İçeriğe Yönlendir

Arka Cam Filmini Çıkartma Ve Rezistans Tellerinin Tamiri

Levent Güdü

Recommended Posts

Fatih Ada

Bu arada dediklerimi sakın ola yanlış anlayıp ukalalık ettiğimi falan düşünmeyin Mehmet Bey,yazının duygusu yok biliyorsunuz :)

Neyse artık kaskonuz ile en azından ne yapacağınızı biliyorsunuz,Allah kaza bela vermesin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bu arada dediklerimi sakın ola yanlış anlayıp ukalalık ettiğimi falan düşünmeyin Mehmet Bey,yazının duygusu yok biliyorsunuz :)

Neyse artık kaskonuz ile en azından ne yapacağınızı biliyorsunuz,Allah kaza bela vermesin..

Sorunlar konuşularak çözülür.En başından beri öyle bir şey düşünmedim..Herkes sizin gibi işini iyi yapsa keşke..Bazı şeyler yaşanarak öğreniliyor..Buda başka bir gerçek..İyi temennileriniz için teşekkür ederim..İşlerinizde kolaylıklar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

değiştirmez deyip kestirip atıyorsunuz..2010 aralık ayında opel astrama arkadan bir araç çarptı.tampon çatladı,sağ far kırıldı,bagaj kapağında parmak ''ucu kadar yer'' içine göçtü..Serviste ekspertiz geldi.Ustalarla rapor tutuyorlar..bagaqj kapağı değişecek deyince müdahale ettim.Malum orjinallik bozulmasın derdindeyiz.Bagaj kapağını açıp kapanmasında hiç bir sıkıntı yok..Sadece bu göçük düzelmez deyip kestirip attılar.taş çatlasın 500 tl lik masraf vardı..İsim vermicem yetkili servis 2700 tl lik fatura çıkardı..Burda yetkili servisin suçu yokmu elbet var.Ancak kasko şirketininde bu durumu görmesi zor değildir dite düşünüyorum..İşte fotoğraflar.

kaza fotosu:

ioBma.jpg

yeni hali

QBauB.jpg

bu arada başka bir şey söylemek istiyorum..Aracı benim tanıdık bir özel servise götüreyim dedim..Israrla anlaşmalı oldukları yetkili servise götürmek istediler...12 günde teslim aldım aracımı..Allahtan ufak bir kazaymış..Yoksa mazallah 3-5 ay ay araçsız kalacakmışız.

İstediğinizi yapmıyorlarsa keşke başka bir tamirciye teslim etseydiniz aracınızı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali bey kusura bakmayın ama bu yazdığınızın hırsızlığa teşvik olduğunu düşünüyorum..

Yazdığıma bakarsan şaka mahiyetinde olduğunu görüceksin, elbette git kır, kaskoyu kandır demiyorum, eğer rezizstans tamir edilemiyorsa cam hasarlı demektir, bana göre kaskonun camı değişmesi gerekir, sebeb olarakta sürüş güvenliğini tehdit ediyor dersiniz, buğulanan camdan arkayı göremedim diyeceksiniz, bence camın kaskodan değişmesi gerekir, bu konuyu araştırmak lazım.

Yok olmaz diyen kasko firmasına kaza yaptıktan sonramı gideceğiz, kusura bakmayın ama bu tutumunuz hoşuma gitmedi, bunu yapmam ama arabamda bu olay olursa değişmesi için gereken neyse onu yapmak geldi içimden. Ben kaskoyu neden yaptırıyorum, hasarları karşılasın diye, gidip teybim bozuldu yapın demiyorum, rezistans güvenlikle ilgili bir donanım, arızalanırsa kazaya sebebiyet verebilir, o yüzdende bana göre kasko nun değiştirmesi gerekir, nasılki ön cam çatlayınca ufakta olsa değişiyorlar bunuda değişmeliler, ikiside güvenlik riski oluşturuyor.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Yazdığıma bakarsan şaka mahiyetinde olduğunu görüceksin, elbette git kır, kaskoyu kandır demiyorum, eğer rezizstans tamir edilemiyorsa cam hasarlı demektir, bana göre kaskonun camı değişmesi gerekir, sebeb olarakta sürüş güvenliğini tehdit ediyor dersiniz, buğulanan camdan arkayı göremedim diyeceksiniz, bence camın kaskodan değişmesi gerekir, bu konuyu araştırmak lazım.

