İçeriğe Yönlendir

Ford KA'da Yaşadığım Problemler...

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Hikmet Demirtaş

Barış ve Sani Bey' ler teşekkürler,,

Açıp, tamir eden yerler de varmış bir araştırayım da mantıklı bir fiyata tamir ettiremezsem, ikinci eli 140 TL ye montaj dahil alabilirim. Şimdilik, muayeneye kadar bir sıkıntı yok, 1. konum da parklar yanmıyor ben de direkt olarak 2. konumda kullan diyorum. Kızım ise girerse bu yaz satmayı düşünüyorum, o nedenlle fazla da gereksiz masraf açmak istemiyorum. Bel ki yakında satış ilanı verebilirim.(resimlerini çektim sotaya yattım bekliyorum) ön yoklama için okulun kapanmasını beklemeden ilan açabilirim.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Evet kızıma sormadan ilan vermiş durumdayım. Bakalım ne kısmetler çıkacak...kısmet olursa otomatik ufak bir araba almayı düşünüyorum (1 sene önce dizinden ameliyat geçirmişti)

Satılık bölümünde "SATILIK FORD KA " adı ile ilan linkini verdim. duyurulur.

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

bir şey soracağım.aracaım erken devirleniyor şoyle 40 a gelmeden 3. vitese atıyorum.motor seside fazla çıkıyor.bu normalmi sizce ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aracın hızı sabit kalırken devir artıyorsa debriyaj kaçırıyordur..

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

evet hocam oyle oluyor.araç 110000 km de baskı balata hiç değişmedi.hangi parçalrı almalıyım ucuz alabileceğim bir site varmı.ben erzurumdayım burda ustada parçada bulmak zor

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu konudan sponsorumuza sorup gözünüz kapalı alabilirsiniz gerekli parçaları ; 1 günde elinizde ;)

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Evet kızıma sormadan ilan vermiş durumdayım. Bakalım ne kısmetler çıkacak...kısmet olursa otomatik ufak bir araba almayı düşünüyorum (1 sene önce dizinden ameliyat geçirmişti)

Satılık bölümünde "SATILIK FORD KA " adı ile ilan linkini verdim. duyurulur.

Alışmıştık sana hikmet abi forumdan ayrılacak mısın yani ka bölümünden

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Serhat Bey, çok naziksiziniz,

Arabayı satsam da, satmasam da ben buradayım. Bura da sadece araba ile ilgili sohpet etmiyoruz, değişik konular da bilgi alışverişi ve paylaşımlarımız oluyor. yani arkadaş ve aile ortamı var. Bura da ben burada kendi kızımdan bahsedip, sizlerle paylaşmaktan çekinmedim, gene de çekinmeyceğim.

Zaten ilan da dürüstçe herşeyi yazınca arayan bir bayan çıktı o da gelmedi, onun dışında arayan olmadı. Ben de bazı şeyleri kaldırdım. Bakalım ne kadar etkili, olacak.

İlginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Evet bende katılıyorum sana hikmet abi samimi bir ortam var başda sani bey yönetici mehmet bey barış kardeşim.....Yaz yaklaşıyor abi elbette alıcısı çıkacaktır kısmet işleri bunlar forumda olacağınızdan dolayı memnuniyetimi dile getiririm herşey gönlünüzce olsun Ankaraya selamlar sevgiler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serhat Çitak

Aracın ön sağ davlumbazın ordan mıncırlı yola ghirince yada tümseklerde falan lak lak ses geliyor

düz yolda bir şey yok fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok şey olabilir. Tahminle zor, usta görse daha iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar, paylaşmakta fayda gördüğüm bir konudan bahsetmek istiyorum.

Bizdeki KA' da uzaktan kumanda ile kapıyı kapattığınız zaman , açık olan camlar otomatik olarak kapanıyordu. En son arızalanınca götürdüğümüz elektrikçi sonradan yapılan bu tip sistemlerin sakıncalı olduğunu yangına bile sebep olabileceğini söylerek iptal etti .

