İçeriğe Yönlendir

Ne Renk Olsun...

Hasan Tahsin Şipit

Recommended Posts

Hasan Tahsin Şipit

2007 Model fiesta aracımdaki yeni kasa titanyum jantlarında biraz çizikler var. Aslında Seçkin'in kanıma girmesi sonucu dün jantları boyamaya karar verdik. :) Renk konusunda turkuaz ve yeşil arasında takıldıktan sonra yeşil de karar kıldık fakat birde size sormak istedim. Titanyum jantına yakışır mı yoksa güzel olur yap da görelim mi dersiniz diye bu konuyu açıyorum. Yorumlarınız benim için çok değerli. Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim. ;)

Aracın son halı:

img6670800x600.jpg

Bunlar da karar vermek için baktığımız renkler. :

23w8b5y800x600.jpg

Favorim. :)

672636608oxbs6xl800x600.jpg

76389457035132266626002.jpg

unset800x600.jpg

bc1800x600.png

images800x600p.jpg

landmarkwheelcolors800x.jpg

rotanewgt3color800x600.jpg

silvias148800x600.jpg

wintermode1002800x600.jpg

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Abi ayna kapaklar da o renk olacak. Ufak tefek şeyleri de araya serpiştirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Aynen Abi 3 renk birden çok garip olur. ;)

Kırmızı da çok cırtlak geliyor bana. :) Biraz uçuk bir renk olsun istiyorum. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Teşekkür ederim Abi. Yarın bu konuyla iyice ilgileneyim. ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her renk olaibiliri de, kim hangi işlemle boyayacak bu 20 kollu jantı?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ben olsam turuncu yapardım. Ama turkuaz rengi tonunda olmalı. hafif turuncu. Tabi böyle olunca arabadaki siyah renkler gitmesi gerek. 2 ren olmalı. Beyaz ve turuncu.

Saydım abi 15 kol. 20 değil boyanır yani. :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Beyaza sarı tonları gider gibime geliyor.Ama ben yinede beyaza boyatın derim.Jant kollarından bir tanesinede güzel bir kırmızı siyah renkte stıcker yaptınızmı çok güzel duracağından eminim. :)

Hacı yeşili. :) Ya da iş makinesi sarısı.

hüseyin hocam bu cihan hacı yeşili demekle ne kasdediyor guzum... :police: :lol2:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Uçuk olurda hasan arabanda sırıtır o renkler kaldırmaz bence derim yinede senin zevkin...:)

İstersen Bizim Cihana öm den ulaş fotoşlasın bi bak...

Ben ulaştım bile konuya. :)

hüseyin hocam bu cihan hacı yeşili demekle ne kasdediyor guzum...

Bu bizim Oğuzun tabiri. :police: Ben de niyeti bozdum o renk yapacam benim jantları. :lol2:

img6670800x60sad0copy.jpg

img6670800x60sa0copy.jpg

img6670800x600cssaopy.jpg

Hacı yeşili(metalik)

img6670800x600csopy.jpg

İş makinesi sarı(metalik)

img6670800x600copy.jpg

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Hımmmm hacı mavisi şık durmuş .Beğ :police: enmedim desem yalan olur.Ellerine sağlık cihan... :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Birde hoca yeşili vardı. :)

--------------

Sondaki biraz daha açılırsa güzel olur kanımca.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Ya Sabri Usta ya götürürüm yada bizim yanımızdaki fabrikanın boya ustası var eski oto boyacısı o boyar. Kapalı ortamda. :p

Kendi orjinal rengi ne güne duruyor?

Orjinal rengi herkezde var. Biraz farklı olsun istiyorum. :rofl:

Ben olsam turuncu yapardım. Ama turkuaz rengi tonunda olmalı. hafif turuncu. Tabi böyle olunca arabadaki siyah renkler gitmesi gerek. 2 ren olmalı. Beyaz ve turuncu.

Saydım abi 15 kol. 20 değil boyanır yani. :p

Teşekkür ederim.

Hesabıma göre zaten jantlara boya deymiş olacağı için 2-3 ayda bir farklı renk yapmayı düşünüyorum. :D

Hacı yeşili. :p Ya da iş makinesi sarısı.