Yok olmaz diyen kasko firmasına kaza yaptıktan sonramı gideceğiz, kusura bakmayın ama bu tutumunuz hoşuma gitmedi, bunu yapmam ama arabamda bu olay olursa değişmesi için gereken neyse onu yapmak geldi içimden. Ben kaskoyu neden yaptırıyorum, hasarları karşılasın diye, gidip teybim bozuldu yapın demiyorum, rezistans güvenlikle ilgili bir donanım, arızalanırsa kazaya sebebiyet verebilir, o yüzdende bana göre kasko nun değiştirmesi gerekir, nasılki ön cam çatlayınca ufakta olsa değişiyorlar bunuda değişmeliler, ikiside güvenlik riski oluşturuyor.

İyi o zaman kaskoya para ödüyosunuz diye şirketler kışlık lastiklerinizide taksın,sonuçta o da güvenlik meselesi kayıp bi yere girebilirsiniz.. Hatta rezistansa göre çok daha önemli bir ekipman,yerle olan tek temas noktanız.. Kaskonun yaptırılma amacı beklenmedik anlarda bakın vurgulayayım beklenmedik anlarda yaşayabileceğiniz,hırsızlık,çarpma çarpışma,devrilme,yanma,deprem sel,terör,halk hareketi vs gibi durumlarda araca,içindeki yolcuya 3.şahıs ve diğer araçlara verebileceğiniz hasar riskinizi/riskini güvence altına almaktır.. Benim rezistansım bozuk hadi camı değiştirin ben kaskoya para ödüyorum demek kusura bakmayın ama uyanıklıktır.. Ön camda ufacık bir çatlak diye küçümsediğiniz durum (çatlağın durumuna göre önce tamir edilebiliyor mu diye bakılır )yüksek süratte en ufak bir taş çarpmasında gözünüzü kör edebilecek size kaza yaptırabilecek cam parçalarının yüzünüze çarpma ihtimali söz konusu olduğu için güvenlik riskidir.. Rezistansın çalışmaması bir güvenlik riski değildir,madem buğuyu bu kadar güvenlik zafiyeti olarak görüyorsunuz alır bir buğu spreyi sıkarsınız o da olmadı patates sürersiniz artanı ilede çoluğunuza çocuğunuza patates baskısı yaptırırsınız..

Ben kaskoyu neden yaptırıyorum hasarları karşılasın diye cümlenize geri dönecek olursak,rezistansın bozulmasına etken kasko yapılmadan önce en uyduruğundan yapılmış film uygulamasının şuan sökülmeye çalışılması ee hani beklenmedik anlardaki risklerinizi satıyordunuz şirkete? Kusura bakmayın ama son yorumunuzdan sonra ben sizin o söylediğinizin şaka olduğunu hiç zannetmiyorum..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Başta ne dedim, şaka değilimi ! Sonra sana kızdığım için "içimden yapmak geldi" yazdım, ayrıca bana göre güvenlik kusuru yaratıyor, lastik başka şey, konuyu saptırmayalım, saçma örneklerle işi basitleştirme, burda kimse bu dediğin örneklere göre kaskoya gidipte talepte zaten bulunmaz, patates sürelim vs. komik gerçekten. Ayrıca yüksek süratte taş gelirse cam parçalarına zor ayrılır, yan cam sandın herhalde, olsa olsa o taş delip geçer.

Madem ön camdaki çatlağı tamir yoluna gidiyor kasko, arka camdaki rezistansıda tamir ettirsin, değişime hayır diyorsun, bari bunu yapsınlar, rezistansa cam filmi yüzünden değil sadece camı silerken bile zarar verebilirsin, bu da kaza ile olmuş birşey olamazmı yani, yoksa sapasağlam camı gidipte sırf zevkine kazıyacak kimse olacağını zannetmiyorum ben. Kalitesiz cam filminden dolayı bozulma olduysa bunun eksperi var vs. var da var, gelir incelerler, anlaşılmaz diyerek bundan kurtulmak olmaz, haklı sebeb olabilir tespiti gerekir bence.

