İçeriğe Yönlendir

Power Balance(denge Bilekliği)

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

Çanakkelede Fatih Uzun'nun yaptığı testler sonucunda 6 gün önce aldım, sahura kadar uyumadım, ilk 3 gün saat 06.00 da uyandım hiç yorgunluk filan hissetmedim, o günden beri yolda hiç takılmadım. gerçekten faydalımı yoksa psikolojikmi anlamadım :D

altta anlatılmış. kaynak: http://www.powerbalancesiparisi.net/

Avrupa,Amerika ve Uzak Doğuda insanlar her geçen gün biraz daha,gençleşmek için haftada bir 1-2 saatlik, 3 ya da 4 kür halinde uygulanan ve bedeli her seans için birkaç yüz dolarla ifade edilen negatif iyon kürü yapmaktadırlar.

Bu bileklik sayesinde gün içerisinde harcadığınız enerjinizi, dengenizi ve vücut esnekliğinizi , yorulmadan maksimum seviyede kullanacaksınız ve elektronik cihazların yaydığı negatif unsurlardan korunup, açık bir bilince sahip olacaksınız. Erken uyanamama probleminiz ortandan tamamen kalkacaktır.

Dünyada ve Türkiye'de bir çok porofesyonel sporcu ve ünlü tarafından kullanılan Power Balance enerji ve denge bilekliği yararları kanıtlanmıştır.

Victoria Beckham, Robert De Niro, Gerard Butler, Demi Moore, Larry King, Puff Daddy, Leonardo Dicaprio

Türkiyede Kullanan Ünlüler ; Beşiktaşlı Guti , Hidayet Türkoğlu, Hakan Şükür, Demet Akalın, Sergen Yalçın, Pınar Altuğ, Pascal Nouma ,Survivor Birincisi Derya Büyükuncu ve bir çok ünlü

Negatif iyon doğada var olan bir elementtir. Yapılan araştırmalar,insanların yeteri kadar,sağlıklı ve vucutlarındaki atıl olan enerjiyi maxsimum seviyede kullanmaları ve daha temiz hava solumaları için, cm3 alanda en az 1500 negatif iyon yoğunluğunun bulunması gerektiğini ortaya çıkarmıştır.

Power Balance ile Yenilenin! Güç ve Denge Kaynağı

Harcadığımız enerjiyi tekrar yerine koyma,

Daha az yorulma,

Vücudun dengesini ve esnekliğini sağlama,

Extra Güç + Denge + Performans sağlama

Konsantrasyonumuzu yükseltme

Negatif iyon doğada var olan bir elementtir. Yapılan araştırmalar,insanların yeteri kadar,sağlıklı ve vucutlarındaki atıl olan enerjiyi maxsimum seviyede kullanmaları ve daha temiz hava solumaları için, cm3 alanda en az 1500 negatif iyon yoğunluğunun bulunması gerektiğini ortaya çıkarmıştır.

Negatif iyonlar büyük şehirlerde yeteri kadar bulunmamaktadır.

Artan hava kirliliği, ve elektromanyetik cihazların yaydığı zararlı ışın ve sinyaller yüzünden negatif iyonlar büyük şehirlerde yeteri kadar bulunmamaktadır.

Doğadaki negatif iyon yoğunluğuna baktığımızda:

Şelale eteklerinde: 50.000 (-) iyon cm3

Dağlarda : 8.000 (-) iyon cm3

Deniz kıyılarında : 4.000 (-) iyon cm3

Ormanlarda : 3.000 (-) iyon cm3

Şehir Dışında : 1.200 (-) iyon cm3

Şehir İçinde : 200 (-) iyon cm3

Konutlarda : 20 (-) iyon cm3

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Vermiş olduğunuz paranın etkisi olarak dengeleniyorsunuz :D

Bende işe yaramıyor :rofl: O kaybolan hologramında vardır bir olayı, koluna değilde cebinde gezdirsenizde zamanla kaybolan bir malzemeden yapılmıştır.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Çinli Üretken kardeşlerimizden bu konuda çalışma bekliyorum.5 tl ye bulunca ben de alacağım :D

Tahtakale'de var 10 lira :rofl:

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Mustafa Abi bende senin gibi yataktan zor kalkıyorum gerçekten söylediklerine inanıyorum çünkü bunları yazarken hiç bir çıkarının olmadığını düşünüyorum kullandıgın bilekliğin marka ve özelliğini bana iletebilirmisin

