İçeriğe Yönlendir

Kasko Hakkında

Kemal Önderöz

Recommended Posts

Kemal Önderöz
(düzenlendi)

Aracımın kasko değeri çıkmıyor tam olarak her sigortacı da farklı birşey söylüyor.Araç 2005 model Focus Trend 1.6 benzinli stil paket ya da x paket diye geçiyor.kasko değerlerinde sadece trend modeli var arada çok fazla donam farkı var.Araç değeri de düşük çıkıyor.

1. Aracı çıkan düşük değer üzerinden mi kaskolatmalıyım.

2. 2006 ve sonrasında eşdeğer olan collection modeline göre mi kaskolatmalıyım.

3.Değerini yüksek göstersem olur mu sigortacı çıkandan fazlasını ödemez diyor,

Sizce ne yapmalıyım.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko değer listesinde paket farkları yer almaz..

Araç kasko değer listesinden "Focus 1.6 i 4 Kapı Trend (100)" veya "Focus 1.6 i 5 Kapı Trend (100)" modellerinden doğru olan seçilir...

Araç bedeli olarak gelen rakam, boş trendin bedelidir..

Stil paket veya X paket içeriği servisten öğrenilir, bedeli sorulur..

Bu bedel aksesuar olarak peliçeye eklenir, Poliçe notlar kısmına, "Araç stil pakettir, stil paket içeriği şudur, aksesuar olarak teminata dahil edilmiştir"

notu yazılır ve paket içeriği de teminata dahil edilmiş olur..

Bu yapılmaz ise;

Bir kaza anında örnek, stil pakette alaşım jant varsa ve düz trend jantı demir jant ise, sigorta size demir jant parasını öder..

Bir diğer örnek: X pakette mercekli far var ise siz bunu kaskoya dahil ettirmez iseniz, kaza anında sigorta size düz halojen far parasını öder..

Yorum bağlantısı
Kemal Önderöz

Mehmet bey çok teşekkürler tecrübeli olmadığım bu konuda aydınlattığınız için.Bu şekilde aksesuar olarak yazılmasını isterim o zaman.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
isterim o zaman.

Evet istemelisiniz, aksi takdirde, boş trend sigortalatmış olursunuz...

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

araç bedeli 20 bin lira olsun, ben aracımı 22 bin lira değerden kaskolatabilirmiyim? hasar durumunda alacağım bedel 22 bin olurmu?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sevgili Emmi benim durumumda mı aynı şekilde o zaman.Benim aracım titanyum x paket ama titanyum olarak kaskolandı.Atıyorum araç perte çıktı bu durumda normal titanyum gibi mi işlem görecek piyasa değerine bakılıyor diye biliyorum ama.35.500 olarak kaskolanmıştı aracım.Birde bunlarım kaskoya işletmek ne kadar fark yaratıyor acaba.Anlatabildim mi :police:

Yorum bağlantısı
Misafir
araç bedeli 20 bin lira olsun, ben aracımı 22 bin lira değerden kaskolatabilirmiyim? hasar durumunda alacağım bedel 22 bin olurmu?

22.000 TL üzerinden aracınızı sigorta ettirirseniz ve o zamanki 2. el piyasa rayiç değeri 22,000 TL olursa alırsınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eksiksiz yazmalı poliçede, ağır kaza sonrası sıkıntı çıkar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Poliçe düzenlendiği gün doğru değerler ile yapılmalıdır, fazlası aşkın, eksiği eksik sigortadır. Her ikisi de olumsuz sonuçlardır..

20 bin liralık aracınız kaza olduğunda 22 bin lira etmiyorsa fazla gösterdiğiniz bedel bir işinize yaramaz..

Sevgili Emmi benim durumumda mı aynı şekilde o zaman.Benim aracım titanyum x paket ama titanyum olarak kaskolandı.Atıyorum araç perte çıktı bu durumda normal titanyum gibi mi işlem görecek piyasa değerine bakılıyor diye biliyorum ama.35.500 olarak kaskolanmıştı aracım.Birde bunlarım kaskoya işletmek ne kadar fark yaratıyor acaba.Anlatabildim mi :)

Aslında sen cevabın çoğunu biliyorsun... Ben sadece maddi kısmına yuvarlar bir cevap vereyim..

Önemsiz rakamlardır, bir eksiklik varsa mutlaka düzelttir.. X paket dahilinde olan bir donanımda hasar olursa, veya pert halinde sorun yaşarsın...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Aracımın kasko değeri çıkmıyor tam olarak her sigortacı da farklı bişey söylüyor.Araç 2005 model focus trend 1.6 benzinli stil paket ya da x paket diye geçiyor.kasko değerlerinde sadece trend modeli var arada çok fazla donam farkı var.Araç değeri de düşük çıkıyor.

1. Aracı çıkan düşük değer üzerinden mi koskolatmalıyım.

2. 2006 ve sonrasında eşdeğer olan collection modeline göre mi kaskolatmalıyım.

3.Değerini yüksek göstersem olur mu sigortacı çıkandan fazlasını ödemez diyor

Sizce ne yapmalıyım

Aracınızı yeni aldınız herhalde ?

İstanbul da mı yaşıyorsunuz ? 2005 model stil paketli Focus bende de vardı . Gri ve otomatikti benim aracım , sizin aracınız nerek acaba merak ettim .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aracınızı yeni aldınız herhalde ?

İstanbul da mı yaşıyorsunuz ? 2005 model stil paketli Focus bende de vardı . Gri ve otomatikti benim aracım , sizin aracınız nerek acaba merak ettim .

İnşallah seninki değildir :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
İnşallah seninki değildir :)

Alında direk dediğin geldi aklıma abi :) Sahibinden de görmüştüm ilanını , hatta aradım konuştum sahibiyle haberim yoktu dedi . Şimdi bakıyorum ilan yok satılmış :)

Yorum bağlantısı
Kemal Önderöz
(düzenlendi)

Mersinde benim araç 1 yıldır bende.Değişirmeyi düşünürsem istanbuldan gri focus almıyorum orası kesin:) Çıkarılan sonuç bu heralde

tarihinde Kemal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Mersinde benim araç 1 yıldır bende.Değişirmeyi düşünürsem istanbuldan gri focus almıyorum orası kesin:) Çıkarılan sonuç bu heralde

Doğrudur hocam , aman dikkat :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...