İkiside çok güzel. :wub: Fotoğraflar için çok teşekkür ederim elinize sağlık. :wub:

Beyaza sarı tonları gider gibime geliyor.Ama ben yinede beyaza boyatın derim.Jant kollarından bir tanesinede güzel bir kırmızı siyah renkte stıcker yaptınızmı çok güzel duracağından eminim. :)

Dün canlı canlı beyaz arabada beyaz jant gördüm ve hiç çekici gelmedi ama onu da deneriz sizi mi kırıcaz. :)

Bunun biraz daha açık tonu güzel olur diye düşünüyorum.

:wub:

İlgilendiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

O ilk iletindeki fotoğraflardaki yeşil Takata yeşil olarak geçer, Rengi tutturanın anlını karışlarım. Kamil Ustaya Renk örneğini götür illaki yapar ama canlı örnek plaka falan bulmak asıl önemli olan. Yerinde olsam SRK shop Serkanın golfün OZ jantlarının rengi;

IMG_0676.jpg

güzel ama ,

Benim fovorim ;

bc1800x600.png

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Hacı takata yeşilinin spreyi var. 30 Tl felan. Tutturmaya gerek yok yani. :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Cihan

Senden bir ricam var.

Benim Cmax'te 17" jant var. Kışlık olarak Focus 2.5 16" Titanium takacağım. Nasıl durur?

Not: Konuya maydanoz oluyorum. Kusura bakmayın... :good1:

Abi aracın fotolarını verirsen,bakarız hep beraber nasıl olduğuna.

Hasan kardeşim senden ricam aracının yan çaprazdan fotosunu koyarmısın..:)

Cihan kardeşim sendende ricam Hasan'ın koyduğu fotonun Tamponlar kapı çıtaları kapı kollarının beyaza..

Jantları kırmızıya aynaları kırmızıya ve birde inceden bir şerit veya kırmızı yazı serpiştirsene...:)

Abi beyaza boğulur araba. Bence tamponlar siyah kalmalı. Çıtalar da siyah kalmalı. Aynalar jantlarla aynı renge boyanmalı. Kapı kolları beyaz olabilir.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Bu var ama bir daha çekebilirim yandan...

imageqdf.png

Abi,arabanın tamamının göründüğü bi foto olursa daha güzel fikir verir.

Budur !..

Bunu yapabilecek boyacı o titanium jantlarıyla(15 kol) uğraşmayı göze alsa bile bi takım daha jant parası ister. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
Hasan kardeşim senden ricam aracının yan çaprazdan fotosunu koyarmısın..:)

Cihan kardeşim sendende ricam Hasan'ın koyduğu fotonun Tamponlar kapı çıtaları kapı kollarının beyaza..

Jantları kırmızıya aynaları kırmızıya ve birde inceden bir şerit veya kırmızı yazı serpiştirsene...:)

Hemen Abi. :p

img6669800x600.jpg

Abi aracın fotolarını verirsen,bakarız hep beraber nasıl olduğuna.

Abi beyaza boğulur araba. Bence tamponlar siyah kalmalı. Çıtalar da siyah kalmalı. Aynalar jantlarla aynı renge boyanmalı. Kapı kolları beyaz olabilir.

Bu daha makul geldi. :p

Bende siyah kombinasyonunu seviyorum fakat illa beyaz olsun denirse neden olmasın. :)

takata green :good1:

:lol2:

Mitsu'nun grisi çok hoş bence.

:wub:

bütün kuşlar tamam,bir leylek kaldı derler ya...o geldi aklıma :good1:

:unknw:

Budur !..

:D

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
Bronz.

:D

Tahsin ben olsam hiç dokunmam,çünkü titanium jantı aracına gayet güzel yakışıyor,boya işini kafaya koydum diyorsan bari böyle olsun...

Buna çok istek geldi. 3 ay sonra da bu renk yaparız. :p Pembeyi bile denemeyi düşünüyorum. :p

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Şimdi ne yapçan peki ???

Ciddi pişman olursun yeşille falan hatta yolda bakıp sırıtanlar bile olur söyliim :)

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
Şimdi ne yapçan peki ???

Ciddi pişman olursun yeşille falan hatta yolda bakıp sırıtanlar bile olur söyliim :)

Kanka denemek istiyorum ya. :wub: Yeşille dalga geçerlerse sarı yaparız. :p Şaka bir yana nasıl olduğunu görmek istiyorum. Beğenilmezse farklı renkleri de tabiki deneriz. :)

Bronz mu yapalım sence?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...