İçeriğe Yönlendir

Arka Cam Filmini Çıkartma Ve Rezistans Tellerinin Tamiri

Levent Güdü

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim camdada bu sorun olmuştu, Ayhan beyin dediği gibi, bant çekip sürün, iz kalmaz, çalışmada sorun olmaz, banamısın demez, bunun için çekiç düşmesine cam patlamasına gerek olmaz, sadece boyayı çok iyi çalkalayın ve oje sürer gibi ince bir kat çekin ve 24 saat çalıştırmayın, şeffaf seloteyple süper oluyor, bantı yapıştırırken uzun tutun ve resiztanz a tam paralel olsun, yani aralık kalın olmasın, yoksa kalın boya sırıtıyor, ha kalın oldu diyelim, sürdükten bir süre sonra jiletle fazlalığı çizip kazırsınız.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim camdada bu sorun olmuştu, Süha beyin dediği gibi, bant çekip sürün, iz kalmaz, çalışmada sorun olmaz, banamısın demez, bunun için çekiç düşmesine cam patlamasına gerek olmaz, sadece boyayı çok iyi çalkalayın ve oje sürer gibi ince bir kat çekin ve 24 saat çalıştırmayın, şeffaf seloteyple süper oluyor, bantı yapıştırırken uzun tutun ve resiztanz a tam paralel olsun, yani aralık kalın olmasın, yoksa kalın boya sırıtıyor, ha kalın oldu diyelim, sürdükten bir süre sonra jiletle fazlalığı çizip kazırsınız.

Süha benim göbek adım :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Süha benim göbek adım :p

:) Pardon, aynı anda başka sayfada Süha beyin yazdığı birşeyi okumuştum, direk onun adını kullanmışım, halbuki hata yapmamam lazımdı, Hem adınız Ayhan hemde soyadınız Onaran, onarımla ilgili bu konuda bu hata olmamalıydı :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güdü

Bu ürün etkili olacak eminim. Satıcıyı ben diğer arkadaşların çoğu biliyor tanıyor. İşe yaramaz hiçbir şey satmaz. Ki ürün amerikan malı öyle böyle değil yani. :)

Denemesi kolayda camda şuanda film var.. Film söksemde kalan sağlarıda öldürecez... Kalan 5 sağlam parçayıda bozmayalım :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Birşey olmaz bence, saç kurutma makinasıyla iyice ısıtın, zaten büzüşecektir, çok yavaş olarak soyun gitsin, zarar gören yerleri yaparsınız, çok fena olursa tavsiye etmesemde yoldan taş sıçramışta cam çatlamış olabilir diyim artık :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

ben mi beceremedim bilemiyorum ama rezistansın tamir edilecek yerlerine bant çekip güzelce rezistans tamir sıvısını sürmüştüm, fakat netice olumlu olmamıştı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ben mi beceremedim bilemiyorum ama rezistansın tamir edilecek yerlerine bant çekip güzelce rezistans tamir sıvısını sürmüştüm, fakat netice olumlu olmamıştı.

Bazen kopuk yerler çok ince oluyor ve gözden kaçıp,atlanabiliyor..Bu tamir olayında kopuk yerin tespit edilmesi çok önemli.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tespit basit, çalıştırdıktan sonra, rezistanslara hohlayın, camda buhar oluşuyor ve hemen kayboluyor, kaybolmayan yer aradığımız yer, gayet basiiit :)

Tabii o hat komple çalışmıyor, mercekle yakından tarama ile kopuk görülebiliyor:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Kullanılan ürün iyi olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu ürünü çok çok iyi çalkalanmalı ve her cama sürüşten sonra tekrar kapatıp çalkalanmalı, yoksa içindeki metal parçaları çok seyrek kalıyor ve tabii geçirgenlikte olmuyor..

Yorum bağlantısı
Levent Güdü

Kullanılan ürün iyi olmayabilir.

Kesin yukarıdaki ürünle bi bağlantın var :p :p

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Aslında kasko bunu neden karşıladığını bilmiyorum ama mesela ufak tefek paketler de hediye ediyorlar. Koltukdaki sigara yanığını camdaki çatlağı tampondaki eziği belirli büyüklüklerine göre bedelsiz yapıyorlar. Bunlar da kullanıcı hatası. Belki cam konusuda böyle pakete girebilir mi ? diye düşünmüştüm.

Kasko teminat ve kapsamları ile ilgili detayları bilmediğinizden hareketle,yanlış anlamamanızı umarak yorumumu belirtmek isterim ki bu şekilde bir camı sigorta şirketine iteleyerek değiştirmek ile şirketin kasasından para çalmak arasında bir fark olmadığını düşünüyorum..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yardımcı olmak benim en büyük hobim.

