İçeriğe Yönlendir

Tamire Verdiğim Nokia Telefonum Kayboldu

Mehmet Saat

Recommended Posts

Mehmet Saat

nokıa 5800 garanti kapsamında 30.11.2011 tarihinde tamire yolladım .... telefon iletişim olarak eniştenin telefonunu verdik... aynı gün mesaj la telefonun hazır olduğunu bildiriyorlar enişte telefonu almaya gidiyor... servisteki sahış telefonun sahibine teslim edildiğini söylüyor ama telefonu alan yok.. enişte elindeki servis kağıdını gösteriyor almadığını söylüyor.. görevli içeri gidiyor 15 dk sonra gelerek telefonun tamir için istanbula yolandığını 10 gün sonra geleceğini söylüyor ve kendi cep telefonunu veriyor(neden kendi cebini versin ki?) bugün müşteri temsilcisini aradım o da telefonu almışsınız diyor... almadığımı söyledim konuyla ilgili araştırıp gün içerisinde döneceğini söyledi dönmedi.. sizce telefona ne olmuş olabilir(bence... ya başkasınaverdiler bulamadılar yada kaybettiler) ve nasıl bir yol izlemeliyim.....telefonu vereli 25 gün civarı oldu 1 ay servis süresi olduğunu ve süre aşımında para iadesi vs... yapılması gerekmiyormu??

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Geçmiş olsun Mehmet abi.Hiç tecrübesini edindiğim bir olay değil. Bilenler yardımcı olacaktır

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

normalde cihazı teslim aldığınızda onarım-değişim formunu imzalarsınız. formu isteyin kim imza atmış ?

Ayrıca size verilen formda geri alını cihaz tesliminde.

30 iş gününü beklemeye gerek yok. Yapışın servisin ümüğüne.

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

En son tüketici hakları var sonuçta... İş çözülmezse elinizde en önemli evrak var.. Sıkıntı yapmayın kozlar sizin elinizde ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

servet bey,

bende 30 gün aşmasını bekliyeyim diyorum... telefonu bulsalarda o saatten sonra bende almıyayım diyorum... :biggrin: ya sıfır telefon versinler yada parasını... kim bilir kime verdiler yanlışlıkla 25 gündür kullanıyor bozdu mu kırdı mı?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yeni çıkan yasa ile 30 günlük Teknik Servis süresii 20 gün oldu diye hatırlıyorum.

Not: Bizim ürünler arıza yapmadığı için tam hatırlamam normal :)

Bence telefon kırıldı

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

Yeni çıkan yasa ile 30 günlük Teknik Servis süresii 20 gün oldu diye hatırlıyorum.

Not: Bizim ürünler arıza yapmadığı için tam hatırlamam normal :)

Bence telefon kırıldı

Malin tamir süresi en fazla 30 is günüdür. Bu süre mala iliskin arizanin servis istasyonuna, servis istasyonunun olmamasi durumunda, malin saticisi, bayii, acentesi, temsilciligi, ithalatçisi veya imalatçisi- üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren baslar. (tüketici hakları sitesinde yazıyor):(

sevinmiştim bende 20 gün diye :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Malin tamir süresi en fazla 30 is günüdür. Bu süre mala iliskin arizanin servis istasyonuna, servis istasyonunun olmamasi durumunda, malin saticisi, bayii, acentesi, temsilciligi, ithalatçisi veya imalatçisi- üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren baslar. (tüketici hakları sitesinde yazıyor) :(

sevinmiştim bende 20 gün diye :)

Telefonunuz garanti süresi içerisinde teknik serviste ise azami tamir süresi 20 gündür. İnanmayan bilmeyen teknik servis var ise 24 Nisan 2011 tarihli resmi gazeteye bakabilir. Siz bana güvenin ;)

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/04/20110424-6.htm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tamir süresi başka, ortada olmauan bir telefon var, bence bekledikçe durum aleyhinize....