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Gelibolu da hemen hemen herkes e test uygulamıştık,sadece Onur da işe yaramadı bize bunları kendi şirketimizin Alman ortağı dağıttı ve bizim gibi yüksek stres ile çalışanlar da oldukça işe yaradığını test ettikten sonra bütün dünyada çalışanlarına hediye ettiler.Bende ki halogramın bir tanesi bitmeye az kaldı ama ben bitince yenisini alacağım bütün dostlarıma da tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bizim arkadaş almıştı. Bende denedi denge olayı bende işlemedi. Sonra bana sen dengen hiç düzelmez dedi (Baya güldük).Bir süre kullandı. Sonra itiraf etti. Bende de bir işe yaramıyormuş sadece psikoljikmiş dedi :lol2: Gerçi ben bunun Beşiktaş lisanslısını alacağım.(Faydalı olması veya olmaması önemli olan Beşiktaş olması)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Ben 3-4 de yatıyorum. 7 de kalkmak zorundayım. Bende işe yararmı, benim takmam caiz mi ?

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Bu konuda yazılan yorumlara göre %50 işe yarıyor. %50 işe yaramıyor. Krar vermek çok or.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eskiden halka gibi olanlar vardı ilk çıkan mıknatıslıydı galiba bir süre furyası devam etti modası geçti şimdi bu var buda biraz alır başını gider gerekli kaymak ithalatçılar tarafından yenir sonra modası geçince başka bişey uydururlar ben açıkcası işe yaradığını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Çağdaş pazarlama tekniklerinin ve toplumsal tüketim çılgınlığının güzel örneklerinden biri.

Yazılı faydalarının birini bile gerçekleştirse mucidine nobel kazandırır!

Ama "placebo" etkisi güçlü, yani size boyalı şeker hapı veriyorlar ve şuna şuna faydalı diyorlar siz de hapı yutup önyargınızla gerçekten faydalıymış diyorsunuz. Tıpta zaman zaman ilaç çalışmalarında başta olmak üzere kullanılan psikolojik bir yöntemdir.

Sonuçta placebo etkisi işe yarayanlar kullanmaya devam etsinler ve sakın kollarından çıkarmasınlar, kalanlar ise süs niyetine kullanabilirler...

Bu satırlardan sonra placebo etkisini görü görmeyeceğini merak edenler de yeni müşteri profilini oluşturuyor olacak muhtemelen.

Maalesef bu ürünün faydasını gösteren kanıta dayalı hiçbir bilimsel çalışma yok!

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Yüzyıllardan beri hep birileri ortaya çıkmış ve mucizevi sağlık ürünleri pazarlamıştır. (Bakınız Redkit maceraları :( )

Plasebo etkisiyle gerçekten yararlananlar vardır elbet. Ancak bu ürünün gerçekten mucizeyi etki yapabilen olağanüstü bir buluş olduğunu kanıtlamaz. Bir satıcı beni almam için ikna etmeye uğraşırken, abi bak eğil, ne kadar eğiliyorsun bir de bilekligi tak da bak dedi. Dedigini yaptım. Hiç bir şey değişmedi. Bu olmadı kolunu şöyle bük, yok tek ayağını kaldır vs vs bir sürü şey uygulatdı. Hiç bir şey değişmedi. Ben de almadım :lol2:

tarihinde R?dvan Erg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir
Gelibolu da hemen hemen herkes e test uygulamıştık,sadece Onur da işe yaramadı

Nekadar gevsek oldugumun bir kaniti daha :(

Çağdaş pazarlama tekniklerinin ve toplumsal tüketim çılgınlığının güzel örneklerinden biri.

Yazılı faydalarının birini bile gerçekleştirse mucidine nobel kazandırır!

Ama "placebo" etkisi güçlü, yani size boyalı şeker hapı veriyorlar ve şuna şuna faydalı diyorlar siz de hapı yutup önyargınızla gerçekten faydalıymış diyorsunuz. Tıpta zaman zaman ilaç çalışmalarında başta olmak üzere kullanılan psikolojik bir yöntemdir.

Sonuçta placebo etkisi işe yarayanlar kullanmaya devam etsinler ve sakın kollarından çıkarmasınlar, kalanlar ise süs niyetine kullanabilirler...