Ayrıca son sözlerinle yine kızdırıdın beni, madem ısrarcısın sana uyalım, bende bu hasar oluşursa gereğini yaparım! rahatladın herhalde, şimdi istediğin tanımı yapabilirsin, bu anlayışa bu cevap oluyor kusura bakma.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Başta ne dedim, şaka değilimi ! Sonra sana kızdığım için "içimden yapmak geldi" yazdım, ayrıca bana göre güvenlik kusuru yaratıyor, lastik başka şey, konuyu saptırmayalım, saçma örneklerle işi basitleştirme, burda kimse bu dediğin örneklere göre kaskoya gidipte talepte zaten bulunmaz, patates sürelim vs. komik gerçekten. Ayrıca yüksek süratte taş gelirse cam parçalarına zor ayrılır, yan cam sandın herhalde, olsa olsa o taş delip geçer.

Madem ön camdaki çatlağı tamir yoluna gidiyor kasko, arka camdaki rezistansıda tamir ettirsin, değişime hayır diyorsun, bari bunu yapsınlar, rezistansa cam filmi yüzünden değil sadece camı silerken bile zarar verebilirsin, bu da kaza ile olmuş birşey olamazmı yani, yoksa sapasağlam camı gidipte sırf zevkine kazıyacak kimse olacağını zannetmiyorum ben. Kalitesiz cam filminden dolayı bozulma olduysa bunun eksperi var vs. var da var, gelir incelerler, anlaşılmaz diyerek bundan kurtulmak olmaz, haklı sebeb olabilir tespiti gerekir bence.

Ayrıca son sözlerinle yine kızdırıdın beni, madem ısrarcısın sana uyalım, bende bu hasar oluşursa gereğini yaparım! rahatladın herhalde, şimdi istediğin tanımı yapabilirsin, bu anlayışa bu cevap oluyor kusura bakma.

sen kaskoya para verdim hasar değil mi yapsınlar derken saçma olmuyorda ben sana git patates sür dediğimde mi saçma oluyor,komik oluyor? ayrıca saçma dediğin örneğinde senin dediğinden çok daha mantıklı olduğu gayet açık ve net.. rezistansın çalışmaması güvenlik sorunuymuş,bence biraz mantıklı şeyler bul,illa inatlaşacağım diye hala mantıksız bir şeyin arkasında duruyorsun.. taş camı delip geçerken kırılan parçaların nereye gideceğini nasıl zararlar verebileceğinin bile farkında olmaman gerçekten çok kötü..

Gereğini yaparım kısmına gelince kul hakkı ortada, gereğini yap buyur ye,afiyet olsun.. Ne diyim..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Başlıyorum okumaya. :jedi:

Yapmayın beyaa. hele bu günlerde..

Allah kabul etsin Hüseyin.. :D

Yazının duygusu yok yazdıklarım ağır şeyler olarak algılanmasın.. Ali ile arada bu şekilde olur bizim bi ios android konusu bide işimle ilgili geyet net bildiğim şeyler hakkında aha iyi bildiğini düşünerek yorum yapması :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ohooo hale bak, bak Fatih kardeşim işin en başında, her yazmın başında şaka olduğunu belirtmişim, öyle değilmi, sen ne diyorsun; yazdıklarına bakarsak senin niyetin başka diyorsun, nerden biliyorsun benim düşündüğümü, yoksa sen kahinmisin?

Örneklerin saçma derken bu forumda aşınmış lastiği kaskodan değiştirmeye çalışacak kadar mantıksız insan yoktur demek istedim, elbette bu tür şeyler kaskodan istenmez. Camın parçaları nereye gidermiş, cık cık...

Kaskoya para ödüyorum elbette hasarımı karşılayacak sözünün neresi saçma? Patates sür artanınıda evde çocuğunla patates baskısı yap sözü ise çok mantıklı değilmi!

Güvenlik sorunu olayı göreceli, ben bu şekilde düşündüm, kasko firması bakar eder şu sebeblerle olmaz der amennah, ama benim fikrim bu, elde olmayan sebelerle zara gören cam yapılmasınmı yani, ayrıca arka camın buğulanıp görüşü sıfır yapması güvenlik zaafiyeti yaratmazmı, bu rezistansı süs diyemi koymuşlar.

