İçeriğe Yönlendir

Arka Cam Filmini Çıkartma Ve Rezistans Tellerinin Tamiri

Levent Güdü

Recommended Posts

Levent Güdü

Merhaba,

Aracımın arka camında eski ve miladı dolmuş film kaplama var. Gece araç kullanırken fazlasıyla rahatsız ediyor. Aracı aldıktan sonra filmi değiştirmek istedim Ankarada rastgele bir film dükkana girdim sökülüp yerine yenisini yapabilirmisin diye sordum, kontrol etmesi gerektiğini söyledi ve filme baktığında bunun sökülmesi rezistanslara zarar vereceğini söyledi..

Bizim arabada zaten 5 adet çalışmayan rezistans teli var. Buyüzden bende söktürmeye cesaret edemedim..

1. Bu film konusunu nasıl çözebilirim.

2. Zaten çalışmayan rezistans tellerini nasıl tamir ettirebilirim ?

Kaskonun 1 sene içerisinde 2 kere cam değiştirme imkanından yararlanabilirmiyim ? ( herhangi bir kaza durumu yok )

Yarın fotoğrafda ekleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

linkteki ürün teknik olarak işe yarar, ama bu ürünü sürüp, üstüne cam filmi kaplatırsanız, camınız kaskodan rahatça değiştirirsinizi, zira bir fordsever bu görünümlü camı mutlaka kısa sürede kıracaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güdü

Film söküldükten sonra cam rezistansı tamiri için bu ürün işinize yarar. Piyasadaki dandik ürünlerden değildir.

http://urun.gittigid...r-kiti-48649254

linkteki ürün teknik olarak işe yarar, ama bu ürünü sürüp, üstüne cam filmi kaplatırsanız, camınız kaskodan rahatça değiştirirsinizi, zira bir fordsever bu görünümlü camı mutlaka kısa sürede kıracaktır

Tam olarak nasıl tamir yapıldığını anlamadım.

Kaskodan nasıl değiştiririz ? bunuda anlamamadım :D saflığım üzerimde herhalde..

Yorum bağlantısı

Kaskodan değişmeniz için camın kırılması gerekir. Arıza, bozulma nedeni ile değişim olmaz. 5 tel çalışmıyorsa filmi bence çıkarttırın. Zaten bozulan bozulmuş. Eğer diğerleri de bozulursa cam değişimi yoluna gidersiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Levent Güdü

uzun süre camda kalmış flimi resiztanslara zarar vermeden sökmek zor,yanılmıyorsam kaskodan ücretsiz cam değişimi sadece ön cam için geçerli

Eski tip filmlerin sökümü zarar verir diyor. Bir film uygulamasının bu kadar pahalıya gelmesini hiç ummuyordum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

linkteki ürünü sürünce görünümü pek hoş olmaz, rezistans teknik olarak çalışır, buna bir de film çekilnce, görünüm hepten dikkat çekici hale gelir, çekici kapan fordçu...... ve arka cam artık yoktur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güdü

linkteki ürünü sürünce görünümü pek hoş olmaz, rezistans teknik olarak çalışır, buna bir de film çekilnce, görünüm hepten dikkat çekici hale gelir, çekici kapan fordçu...... ve arka cam artık yoktur

Tamam bunu alayım ozaman :) Bu iş çok ucuza gelecek..

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

valla korktum şimdi.Benim camlarda da film var,geçen sene yaptırdım sökmek gerekirmi?

Yorum bağlantısı
Levent Güdü
(düzenlendi)

valla korktum şimdi.Benim camlarda da film var,geçen sene yaptırdım sökmek gerekirmi?

Benim film güneşten solmuş. Hatta aldığımda camda dıştan Bilkent Üniversitesi yazıyordu .. onun altına gelen kısım güneş almadığından hala siyah halde...

Bu ürünü alın neticeyi bizde bilelim ama :)

:) başka bir kurbanmı bulsak :)

tarihinde Levent Güdü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaskonun 1 sene içerisinde 2 kere cam değiştirme imkanından yararlanabilirmiyim ? ( herhangi bir kaza durumu yok )

Arızayı kasko şirketine yüklemek yanlış..

Benim arka camın rezistanslarını da filmi çekerken bozdular.. Daha önce hepsinin de çalıştığına % 100 eminim.. Şimdi 5 tanesi falan çalışmıyor..

Yorum bağlantısı
Levent Güdü

Benim arka camın rezistanslarını da filmi çekerken bozdular.. Daha önce hepsinin de çalıştığına % 100 eminim.. Şimdi 5 tanesi falan çalışmıyor..

Aslında kasko bunu neden karşıladığını bilmiyorum ama mesela ufak tefek paketler de hediye ediyorlar. Koltukdaki sigara yanığını camdaki çatlağı tampondaki eziği belirli büyüklüklerine göre bedelsiz yapıyorlar. Bunlar da kullanıcı hatası. Belki cam konusuda böyle pakete girebilir mi ? diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yolda giderken arkana bakıyor musunki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

kasko şirketleri sütten çıkma ak kaşık..parmak ucu kadar ezik yüzünden tüm bagaj kapağını değiştirirler ama?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

Bende film yaptırmıştım 3 ay durdu söküldü. Hem ceza yedim, hem arka cam rezistansları gitti ve hiçbiri çalışmıyor :) Daha da film yaptırmam :)

Yorum bağlantısı
Sezai Özcan

ben çaglar abiye katılıyorum en iyisi onun dedigi gibi olur

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

ısıtmayı deneyin altındaki yapışkanın vizkositesini arttıracaktır dolayısı ile yapışma direnci düşecektir belki bir faydası olabilir, zaten başka çarenizde yok galiba.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

:) başka bir kurbanmı bulsak :)

Bu ürün etkili olacak eminim. Satıcıyı ben diğer arkadaşların çoğu biliyor tanıyor. İşe yaramaz hiçbir şey satmaz. Ki ürün amerikan malı öyle böyle değil yani. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bahsedilen ürün işe yarar.Sadece kopuk kısımları tespit edip o noktalara kenarlara bant çekip arayı boyayacaksınız.Kuruyunca bantları çıkartırsınız.İyi bir işçilikle hiç belli bile olmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

kasko şirketleri sütten çıkma ak kaşık..

Ak kaşık olmayana işinizi yaptırmayın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

kasko şirketleri sütten çıkma ak kaşık..parmak ucu kadar ezik yüzünden tüm bagaj kapağını değiştirirler ama?

Sizce durum sigorta şirketi ile mi alakalı, raporları düzenleyenle mi, servisle mi? Hiçbir sigorta şirketi "gördüğü" parmak ucu kadar göçük yüzünden parçayı değiştirmez.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...