmaz. Yedek parça fiyatları hesaplıdır. icon_57.gifTurbolar için özel kit Turbo araçlar için özel kitleri mevcuttur. icon_57.gif5, 6 ve 8 silindirlerde eşsiz performans GFI 5, 6 ve 8 silindirli araçlarda da eşsiz performans sağlar. Avrupa'da 450 hp Cadillac Escalade fabrika çıkışlı araçlarında GFI LPG/CNG sistemini kullanmaktadır. icon_57.gifSade tesisat bağlantısı Aracınıza en az müdahale ile bağlanır. Krank mili ve oksijen sensöründen ekstra bağlantı yapılmaz. Aracınızın elektrik ve elektronik sistemine hiçbir şekilde müdahale edilmez. icon_57.gifCNG (Doğalgaz) uyumlu Sadece regülatör, tank ve bakır boru aksamlarının değişmesi ile doğalgaza çevrilebilme özelliğine sahiptir. icon_57.gifR115 Kalite belgeli LPG en üst düzey kalite belgesini alan dünyadaki ilk sistemdir.

R-115 sertifikası, 2008 de Avrupa’da , 2009- 2010 yıllarında Türkiye'de mecburi olacak olan Avrupa birliğinin talep ettiği bir sertifikadır. Otomobil üreticilerinin her modelinde benzinde verdiği emisyon ve motor değerlerinin LPG yakıtı ile de talep edilmesidir. GFI bu sertifikayı 2006 yılında almıştır.

tarihinde Tolga Eray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mete Çetin

Valla ben de brc taktırdım focus 2007 ye sorunsuz kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kesinlikle teleflex gfi,üstüne bende tanımam,sitesinden küçük bir ayrıntı.. alıntıdır..

Diğer Sistemlerdeki 4 Eksi

-1 Manifold sökülmeden delinir. Manifolda çapak kaçma riski oluşur.

-2 Matkabın yetiştiği yerden delme gerçekleştirilir. Benzin enjektörlerine uzak bir mesafeden delinir.

-3 Hortum kullanılır. Enjektöre gelen yakıt önce hortuma püskürtülür sonra manifold içinde mesafe kateder ve yanma odasına gider.

-4 Bu tarz montajlarda genellikle manifold sökülmeden montaj yapıldığı için boğaz kelebeği ve manifold temizliği yapılmaz.

GFI 4 Artı

+1 Manifold mutlaka sökülür. Manifolda çapak kaçma riski yoktur.

+2 Manifold söküldüğü için benzin enjektörlerine en yakın noktadan delme gerçekleştirilir.

+3 Hortum kullanılmaz. Yakıt yanma odasına tıpkı benzin enjektörleri gibi direkt püskürtülür.

+4 Manifold sökülür. Aracın boğaz kelebeği ve manifold temizlenir. Risk kalmaz.

bu maddelierin hiç biri benim için artı değil.

1 ve 2. madde ustalık, 4 ustalık ama lpg ile alakalı değil :) 3. ise kayde değer bir fark yarattığını sanmıyorum.

nedir enjeskiyonları çok hızlıdır, yakıt seçmez çabuk su koyvermez; ecüsü benzin değerlerini iyi simüle eder tüm devirlerde lpg ecüsü duruma hakimdir. o zaman tamam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

nedir enjeskiyonları çok hızlıdır, yakıt seçmez çabuk su koyvermez; ecüsü benzin değerlerini iyi simüle eder tüm devirlerde lpg ecüsü duruma hakimdir. o zaman tamam.

E öyle zaten :p

Bence süper bir kit..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

süperliğini ben bilmem :p ama yukarda yazılanlar ile bi üstünlük sağlayamaz :D yanlış şeyleri ön plana çıkarmışlar :p

Yorum bağlantısı

bende taktırmayı düşünüyorum.

2000 mondeo var bendede...

Ben iki marka arasında kaldım açıkçası...

Landi renzo Birde bi arkadaşımın çok övdüğü ovml.

BRC demeyin onunda çakması var piyasada çünkü :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Brc kullanıyorum Hiç üzmedi sağolsun. Pipolu sistem ile manifoltda delinmedi,enjektör yuvalarından gaz veriliyor patlama odasına :good1:

Yorum bağlantısı

98 model araca 2500 tl lik sistem takmak çok da hesaplı olmasa gerek...sıfır araç alırsınız,performans kaybı istemezsiniz anlarım....2A yetkili servislerinden birisine taktırabilirsiniz,veya forumdaki arkadaşların önerdiği zavolli bayileri var,bunları da tercih edebilirsiniz....

Sorunsuzluk önemlidir. Hatta 98 model bir araçta çok daha önemlidir. Belli bir yaşa kadar LPG tesisatı bağlanmamış aracın LPG ile uyumu konusunda sorunsuzluğu ile iünlü markaları tercih etmek parasal anlamda karlı olmasa da manevi anlamda tatmin edici olur.

Teleflex beni LPG'ye sıcak baktıran markaydı. İlkini kendim taktırdım, ikincisinde ise alma nedenim teleflex olmasıydı. Çok memnunum. Eniştem Zavolli kullanıyor o da çok memnun. Biraz şans, biraz neye daha çok önem verildiğiyle ilgili. Mehmet Bey mesela birçok kişinin şikayet ettiği Atiker'den çok memnun kaldı.

Ancak teleflex'in yukarda özellikle ikinci bölümde yazdığı maddeler, 2007'de ben alırken hiçbir markada yoktu. Şimdi diğer kitler de benzer hale geldiler ama parça kalitesi konusunda Prins ile Teleflex'in bir ayrıcalığı bence de var. OMVL için de başarılı diyorlar. Ancak denemediğim için kesin ifadeler kullanmak yanlış olur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Ulubatli

Marka önemli olduğu kadar ustada önemli. İlk önce ustayı bulun. Gerekirse bildiğiniz başka bir ilde iyi bir usta varsa gidip oraya taktırın. Ahmet Kıyak prinsten çektiklerini bir anlatsa ustanın önemini daha iyi ifade eder.Benim araçtaki atiker çok şükür memnunum. 1 yıl oldu birkez arıza lambası yanmadı çok şükür.

Saygılarımla.

Mehmet Hocam nerede taktırdınız.Ben de Maraş'tayım ve lpg taktırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Mehmet Hocam nerede taktırdınız.Ben de Maraş'tayım ve lpg taktırmayı düşünüyorum.

Mehmet Bey görmemiş sanırım. Lpg Maraşta takılmadı, Bursa'da araç alınmadan hemen önce eski sahibi tarafından takıldı Hasan Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...