Bu forumda zannetmiyorumki kasten bu tür şeyleri yapıpta kaskoya bedel ödetecek insanlar olsun, bu şakayı yazan arkadaşları tanıyoruz, bende dahil hiçbirimiz gidipte kasten bu tür şeyler yapmayız zaten, o yüzden sözlerini üstüme alınmıyorum.

Not: ios konusunu karıştırma, android ios uda döver siriyide, boşuna çabalama.

İşin konusuna gelince, elbette konuya vakıfsın, benim fikrim haklı sebeblerle cama birşey olursa bununda kaskoya tabii olması yönünde, olur olmaz o ayrı konu, olmadı diye üç kaat yapacak değilim zaten, yemişim camını diyorum.

Bu arada, Hüseyin hocam, hayır dualarını alıyoruzdur inşallah :D

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Ohooo hale bak, bak Fatih kardeşim işin en başında, her yazmın başında şaka olduğunu belirtmişim, öyle değilmi, sen ne diyorsun; yazdıklarına bakarsak senin niyetin başka diyorsun, nerden biliyorsun benim düşündüğümü, yoksa sen kahinmisin?

Örneklerin saçma derken bu forumda aşınmış lastiği kaskodan değiştirmeye çalışacak kadar mantıksız insan yoktur demek istedim, elbette bu tür şeyler kaskodan istenmez. Camın parçaları nereye gidermiş, cık cık...

Kaskoya para ödüyorum elbette hasarımı karşılayacak sözünün neresi saçma? Patates sür artanınıda evde çocuğunla patates baskısı yap sözü ise çok mantıklı değilmi!

Güvenlik sorunu olayı göreceli, ben bu şekilde düşündüm, kasko firması bakar eder şu sebeblerle olmaz der amennah, ama benim fikrim bu, elde olmayan sebelerle zara gören cam yapılmasınmı yani, ayrıca arka camın buğulanıp görüşü sıfır yapması güvenlik zaafiyeti yaratmazmı, bu rezistansı süs diyemi koymuşlar.

Bu forumda zannetmiyorumki kasten bu tür şeyleri yapıpta kaskoya bedel ödetecek insanlar olsun, bu şakayı yazan arkadaşları tanıyoruz, bende dahil hiçbirimiz gidipte kasten bu tür şeyler yapmayız zaten, o yüzden sözlerini üstüme alınmıyorum.

Not: ios konusunu karıştırma, android ios uda döver siriyide, boşuna çabalama.

İşin konusuna gelince, elbette konuya vakıfsın, benim fikrim haklı sebeblerle cama birşey olursa bununda kaskoya tabii olması yönünde, olur olmaz o ayrı konu, olmadı diye üç kaat yapacak değilim zaten, yemişim camını diyorum.

Bu arada, Hüseyin hocam, hayır dualarını alıyoruzdur inşallah :D

Abi sen yapmazsın ama senin o yazdığın birinin kafasında şimşeği çakar, sana ilk yapmış olduğum yorumda dediğim gibi hırsızlığa teşvik etmiş olursun..(farkında olmadan)

Şunu son kez söylüyorum rezistans bozuk diye 100 tanede ekspere baktırsan o cam değişmez :) patates geyik yahu hala ordamısın git baskı yap sen androidinin elemanına söyle maje midir nedir,hazırlasın sulu boyanıda :)

para veriyorum kaskoya yapsın rezistansımı şundan dolayı saçma (hadi yanlış diyim :p ) kaskonun sana verdiği,sağladığı hizmet ve teminatlar belli.. ve rezistans bozuk diye arka camın değimesi gibi birşey yok,küçücük çatlaktada cam değişimi yok oluyorsa önce tamir etme yoluna gidilir.. kaldıki sana orjinal cam verecek diye birşeyde yok yan sanayi cam takılır orjinal istersen muafiyet kadar kısmı senden alınır :) bu sebeple git rezistansa iletken boya sür ya :)

Ayrıca rezistans çalışmasada araba ısındıktan sonra benim camın hiç buğu yapmıyor seninkinde de yapmıyordur diye düşünüyorum..

