İçeriğe Yönlendir

Ustaeller Ford Servisi

Caner Kardeşseven

Recommended Posts

Emre Şimşek

Düşündüğüm bakımlar. 90000 km ve 5 yıl olmasından dolayı

-dpf

-triger seti ve v kayışı

-Belki devirdaim pompası, hararet müşürü, termostad, antifiriz değişimi

-Direksiyon sıvıları

-Baskı balata ve alt takım kontrolü.

-akü kontrolü

Aklıma gelenler bunlar.

Sabah görüşürüz Sabri abi :)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün sabah 8'den öğlen 14:30'a kadar Sabri abimle beraberdik. Kendisi sağolsun kahvaltısıyla, çayıyla, kahvesiyle, balığıyla Konak, Karşıyaka, Asmaaltı derken arabayı hiç düşünmeme gerek kalmadı bile. Beni bayağı bir gezdirdi sağolsun. Benim diyen 20'lik delikanlılara da taş çıkartır maşallah. Sigara içmediği için çok dinç, ben yoruldum o yorulmadı :) İzmir'i anlata anlata gezdirdi. Bu kez İzmir'i hem anladım hem de sevdim ilk defa :)

Arabanın yağı, polen, yağ ve hava filtreleri, triger seti, devirdaim pompası(su sızmaya başlamıştı baktığımızda), kırmızı antifrizi, V kayışı, arka z rotları değişti ve şimdi baktım listeye, hepsinin fiyatı uygun ve çok komik sayılabilecek bir işçilik almışlar. Allah razı olsun hepsinden.350 350 toplam 700 km yaptım ama sonuna kadar değdi çok memnun ayrıldım İzmir'den. Sabri Usta ve ekibine tekrar tekrar teşekkür ederim.. :bravo::good1: :good1: :good1:

İnşallah bir gün Sabri abi bu tarafa da gelecek ve bu kez ben onu gezdireceğim. Hem de zor olsa da o yorulana kadar :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Yeni arabamın bakımı için uğradım bugün kendilerine. İşim yoğundu aracı bıraktım öğleden sonraya kadar yetişmesi lazım dedim, Salih usta sağolsun, saatinde hazırdı araç. Pek sohbet edecek fırsatım olmadı kıssadan hisse konuştuk. Trigeri, disk balata, periyodik, ufak tefek derken uygun fiyata kaliteli hizmet aldım. İlgi alaka üst düzeyde. Hepsine çok teşekkür ediyorum bu vesiyle. İşleriniz açık, mutluluğunuz daim olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Tatlı

01.09.2016 Perşembe günü 2005 model c-max satın aldım. Ustaeller servisinin yanında bulunan Alpay otomotiv dostumuzdur. Kendilerinin tavsiyesiyle alacağım aracı Sabri Ustaya rica ederek gösterdik. Kendisini ilk defa o zaman tanıdım.Gerçekten ilk defa gelmemize rağmen ve gözlemlediğim kadarıyla kendileri çok samimi,iyi niyetli ve işini ustaca yapan insanlar. Kendilerinin yardımından ve desteğinden ötürü burada teşekkürlerimi iletmek istiyorum. :bravo:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Nihat Palolu

Dün Sabri ustayı aradım, problemi tarif ettim (hız sensörü arızalıymış) bugün de gittim arızalı parçayı değiştirdiler.

Menüde kuru fasulye ve pilav vardı ama karnım toktu yiyemedim.

Ama revaniye hayır demedim, çayımı da içtim  :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
ilyas Bilgen

Sabri usta ve ekibi gerçektende samimi ve iyi insanlar ve çalışma olarakta sabri usta harbiden usta yani sorunlara arızalara yaklaşımı çok iyi izmir ve çevresinde olan herkese tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ben bir kere gittim yazın, Sabri usta ile muhabbet edip çay içtim. Çok samimi, muhabbete giderim ama çalışanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ellerinde yok diye 5-30 yerine 10-40 yağ koydular motora...

Ben söyleyince de boşaltıp 5-30 alıp geldiler tekrar koydular...

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Ben bir kere gittim yazın, Sabri usta ile muhabbet edip çay içtim. Çok samimi, muhabbete giderim ama çalışanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ellerinde yok diye 5-30 yerine 10-40 yağ koydular motora...

Ben söyleyince de boşaltıp 5-30 alıp geldiler tekrar koydular...

Kardeşim burada bir tuhaflık var çünkü bizim servisimize 10w40 yağ girişi yok. Farklı bir şey olabilirmi??

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

10-40 benzinli yazıyordu kutusunda, önce "a pardon haklisin yanlış oldu " dedi koyan eleman, sonra daha yetkili olduğunu dusundugun bir usta (modeo mk2 motoru topluyordu) beni çağırdı depoya götürdü (sizin oturduğunuz odanın karşısına) " bak 5-30 kalmamış ondan koymuştur aldiriyorum şimdi" dedi, tekrar boşaltikar ve yeni gelen 7 litrelik bidonu " bak gözünün onunde açıyoruz" diyerek doldurdular...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

10-40 benzinli yazıyordu kutusunda, önce "a pardon haklisin yanlış oldu " dedi koyan eleman, sonra daha yetkili olduğunu dusundugun bir usta (modeo mk2 motoru topluyordu) beni çağırdı depoya götürdü (sizin oturduğunuz odanın karşısına) " bak 5-30 kalmamış ondan koymuştur aldiriyorum şimdi" dedi, tekrar boşaltikar ve yeni gelen 7 litrelik bidonu " bak gözünün onunde açıyoruz" diyerek doldurdular...

