İçeriğe Yönlendir

Vücut Geliştirme

Aydın Sert

Recommended Posts

Erdem Canbar

mekik çekmek göbek eritmez kardiyo çalışmaları yapıp yağlardan kurtulmalısınız ağırlık çalışarak da yağlardan kurtulabilirsiniz

whey protein alarak protein ihtiyacını karşılabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Erdem Canbar

Ben sağlam bir diyet günlük 2 saatlik spor(50 dakika kardiyo 1 saatte ağırlık) yanında lecartin alarak deneme yapacağım. Bakalım nasıl bir etkisi olacak :)

bence ilk başlıyorsan zor bi çalışma programı daha esnek yap bence

Yorum bağlantısı
Erdem Canbar

l carnitin likit al yani sıvı daha yararlı  hııt egzersizi yaparak kalp atışını hızlandır yararı olur

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben sağlam bir diyet günlük 2 saatlik spor(50 dakika kardiyo 1 saatte ağırlık) yanında lecartin alarak deneme yapacağım. Bakalım nasıl bir etkisi olacak :)

Maşallah.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende dün spora basladim. Kas yapmak kilo almak istiyorum. Yeni baslayan icin kisaca önerisi olan varmi? 3er set 15 yaparak basladik. Spordan gelince haslanmis tavuk gogsu yemeye basladim. Sabahlari bol peynir ve sut iciyorum. Asiri hedefim ve acelem yok protein vs kullanmayi dusunmedim ancak zarari olmadan yarari olacaksa baslangic ayarinda kullanabilirim. Bunun icinde onerisi olan varsa dikkate alayim.

Erdem bende senin gibi aynı niyetle spora başladım.186 boy 68 kilo ile başladım.Şu an 3 aya girdim 74 oldum.Genelde hocalar 3x15 başlatıyorlar vücudu hazırlamak icin.Ben daha yeni bölgesel çalışmaya başladım.Beslenme ve dinlenme şart başka türlü olmuyor maalesef.Bilmiyorum kaç kilosun ama.Sütü herzaman icebilirsin sıkıntı yok ama gece yatmadan önce süt ve lor peyniri yiyebilirsen çok iyi olur.Bundaki amaç kazain protein almak ve sindirimi daha uzun süreli olduğu için gece boyunca kaslarını beslesin.Spordan yaklaşık iki saat önce karbonhitrat ağırlıklı beslenmek iyidir.İyi beslenirim diyorsan protein tozuna gerek yok ilk başlarda.Ben ikinci aydan itibaren kullanmaya başladım.Kas için hayvansal protein lazım.Sabahları mutlaka 2_3 yumurta yiyorum ben.Ayrıca normal bir kahvaltı yapıyorum.günlük bir litreye yakın süt içiyorum gece daha yoğun.Eti lilafil yulaf ezmesi tavsiye ederim ara ogün olarak.Ama yemek oldukça zor o yüzden ben ayrıca nestle nin tam tahıllı müslisini aldım.İçinde kuru meyvelerde var ikisini karıştırarak yiyorum ayrıca bir avuç da kuru üzüm atıyorum,üstüne bas sütü bir kaseye.Lif için birebir.

Telden giriyorum şu an kabaca böyle sormak istediğin olursa yaz elimden geldiğince yardımcı olurum çok uzun süredir araştırıyorum zaten.Kilo almak cidden çok zor

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bende yaklasik 40 gündür haftada 3 gun salona gidiyorum boy 175 kilo 80 ilk saat göbek için çalışıyoruz sonrasinda ağırlık 1 kilo falan verebildim daha 3 ay devam edecez kismetse bakalim ne olacak....

Yorum bağlantısı
Misafir

Önceki konularda geçtimi bilmiyorum, detaylı okuma fırsatım olmadı ama eğer kilolu iseniz ve "vücut geliştirme" yaparak kilo vermeyi/ incelmeyi düşünüyorsanız hataya düşebilirsiniz. Koşmak+ bisiklet zor geldiğinden body building yaptık bir dönem kilo vermek amaçlı :fiuw:  Önceden olan gömleklerim artık kol/ göğüs kısmından olmamaya başladı, kilo aynı, inceleceğime daha çok genişledim. Kilo vermek için sadece kardiyo yapmak lazım ki, buda aşırı kilolularda ilk 5-10 dakika içinde perte çıkma demek, bacaklarda hissizlik, kollarda uyuşma, yer yer baş dönmesi, ara sıra bulantı, görüşte buğulanma, kulakta çınlama, ileri safhalarda kısa süreli baygınlık, istifra  :biggrin: Birde uzun süreli spor yapıp bıraktığınızda %150 fazla yağlanma ve sarkma meydana gelmekte. Vücut, "nasıl olsa spor yapıp yağlarımı yakacak" düşüncesi ile kenara fazla depo yapmakta. Düzenli spor ve süreklilik önemli. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

En önemlisi temiz çalışmak..

