İçeriğe Yönlendir

Fıkralar

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
gülersin dey mi köftehor? :p (eskiler böyle derdi, biz de mi eskidik ne?) :bravo:

Yakında bayatlayacaksın... Kafanda saç kalmamış.. :good1:

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Soru; Private insane Murat hocanın öğrencilerinin not ortalaması sizce kaçtır.?

Bence yaa 0, Yadaa 10..

Niye sıfır, Çünkü sınıfta aşırı geyik dönüyor ve çocukların kafası basmıyor.. :)

Niye on, Çünkü çocuk babasından fırça işitmiş gelmiş, moral sıfır karşısında Murat hocayı görüp ikide kelam edince, moral motivasyon tavan... :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bence yaa 0, Yadaa 10..

Niye sıfır, Çünkü sınıfta aşırı geyik dönüyor ve çocukların kafası basmıyor.. :)

Niye on, Çünkü çocuk babasından fırça işitmiş gelmiş, moral sıfır karşısında Murat hocayı görüp ikide kelam edince, moral motivasyon tavan... :D

Cavit abim benim, eyvallah abicim. dediklerinin ikisinden de azar azar doğruluk payı var tebii. :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Bence yaa 0, Yadaa 10..

Niye sıfır, Çünkü sınıfta aşırı geyik dönüyor ve çocukların kafası basmıyor.. :rolleyes:

Niye on, Çünkü çocuk babasından fırça işitmiş gelmiş, moral sıfır karşısında Murat hocayı görüp ikide kelam edince, moral motivasyon tavan... :)

Cavit abi bu kısım böyle fıkralı geyik muhabbeti dönen bir yer olmasaydı yazmayacaktım ama dayanamadım; Affına sığınarak yazıyorum,10'luk not sistemi Tevhid-i Tedrisat'tan önceydi bea :shok:

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

murat ve selçuk beylere ithaf olunur ( daha önce anlattımmı bilmiyorum) :

yer: İAL - 3 mat c

tarih: ocak 1992

hoca ingilizce test sonuçlarını okuyor, benim sıram baştan beşinci, , hoca başladı:

ali: six

ömer: eight - ömer zafer çığlıkları atıyor-

burak: five

fatih: nine- fatih yumruk şov-

amaç: eight - amaç havalarda-

kerem: thirteen

????????????????!!!!!!!!!!!!!!!

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal
murat ve selçuk beylere ithaf olunur ( dah aönce anlattımmı bilmiyorum) :

yer: İAL - 3 mat c

tarih: ocak 1992

hoca ingilizce test sonuçlarını okuyor, benim sıram baştan beşinci, , hoca başladı:

ali: six

ömer: eight - ömer zafer çığlıkları atıyor-

burak: five

fatih: nine- fatih yumruk şov-

amaç: eight - amaç havalarda-

kerem: thirteen

????????????????!!!!!!!!!!!!!!!

Amaç abi zamanında muhalefete "3 ayda kabak bile yetişmez" dedirten olayla öğretmenliğe geçiş yapanlardan olmasın o hocamız? Şakası bir yana "beşer şaşar" be abi,bir de artık adamı ne hale getirdiyseniz şaşırmıştır zavallı :) Unutmadan niye bize ithaf ettin şimdi sen bu hatırayı,bizim ingilizcemizin yetersiz mi olduğunu iddia ediyorsun :) ( Kavga çıkarır bu sözler :ohooh:

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

öğretmenin suçu yokki, sınavı tutmuş 100 üzerinden yapmış, e alışmadık yerde 100 lük sistem durmaz, biz 10 luk okuduk, ana kaide de 5 ten şaşmaydı

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal
öğretmenin suçu yokki, sınavı tutmuş 100 üzerinden yapmış, e alışmadık yerde 100 lük sistem durmaz, biz 10 luk okuduk, ana kaide de 5 ten şaşmaydı

Ben de sanıyorum ki 10'luk sistem üzerinden de birinin notunu thirteen diye okumuş :) Neyse güzelmiş ama :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal
Demek ki lazlık sadece karadeniz'e özel birşey değil :) Denizli'den de laz çıkabiliyormuş :)

:ohooh::rofl: Ya hakan abi ne bileyum da!! öyle öğretmen arkadaşlarla karşılaştırıyor ki eğitim sistemimiz beni aklıma her şey gelir valla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal
e ingilazca hocasıymış işte :)

Bak kıllandım şimdi :) arkadaşlar ben hocanın hatayla onluk sistemde 13 diye not okuduğunu sandım,yani hocanın hatası olduğunu düşündüm,alla alla,üstüme gelmeyin ulen :unknw:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Genç deve annesine sormuş

-"Anne niye bizim ayaklarımız bu kadar büyük?"