Bu satırlardan sonra placebo etkisini görü görmeyeceğini merak edenler de yeni müşteri profilini oluşturuyor olacak muhtemelen.

Maalesef bu ürünün faydasını gösteren kanıta dayalı hiçbir bilimsel çalışma yok!

Benim bu olaya hic inanmamamla paralel diyordum da kimse inanmiyordu. Placebom bile yok :kendimibosluktahissettimsmaylisi: :lol2:

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Yanınıza orijinal bir kitap alın. Onun hologramının işe yaradığı kadar bu da yarar. Hem, otobüste trende okursunuz daha faydalı. :(

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bu başlığı okuyunca Kayseri de eskiden yaşanmış bir olay aklıma geldi. aslında hikayenin kahramanlarının filan isimleri belli ama ben şu an hatırlayamıyorum.

Kayseride adamın biri sıtma hastalığına yakalanır ve hocaya kendisine sıtma için bir muska yazması için gider. ama Hoca aydın görüşlü ve böyle şeylere inanmayan bir adamdır. Ne kdar uğraşsa anlatsada muska isteyen sıtma hastasını bir türlü ikna edemez ve bu arada da çok sinirlenir. tamam der bu gün git yarın gel sana muskanı yazıp hazırlayacağım der. ertesi gün olur sıtma hastası adam gelir hocadan muskayı alır boynuna takar. Gerçekten de bir süre sonra sıtma hastalığından kurtulur. Kendisi ve çevresindekiler muskada ne yazdığını merak ederler ve muskayı açıp bakarlar :) Hoca muskada kırk kere "sıtma bu iti tutma" yazmıştır.

Aslında buradaki en önemli nokta inanç meselesi. Ben askerde yedek subay okulunda hep Diyarbakıra gideceğimi söylerdim hatta öyle inanmıştım ki Diyarbakırlı bir arkadaştan diyarbakır hakkında bilgi almış tanıdığı berber terzi gibi esnafların adreslerini bile almıştım:) arkadaşlar dalga geçiyordu nerden biliyorsun diye :D sonuç 1300 kişilik kurada dört tane olan Diyarbakırdan biri bana çıktı :)

Bence bu bileklikteki olayda çok farklı değildir diye düşünüyorum. Bizler bu bilekliğin faydaları olduğunu düşündüğümüz için faydası oluyor. Ayrıca bu bileklikle ilgil aylar önce yabncı basında kullanan ünlüler tarafından açıklamalar yapıldığını da hatırlıyorum hiçbir faydası olmadığı ve aldatmaca olduğu konusunda:)

Ama faydası olduğunu düşünüyorsak takmaya devam edelim:) Herşeyin başı inanç...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Üreticilerin kendisi hiç bir halta yaramadığını itiraf etmiş diye biliyorum bende :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

İyon dengesini sağlıyormuş. Sen vucüdundaki iyonu deriden mi alıyormuşsun. Işıma yoluyla mı giriyormuş o iyonlar?

Senin vücudunda iyon dengesi bozulsun bakalım 2 kelimeyi bir araya getirebiliyormusun. Yemek yiyorum diye horon tepmeye başlarsın. Ne yaptığının farkına bile varmazsın.

Mahmut Türkmen bey'in dediklerine katılıyorum. Diyarbakır'a gitmesi konuyla paralel bir örnek olmasa da insan psikolojiyle elini kımıldatmadan bile kendini öldürebiliyor.

Genelde Mahmut bey'in söylediği gibi ilişkisi kötü giden çoğu kişi büyü yapıldığını düşünür, ya da nazar olduğunu. Bunlara ne anlatsan boşsun.Medyumlar Büyüyü bozdum der, herşey süper gider. Bu milleti kandırmakmıdır huyuna gidip telkin etmek midir? bilinmez.

Düzeltme: eksik kelime

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
İyon dengesini sağlıyormuş. Sen vucüdundaki iyonu deriden mi alıyormuşsun. Işıma yoluyla mı giriyormuş o iyonlar?

Senin vücudunda iyon dengesi bozulsun bakalım 2 kelimeyi bir araya getirebiliyormusun. Yemek yiyorum diye horon tepmeye başlarsın. Ne yaptığının farkına bile varmazsın.

