İçeriğe Yönlendir

Ford KA'da Yaşadığım Problemler...

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Barış Kalkan
(düzenlendi)

hikmet abi sinyal kolu arızan ne durumda devam ediyormu?

benim araçtaki saga ve sola sinyal sorunu 3gündür tekrar başladı sinyalı verdikten 3saniye sonra kapanıyor bazen yapmıyor , yolda ilerlerken dönüşlerde tedirgin oluyorum..

ebayda baktım bir kaç satıcıda kullanılmış buldum ama sadece bir tanesi türkiyeye kargo yapmayı kabul etti ve siparişi verdim, daha önce senin verdiğin linkteki satıcı solda direksiyona uyumlu oldugunu rahatlıkla kullanabilirsin demişti fakat oda satılmış elindede başka yok, benim usta olmaz falan deyince riske girmemiştim o zaman.

sorun tekrar çıkınca sıfırına 240 tl idi sanırım vermek işime gelmedi çok para, kullanılmış bir tane ebaydan sipariş verdim bir hafta içinde gelir taktırırım

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Merhaba Barış,

Bendeki arıza devam ediyor. 1.konumda iken parklar yanması gerekirken , yanmıyor, Doğrudan 2. konuma alıp, yakıyoruz, muayeneye kadar sıkıntı olmaz diye devam ediyorum. Ankara da 2. el 140 TL ye bırakmışlardı.(sahibinden.com da vardı şu anda varmı bilmiyorum.)

Bulamzsan haber ver gider bakarım istersen kargolarım da. Ama sıfırı her zaman daha iyidir diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Hikmet abi ebaydan sipariş verdim kullanılmış ama satıcının dediği gibi cıkarsa sorunsuz ve çalısır, bir sorun cıkarsa parçalayıp iki kolu birleştirebilirmiyim diye bakıcam :D

Yorum bağlantısı
Halil Hıdırlar

Merhaba, Sinyal kolundaki sorun muhtemel iç kısımdaki bakır ayakların zamanla aç kapadan voltajdan aşınması, kırılmasından kaynaklanır. Soküp kontrol yapıldığında kesinlikle tamiri olabileceği kanısındayım. Kendi adıma ben böyle birşeyi tamir edebilirim diye düşünüyorum, piyasada bu işi yapabilecek ustalar varmıdır araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

ben ustaya göstermiştim açtı baktı meme yapmış tamiri zor dedi ustada tanıdık yabancı olsa uğraşmak istemez fakat öyle değil benim enişte kartal sanayide çalısıyor ve onun arkadaşı ve kardeşimin ve kuzeniminde araclarının bakımını yapan usta

hallit sen tamirini yapabilirsen süper olur siparişini verdiğim parça gelip takıldığında eskini bende açıp bir dağıtmak istiyorum olmadı sana yollar bir denersin :)

Yorum bağlantısı
Halil Hıdırlar
(düzenlendi)

Sen yolla ben hallederim, ince işçilik istediği için uğraşmazlar. :)

tarihinde Halil Hıdırlar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

tamamdır geldiğinde eskisi sende :)

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Hıdırlar

Yanlız sen dağıtmadan yollaki orj nasıl olduğunu anlayıp fizibilite yapabileyim. Kurcalanırsa orj yönlerini bulmak zorlaşır.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Ankara' da bir elektrikçi tamir etmeye çalışırız demişti.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Kalkan

bu sabah ebaydan sipaiş verdiğim sinyal kolu geldi ve hemen gidip taktırdım

gelen kolun herhangi bir sıkıntısı cıkmaması ve öncekine göre nerdeyse sıfıra yakın durumda olmasına iyi oldu

ingilteredeki sağdan direksiyonlu araçların sinyal kolu bizim araçlarda sorunsuz çalısıyor :)

şansımıdır nedir bilemedim dün akşam sinyal kolu hepden iptal olmuştu hiç bir şekilde sinyal ve 4'lüler yanmamaya başlamıştı :)

Yorum bağlantısı
Fatih Başaran

Arkadaşlar ebaydan kapı pandizotlarını sipariş etsem gelir mi? gümrükte takılır mı? birde türkiyeye göndereceklerini nasıl biliyorsunuz ebay konusuna yabancıyımda birileri yardımcı olursa bende faydalanmak istiyorum. Çok güzel şeyler var

