İçeriğe Yönlendir

Oda Isıtıcıları

Savaş Değişli

Recommended Posts

Savaş Değişli

Teşekkür ediyorum fikir veren tüm dostlara,İnfrared almaktan tamamen vazgeçtim

Yağlı radyatörlere bakayım ben birazda :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hocam, benim kızım alerjik astma hastası olduğu için Dr. arkadaşımın önerisi ile bundan 15 yıl kadar önce Zass yağlı radyatör almıştım.yanılmıyorsam orjinal alman malı diye biliyorum.yıllarca sorunsuz kullandım, termostatını ayarlayıp bırakıyordum ve çocukların odasını fevkalade sıcak yapıyordu. hatta bir kaç kez çocuklar oyun oynarken düşürdüler ama hiç bir şey olmadı. şimdikiler çin malımı bilmiyorum.

aynen Ersen'e katılıyorum. yazın dahi klima sesi rahatsız ettiği için kapı, pencere açık uyumaya çalışıyoruz buralarda.

Ufakken antibiyotik felan verdiler herhalde doktor amcalar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ben ameliyattan sonra böyle oldum. Başbakanın amelyatının neredeyse aynısını 2005 te geçirdim. Üstelik patolojim de kötüydü.

şaka bir yana bu yeni nesil çocuklar niye hep astım? nerde emmemiş, mama ile beslenmiş, hasta olmuş antibiyotik dayanmış çocuk gördüysem hepsi astım.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Tek taraflı dış cephe duvarının yalıtımı bile çok fark ediyor. Bu yaz evi yaptırırken,benim odanın duvar ve tabanına yalıtım yapıldı. İnanılmaz fark etti. Ev merkezi sistem ısıtmalı olduğundan,gece 15-17˚ dereceye kadar soğuduğu oluyordu. Şu an dışardaki hava -7 derece. Oda termometresi 26 dereceyi gösteriyor. Kalorifer yarım saat önce söndü. Gecenin en soğuk zamanında 20˚ nin altına düşmeden kaloriferler tekrar yanıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Ufo tarzları bir gazla insanlara atılmış en büyük kazıklardan bana göre ısıtmayıp deli gibi elektrik tüketen uzak durulması gereken cihazlar. Isıtıcı ile birlikte oda nemlendiren cihazlarda kullamanızda fayda var.

Kesinlikle ufo tarzı ısıtıcılar halka atılmış bir kazık.

orjinal ufolar güzel bence 2000 waatlık alıp duvara asarsanız çok verim alırsınız bende orjinal 1400 lük var elektiriği kokluyor oda 15m2 termostad %70 ayarında iken gece 17 18 c arası olan oda 22 23 oluyor ayarını açsam daha da ısıtır. Bence ufo marka olmayanlardan uzak durmak lazım arada büyük kalite farkı var. Radyötörler müthiş elektirik çeker kaloriferi olmayan evler için ideal, ısıtıcı ürünlerinin nerdeyse hepsini kullandım ufo en mantıklısı bence klimaya benzeyen fanlılardan da uzak durun derim çok ses yapıyor eğer banyonuzda soğuksa ufaklığın üşümemesi için şöyle ufak fanlardan tavsiye ederim kısa sürede ufak alanı çabuk ısıtır taşınması kolay http://www.koctas.co...i/-/61878?R=124

Bahtiyar bey bizde orjinal ufo vardı sadece kişiyi ısıtıyor. Söndüğü anda oda buz kesiyordu. Duvarlar falan ısınmıyordu. Ufoya bakan taraf ısınıyordu. Klima taktırdımda kurtuldum. Şafak bey 15 dereceçok ciddi bir soğuk çocuk zatüre olur dikkat et alimallah. Bizim yatak odası dış cepeye bakıyor kuzeye 20-21 derecede oda buz kesiyorsa 15 dereceyi düşünemiyorum.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

hocam, benim kızım alerjik astma hastası olduğu için Dr. arkadaşımın önerisi ile bundan 15 yıl kadar önce Zass yağlı radyatör almıştım.yanılmıyorsam orjinal alman malı diye biliyorum.yıllarca sorunsuz kullandım, termostatını ayarlayıp bırakıyordum ve çocukların odasını fevkalade sıcak yapıyordu. hatta bir kaç kez çocuklar oyun oynarken düşürdüler ama hiç bir şey olmadı. şimdikiler çin malımı bilmiyorum.

Sadık Abi, kayınbabamdan evlenme aşamasında bir tane Zass marka yağlı radyatrör aşırmıştım :) , babam 1990'lı yıllarda almış ama hala taş gibi arasan bulamazsın şimdi bir tane daha.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Zararlı diyenler neden zararlı olduğunu açıklayabilecek teknik bilgiye sahipler mi?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Zararlı diyenler neden zararlı olduğunu açıklayabilecek teknik bilgiye sahipler mi?

