İçeriğe Yönlendir

Usb Ve Bluetooth Bağlantısı

Çağlayan Sarıgül

Recommended Posts

Çağlayan Sarıgül

Herhese selamlar,

2007 model Focus Ghia HB aracım var. aracımda sony 6006 mp3 çalarım var(fotoğrafını ekliyorum), ancak aracımda usb bağlantısı yok ilk kez focusta 6006 olup usb girişi olmadığını gördüm; aracımın teybinde sanırım bunu destekleyen çıkış vardır birinci sorun eğer bu işe yarayan çıkış varsa nasıl bir kablo veya nasıl bir işlemle usb yi kullanabilirim. 2. sorum ise aracıma orjinal bir bluetooth kit takmak istiyorum ancak voice özelliği benim için önemli değil sadece teybin üstündeki düğmeye basarak cevaplayıp konuşup sonrada kapatmak istiyorum belki bluetooth ile müzikte dinleyebilirim tabi ses iyi olursa bu konular hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Not: Burada bu işleri hakkıyla yapabilecek usta yok, yada ben tanımıyorum bunları ben yapacağım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yurt dışındasınız galiba.

teybe aux mu istiyorsunuz direk usb mi?

sanırım bleuthooth araç kitinin bi versiyonunda usb desteğide varmış. size o modül ve tesisatı lazım. montajında soketleri takmanız yeter. 1-2 parça belki trim işciliği olur. eliniz yatkınsa onu da yaparsınız. ebay dan aramak lazım parçaları.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende yapacaktım vazgeçtim, usb giriş yok evet, orjinal modul bulacaksınız, kablo seti 185 tl. alacaksınız, mikrofon aynı para oda lazım, yani bu iş pahalı, voice kontrol için gem modül programlanacak vs.

Ben vazgeçtim, alacağım bir Parrot mki9100 usb-ipod,aux direksiyon kontrol ve tam uyumlu, hepsi birden olacak.

Yurt dışındaysanız iş kolay, parçalar pahalı ama alınabilir, nokia bluetooth modülünün USB desteklisini bulacaksınız ki zordur.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül
Akif Özkan

Alttaki bedava sayılır.Connectörleri de görebildiğim kadarıyla focusunki gibi

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

55 dolar olan tek başına yeterliyse ve sony e direk olacaksa bana getirin birtane :)

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül

Abi olacağını bilsem bende alıcam işte olumuki acaba sorun orada bilen varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül

bu arada 55 dolarlık olanı tanıdığım bir arkadaşıma sordum bu 2009 ve üzeri titanium modellere rahat olur dedi

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül

abi bu konu sanki arabanın haremi gibi çok deşilmemiş bir konu olmuş benim gibi bu konuyu çözmek isteyenler olmuş, adamlar yazdıkalrıyla kalmış, madem bu fonksiyonu bize ford vermiyor neden teybin üstüne Phone, arama ve kapama tuşu koymuş bunun mutlaka bir yolu olmalı

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül

Merhaba Adem Bey,

Bu ürünün ismi nedir nereden alabiliriz? nekadardır? bilginiz ve paylaşımınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül
yurt dışındasınız galiba. teybe aux mu istiyorsunuz direk usb mi? sanırım bleuthooth araç kitinin bi versiyonunda usb desteğide varmış. size o modül ve tesisatı lazım. montajında soketleri takmanız yeter. 1-2 parça belki trim işciliği olur. eliniz yatkınsa onu da yaparsınız. ebay dan aramak lazım parçaları.

evet kıbrıstayım

benim kast ettiğim şey tamamiyle o değil aslında aynı teybi kullanan araçlarda USB desteği var düz mantıkla bakacak olursak teybin bunu destekliyor olması lazım ihtiyac duyulan tek şey bir adaptör ve bağlantı kablosu

Bunlar sizin araçlarınıza uymaz linkte aracıma bugun tüm işlemini yaptığım Voice kontrol ve bluetooth var, Resimleride yarın ekleyeceğim Bu model bir ürün almalısınız. http://www.flickr.com/photos/41273097@N07/6500316667/in/photostream/

Adem bey sizde bu ekipmanları görünce gerçekten heyecanladım cevabınız için sabırsızlanıyorum, aldığınız ekipmanlar inşallah ekonomiktir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

USB varmı acaba, yoksa parrot mki9000 alacağım, usb-aux-ipod destekli, araç orjinalliği bozulmuyor, iso kablo zaten, direksiyon kumada vs. çalışıyor, voice olayı bende zaten olmaz, klimayı aç fan hızı şu olsun diyene kadar 50 kere elle zaten yaparım, o süslü bir özellik, bize telefon ve usb özelliği lazım.

Ama fiyat uygunsa olur, ayıptır sorması maliyeti söylermisin Adem bey, 400tl. gibiyse değmez çünki. Bildiğim parça fiyatlarına bakarsak sadece kablo ve mikrofon ile kablosu zaten 300 tl yi geçiyor, modülü katmadım, hadi onu 100 tl. ye alırız o da almancasını, bu durumda çook pahalıya çıkıyor, yalnız şuda var, voice i geçersek, modül+kablo+pc mikrofunu işi çözüyor, 300 kaat tutar ama USB yok ve almanca konuşuyor alet.