Kasko teminat ve kapsamları ile ilgili detayları bilmediğinizden hareketle,yanlış anlamamanızı umarak yorumumu belirtmek isterim ki bu şekilde bir camı sigorta şirketine iteleyerek değiştirmek ile şirketin kasasından para çalmak arasında bir fark olmadığını düşünüyorum..

Aynı hüküm olmaz belki ama netice de şirketin hakkına girilir. Kul hakı da büyük vebal..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Birşey olmaz bence, saç kurutma makinasıyla iyice ısıtın, zaten büzüşecektir, çok yavaş olarak soyun gitsin, zarar gören yerleri yaparsınız, çok fena olursa tavsiye etmesemde yoldan taş sıçramışta cam çatlamış olabilir diyim artık :seytan:

Ali bey kusura bakmayın ama bu yazdığınızın hırsızlığa teşvik olduğunu düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Öyle demeyin. Birbirimizi az çok tanıyoruz. Çok şakacıyız diyelim.

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Yanlış anlaşılmasın böyle bir şey yapmanın kimseye faydası olmaz bi bakarsın gerçek hasar alırsın..

Ya da bu işi yaparsın hasar sayın artar gerçek bir hasar yaşarsın evine poliçen iptal edildi diye kağıt geliverir..

Adı üstünde kaza anında riskini satın alıyor şirket,Hüseyin Hocam kaza nın manasını bilirsin tarif ettirme şimdi bana :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Sizce durum sigorta şirketi ile mi alakalı, raporları düzenleyenle mi, servisle mi? Hiçbir sigorta şirketi "gördüğü" parmak ucu kadar göçük yüzünden parçayı değiştirmez.

Saygılarımla.

değiştirmez deyip kestirip atıyorsunuz..2010 aralık ayında opel astrama arkadan bir araç çarptı.tampon çatladı,sağ far kırıldı,bagaj kapağında parmak ''ucu kadar yer'' içine göçtü..Serviste ekspertiz geldi.Ustalarla rapor tutuyorlar..bagaqj kapağı değişecek deyince müdahale ettim.Malum orjinallik bozulmasın derdindeyiz.Bagaj kapağını açıp kapanmasında hiç bir sıkıntı yok..Sadece bu göçük düzelmez deyip kestirip attılar.taş çatlasın 500 tl lik masraf vardı..İsim vermicem yetkili servis 2700 tl lik fatura çıkardı..Burda yetkili servisin suçu yokmu elbet var.Ancak kasko şirketininde bu durumu görmesi zor değildir dite düşünüyorum..İşte fotoğraflar.

kaza fotosu:

ioBma.jpg

yeni hali

QBauB.jpg

bu arada başka bir şey söylemek istiyorum..Aracı benim tanıdık bir özel servise götüreyim dedim..Israrla anlaşmalı oldukları yetkili servise götürmek istediler...12 günde teslim aldım aracımı..Allahtan ufak bir kazaymış..Yoksa mazallah 3-5 ay ay araçsız kalacakmışız.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Mehmet Bey madem bu kadar hoşnutsuzsunuz sigorta şirketlerinden neden kasko yaptırıyorsunuz? Yaptırmayın madem :)

Ayrıca bagajın durumuna bakınca hiçte öyle küçük bir göçük gibi durmuyor,kapanma çizgisi olduğu yerde ama üst taraf 10 cm yukarıda..

Şunuda belirteyim ki şirketler zaten değişimden ziyade onarılacak bir parça ise onarıma gidilmesinden yanadırlar,bu hasar maliyetini düşürür..

Unutmayın ki herhangi birinin haybeden sigorta şirketine itelediği hasar aynı marka araç kullanıcıları için araç çarpan fiyatını arttıran bir etkendir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Mehmet Bey madem bu kadar hoşnutsuzsunuz sigorta şirketlerinden neden kasko yaptırıyorsunuz? Yaptırmayın madem :)

Fatih bey,yaklaşımınız gerçekten çok düşündürücü..Bizler sağlık personeliyiz..Her gün yüzlerce insanla muhatap oluyoruz.Aralarından bizim hakkımızda olumsuz yorumlarını esirgemeyen vatandaşlarımız çıkıyor,ancak bizler hiçbir zaman beğenmiyorsanız muayene olmayın,tedavi ettirmeyin diyemiyoruz..Tam tersi ,ne gibi hatamız olmuş,bulup telafi etmeye çalışıyoruz..Herkese bu şekilde yaklaşımımız olsaydı,ne anlamı kalırdı yaptığımız işin..Sizler işinizi elbet düzgün yapıyor olabilirsiniz.Ancak emin olunki bunun gibi size bir çok örnek gösterebilirim.Hemde belgeleriyle.