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

ebaydan 100 euro ya kadar ne istersen getirebilirsin, öncelikle ebaya üye olucaksın aradığın ürün aramasını yaptıktan sonra kargolanıcak yeri secersen zaten sadece Türkiyeye gönderi yapanlar karşına çıkar fakat bu kadarda değil öncelikle güvenli alışveriş için paypal.com dan kredi kartın ile bir üyelik daha açman gerekiyor tabi birde bu kredi kartını onaylaman için ay sonu ekstranda paypal tarafından çekilen göstermelik tutarın numarası var onu paypal istiyor üyeliğin aktif olabilmesi için gerekli bu işlemler bunları yaptıktan sonra ebaydan güvenle alışveriş yapabilirsin

sanırım biraz karışık yazdım bu ebayla ilgili detaylı bilgiyi goggle da aratırsan karşına daha fazla ayrıntı çıkıcaktır

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yurtdışından mal getirme 75€ ile sınırlandırılmış ama...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Başaran

Kargo ücreleri neye göre belirleniyor peki ? ağırlığamı ? benim alacağım şeylerin ebatı biraz büyük malum pandizor

Yorum bağlantısı
Fatih Başaran

Orginal cd çalarlı teyp istiyorum ama bir sıkıntı çıkar diye korkuyorum açıkcası,

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orginal cd çalarlı teyp istiyorum ama bir sıkıntı çıkar diye korkuyorum açıkcası,

Çıkar, gümrüğe takılırsınız yüksek ihtimalle.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hikmet Demirtaş

Merhaba arkadaaşlar, Ekim 2011 yılında 8400 TL ye aldığım KA2 yı bugün 8000 TL ye satmış bulunuyorum.

Darısı KA' dan çekenlerin başına. Gerçekten üzerimden bir yük kalkmış durumda (gerçi kızım memnunda ama!)

Sizlerle gene beraber olmaya devam edeceğim.

Kazasız sürüşler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Allah her iki tarafa da hayırlı uğurlu etsin abi. Yerine bir şey düşünüyormusun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Allah her iki tarafa da hayırlı uğurlu etsin abi. Yerine bir şey düşünüyormusun?

Teşekkür ederim.

Ben satışta yoktum. Alan kişi de çok iyi niyetli birisiymiş, umarım fazla üzülmez, biz olanları söyledik, ben hallederim demiş.

şimdi bile lab. çalışmalaraı için her gün okula gidip, geliyor, arabasız olmaz diye düşünüyorum. Üzerine kredi çekerek 12-14 bin Tl ye kadar bizi üzmeyecek bir ufak bir araba düşünüyoruz duyurulur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teşekkür ederim.

Ben satışta yoktum. Alan kişi de çok iyi niyetli birisiymiş, umarım fazla üzülmez, biz olanları söyledik, ben hallederim demiş.

şimdi bile lab. çalışmalaraı için her gün okula gidip, geliyor, arabasız olmaz diye düşünüyorum. Üzerine kredi çekerek 12-14 bin Tl ye kadar bizi üzmeyecek bir ufak bir araba düşünüyoruz duyurulur.

20bin'e çok iyi arabalar alabilirsiniz Hikmet abi.

İyi araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

20bin'e çok iyi arabalar alabilirsiniz Hikmet abi.

İyi araştırın derim.

Sani Bey, teşekkür ederim. Şu an için çok zor görünüyor da , gene de kısmet diyelim..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani Bey, teşekkür ederim. Şu an için çok zor görünüyor da , gene de kısmet diyelim..

Araba almak mı zor, 12bin lik kredi mi abi?

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Sani Bey, bu ka' yı da alırken de yoktan var edip, almıştık. (okuluna rahart gitsin diye--annem sağolsun hikayesi)

O nedenle tekrar eski borç bitmeden ilave borç !! :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani Bey, bu ka' yı da alırken de yoktan var edip, almıştık. (okuluna rahart gitsin diye--annem sağolsun hikayesi)

O nedenle tekrar eski borç bitmeden ilave borç !! :unsure2:

Anlıyorum, o halde borç bitsin önce, sonra başka araba bakılır. En azından ben olsam böyle yapardım.

Yorum bağlantısı
Cihan KILIÇ

Merhaba arkadaaşlar, Ekim 2011 yılında 8400 TL ye aldığım KA2 yı bugün 8000 TL ye satmış bulunuyorum.

Darısı KA' dan çekenlerin başına. Gerçekten üzerimden bir yük kalkmış durumda (gerçi kızım memnunda ama!)

Sizlerle gene beraber olmaya devam edeceğim.

Kazasız sürüşler.

Hikmet Bey hayırlısı olsun.

Bizler de sizinle tanışmış olduk Ka aldığınız için.

Foruma uğrayın muhakkak, sizin de paylaşacak epey tecrübeniz oldu araçla ilgili... :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...