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül

Adem Bey;

5 dakikada bir foruma bakıyorum sabırsızlıktan artık bize şu aletin detaylarını versenizde rahatlasak.

Ayrica Ali Bey, Klima Maximum İngilizce, Adem Bey söylerse alırız bizde İngilizcesini konuşuruz aletle şakır şakır, :yes:

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül

USB varmı acaba, yoksa parrot mki9000 alacağım, usb-aux-ipod destekli, araç orjinalliği bozulmuyor, iso kablo zaten, direksiyon kumada vs. çalışıyor, voice olayı bende zaten olmaz, klimayı aç fan hızı şu olsun diyene kadar 50 kere elle zaten yaparım, o süslü bir özellik, bize telefon ve usb özelliği lazım.

Ama fiyat uygunsa olur, ayıptır sorması maliyeti söylermisin Adem bey, 400tl. gibiyse değmez çünki. Bildiğim parça fiyatlarına bakarsak sadece kablo ve mikrofon ile kablosu zaten 300 tl yi geçiyor, modülü katmadım, hadi onu 100 tl. ye alırız o da almancasını, bu durumda çook pahalıya çıkıyor, yalnız şuda var, voice i geçersek, modül+kablo+pc mikrofunu işi çözüyor, 300 kaat tutar ama USB yok ve almanca konuşuyor alet.

Bence Bluetooth olduktan sonra Usbyede pek ihtiyaç yok ben Iphone kullanıyorum çal müziğini bluetoothla dinle gitsin, zaten mp3 var bitane rw cd alın maxwell öneririm çok dayanıklı ayrıca istediğinizi yükleyip silersiniz CD den.

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül

Adem bey gösterip vermeyenlerden çıktı biz en iyisi başka kaynaklardan araştıralım :bravo:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Adem Bey;

5 dakikada bir foruma bakıyorum sabırsızlıktan artık bize şu aletin detaylarını versenizde rahatlasak.

Ayrica Ali Bey, Klima Maximum İngilizce, Adem Bey söylerse alırız bizde İngilizcesini konuşuruz aletle şakır şakır, :yes:

Yok öyle ingilizce, servisten zaten alamıyorsun yok diyorlar, piyasadan bulduklarında almanca, yani maximale Klimaanlage, demen lazım :D

olmaz bu işler,

Hem öyel mavidişle falan olmaz bu işler, USB olmazsa olmazım, kim uğraşacak cd ye yazmayla falan.

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül
Yok öyle ingilizce, servisten zaten alamıyorsun yok diyorlar, piyasadan bulduklarında almanca, yani maximale Klimaanlage, demen lazım :D olmaz bu işler, Hem öyel mavidişle falan olmaz bu işler, USB olmazsa olmazım, kim uğraşacak cd ye yazmayla falan.

Selamlar Ali Bey;

Aşağıdaki linke bir gözatarmısınız

http://www.ford-focus.dk/Forum/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?42141

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Güzel bilgiler, bunları bende biliyorum, yurt dışında bu iş çok kolay, ama burada bunları bulmak hem zor hemde acaip pahalıya geliyor, servise parça nolarıyla sordum otosanda yok dediler, nasıl iş anlamadım, bu donanıma sahip araçlar var zaten, bulabilsek tamam, ne gerek var parrota falan, bir arkadaş getirse, fiyatta uygun olsa alırız o zaman.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şimdi Alper beyede sordum, sadece 1 kablo otosanda var, 1318965 Switch Column Stalk Radio Controls BT/VC Phone Interface +USB Connect bu kablo, bunun dışında ne modül ne mikrofon hiçbirşeyi servisten alamıyoruz.

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül

Ekonimik sayılır :)

işlevine bakınca para solda sıfır,

Oglum bile dünden buyana klima maksimum diyip duruyor arabaya binince :) bilmeem anlatabildim mi?

Adem bey detayları bizimlede paylaşacakmısınız?

Selamlar Ali Bey;

aşağıdaki ürün nasıl bir ürün acaba

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-ford-bluetooth-arac-kiti-54494635/detay/

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Adem bey detayları bizimlede paylaşacakmısınız?

Selamlar Ali Bey;

aşağıdaki ürün nasıl bir ürün acaba

http://www.sahibinde...54494635/detay/

Güzel ama ben kumandasının olmamasını direk teypten yada direksiyondan kontrollü olmasını istiyorum, ck3000 de görünen kumanda kablolu, bu birazda ekonomik duruma bağlı ama benim istediğim en az mki9000 gibi olmalı

http://www.hepsibura...ategoryId=16217

bu üründe kumanda kablosuz, istersen takmazsın bile, ck3000 e göre (+) ları: USB, herhangi bir taşınabilir hardisk bile takılabilri, ipod desteği, mp3 çalma vs.

bunun mki9100 modeli ise oled ekranlı, olursa oda çok iyi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Güzel iş te, ebay den alsak sorunsuz gelirmi, birde USB çıkış varmı bu alette.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ahh ahh, kaldık yine parrota, neyse klmam zaten manuel, klima aynlageen hay hitler falan demeye gerek kalmayacak :D

Yorum bağlantısı
Çağlayan Sarıgül

Ahh ahh, kaldık yine parrota, neyse klmam zaten manuel, klima aynlageen hay hitler falan demeye gerek kalmayacak :D

Ali Bey,

Siz hangisini seçerseniz bende ondan alıcam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...