Camın parçaları ile ilgili ise slowmotion cama taş çarpması bulursam koyucam al buraya,sana ibret olsun diye :)

Senin plakaya bi bakıyımda hasar yaparsa incelemeye gönderin diyim uğraş dur ondan sonra sen androidine sorarsın nerde lan benim araba niye çıkmıyo servisten dersin :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Merak etme, benim hasar (Allah korusun) neyse o dur, istediğin yere, il sağlık müdürlüğüne bile inceletebilirsin, bizde olmaz kelek. :) Ayrıca yanlış olmasın, haksız yere benle uğraşma, bak kul hakkı durumu olur, hocam tetikte zaten, yemiyesin hayır duasını :)

Patates olayına dahada devam etmeyeceğim, android ciddidir, bu işlere bakmaz, ama elmadan baskı olur sanırım, ömrü telefonu gibi kısa olur ama neyse :D

Sen hala camdamısın, o lafın gelişiydi, boşuna video falan arama en az senin kadar neler olacağını biliyorum zaten, sağolasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hocam bir kulak çınlaması bir kıpraşım hissettim, bu benim maje nin titreşimi değil, sanırım hayır duaların yerine ulaşmaya başladı :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Fatih Bey gerekli açıklamaları yapmış zaten. Sadece küçük ilaveler yapacağım. Sigorta şirketlerinin varlığı birçok sektörü ayakta tutuyor. Tabi ki sigorta şirketi sosyal bir görev olarak bu durumun başrol oyuncusu değil. Genelde oto hasarlarında iyi niyet suistimal ediliyor ve sigorta şirketleri hasar ödemeye mahkum ediliyor.

Mehmet Bey, bagaj hasarı ile ilgili olarak dediğim şeyin farklı algılamanızı gerçekten anlamadım. Bu değişim çoğu kişinin isteyip de yaptıramadığı bir şeydir. Hangi ticari şirket zararına iş yapmak için uğraşır. O bagaj kapağının değişimi için iki ihtimal var zaten. İlki gerçekten kullanıcı gözü ile görülemeyen içten veya başka taraftan sıkıntısı mevcuttur ya da muadil parça tamirden ucuza geliyordur, diğeri de kötü niyettir. Bu nedenle suçu sigorta şirketine atmak hatadır. Eksperler şirketlerin maaşlı çalışanları değildir. Hazine tarafından görevlendirilmiş, bağımsız çalışanlardır. Sigorta şirketleri ile sözleşme yapıp çalışırlar. Tabi ki yaptıkları hatalara karşı yaptırımlar vardır ancak, servis mutlu, müşteri mutlu ve sesini çıkarmıyorsa, yanlışı sigorta şirketi nasıl bulacak? Sizin beyanınızı ben kestirip atmadım dikkat ederseniz, o cümlenin başında da vurgulamışım.

İkinci mesele; Sigorta şirketleri hazinenin belirlediği kurallar ve klozlar çerçevesinde genel şartlara bağımlı çalışır. İsterse özel şatlar müşterisine sunabilir. Aracın hasarlanması ile bozulması arasındaki fark, sigorta şirketinin konumlamasını da gösterir. Sigorta hiçbir zaman güvenlik önlemi ya da yasal garanti yerine geçmez. Bu nedenle öngörülebilir riskleri almaz, müşterisinin de sigorta yaptırmadan önce alması gerekli olan tüm önlemleri almasını ister. Bu durumu bozan tek şey beklenmedik ve aniden ortaya çıkan, sürücünün insiyatifi dışında gelişen olaylardır.

Çok istenirse bozulma ve arızalara karşı teminat veren bir sigorta şirketi var. Anadolu Sigorta'nın şartları incelenebilir. Teknik detaya girmeyeceğim ama orda da muafiyetler vardır. Primi ise pek ucuz olmayacaktır.

KAsko sigortası ile ilgili genel şartlara bağlı, teminat dışı kalan haller aşağıdaki alıntıdadır. Rezistansın hangi maddede olduğunu işaretledim. Ali Bey, yazdıklarımı üzerinize alınmayın lütfen, genel yargılar var kasko ile ilgili, konusu geçmişken yazmak istedim.

A.5. Teminat Dışında Kalan Zararlar

Aşağıdaki haller dolayısıyla taşıtta meydana gelen zararlar sigorta teminatının dışındadır.