Temiz çalışmak derken, :unsure2:

Antrenman sonrası muhakkak duş almak falan mı? :)

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Temiz çalışmak derken, :unsure2:

Antrenman sonrası muhakkak duş almak falan mı? :)

Hydroxycut, aminoasit, deca durabolin, tarzı ürünleri kullanmadan hatta özenmeden yapılan çalışmalar temiz çalışmalardır.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Hydroxycut, aminoasit, deca durabolin, tarzı ürünleri kullanmadan hatta özenmeden yapılan çalışmalar temiz çalışmalardır.

Amaca bağlı bence amaç spor yapmak ise gerekli değil tabiki ancak belli şartlar altında profesyonel olarak kullanılabilir.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Amaca bağlı bence amaç spor yapmak ise gerekli değil tabiki ancak belli şartlar altında profodyonel olarak kullanılabilir.

Vücut geliştirme sporuna başlayanların %90 ı "birazcık vücudum toparlansın" düşüncesi ile başlar. Ama eninde sonunda o ilkeden vazgeçilir.

Bende ilk başlarda öyle (tertemiz) başladım ama başta Hydroxycut olmak üzere diğer ürünlerden de kullandım (deca durabolin hariç)

Fakat daha sonra yaptığım diğer sporu (kick boks) olumsuz etkilediğini düşündüğüm için bu ürünleri bıraktım..

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bugün itibari ile resimdeki ürünleri kullanmaya başladım. Sabah ve akşam yemek yemeden yaptığım karışımı içeceğim. Öğlen ise her zaman ne yiyorsam yiyeceğim. Karışımın 200 ml si süt, 150 ml si su ve 2 çorba kaşığı tepeleme toz karışımını içeceğim. Küçük kapsülde ise bitkisel konsantre yeşil çay tozu var. 1,5 lt lik suya ekleyip gün içinde içeceğim. 2 öğün içmemdeki sebep hızlı kilo vermek için. Eğer yavaş gitmek isterseniz sadece sabahlarıda yapabilirsiniz. Geçtiğimiz kış haftanın 6 günü spor ve diyet ile 5 ayda hiç kas kaybı olmadan toplamda 10 kilo verdim. Ancak sporu bırakıp normal şekilde beslenince 5 kilosunu aldım. Bu işe Amerikada mastar yapan okuldan sınıf arkadaşım başladı. Babası 6 ayda 12 kilo anneside 7 kilo vermiş. Her hafta ölçüm yapılarak kontrollü şekilde gideceğim. Fiyat merak edenler var ise

Yarım kiloluk toz 70 tl

Plastik şişe 7 tl

Konsantre çay tozu 56 tl

Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz :)

Akan abi benim başladığım şeyi senin gibi kilo alamayan insanlarda kullanıyor. Normal günde ne yiyorsan yiyeceksin üstünede 2 tane karışım içeceksin. Arkadaşım geçen hafta bu kürü uygulamaya başlayan kilo alamama sorunu olan 175 cm 57 kiloluk birisinin 1 haftada 2 kilo aldığını belirtti.

Bu ürünleri 2 sene kadar önce bende kullandım ve 6 ayda 12 kg kadar verdim. Daha sonra kilo vermem durdu. Bu dönemde bazı sağlık sorunları yaşadım ve doktora gittim. Yapılan muayene ve tahlillerin sonunda doktorum yeme alışkanlığımın değişmesi gerektiğini söyledi. Eşim bu ürünü kullanarak kilo verdiğimi söyleyince doktorumdan bir dayak yemediğim kaldı. Bana özetle söylediği bu ürünlerin vücuttaki suyu eksilterek kilo verdirdiğini, doktor kontrolü olmadan devam edersem daha büyük hastalıklara yol açacağını söyledi. Sonuçta bu ürünleri kullanmayı bıraktım, spora tekrar başlayana kadar 8 kilo geri aldım. Daha sonra spor ve diyetle 6 kilo daha verebildim.