konuyu dağıtmamak adına önceki cümlemi şöyle düzelteyim, Sanki ''bazı'' kasko şirketleri sütten çıkma ak kaşık..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Fatih bey,yaklaşımınız gerçekten çok düşündürücü..Bizler sağlık personeliyiz..Her gün yüzlerce insanla muhatap oluyoruz.Aralarından bizim hakkımızda olumsuz yorumlarını esirgemeyen vatandaşlarımız çıkıyor,ancak bizler hiçbir zaman beğenmiyorsanız muayene olmayın,tedavi ettirmeyin diyemiyoruz..Tam tersi ,ne gibi hatamız olmuş,bulup telafi etmeye çalışıyoruz..Herkese bu şekilde yaklaşımımız olsaydı,ne anlamı kalırdı yaptığımız işin..Sizler işinizi elbet düzgün yapıyor olabilirsiniz.Ancak emin olunki bunun gibi size bir çok örnek gösterebilirim.Hemde belgeleriyle.

konuyu dağıtmamak adına önceki cümlemi şöyle düzelteyim, Sanki ''bazı'' kasko şirketleri sütten çıkma ak kaşık..

Mehmet bey yaklaşımım neyi düşündürdüki size :) Bakın şöyle söyleyeyim birincisi hiç bir kasko şirketi sizin dediğiniz olayın içinde kalmak istemez,ben sizin dediğinizi çok iyi anladığımı düşündüğüm için ifadenizdeki yanlışın nerede olduğunu söyleyeyim müsade ederseniz;

Öncelikle kasko şirketleri diye nitelediğiniz şirketler sigorta şirketi olup sizin yaşadığınız sorunun kaynağı sigorta şirketi değil eksperdir.. Neden bu şekilde söylediğimide ifade edeyim,nasılki sizin mesleğinizde çürük elmalar varsa sigorta sektöründe de bunlardan var.. Örnek eksper servis ile anlaşır maliyeti yüksek tutar (değişmeyecek parçaya değişim yazar vb.) ve sigorta şirketinden indirilen para belli oranlarda kırışılır.. Siz yaşadığınız bu durumu kaskonuzu yaptırmış olduğunuz sigorta şirketinize ya da acentenize anlatsaydınız ve bakın bunları bunları yaşadım sizinde bilmenizi istedim deseydiniz o şirket emin olun o eksperi çekerdi kenara ne yapıyosun sen diye.. Ayrıca aracınızı servisten alma sürenizde inanın sigorta şirketi ile ilgili bir durum değildir. Servisler ya parça bekler ya boyahanesi doludur ya elindeki iş çoktur vs. vs. aracınıza geç başlar e bu durumda şiret ne yapsın? size zaten aracınızı sizin seçeceğiniz bir servise çekip yaptırma hakkı tanıyor.. Birde üzerine ikame araç hizmeti sunuyor.. Öyle hasarlar geliyorki şirketlere anlatsam şaşar,hadi canım dersiniz.. insanımız cin maşallah,sahtekarlıkta süper ilerliyoruz.. Sigorta sektöründen arkadaşlarında (Evren Bey,Mehmet Abi) ekleyecekleri olacaktır.. Keşke belgeleri ile bana değilde ilgili sigorta şirketinize gösterseniz bakın kardeşim sizi dolandırıyor bu adamlar diye bilgi verseniz..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, müşteri istediği yerde tamirni yaptırır, beğenmez ise eksper değişimi talebinde de bulunur, parasını önceden ödeyerek satın alınan sigorta hizmetinden en faydalı şekilde yararlanabilir, kimseye de muhtaç olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