Anne cevap vermiş:

-"Çölde kuma batmamak için."

Genç deve tekrar sormuş:

-"Peki kirpiklerimiz niye bu kadar gür.

Anne tekrar cevap vermiş:

-"Çölde kum fırtınalarında kum kaçmasın diye."

Merakı yatışmamış olan genç deve bir soru daha sormuş:

-"Bizim niye hörgüçlerimiz var."

Anne deve sabırla yanıtlamış :

-"Çölde çok uzun süre susuz idare edebilmek için suyu hörgüçlerimizde depolarız."

Sonunda dayanamayan genç deve sormuş :

-"Peki biz bu hayvanat bahçesinde ne işimiz var?"

bunun bir de kutup ayılı olanı vardı ama ayıp şekilde anlatınca komik oluyor. o yüzden anlatmıcam işte... :D

Atlas Okyanusu'nda giden geminin kaptanı gemide olan bütün herkesi güverteye çağırmış. Herkes gelince

-Size bir iyi bir kötü haberim var.

Önce hangisini söyliyeyim.

Herkes: "İyi" demiş.

-13 dalda oscar kazanacağız.

---------------------------------------------------------------------------------------

İki adam New York’taki Empire State binasının tepesindeki barda oturuyorlarmış. Biri diğerine dönmüş:

- Biliyor musun geçen hafta şunu keşfettim; Bu binanın etrafında öyle kuvvetli rüzgarlar var ki tepesinden atlıyorsun aşağı 10. Kata kadar düşüyorsun sonra rüzgar o kadar kuvvetleniyor ki seni döndürüp 10.Kat penceresinden içeri atıyor...Barmen bunu duyunca kafasını olumsuz bir şekilde sallamış. Öbür adam demiş ki:

- Yahu sen deli misin olacak şey değil şu dediğin..

- Yok kesinlikle oluyor denedim ben. İstersen şimdi göstereyim sana.

Ve adam kalkmış bardan gitmiş pencereye yallah atlamış aşağı. 10.Kata yakınlaşınca birdenbire pencereden içeri doğru kayıvermiş. Sonra da asansöre binip yukarı bara çıkmış. Öbür adam demiş ki:

- Yahu gördüm ama bu bir sefer olacak bir şeydi bir daha olmaz

- Olur olur bir daha göstereyim bak...

Ve adam yine cumburlop aşağı atlamış. Yine 10. kat civarında rüzgar adamı pencereden içeri atıvermiş. Adam bara dönünce öteki adama deneyip görmesini söylemiş. Öbür adam:

- Haydi bakalım. Hakkaten işe yarıyor demek. Bir deneyeyim...Demiş ve pencereden aşağı atlamış. Direk aşağı uçarken 11. katı geçmiş 10.kat 9.kat 8.kat derkent taakk diye kaldırıma yapışmış. Yukarıda barda barmen birinci adama dönmüş ve:

- İçince eşşoğlueşşeğin teki oluyorsun, Süpermen...

Yorum bağlantısı
Murat Dere

- Iyi ki düğünümüzü Belçika'da yapalım demişsin Goncagül

- Güzel oldu, değil mi Muhittin?

- Evet canım, herkes dışarıda evleniyor, bizim neyimiz eksik?

- Beni kırmadığın için teşekkür ederim.

- Sen istersin de ben yapmam mi bitanem?

- Muhittin, sana geçmişimle ilgili önemli bir şey anlatmak istiyorum.

- Once duvağını çözseydik Goncagülüm.

- Çözeriz, dur bi... Çok önemli bu...

- Ee, ama sırası mı şimdi? Neyse, anlat bari...

- Ben küçükken tecavüze uğradım.

- Çok üzüldüm bebeğim. Ama şu an kendini iyi hissediyorsan önemli değil.

- Simdi iyiyim de bunları bilmen lazım.

- Yakınlarından biri tarafından mı?...

- Yok... Bi bakkal vardı bizim mahallede...

- Bakkal mı?

- Evet... Elma şekeri satıyordu, güzel çikolatalar filan.

- Eee?

- İşte, bi gün bana, "Sedat depoya gelsene" dedi.

- Sedat da kim?

- Anlatacağım bi tanem, sakin ol bi...

Yorum bağlantısı
Murat Dere

bir daha fıkra mıkra yazmıyorum kardeşim. onca yazıyoruz, gelip siliyorlar. ayıpmış; baştan okuyun bakalım ne kelimeler var. benimkilerin nesi var yahu? banane, oynamıyom... >:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vedat Orhan

eee o zaman ayıplı fıkralar bölümü açılsın, 18 yaşından küçükler giremesin....

bak ben hiç fıkra anlatamıyorum...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
eee o zaman ayıplı fıkralar bölümü açılsın, 18 yaşından küçükler giremesin....

bak ben hiç fıkra anlatamıyorum...

yapamaz ki onu bizim admin. "yapamıyom" demez de "o zaman küçükler yaşını büyütür" der çıkar işin içinden. sanki o "küçükler" bunları bilmiyor, o da ayrı konu. neyse anlatmıyom ben fıkra da mıkra da. küstüm.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu

olduğundan gidip

üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş.

