İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Barış Kalkan

sani usta yakınlardamısın

rolanti valfini değiştirdik fakat vites değiştirirken yine yüksek rolantide kalıyor arac acaba gaz teli yada kelebeğindemi sorun?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sani usta yakınlardamısın

rolanti valfini değiştirdik fakat vites değiştirirken yine yüksek rolantide kalıyor arac acaba gaz teli yada kelebeğindemi sorun?

Estafurullah.

Hız sensörünüzü de kontrol ettirmeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

sani teşekkür ederim yarın yeniden gidicem ustaya, bugun çok vaktim yoktu gittiğimde yarın daha ayrıntılı kontrol yaptırıcam gelişmeleri paylaşırım

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

Estafurullah.

Hız sensörünüzü de kontrol ettirmeniz gerekir.

biraz önce 1km yol gittim arabayla aynı sorunu tekrarlardı dönüşte kaputu açıp rolanti sensörünün arkasında kalan soketi (sanırım hız sensörü) cıkarmaya uğraştım ama cıkaramadım çok kuvvet uygulamadım bir sey olur kırılır diye bıraktım fakat kablolarıyla oynadım tekrar yola cıktım birazda gaza abanıp yüksek devirlere çıktım vites değişiminde yüksek devirde kalmadı normal bir şekilde düştü.

sanin sanırım bugun yanlış parçaya 90 tl bayıldım :D

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

biraz önce 1km yol gittim arabayla aynı sorunu tekrarlardı dönüşte kaputu açıp rolanti sensörünün arkasında kalan soketi cıkarmaya uğraştım ama cıkaramadım çok kuvvet uygulamadım bir sey olur diye bıraktım fakat kablolarıyla oynadım tekrar yola cıktım birazda gaza abanıp yüksek devirlere çıktım vites değişiminde yüksek devirde kalmadı normal bir şekilde düştü.

sanin sanırım bugun yanlış parçaya 90 tl bayıldım :D

Valla devir düşmüyorsa dediğim gibi, genelde rölanti valfi ve hız sensörüdür. Küçük bir ihtimalle, dengesiz bir hava alışı olabilir motorun.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

yağ değişim zamanıda geldi bugun yağ hava filtresi vs bakımlarıda yapılacak hepsi birden yapılsın istiyorum, öğleden sonra sanırım gidebilirim iş yerinde bir aksilik cıkmazsa

teşekkür ederim sani

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

önceki gün ka'nın yağı 5w30 hava ve yağ filtreleri değişti gaz kelebeği kontrol edildi, hız sensörünün soketi cıkarıp 50km kadar öyle kullanılıp tekrar takıldı 2 gündür vites geçişlerinde sorun yok .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hız sensörünü temizleyip taktırmayı deneyebilirsiniz. Genelde cofluyorlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Elimde yok, sensör aklımda şanzıman üstünde diye kalmış ama emin değilim.

Yorum bağlantısı

Teşekkürler bakalım bulabilecekmiyim, hafta sonu biraz söküm işi yapacağım anlaşılan.

resim eklerim

Yorum bağlantısı
Deha Lale

ya arkadaşlar ben bu Ka ya benzin yetistiremiyorum :( stop etme olayları yok debriyaja baya alıştım ama 50 Krs falan yakıyor Km de. şu forumun ustasına götüreyim diyorum nerede idi? Umarım beni çok üzecek birşey yoktur. Gerçekten canım acayip sıkkın :(

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğukan Çoktay

benim aracımda içerden bagaj açma düğmesi var.motor çalışıyorken bagajı açamıyorsunuz.kontak kapalıyken düğme çalışıyor

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar, yeni başlık açmak isytemedim.

Geçen gün kzımın arkadaşı kapıyı açarken sağ kapı dış açma kolu kırılmış. Sol kapıyı İnceleyerek, gördüğüm kadarı ile çalışma sistemi; kapı tutamağı iki tarfatan birer tırnak ile tutturlarak kol yukarı doğru çektiğiniz zaman, kapı kilidini çeken sol tarafta bir yay var. Şu anda kapı tutamağının bir tarafı sarkık durumda olmasına rağmen görevini yerine getiriyor. Ben de düşmesin diye silikonla sabitleyerek, dışarıdan açmayı şimdilik iptaal ettim.

Zamanım olup ta parçacılara soramadım, değişimi kolay mı , parça bulunuyor mu, eğer iç döşemeyi falan sökmek gerekecekse elimizde kalır diye de korkuyorum.

