İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 2011 Fırtına Gri Renk Tutturamıyoruz

Mustafa Celik

Recommended Posts

Mustafa Celik

:good1: 2011 model aracıma ford focus st tamponları getirtirip st modele cevirmek için çalışmalara başlamıştık servisten verilen boya numarasına göre boya yapılıp tampona boya işlemi gerçekleşti fakat orataya çıkan sonuç ilk gün boya rengi yakın fakat boya kurudukça renk mavi ton agırlıklı olmaya başladı.

ve bunun üzerine dışarıdan 6 farklı marka boya ile denemeler yapıldı toplam 15 çeşit boya yapıldı fakat renk tutmuyor kafayı yedim bu gün artık ne yapacagımı sasırdım.konu ile ilgili bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
Şahsen bir önderi yapamayacağım,zira yapılabilecek herşey yapılmış,birebir aynısı olmasını bekleyemezsiniz zaten biri sac diğeri plastik ama gözle görülür kadar fark olmaması lazım..

araçta ton farkı yok renk farklı plastikteki ton farkı benim arabada tamponlar mavi kalıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sade numara ile yaparsan tutmaz tabii, alt kademeleri de var, illa ki tutar, tutmasa, en son tamponunu boyadığımız Zat: Lokman Beyler, bizi boyardı :good1: , gri dertli bir renktir orası ayrı, metaller çok ayrıştırıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
serviste boyatmayı deneyin, olmadı Üstad Çağlar'a gidip çayını için...

araç serviste 2 ci kez boyandı serviste boyanan boyada kırmızıda kalıyor boya kızıl gibi duruyor.

bursada olsa 1 dakika bile düşünmem üstadla görüşmek için :good1:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

istanbul seyrantepede bir nalbur var ben boyayı oraya yaptırıyorum boyacı kör bile olsa rengi tutturur :angry:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Gri rengin de böyle sıkıntıları var işte.Servis bile bunu beceremiyorsa bence serviste hata var demektir.ilginç geldi bana

Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı

boya için servise gitmeyin benim tonu tutmamıştı ayrıca çapak bırakmışlardı.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Araç bilinen bir gri değil, Fırtına gri yani füme gibi bir renk. Birebir aynı olmasada boya yakınlaştırma ile renk tuturulmaya çalışılır. Asıl iş boyayı hazırlayan nalburda bitiyor ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik

bu gün 18 ci kutu boyayı yaptık renk yine bariz ayırıyor kafayı bozacagım artık arabadan sogudum renk yüzünden.

eger daha önce bu işi yapıp rekte problem yok diyen varsa rica ediyorum o boyadan banada yaptıralım aracım fırtına gri renginde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
Mustafa; ay tozu gri fırtına gri ile yakın renk. önceki aracımda aytozu griydi ve çizikten kaynaklı rütuş yaptırdım berbat oldu. servise sol kapıları ve sol tamponları lokal olarak boyattım. (sonradan öğrendiğim kadarıyla komple vernik atılıyormuş) en ufak bir fark göremedim, kimsede göremedi. ilerleyen zamanlarda sol arka tampona ve çamurluk ağızna araba sürttü yine boyattım yine hiç bir fark görülmedi.

senin tamponların malzemesinde mi bir problem var acaba diye aklıma gelmedi değil.!!! yada ne bileyim kullanılan tinerde mi, boyayı atan ustanın malzemesinde mi, bi şey mutlaka boyayı bozuyor belli ki...

abi aracım mehmet mercan abinin arabayla aynı renk fümeye yakın aracın tamponları 2 kez serviste 6 kez dışarda farklı yerlerde boyandı sonuçlar hep aynı

boyacımdan bu güne kadar hiç sikayetim olmadı çok kaliteli işçiligi olan bir usta ama ne bileyim çözemedik bu rengi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
abi aracım mehmet mercan abinin arabayla aynı renk fümeye yakın aracın tamponları 2 kez serviste 6 kez dışarda farklı yerlerde boyandı sonuçlar hep aynı

boyacımdan bu güne kadar hiç sikayetim olmadı çok kaliteli işçiligi olan bir usta ama ne bileyim çözemedik bu rengi.

Mustafa ; adaşına kulak ver :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
Mustafa ; adaşına kulak ver ;)

her yolu denemeye hazırım !

