İçeriğe Yönlendir

Focus 2 1.6 Tdci Yakıt Filtresi

Uğur Ersoy

Recommended Posts

Uğur Ersoy

Merhaba arkadaşlar. Aracımın yakıt filtresini yağ filtresini değiştirmek istiyorum. Acaba http://www.fordburad...it=9&urun=36223#. linkindeki yakıt filtresi orjinal yedeği mi yoksa muadili midir? Fiyatı gayet uygun geldi bana. Trabzon'da özel servisler orjinalini 120'ye satıyorlar. Burada 75 TL. Ayrıca hediye olarak muadil bir yağ filtresi geldi. Yakıt filtresinin muadil takılması kesinlikle önerilmiyor ama yağ filtresi takılsa bir sorun olmaz deniyor. Sizce de öyle midir? Şayet ille de orjinal diyorsanız http://www.fordburad...it=9&urun=36249 linkindeki ürün orjinal midir?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emre Alliş
(düzenlendi)

eklediğim resimdeki yakıt filtresinin girişi midir? bana bu bölümü yorumlayabilirmisiniz? Aracım ara tekledi rölanti düşünce stop ediyor gaza basınca sorun kalmıyor, sanırım yakıtla alakalı sorunum var...onu çözmek için önce kendim bakmak istedim resimde ki ok ile belirtilenler tam olarak nedir?

2013-03-03%2016.jpg

İkinci fotoğrafı da ekledim metal kutu bosch markası yakıt filtresi midir?

2013-03-03 16.jpg

tarihinde Emre Alliş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Dizel yağ filtresi için 27 numara anahtar lazım.Öncesinde turbo borularını sabitleyen vidaları gevşetmek gerekiyor.Yoksa yağ filtre kapağını(plastik) sökemezsiniz.Karter tapası için de 21 numara anahtar gerekiyor.Lokma takımınız varsa daha kolay olur.Yağ filtresini yerleştirirken yönüne dikkat edin.Mazot filtresi metal olandan ise hortum ucundaki beyaz kısımlara bastırarak hortumları asılın.Filtreyi sıkan vidaları gevşetin.Çıkardığınız hortumları aynı yere takın.Enjektörlere gidenhortumun yanındaki yeşil uçlu hortumun yeşil kısmına basıp hortumu çekin ve hortumu mazot gelene kadar emin(havasını almak için) mazot gelince takın ve marşa basın.Resimin üzerinde kırmızı alanlar.56404KN0Vyc.jpg

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek
28 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Bizim araçların orijinal filtresi UFİ mi?

Hiç duymadım... 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bizim araçların orijinal filtresi UFİ mi?

Orjinali ufi sofima dır. Vw lerde de bu markadır. Piyasada sahtesi çoktur dikkat.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Araç 100 bin olmak üzere..

Bakımda ısıtma bujileri ve mazot filtresi de değişecek ama piyasada orijinal olmayan çok yaygın bir filtre varmış diye duydum. Hatta bir akrabam bu yüzden yolda kalmış. O nedenle biraz düşünceliyim :)

9 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

araçta yakıt tasarrufu cihazı mı var yeşil zımbırtı

@Mustafa Yanar cevaplar şimdi, ben de merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bu araç benim değil arkadaşlar örnek olsun diye ekledim fotoğrafı.O yeşil kutu işe yaramayan yakıt tasarruf zımbırtılarından büyük ihtimalle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...