Uzun lafın kısası: doktor kontrolu olmadan bu tarz yiyecek desteklerini zayıflama ya da kilo alma amaçlı kullanmayın, sağlığınız herşeyden önemli, bizim yedek parçamız yok   :good1:

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Mert Bey simit hakkında yazılanları göremedim. Detayları nedir?

Yorum bağlantısı
M.Can Çakar

Spor evde yapılmıyor, salona yazılmak şart :) Üşengeçlik hepimizde var, düzenli çalışmayınca vücutta gelişim olmuyor, iki gün çalışırız ardından iskender kebap, baklava programı bozar dumbelllar bize bakar biz onlara bakarız :) en güzeli salona yazılmak, hele ki yıllık üyelik yapılırsa parayı peşin ödedim diye insan kendini mecbur hissediyor gitmeye, sonrasında da gelişim aşikar..Vücut alışınca sıkıntı kalmıyor, sonrasında sporu yapmayınca kötü hissediyor insan kendini 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Sarimsak cayi içmeye başladım 20 gun içeceğim bakalım ne olacak. .

Yorum bağlantısı

Vücut geliştirme antremanından sonra yüzmek faydalımıdır, zararlımıdır neden ? Biraz araştırma yaptım ama internette çok yanlış bilgiler var.. Kimisi iyi gelir, dinlendirmiş olursun kasları demiş.. Kimisi yüzme ile vucüt geliştirme ters sporlardır kaslara engel olur demiş.. Bu konuda bilgili olan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim ? 1 saatlik antrenman sonrasında 30-45 dk kadar hafif tempo yüzme nasıl olur ?

Yüzme zaten bütün kasları çalıştırıyor. Yüzme zaten başlıbaşına bir antreman. Dinlenmek için yüzme pek olamaz. 1 saat havuzda oyun oynama, jakuzi de masaj yapma olabilr ama yüzerek dinlenme biraz garip. Antreman yapmadan yüzecekseniz olabilir. Fitness sonrası saunaya girerseniz dinlenmiş olursunuz. Zaten çoğu fitness salonunda sauna da var.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Arkadaşlar Alman üretimi protein tozu tavsiye edebilirmisiniz.Bilgisi olan arkadaşlar.Ülkemizde vergi yüzünden fiyatlar yükseliyor biliyorsunuz.Babamlar şu an Almanya'da haftaya gelecekler.gelirken aldırayım diyorum ama önemli olan kısım hangi ürünü aldırmak.Alman üretimi olmalı ki fiyat açısından uygun olsun.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bu kadar olmasa da vücudu forma sokmak lazım. Bu kadar kas kütlesi değil de en azından fit bir görüntü olması gerek diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aydın Sert

Değerli arkadaşlar ve abilerim; değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

"Ab Rocket" adlı bir mekik çekme ürünü var, bu ürün hakkında fikri olan, kullanan ve görüşleri olan üyelerimizden bilgi alabilir miyim? Kullanışlı mıdır, yarar görür müyüz vs.

ilan_38373_4.gif

Yorum bağlantısı

Çevremdeki bayanlar ile konuştuğumda kaslı erkeklere bakış açıları çokta iyi değil :) Türk erkeği göbekli olur diyen bile oldu. Erkek üyelerimizin bakış açısını merak ettim ? Ben resimdeki kadar istemesemde vücudumu şekle sokmak istiyorum. Gögüs ve omuzlar çalışması zevkli ama karın adamı fazla kastırıyor.

Bu tip bir vücut yapılsa dahi onu bu konumda tutabilmek için süper bir emek lazım. Adamın omuzlar ve kollar süper olmuş komatsu pc 450 kolu gibi maşallah. Fit, geniş omuzlu, pazulu erkeğe hiçbir bayanın kötü bakacağını zannetmiyorum....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Volkan özyurt

Bir insanı spor salonuna gitmeye ne ikna edebilir???

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Yaklaşık 1 aydir bazı sebeplerden dolayı salona gidemiyorum en kisa zamanda gidecem inşallah....

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

salon beni ikna etti ve bugün gidip üye oldum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...