İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Serkan koral

arkadaşlar focus 3 ler için tasarlanmış mamuller bir ithalatcı firmadan buldum bunları eğer bu ürünlerden almak isteyen arkadaşlar olursa benimle iletişime gecerlerse onlara yardımcı olmak isterim

mhub.jpg

ut0l.jpgnmax.jpgmgbe.jpg

1ua9.jpgngsq.jpgaodu.jpg

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Herkese iyi forumlar diliyorum. 2013 Titanium aracıma sonradan gündüz led farı taktırdım. Uygulamayı yapan usta led farlarını parklara bağladı. Ancak ben amacına da daha uygun kullanmak için parklardan ayırıp aracın çalışması ile birlikte sürekli yanmasını istiyorum. Bu mümkün müdür? Görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Önce birtane geciktirici  röle alacaksınız kontak açıldıktan 15 sny sonra devreye girecek ve ledlere elektrik verecek böylece ledlerim ömrü araç çalışırken akım dalgalanmasından etkilenmeyip uzayacak.Sonra o röleyi kontağa bağlayacaksınız oradan çıkan çıkış akımınıda ledlere bağlayacaksınız.Elo röle diye aratırsanız ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Mümkün aracın park lambasına degilde, kontaga baglanırsa dedigin olur.zaten araçların orjinalindede kontaga baglidir..

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Teşekkür ederim. Özellikle röle ayrıntısını öğrenmem iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geciktirici röle kullanmıyorum.. son iki aracımda kontağa bağlı gündüz farı kullanıyorum... 

Kullandığım bir devre ile bağlı.. 

Kontağı açar açmaz yanıyor, parkları açınca ısığı % 50 kısılıyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Geciktirici röle kullanmıyorum.. son iki aracımda kontağa bağlı gündüz farı kullanıyorum... 

Teşekkür ederim Mehmet bey. Aslında kontak ile hemen yanmasının bence bir sakıncası yok. Kullanışlı olması ve elektrik aksamına en az zarar vermesi ön koşullarım. Parkları açınca %50 kısılmasını nasıl sağladınız?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üyelerimizden Talip Eren'in yaptığı bir devre var.. Onu kullandım.. Forumda ilanı olacaktı.. 

Kontaktan, Aküden ve şasi girişleri yapıyorsunuz. gündüz farına da bir çıkış.. Bağlantısı bu kadar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Üyelerimizden Talip Eren'in yaptığı bir devre var.. Onu kullandım.. Forumda ilanı olacaktı.. 

Kontaktan, Aküden ve şasi girişleri yapıyorsunuz. gündüz farına da bir çıkış.. Bağlantısı bu kadar.. 

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Önce birtane geciktirici  röle alacaksınız kontak açıldıktan 15 sny sonra devreye girecek ve ledlere elektrik verecek böylece ledlerim ömrü araç çalışırken akım dalgalanmasından etkilenmeyip uzayacak.Sonra o röleyi kontağa bağlayacaksınız oradan çıkan çıkış akımınıda ledlere bağlayacaksınız.Elo röle diye aratırsanız ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz.

+1

+1

ben modül ve role ikisini bir arada kullanıyorum, role zamanı geciktiriyor, modül, parkları açınca kısıyor, uzunları yakınca gündüz ledlerini kapatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ziya Durak

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce almış olduğum gündüz ledlerinin sonunda montajını yaptırdım. Ben begendin  :)almayı düşünen arkadaşlar için resimleri ekliyorum ve yorumlarınızıda bekliyorum.

3 fonksiyonlu. 1. gündüz ışık şiddeti orijinal deki gibi yüksek - 2. farlar yanınca led %50 kısılıyor - 3.sinyal yandığında gündüz led sarı ışığa dönüyor. 

PPE5kv.jpg

gZLk8L.jpg

qP24M3.jpg

MLl6p6.jpg

QZgRBA.jpg

XLYBko.jpg

bJ4lDY.jpg

dkqn3Z.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Paneldeki ızgaraların içi kesilip içine monte edilse daha mı güzel dururdu acaba. iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İyi günlerde kullanın. Hayırlı olsun. Fikrimi söylemem gerekirse bende beğenmedim. Çok emanet gibi durmuş.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Güle güle kullanın. Aracın kendi farlarını bile baskılamış. Çok büyük durmuş. Şöyle Cliodaki gibi zarif bir şey daha iyi olurdu sanki. Veya bu tarz olan ama tek sıra U şeklinde değil de I şekline.

Yorum bağlantısı
Ziya Durak
(düzenlendi)

Biraz dışarda kalmış gibimi duruyor ?

Güle güle kullanın.

Teşekkürker. Evet biraz dışarı taşmıs durumda ızgara paneli ile komle geldiği için tekrar bi işlem yapmak istemedim.

Paneldeki ızgaraların içi kesilip içine monte edilse daha mı güzel dururdu acaba. iyi günlerde kullanın.

Teşekkürler. bende düşündüm bunu aslında ama  uzaktan rahatsız etmedi sanki. : :)şimdilik böye tak dedim ustaya  

İyi günlerde kullanın. Hayırlı olsun. Fikrimi söylemem gerekirse bende beğenmedim. Çok emanet gibi durmuş.

Teşekkürler. Acaba dışarı taştığından mı öyle gözüküyor .

Güle güle kullanın. Aracın kendi farlarını bile baskılamış. Çok büyük durmuş. Şöyle Cliodaki gibi zarif bir şey daha iyi olurdu sanki. Veya bu tarz olan ama tek sıra U şeklinde değil de I şekline.

Teşekkürler. Aslında daha bi hırçın diye bunu tercih ettim . :)  yada bana da öyle geliyor olabilir.

tarihinde Ziya Durak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Biraz dışarda kalmış içte olsaymış daha güzel olabilirmiş. size maaliyeti noldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...