sizin beni anladığınız gibi bende sizi anlıyorum..sanırım şunu es geçiyorsunuz..Benim aracıma arkadan çarptılar..Yani benim sigorta şirketim değil,karşı tarafın sigorta şirketi tarafından işlemler yapıldı..istediğimiz servise götürme şansımız olmadı,çünkü her sigorta şirketinin her yerle anlaşması yok..(eğer anlaşmasız yerde yaptırsaydım ödermiydi onu bilmiyorum..Ama sanırım öyle bir durum söz konusu değil)onların tavsiye ettiği yerlerden birine götürdük..zaten yukardada belirttim..Servisin elbette suçu çok fazla..Bu arada şunuda belirteyim.bagaj kapağı 10 cm yukarda diyorsunuz..10 cm açıklık olsa içine elim rahatça girerdi..Burda biraz mübalağ etmişsiniz.Orda bagaj kapağı açık konumda.kontrol amaçlı açıldı daha sonra kapatıldı..İlk cevaptada belirttim..Açılıp kapanmasında hiç bir sorun yoktu..Keşke onuda videoya çekseydim dediğim çok oldu..Fotoğraflardan gördüğünüz kadar hasar cidden yok..burdaki amacım sigorta şirketi karalaması yapmak değil..Yapılan olayı anlatmak.Sigorta ekspertizi arkadaş ne kadar işin uzmanıymışki,ustanın belki tamir olabilir sözüne karşılık,hayır değişmeli bence ..... usta şeklindeki yorumunu hatırlıyorum.onlar arasında paramı kırışır,başka hukuklarımı vardır beni ilgilendirmez.ben yapılan işe bakarım..Bir ekspertiz bu gibi şeyi göze alabiliyorsa ,,sigorta şirketide bundan doğabilecek sıkıntıları düşünmek zorundadır..İşe alım sürecinde bu gibi olayların yaşanmaması için tedbirlerin alınması gereklidir..Gelelim diğer konuya,ben bu olayı elbette sigorta şirketine belgelerle ilettim..Ancak gelen cevap şuydu..Ekspertiz raporuna göre değişmesi gerekiyormuş..Tamiri mümkün değilmiş vs. vs.

Sonuç olarak ben arabayı zarar etmeden sattım..Ancak bu fotoğraflarlar elimde olduğu için..Şimdi doğruya doğru konuşalım..Bu hasarda 2700 tl masraf çıkarmı? Diyeceksinizki servisin suçu..Anladım..Peki bu sigorta şirketi bunun böyle olacağını bildiği halde neden aynı servisi bize tavsiye ederki..Servise bir uyarı vermesi mümkün değilmii..Aralarındaki ticaret tamamen çıkar ilişkisi değilmidir..Birbirimizi kandırmayalım..Bence her yerde olduğu gibi içimizdeki çürükleri savunmak yerine,temizlemeye bakalım..

edit:ekleme

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

sizin beni anladığınız gibi bende sizi anlıyorum..sanırım şunu es geçiyorsunuz..Benim aracıma arkadan çarptılar..Yani benim sigorta şirketim değil,karşı tarafın sigorta şirketi tarafından işlemler yapıldı..istediğimiz servise götürme şansımız olmadı,çünkü her sigorta şirketinin her yerle anlaşması yok..(eğer anlaşmasız yerde yaptırsaydım ödermiydi onu bilmiyorum..Ama sanırım öyle bir durum söz konusu değil)onların tavsiye ettiği yerlerden birine götürdük..zaten yukardada belirttim..Servisin elbette suçu çok fazla..Bu arada şunuda belirteyim.bagaj kapağı 10 cm yukarda diyorsunuz..10 cm açıklık olsa içine elim rahatça girerdi..Burda biraz mübalağ etmişsiniz.Orda bagaj kapağı açık konumda.kontrol amaçlı açıldı daha sonra kapatıldı..İlk cevaptada belirttim..Açılıp kapanmasında hiç bir sorun yoktu..Keşke onuda videoya çekseydim dediğim çok oldu..Fotoğraflardan gördüğünüz kadar hasar cidden yok..burdaki amacım sigorta şirketi karalaması yapmak değil..Yapılan olayı anlatmak.Sigorta ekspertizi arkadaş ne kadar işin uzmanıymışki,ustanın belki tamir olabilir sözüne karşılık,hayır değişmeli bence ..... usta şeklindeki yorumunu hatırlıyorum.onlar arasında paramı kırışır,başka hukuklarımı vardır beni ilgilendirmez.ben yapılan işe bakarım..Bir ekspertiz bu gibi şeyi göze alabiliyorsa ,,sigorta şirketide bundan doğabilecek sıkıntıları düşünmek zorundadır..İşe alım sürecinde bu gibi olayların yaşanmaması için tedbirlerin alınması gereklidir..Gelelim diğer konuya,ben bu olayı elbette sigorta şirketine belgelerle ilettim..Ancak gelen cevap şuydu..Ekspertiz raporuna göre değişmesi gerekiyormuş..Tamiri mümkün değilmiş vs. vs.