Mahmut Türkmen bey'in dediklerine katılıyorum. Diyarbakır'a gitmesi konuyla paralel bir örnek olmasa da insan psikolojiyle elini kımıldatmadan bile kendini öldürebiliyor.

Genelde Mahmut bey'in söylediği gibi ilişkisi kötü giden çoğu kişi büyü yapıldığını düşünür, ya da nazar olduğunu. Bunlara ne anlatsan boşsun.Medyumlar Büyüyü bozdum der, herşey süper gider. Bu milleti kandırmakmıdır huyuna gidip telkin etmek midir? bilinmez.

Düzeltme: eksik kelime

Armağan bu Diyarbakır örneğini şunun için verdim. Bir şeye gerçekten inanır ve olacağına kendimizi de şartlandırısak bir şekilde olabildiğini anlatmaya çalıştım. Bu bileklik olayıyla doğrudan alakası yok haklısın ama işin inanç kısmını dile getirmeye çalıştım bu örnekle.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tamamiyle çakma olduğunu, yapılan denge testiyle kanıtlamıştık arkadaşlar arasında :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araştırmacı kişiliğim gereği hiç inanmam ben de, ama Çanakkalede üstümden 200kg ağırlığı attım, bunu da açıklayamıyorum, en azıd-ndan zararı yok diyerek, orjinalini bulunca alacağım, gitti meblağcıklar....

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Sporcu arkadaşımın tavsiyesiyle almıştık. Ev arkadaşım denedi testleri yaptık memnun kaldık.

Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum, testlerde sonuç aldıgımı görünce psikolojik etkisi bile yetmişti. Ağırlık çalışırken normalden 15kg ağır çalışmaya felan başlamıştım :) :)

Mustafa Liman abimin dediği gibi geceleri çok geç uyusam dahi sabahları çok dinç ve kolay uyanıyordum. Şimdileri içi karardı özelliğini biraz yitirdi.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben inanmıyorum açıkçası.Belkide paraya kıymak istemiyorumdur :) İş yerimizde bir dr arkadaş birkaç kişiye aldırdı :) olumlu konuşan olmadı sonrasında.bilemiyorum burda okuduklarıma bakınca işe yararmış gibi görünüyor. :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Armağan bu Diyarbakır örneğini şunun için verdim. Bir şeye gerçekten inanır ve olacağına kendimizi de şartlandırısak bir şekilde olabildiğini anlatmaya çalıştım. Bu bileklik olayıyla doğrudan alakası yok haklısın ama işin inanç kısmını dile getirmeye çalıştım bu örnekle.

Tamam abi de inançtan ziyade senin biraz içine doğmuş desek daha doğru olur. Bu örnek Külli irade çünkü cüzzi irade olsa neyse.

Asıl anlamadığım şey hangi mantıkla iyon derişimini dengeliyorda içi kararınca iyon yükünü kaybediyor. Allah vermesin iyon takviyesi almak zorunda alan bir adamı tanıdım. Allah düşmanıma vermesin. Aksıyor, konuşamıyor. Piyasada var bu hastalık cok mutlaka rastlayanınız vardır.

Kısaca vücudun üretemediği genel olarak aminoasitler (proteinin yapıtaşı) diye tabir edilen yapıların alt birim ve üst birimlerinin doğru şekilde kullanılması ve doğru ürün sentezi için makro ve mikro elementlere ihtiyaç duyarız. Bu elementler de genel adı iyon olarak bilinen + ve - yüklü bileşikleri oluştururlar. Sinir sisteminden, ürüme sistemine kadar tüm alanlarda faaliyet gösterirler ve sadece besinlerle vücudumuza girerler.

Bunun dışında sinir sisteminde Na (sodyum) ve K (potasyum) pompaları falan vardır ama orlara hiç girmeyeyim bile.

Şimdi bunların bileklikle ne alakası var? Bilekliği yiyor muyuz yoksa havada çözünüp midemize mi giriyor? Yoksa kana mı karışıyor? Yok hayırsa bunlar o zaman başka negatif iyon dengesinden bahsediyor.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar baya yorum olmuş, benim anlamadığım şey, Almanyadan arkadaşım geldi bu bilezikten haberleri yok. bilezikten hiç bahsetmedim, onlara testleri uyguladım şok oldular. yani psikolojik olması imkansız, çünkü ne olduğunu bilmiyorlardı. anlamadım gitti. ben faydasını gördüm takmaya devam :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...