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

sağolun....bu iyi oldu yarın istediğim kadar saldırırım artık :) ve telefonu kvk sitesinden cihaz takibinde sorguladığım zaman 2730 CLASSIC NOKIA SILVER BLACK/ N2730 olarak gözüküyor :unsure2:

çağlar bey,

ne kadar beklemek gerekir....

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

sağolun....bu iyi oldu yarın istediğim kadar saldırırım artık :) ve telefonu kvk sitesinden cihaz takibinde sorguladığım zaman 2730 CLASSIC NOKIA SILVER BLACK/ N2730 olarak gözüküyor :unsure2:

çağlar bey,

ne kadar beklemek gerekir....

Allah kolaylık versin işiniz zor. Sert yapsanız bir dert yapmasanız bir dert

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne beklemesi, ortada cihaz yok ki artık, karşı taraf sorsa, 30 gündür neden gelmediniz? cihazın kayıp olabileceğini bildiğiniz halde diye?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Beklemeyin,

Servise gidip telefonunuzu isteyin yine veremezler ise servise şimdi buradan çıkıp savcılığa hakkınızda suç duyurusunda bulunmaya gidiyorum diyin..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Suç duyuru ile bi şey elde edemezsiniz. Yapmanız gereken, 20 iş günü dolduğundan ücreti iadesi istemek. Ancak Nokia Türkiye ile görüşün.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Suç duyuru ile bi şey elde edemezsiniz. Yapmanız gereken, 20 iş günü dolduğundan ücreti iadesi istemek. Ancak Nokia Türkiye ile görüşün.

Telefonunun servis tarafından çalındığını beyan etmesi durumunda öyle çok şey elde ederki.. (sonuçta bu durumun çalmaktan farkı yok,elde makbuz gez babam gez,telefon nerde yok..)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Benim başıma buna benzer bir olay gelmişti. Laptopu yolladığım şirket-teknik servis arasında biryerlerde kaybolmuştu. Sonra bulmuşlardı da iş işten geçmişti. Noter onaylı bir ihtarname çekin. İadeli taahhütlü posta ile yollayın. Bu iki belgeyi koyun cebinize. Sonra kafa göz dalın o servise.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence de beklemeyin ve cihazı bulmalarını söyleyin.Aynı model başka bir cihaz falan bulup verebilirler dikkatli olun.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Bencede beklemenin hicbir mantigi yok. Servisin yakasina yapisin

Icimden bir ses 2730 u veren kisiye sizin telefonu vermisler gibime geliyo...

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

şu anda servisle yaptığım görüşmede müşteri temsilcisi, telefonun alındığını ve ellerinde kayıt olduğunu söylüyor...kayıtı soruyorum var diyor..alan kişinin doğru söylediğini nereden biliyorsunuz dedi...dediğine pişman oldu..(açtım ağzımı .....) telefon 2730 gözüküyor kayıtlarda... 5800 kutusuna kadar elimde mevcut...ankara servisle görüşüp haber vereceğiz dedi... ama ben hırsımı alamadım :(

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Sizle es deger zamanda 2730 kayit yaptiran kisiyle kayitlariniz karismis... Bu tur durumlar hep can sıkıcıdır. Ins. Bı sekılde hallolur

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

karışmış olsa ellerinde kime verecekleri belli olmayan bir telefon olması gerekmezmi? benim telefonum 2730 gözüküyor ve almış olarak gözüküyorum 2730 ve 5800 nerde acaba

Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

Kişisel başvurulardan sonuç alamassanız Tüketici Hakları Hakem Heyetine başvurmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

ordada 2730 gözüküyor... sonradan farkettim

seri numarasından kontrol edince 5800 gözüküyor

Yorum bağlantısı
Önder Boran

Samsung yetkili servisi bu konularda çok disipilinli ve özenli.Bankodaki kız telefonun kutusunu açarken azcık yırtıldı diye birsürü azar işitti müdürlerinden.

Açıkçası nokia gibi büyük bir firmadan böyle bir hata beklemezdim. :nea:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...