Sonuç olarak ben arabayı zarar etmeden sattım..Ancak bu fotoğraflarlar elimde olduğu için..Şimdi doğruya doğru konuşalım..Bu hasarda 2700 tl masraf çıkarmı? Diyeceksinizki servisin suçu..Anladım..Peki bu sigorta şirketi bunun böyle olacağını bildiği halde neden aynı servisi bize tavsiye ederki..Servise bir uyarı vermesi mümkün değilmii..Aralarındaki ticaret tamamen çıkar ilişkisi değilmidir..Birbirimizi kandırmayalım..Bence her yerde olduğu gibi içimizdeki çürükleri savunmak yerine,temizlemeye bakalım..

edit:ekleme

Mehmet Bey aracı sizin çarpmanız yada başkasının size arkadan çarpması bir şeyi değiştirmez iki tarafta sigorta şirketi..

Bilin diye belirtmek isterim kaskonuz olduğu sürece siz karşı tarafın anlaşmalı servisine gitmek zorunda değilsiniz.. Siz istediğiniz servise gider kaskonuzdan yaptırırsınız sigorta şirketinizde hasarı size arkadan çarpan aracın poliçesini yaptırdığı şirkete rücu eder..

Eksper olarak çalışan arkadaşlar sigorta şirketlerinin çalışanı değildirler,dışarıdan bağımsız çalışır şirketlerle anlaşma imzalarlar,protokol yaparlar..

Sigorta şirketleri eksperler konusunda daha sıkı takip içindeler,en azından benim bildiğim şirketler bu şekilde. Anlaşması iptal edilen eksperler oluyor vs. vs. Şimdi konuya birde şöyle bakalım sizin tamir edilebileceğini ön görebildiğiniz bir bagaj kapağına eksper neden değişim yazdı :)

Bagajla ilgili yorumum belkide resmi yanıltıcılığından olabilir çünkü ben hala kapağı kasmış olarak görüyorum :D

Bakın şöylede bir örnek veriyim bugün yaşadığım bir olaydır bu;

Çekici kaza yapıyor x motorlu araçlara çekiliyor,servis bakıyor fiyat olarak 100.000 TL veriyor. Özel servisten fiyat alınıyor 50.000 deniyor, x motorlu araçlara dönüp bak bilmem ne oto bu hasarla ilgili 50.000 fiyat veriyor deniliyor ve x motorlu araçlardan (yetkili servis olduğunu belirteyim) gelen cevap bizde 50.000 TL. ye yapalım iş bizde kaldın.. E hani 100.000 TL. idi hasar ? Daha net anlatabildim mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

Mehmet Bey aracı sizin çarpmanız yada başkasının size arkadan çarpması bir şeyi değiştirmez iki tarafta sigorta şirketi..

Bilin diye belirtmek isterim kaskonuz olduğu sürece siz karşı tarafın anlaşmalı servisine gitmek zorunda değilsiniz.. Siz istediğiniz servise gider kaskonuzdan yaptırırsınız sigorta şirketinizde hasarı size arkadan çarpan aracın poliçesini yaptırdığı şirkete rücu eder..

Eksper olarak çalışan arkadaşlar sigorta şirketlerinin çalışanı değildirler,dışarıdan bağımsız çalışır şirketlerle anlaşma imzalarlar,protokol yaparlar..

Sigorta şirketleri eksperler konusunda daha sıkı takip içindeler,en azından benim bildiğim şirketler bu şekilde. Anlaşması iptal edilen eksperler oluyor vs. vs. Şimdi konuya birde şöyle bakalım sizin tamir edilebileceğini ön görebildiğiniz bir bagaj kapağına eksper neden değişim yazdı :)

Bagajla ilgili yorumum belkide resmi yanıltıcılığından olabilir çünkü ben hala kapağı kasmış olarak görüyorum :D

Bakın şöylede bir örnek veriyim bugün yaşadığım bir olaydır bu;

Çekici kaza yapıyor x motorlu araçlara çekiliyor,servis bakıyor fiyat olarak 100.000 TL veriyor. Özel servisten fiyat alınıyor 50.000 deniyor, x motorlu araçlara dönüp bak bilmem ne oto bu hasarla ilgili 50.000 fiyat veriyor deniliyor ve x motorlu araçlardan (yetkili servis olduğunu belirteyim) gelen cevap bizde 50.000 TL. ye yapalım iş bizde kaldın.. E hani 100.000 TL. idi hasar ? Daha net anlatabildim mi?

Sizinle aynı şeyleri düşünüp aynı şeyleri konuşuyoruz diye düşünüyorum..o yüzden konuyu fazla dağıtmayalım.. :) En başta belirtmemişim benim aracımın kaskosu yoktu..Hatta trafik sigortasını bile aynı gün yaptırmıştım..Eğer kaskom olsaydı elbette olaylar farklı gelişecekti..

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...