5.1. Savaş, her türlü savaş olayları, istila, yabancı düşman hareketleri, çarpışma (Savaş ilan edilmiş olsun olmasın), iç savaş, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunların gerektirdiği inzibati ve askeri hareketler nedeniyle meydana gelen zararlar,

5.2. Herhangi bir nükleer yakıttan veya nükleer yakıtın yanması sonucu nükleer atıklardan veya bunlara atfedilen nedenlerden meydana gelen iyonlayıcı radyasyonların veya radyo-aktivite bulaşmaları ve bunların gerektirdiği askeri ve inzibati tedbirlerin neden olduğu bütün zararlar (Bu bentte geçen yanma deyimi kendi kendini idame ettiren herhangi bir nükleer ayrışım olayını da kapsayacaktır).

5.3. Kamu otoritesi tarafından çekilme hali hariç taşıtta yapılacak tasarruflar nedeniyle meydana gelen zararlar,

5.4. Poliçede gösterilen taşıtın, Karayolları Trafık Kanunu hükümlerine göre, gerekli sürücü belgesine sahip olmayan kimseler tarafından kullanılması sırasında meydana gelen zararlar.

5.5. Taşıtın, uyuşturucu maddeler veya Karayolları Trafık Kanunu uyarınca yasaklanan miktardan fazla içki almış kişiler tarafından kullanılması sırasında meydana gelen zararlar,

5.6. Taşıta, sigortalı veya fiillerinden sorumlu bulunduğu kimseler veya birlikte yaşadığı kişiler tarafından kasten verilen zararlar ile sigortalının fiillerinden sorumlu olduğu kimseler veya birlikte yaşadığı kişiler tarafından sigortalı taşıtın kaçırılması veya çalınması nedeniyle meydana gelen zararlar,

5.7. Yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle meydana gelen zararlar,

5.8. Sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça taşıtın mekanik, elektrik ve elektronik donanımda meydana gelen her türlü arızalar, kırılmalar ile lastiklerde meydana gelen zararlar,

5.9. Taşıtın bir hasar veya arıza nedeniyle zorunlu olarak taşınması veya çekilmesi nedeniyle meydana gelen teminat kapsamındaki zararlar hariç olmak üzere, taşıtın kendi gücü ile girip çıkacağı düzenli (tarifeli) ve ruhsatlı sefer yapan gemiler ve trenler dışında, kara, deniz, nehir ve havada taşınması sırasında uğrayacağı zararlar

5.10. Taşıtın ruhsatında belirtilen taşıma haddinden fazla yük ve yolcu taşıması sırasında meydana gelen zararlar .

5.11. 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj sonucunda oluşan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu meydana gelen biyolojik ve/veya kimyasal kirlenme, bulaşma veya zehirlenmeler nedeniyle oluşacak bütün zararlar.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Arka camınıza yanlışlıkla çekiç düşebilir mesela... :fiuw:

Yakaladım seni Sani.... :police:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hüseyin sıra sende :)

Hocam bir kulak çınlaması bir kıpraşım hissettim, bu benim maje nin titreşimi değil, sanırım hayır duaların yerine ulaşmaya başladı :)

Wireless ile bağlandım ikinize de. :melek:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende diyorum bu sıcaklık hissi nerden geliyor diye, meğerse hoca wireless bağlanmış, o his yediğimiz radyasyonun verdiği ısıymış, ilahi hoca biz dua beklerken yaptığına bak :D

Yorum bağlantısı
Adil Alpman

Arkadaslar konu birebir ayni degil ama yakin oldugundan yeni konu acmayayim dedim...

Bu sabah bagaj kapagini bagaja birsey koymak icin acarken 98 model ford fiesta ghia min arka cam rezistansinin sag telinin rezistansa yapistigi sagdaki dik kalin noktadan kopmus oldugunu gordum...

Bu kablounun ucundaki metal kucuk levhacigi koptugu yere iletken bir madde ile yapistirmam gerek sanirim...

Ne olabilir bu madde?

Tesekkurler...

Yorum bağlantısı
Levent Güdü

Hüseyin Matur un paylaştığı ürün size yarayabilir.. 1. sayfaya bakmanızda fayda var.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Sayoğlu

selam arkadaşlar benim sorunum arka rezistansları açtığımda düğmedeki ışık yanıyor ama fanı actığım zaman ışık  sönüyor ama başka araç ta da denedim fanı açtığım zaman onlarda sönmüyor sorunumu nasıl gidere bilirim yardımcı olursanız memnun olurum .....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...