Mustafa, bir kez daha söylüyorum, bir daha söylemiycem ilgilenmediğin için,

çözüm istiyorsan gel gidelim, konuşalım, yaptıralım bitsin bu iş.

abim gidelim hatta hemen gidelim :D yarın müsait olursan görüşmek isterim.

ilgine teşekkür ederim nerde nasıl buluşalım ö.m yollarsan sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
Mustafa yarın öğlende görüşelim, ben sana buluşma yerini bildiririm. Beşyol'a yakın zaten.

Çözümsüz çıkma ihtimalimiz çok zayıf, lakin bu güne kadar yapamadığını görmedim. Boyayı doğru hazırlamak yetmiyor, uygulamada püf noktaları var. Yarın detayları konuşuruz çayımızı içerken orada.

abi çok teşekkür ederim.yarın görüşmek üzere.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Hadi hayırlısı. Süha'nın ve Çağlar abinin dediği gibi, Boya kodu vs herşey güzelde iş nalburda ve boyayı yapacak ustanın alt kademelerde uygulaması gerken işlemde bitiyor. Dolaysıyla Mustafa Hocam'la buluşup çözüme gitmekte fayda var.

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Benimde şu an altımda connect var. Ufak tefek sorunları için iyi bir ford ustasına baktıracağım. Gelsem banada ekmek çıkarmı Mustafa abi. :unknw:

2 sefer niyetlenipte yapamadığımız Bursa buluşmasını aradan çıkarırız belki. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
Hadi hayırlısı. Süha'nın ve Çağlar abinin dediği gibi, Boya kodu vs herşey güzelde iş nalburda ve boyayı yapacak ustanın alt kademelerde uygulaması gerken işlemde bitiyor. Dolaysıyla Mustafa Hocam'la buluşup çözüme gitmekte fayda var.

evet bakalım her yola baş vuruyoruz nasıl gidecek görecegiz birde insan boya rengi bir yada ikinci seferinde tutmayınca piskolojik yapıyor kendini yolda giden arabaların tamponlarına bakıyorum boya farkı ne kadar diye :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
Gel Hüseyin, Yasin usta var orada, çok spesifik sorunlar değilse eğer çözülür hepsi.

Genç ama çekirdekten yetişme, referansları sağlam. Hatta içeride senin makinenin ikizi var onunla uğraşıyordu :)

yanına da seninkini çekeriz :D

Gayrı resmi indirimlerimiz geçerli, sonra forumda resmiyete de sokarız.

Çaylar şirketten, ayak üstü sanayi buluşması yapmış oluruz.

Bu arada yarın geldiğinizde böyle bir Ford görme şansınız da olacak :)

Ama şu an inşaat halinde.

1956 Fairline V8

HPIM1307-1.jpg

2315-kaserian-1956-ford-fairline-co.jpg

huuu çok iyi ya yeminle sadece bu araca bakmak için giderim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Tamamdır bana saat verin yada yarın telden görüşelim artık nasıl olursa. :)

Ben lada vegayla geldim yalovadan, ladanında ruhsatı yok buralarda ufak biraderin connectle geziniyorum. Motordan bir ses geliyor yarın gençosman ptt nin arkasındaki ustama baktıracaktım ama madem buluşacaksınız hem buluşma yaparız hemde arabalara baktırırız. :rolleyes:

Aşağıdaki konuyu canlandırıvereyim. Bursa'nın biraz adını çıkarttım. :D

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Bursa-Topl...40#entry1229385

Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
Renk zaten tutmuş olarak geldi araç, biz sadece Mustafa'nın kafasındaki ton farkını düzelttik, böylece o da senin ve bizim gibi görmeye başladı :good1:

:lol2: aynen öyle oldu :lol2: sorun bendeymiş boyada degil :D

:D

focus çok şeker olmuş. :rolleyes:

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Hadi hayırlı olsun güle güle kullan inşallah.. Gittikçe yakışıklı olmaya başladı :rolleyes:

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Celik
Hadi hayırlı olsun güle güle kullan inşallah.. Gittikçe yakışıklı olmaya başladı :)

teşekkürler. eksiklerimiz şimdilik çok ama yavaş yavaş üstesinden gelecegiz sizinde desteklerinizle :rofl:

Bakışlarla renk tonu tutturan başka yoktur. :)

evet bakıslarla nano teknoloji yaptık boyayı.

sorun yok :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...