Kardeşim konuyu araştırıyorum buraya yazacağım ancak dediğim gibi bizim servisimize 10W40 motor yağı alışımız yok.Kullandığımız yağlar 5W30 -5W20 -75W80 140 numara yağlardır

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Kardeşim konuda haklısın.Dediğim gibi bizim servisimize 10W40 motor yağı girişi yok lakin bir müşterimiz dışarıdan aldığı 10W40 yağı bizim uyarımızla aracına koymamış benim bir işime yaramaz deyip bırakmış o bidon'da maalesef sana denk gelmiş yine söylüyorum bizim servisimize 10W40 yağ girişi yok. Bu konuyla alakalı senden servisimiz adına özür dilerim :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gösterdiği yerde iki üç bidon daha vardı ama 5-30 değildi, 10-40 diye ısrar etmeyeyim.

Estağfurullah Sabri ustam, ama bu ilk ve son özel servis deneyimim olacak sanırım, yetkili servise devam :)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Gösterdiği yerde iki üç bidon daha vardı ama 5-30 değildi, 10-40 diye ısrar etmeyeyim.

Estağfurullah Sabri ustam, ama bu ilk ve son özel servis deneyimim olacak sanırım, yetkili servise devam :)

Hayırlısı olsun Kardeşim,Göz görmeyince gönül katlanır diyorsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

En azından kafam rahatti yetkilide, bu olayda canım sıkıldı, başında durmasam yanlış yağ ile bir sene geçirecektim.

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Sabri Abi, Fransa şubesi isteriz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Bursa için franchise başvurusu yapacaktım ben de Sabri abime,

Ustaeller Bursa :D

İsmi gibi abim benim.  :friends:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Bursa için franchise başvurusu yapacaktım ben de Sabri abime,

Ustaeller Bursa :D

İsmi gibi abim benim. :friends:

Burası yeri deyil belki ama; abi hoşgeldin, görünce yazmak istedim, tekrar seni görmek güzel. [emoji106][emoji58]
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ustamada gönderdim whatsapptan.

Sabah ofisin önünde park halindeydi

f69cde74ce2de013badb469038fd1380.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Tatlı
(düzenlendi)

Sabri ustam selam,

Benim c-max  te enjektörlerin etrafında yağ sızıntıları var.Araç çok yakmaya da başladı.İkizlerimle ilgilenmekten ötürü yanınıza  bir türlü uğrayamadım :) .En kısa zamanda sorunun çözümü için sizi rahatsız edicem.

İyi Çalışmalar.

tarihinde Mustafa Tatlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Sabri Usta size triger hakkında sormak istiyorum.

Binek TDCİ motorlarda gördüğünüz triger kopmaları genelde kaç yaşında ve kaç km civarlarındaydı?

Kayış kopması sık rast gelinen bir konu mudur?

En son kaç zaman öncedir hatırladığınız? 

Selam ederim iyi çalışmalar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Kardeşim kayış kopması veya kayışın diş sıyırması veya rulman kırılması genelde 100.000 den veya beş yıldan sonra gördüğümüz bir durum, bizim tavsiyemiz 90.000 KM veya beş yıl hangisi önce gelirse orj ile değişmesi. Trıger kayış arızaları bu ara çok sık başımıza geliyor, maalesef ekonomik şartlar malum biraz daha idare derken bir çok araçta motor hasarlarına sebep oluyor. Özellikle Connect kullanıcıları 2007 sonrası araçların iç trıgerlerini değiştirmeyi aksatmayın :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erol Tüken

Yağ triger devirdaim deyişti sonra arabadan beyaz mavi duman karışım çıkmaya başladı neden olur acaba

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Yıldırım Mustafa

Balıkesir' de ikamet etmeme rağmen hiç üşenmeden aracımı ağır bakımları ve bazı sorunları için Ustaellere götürdüm. Pazartesi günü aracı bırakıp Balıkesir'e döndüm cuma günü tekrar İzmir'e gidip teslim aldım. Forumdaki üyelerin yazdıklarını okuyunca o kadar değildir abartılıyor diye düşünmüştüm, o kadar değilmiş abartıldıklarından fazlasını hakediyorlar. Sonucunda yaptığım yol ve uğraş buna gerçekten değdi. Dönüş yolunda kendi arabamı tanıyamadım araba tabanca gibi olmuş resmen. Vermiş olduğum listede değişmesini istediğim parçaları yazmış olsam da gerekli kontrolü yapıyorlar  değişmesine gerek duymadıkları parçaları değiştirmiyorlar.

Araçla Salih usta ilgilendi 5 günlük süreçte irtibatı koparmayıp araç hakkında bilgi verdi, arabanın ve benim tüm kahrımı çekti sağolsun. Onlara vermiş olduğum yapılacaklar listesini Balıkesir' de tamamlatmak belki de 1 ay zamanımı alırdı ve işler bittiğinde çıkan sorunlar için tekrar tekrar git gel de cabası daha önce hep böyle olmuştu çünkü.

Sabri usta ve Salih usta çok samimi ve iyi insanlar güven veriyorlar müşteriye. Teşekkürler usta eller. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Ustaeller can'dır, gerisi heyecandır.
İyi günlerde kullanın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Sabri ve Salih ustalar hem hakikaten "Adam" hem de "usta"dır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...