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Hikmet bey merhaba,

ben geçenlerde sağ taraftakini boyamak için söktüm, ve yerine taktım sökmesi değilde tamkası biraz zahmetli, kapı döşemesinin altında sacdan yapılmış bir koruma var dışında aynı zamanda cam kanalıda aynı saca bağlı, birde benim aracımda kapı sacı ile arasında silikon vardı, silikonları çıkardım koruma sacını biraz gerdirerek kapı kolunu takılı olduğu ters j şeklinde kilide bağlı bir parçası var biraz uğraşarak sökülüyor. Ama ilk önce kapı kolunun vidalarını sökmeniz gerekiyor. takması zahmetli biraz, şu linkte vardı galiba,

http://www.farbul.com/1998-2006-ford-ka-on-kapi-dis-acma-kolu-sag-siyah-puturlu-tip.html

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Hikmet bey merhaba,

ben geçenlerde sağ taraftakini boyamak için söktüm, ve yerine taktım sökmesi değilde tamkası biraz zahmetli, kapı döşemesinin altında sacdan yapılmış bir koruma var dışında aynı zamanda cam kanalıda aynı saca bağlı, birde benim aracımda kapı sacı ile arasında silikon vardı, silikonları çıkardım koruma sacını biraz gerdirerek kapı kolunu takılı olduğu ters j şeklinde kilide bağlı bir parçası var biraz uğraşarak sökülüyor. Ama ilk önce kapı kolunun vidalarını sökmeniz gerekiyor. takması zahmetli biraz, şu linkte vardı galiba,

http://www.farbul.co...uturlu-tip.html

http://www.yedekparc...1999-YERLi.html

9 lira buyrun sağ kapı tutamağı

İlginize teşekkürler, bir yerde 36 tl bir de 9 tl bakalım parçacılarda bulamazsam 9 tl den getirtmeye çalışırız, kazasız günler.

edit; fiyat düzeltmesi

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Aracımın kapı tarafında ezikler var çekiçle düzelir görünümünde.Bunun için bir servis komple boyadan bahsediyor dünya paradan halbuki boya sıfır sayılır.Birde alt tarafında kanserli yerleri var oksijenle kesilip parça eklenecek bunları düzeltmek istiyorum bildiğiniz kaportacı var mı arkadaşlar ? Meşhur

osman ve fatih usta bu işe bakarlar mı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracımın kapı tarafında ezikler var çekiçle düzelir görünümünde.Bunun için bir servis komple boyadan bahsediyor dünya paradan halbuki boya sıfır sayılır.Birde alt tarafında kanserli yerleri var oksijenle kesilip parça eklenecek bunları düzeltmek istiyorum bildiğiniz kaportacı var mı arkadaşlar ? Meşhur

osman ve fatih usta bu işe bakarlar mı ?

Yanlarında Hakan usta var, onun uzmanlık alanı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Barış Kalkan

bugun arabayı sanayiye bıraktım, akü sarj olmadığından sarj dinamosu tamir olucak yarın alırım düldülümü

Yorum bağlantısı

Ben bu hafta bişey yapamadım, yağmur yüzünden, artık birdahaki haftaya kaldı. tamponları beyaza çevireceğim, tavanada beyaz folyo yaptırmayı düşünüyorum.

spor amortisörlerim ve yaylarım temmuzda gelecek bir aksilik olmazsa, arka 30mm, önler 40 mm basılmış olacak. motorada bişeyler yaparsak işlem tamamdır. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

hakan senin arabada süper olucak gibi bitmiş fotolarınıda görmek istiyorum :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben bu hafta bişey yapamadım, yağmur yüzünden, artık birdahaki haftaya kaldı. tamponları beyaza çevireceğim, tavanada beyaz folyo yaptırmayı düşünüyorum.

spor amortisörlerim ve yaylarım temmuzda gelecek bir aksilik olmazsa, arka 30mm, önler 40 mm basılmış olacak. motorada bişeyler yaparsak işlem tamamdır. :biggrin:

Renk değişimi sonrası ruhsata işlenmesi gerekecek, aman atlamayın.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Bendekinde de indirmişler, ancak direksiyon da ağırlaşma ve çukur - tümseklerde de vuruntu yapıyor bilginize.

Yorum bağlantısı

Renk değişimi sonrası ruhsata işlenmesi gerekecek, aman atlamayın.

uyarı için teşekkürler, yalnız düşünce olarak tamponlar zaten siyah beyaz yaptığım zaman sıkıntı olacağını zannetmiyorum, tavan için problem olabilir. Emniyette bir tanıdık bulup sormam gerekecek. gerekli ise ruhsat işinede hallederiz artık, bir işlemlere başlayalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...