İçeriğe Yönlendir

Motor Sıcakken Rolanti Düşmesi

Savaş Değişli

Recommended Posts

Ayhan Onaran

meraba arkadaşlar benim araçtada şöyle bir sorun oluyor

80-90 km hızla giderken kırmızı ışığa falan yaklaşınca aracı boşa alıyorum devir saati hala yüksek 2000-3000 arası ne zamanki tamamen durdum o zaman normale dönüyor

Rolanti valfini temizleyin yada temizlettirin.T şeklinde ki karter havalandırma hortumunu kontrol edin yada ettirin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yalas
(düzenlendi)

Rolanti valfini temizleyin yada temizlettirin.T şeklinde ki karter havalandırma hortumunu kontrol edin yada ettirin.

Ayhan abi rolanti valfi arızalı idi kurban bayramının ikinci günü araba arızalandı çalışmıyordu triger sıyırması sesine benzer ses vardı ustanın demesine göre arabayı yığdırmışsınız dedi sente atmış sibobların falan değişmesi lazım dedi neyse yaptırdık rolanti valfınında yenisini aldım eskisinde de aynısını yapıyordu yenisinde de yapıyor ayrıca motor yapıldıktan sonra yağ azaltmaya başladı önceden yoktu

Ayrıca Ayhan abi T şeklindeki karter havalandırma hortumunu biz kontrol edebilirmiyiz teşekkürler

tarihinde Mehmet Yalas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayhan abi rolanti valfi arızalı idi kurban bayramının ikinci günü araba arızalandı çalışmıyordu triger sıyırması sesine benzer ses vardı ustanın demesine göre arabayı yığdırmışsınız dedi sente atmış sibobların falan değişmesi lazım dedi neyse yaptırdık rolanti valfınında yenisini aldım eskisinde de aynısını yapıyordu yenisinde de yapıyor ayrıca motor yapıldıktan sonra yağ azaltmaya başladı önceden yoktu

Ayrıca Ayhan abi T şeklindeki karter havalandırma hortumunu biz kontrol edebilirmiyiz teşekkürler

Sizin araçta birden fazla sorun oluşmuş ve giderilmiş.Ancak şuan ki sorununuz sente ayarının bozulmasından kaynaklı olabilir.Ustanız ne kadar güvenilir birisi? Çünkü focuslar da triger değişipte sente ayarını tam yapan usta yok gibi bir şey :)Bence ustanız bir yerlerde hata yapmış.

Rolanti valfinin sol üst tarafında aradaki hortum Karter havalandırma hortumu.Rolanti valfinin soketinin üst tarafına bakın.Manifolt arasında görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yalas

Ayhan abi tekrar sente ayarı yaptırmamız mı gerekiyor ankaradıyım bu işi iyi yapan biyer varmı acaba

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayhan abi tekrar sente ayarı yaptırmamız mı gerekiyor ankaradıyım bu işi iyi yapan biyer varmı acaba

Evet maalesef bence öncelikle sente ayarına bakılmalı.Gerçi motor çalışmasından bile belli eder kendini.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...