Eğer Ufolardan bahsediyorsak; herkesin teknik bilgiye sahip olması mümkün değil ancak şöyle bir durum var, kapatıldığına odanın buz gibi olması, burun kuruluğu, baş ağrısı yapması, fazla elektrik tüketimi, tüketim-fayda endeksi vb. daha aklıma gelmeyenler bir tüketici için fayda-zarar oranını açıklamaya yeterli olsa gerek... Bundan gayri hangi teknik bilgiyle açıklarsanız açıklayın olay bitmiştir zaten kağıt üzerindeki veriler pratikte işe yaramıyorsa at çöpe gitsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

UFO tarzı sobalar "kızılaltı radyasyon" ile ısıtırlar. Yani "şömine" gibi ısıtırlar. karşısına geçersen ısınırsın. Geçen yoksa karşısındaki duvarı ısıtır.

Aşırı kızılaltı gözlerde yorgunluk ve yanma yapar.

Kızaran silindir üzerinde sürekli havadaki toz ve tüyler yanar içerde bir duman oluşur. Tozu yakar.

enerji sarfiyatı diğer elektrikli ısıtıcılarla aynı olmasına rağmen pencereye doğru bakıyorsa dışarıya radyasyon kaçacaktır dolayısı ile verimi yağlı radyatörden küçüktür.

Bana sorarsanız hem UFO'lar hem de Radyatörler hepsi yasaklanmalıdır. Sadece klimalar serbest olmalıdır. Bu kadar enerjiyi boşa harcama lüksümüz olmamalı. Para meselesi değil, kullandığınız enerji için doğalgaz kullanılıyor, fosil yakıt.

En kızdığım ise kafelerde dış mekana bunlardan onlarca döşenmesi. Tam bir ukalalık.

Enerji bakanına mektup yazacağım bunlar yasaklansın diye.

Netekim Norveç ya da İsveçten birinde yasaklanmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Artık doğalgazlı olanları çıktı ; hem üstten hem alttan ısıtıyorlar.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

gazlı şömine mi? Hermetik ise iyi ama olmadık zamanda can alabilir ben korkarım.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

gazlı şömine mi? Hermetik ise iyi ama olmadık zamanda can alabilir ben korkarım.

Değişik bir sistem ; boru gibi birşey Tavan kısmında s şeklinde dolanıyor ; ve kıpkırmızı oluyor ; mantık eski katalitikler gibi sanırım..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet ya söylemeyi unutmuştum bu Ufo lar manyak şekilde benim gözlerimi yakıyor...Çok gıcık bir durum.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

çıkışı nereye peki? odaya mı bacaya mı?

Ona dikkat etmedim hiç; ama zaten tavan kapalı en az iki duvar açık ; birnevi açıkhavada kullanılıyor diyebiliriz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Şurda bilgi güzel: Biriniz okuyup özetleyebilir mi buraya ? (hocalığımı yapayım !)

http://www.icnirp.de/documents/infrared.pdf

edit: Biraz okudum beklediğimden kötü çıktı:

mesela..

"changes). Indirect effects are also possible, ranging from whole-body heat stress (hyperthermia) to cellular effects, where elevated cell temperatures can also interfere with

DNA repair. Chronic, repeated elevated skin temperature can also result in pigmentary changes that are referred to as erythema ab igne."

Bu durumda kanserojen denilebilir.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben o sistemleri biliyorum.Hermetik şekilde kullanılıyor.Yukarıda ki borular kızarıyor.Dolaştırılan her yeri havadan ısıtıyor.Yüksek tavanlı işletmelerde güzel oluyor.Sanayi tarzı yerlerde falan çok kullanılıyor.Evlerde falan olmaz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam burada anlatılanlar sanırım..

Sağlık ile ilgili birşey söylememiş. Benim makale sağlık ile olan etkisine bakmış. İGDAŞ Sağlıklı ısıtma sunar demiş geçmiş.

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

UFO tarzı sobalar "kızılaltı radyasyon" ile ısıtırlar. Yani "şömine" gibi ısıtırlar. karşısına geçersen ısınırsın. Geçen yoksa karşısındaki duvarı ısıtır.

Aşırı kızılaltı gözlerde yorgunluk ve yanma yapar.

Kızaran silindir üzerinde sürekli havadaki toz ve tüyler yanar içerde bir duman oluşur. Tozu yakar.

enerji sarfiyatı diğer elektrikli ısıtıcılarla aynı olmasına rağmen pencereye doğru bakıyorsa dışarıya radyasyon kaçacaktır dolayısı ile verimi yağlı radyatörden küçüktür.

Bana sorarsanız hem UFO'lar hem de Radyatörler hepsi yasaklanmalıdır. Sadece klimalar serbest olmalıdır. Bu kadar enerjiyi boşa harcama lüksümüz olmamalı. Para meselesi değil, kullandığınız enerji için doğalgaz kullanılıyor, fosil yakıt.

En kızdığım ise kafelerde dış mekana bunlardan onlarca döşenmesi. Tam bir ukalalık.

Enerji bakanına mektup yazacağım bunlar yasaklansın diye.

Netekim Norveç ya da İsveçten birinde yasaklanmış.

Mehmet hocam sizin uzmanlık alanınız nedir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...