Bilglerinize .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Hıdırlar

Cam kaldırma modülleri piyasada ortalama 20-25tl satılıyor. Arac cam butonları, kontak ve merkezi sistem tertibatına montaj yapılıyor. Çalışması gelen akıma göre aracın camlarını yukarı kaldırıyor.Stop etme sistemi cam yerine oturduğunda cam motoru devre üzerinde aşırı akım verdiğinde üzerindeki role açılır ve akım kesilir. Tehlikesi ve dezavantajı, cam motorunu fazla yorup ömrünü kısaltması ayrıça camın stop etme mantığı aşırı akımla çalıştığından devre üzerindeki rölenin kapalı kalması sonucunda sigortanın atması bu olay yüzünden cam sigortasının A (amper) yükseltiliyorlar yükselen sigorta sayesinde atmayınca aracın yanmasına kadar kötü sonuçlara yol açabiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Sonradan eklenen her şey yangına sebep verebilir ki?

Cam kaldırma modülleri piyasada ortalama 20-25tl satılıyor. Arac cam butonları, kontak ve merkezi sistem tertibatına montaj yapılıyor. Çalışması gelen akıma göre aracın camlarını yukarı kaldırıyor.Stop etme sistemi cam yerine oturduğunda cam motoru devre üzerinde aşırı akım verdiğinde üzerindeki role açılır ve akım kesilir. Tehlikesi ve dezavantajı, cam motorunu fazla yorup ömrünü kısaltması ayrıça camın stop etme mantığı aşırı akımla çalıştığından devre üzerindeki rölenin kapalı kalması sonucunda sigortanın atması bu olay yüzünden cam sigortasının A (amper) yükseltiliyorlar yükselen sigorta sayesinde atmayınca aracın yanmasına kadar kötü sonuçlara yol açabiliyor.

Arabayı ilk aldığım zaman müsait bir gün gelde elektrik aksamını orjinaline çevirelim demişlerdi , ben de ciddiye almamıştım. işin bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum. geçen gün de xenon far güç kaynağı yanmıştı onu değişmiştik. Anlaşılan arabayı satmazsam elektrik aksamını komple elden geçirmek gerekecek.

teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

benimde en çok korktuğum araçta yangın, o sebebden orjinali tesisata ek hiç bir sey takmayı düşünmüyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Evet fazladan yükleme yapmak bana da mantıklı gelimiyor.Yangın olayını allah kimsenin başına vermesin.Ben imdat çekici aldım

hem bi tarafı kemer takılı kalırsa kesersin diye bıçaklı diğer tarafıda kırmak için.Tavsiye ederim arabanın içinde olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

imdat çekicini bende alayım dedim geçen gün sonra ne gerek var yahu araba ufacık camı kırmak kolay olur diyerek almadım ama kemerin takılı kalması hiç aklıma gelmedi bir tarafı bıçaklı olandan alayım çünkü 100mt giderken bile emniyet kemerini takarım takıntıdır bende yanımdakinede zorla taktırırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Arkadaşlar ilk çalıştırmada yağ ikaz lambası yanıyor sonrası sönüyor gün içindede yapmıyor ama her ilk çalıştırmada yanıyor sönüyor bu normal midir ? Herşey yeni değişti ve ayarında ( Yağ ve seviyesi )

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Normal olan bu zaten ; motor çalışır 1-2 saniye içinde söner..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Teşekkür ederim.Ben sadece hararet yanıp sönüyordu diye biliyorum demek ki öncesinde müşür tutukluk yapıyordu şimdi düzelmiş :)

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Muhakkak tabii ama ilk çalıştırmamda yağ ikaz lambası hiç yanmıyordu sadece hararet el freni birde şarj ikaz yanıyordu bu aralar yağ ikaz da yanmaya başlayınca danışmakda fayda var dedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Anladım, bence müşür ve gösterge ampulunu kontrol ettirin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...