Profesör kaşlarını çatarak: ' Öküzler ve kuşlar ayni masada

oturamaz!'

Ögrenci: 'O zaman ben ucuyorum...'

Profesor cevaba cok sinirlenmis, sinavda ogrenciye takmis ve

sinavinin

basarisiz gecmesi icin elinden geleni yapmis.

Yanliz sinavda ogrenci tum sorulari mukemmel bir sekilde

cevaplamis.

Profesor ogrenciye: Sana son bir soru soracagim - demis.

Yolda yürürken iki torba buldugunu hayal et, birinde akil var,

digerinde ise

para var.

Hangi cuvali alirsin?

Ogrenci: 'Para olan cuvali secerdim...'

Profesör: 'Ben akil olan cuvali secerdim...'

Öğrenci:'Normal! Kimde ne eksikse onu secer...

Profesör çok sinirlenmis, ogrencinin not defterini alip icine

'Öküz'

yazmis.

Ogrenci nota bakmadan odadan cikmis.

Bir dakika sonra ogrenci kapiyi aralamis : 'Sayin profesör,

imzanizi

atmissiniz, fakat notumu yazmayi unutmussunuz.'- demis :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben de unutayım mı :good1:

Sen dün akşam forumu kaynatmışsın.. şikayet var hakkında...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
Sen dün akşam forumu kaynatmışsın.. şikayet var hakkında...

şikayet vardır da, delil yok ki. :f1: hepsini siliyorsun maaşallah. title kısmına silici (yalnız dikkat et L harfini yazdıktan sonra doğru mu diye kontrol et) yaz sen bence.

senin forumun mu burası sadece? çık forumumuzdan! isyannnn!... :)

di mi Hakan? :)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kahvede sohbet eden adama arkadaşları: ''Senin aile yaşantına hayranız, eşin ve çocuklarınla çok mutlu Bir yaşantın var. Karının bir dediğini iki etmiyorsun. Bu Mutluluğunun sırrını bize de anlat yoksa pısırık olduğunu düşüneceğiz.'' derler.

''Kısaca anlatayım..'' der adam.

''Düğünümüz bittikten sonra karım kendi atına, ben de kendi atıma bindik evimize doğru gidiyoruz. Benim bindiğim atın ayağı takıldı ve sendeledi. Karım eğildi ve

benim atıma 'Bir' dedi. Biraz daha ilerledik ve benim atımın ayağı tekrar takılıp tökezlediği zaman eşim tekrar eğilip atıma 'İki' dedi. Az sonra atım tekrar aynı şekilde tökezleyince eşim atından indi at'a 'Üç' dedi ve çeyizinden tabancasını çıkartıp atımı alnından vurdu. Ben şok olmuştum...

Eşime bir hışımla çıkıştım ''Yazık değil mi atı neden vurdun kadın manyak mısın sen?'' diye bağırdım...

Karım arkasını döndü ve bana 'Biiir' dedi. Ve o günden sonra karımın bir dediğini iki etmedim.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Kahvede sohbet eden adama arkadaşları: ''Senin aile yaşantına hayranız, eşin ve çocuklarınla çok mutlu Bir yaşantın var. Karının bir dediğini iki etmiyorsun. Bu Mutluluğunun sırrını bize de anlat yoksa pısırık olduğunu düşüneceğiz.'' derler.

''Kısaca anlatayım..'' der adam.

''Düğünümüz bittikten sonra karım kendi atına, ben de kendi atıma bindik evimize doğru gidiyoruz. Benim bindiğim atın ayağı takıldı ve sendeledi. Karım eğildi ve

benim atıma 'Bir' dedi. Biraz daha ilerledik ve benim atımın ayağı tekrar takılıp tökezlediği zaman eşim tekrar eğilip atıma 'İki' dedi. Az sonra atım tekrar aynı şekilde tökezleyince eşim atından indi at'a 'Üç' dedi ve çeyizinden tabancasını çıkartıp atımı alnından vurdu. Ben şok olmuştum...

Eşime bir hışımla çıkıştım ''Yazık değil mi atı neden vurdun kadın manyak mısın sen?'' diye bağırdım...

Karım arkasını döndü ve bana 'Biiir' dedi. Ve o günden sonra karımın bir dediğini iki etmedim.

bu fıkra böyle değildi ya neyse... :)

Güzelmiş :D, Murat abi avatarınla taytılın uyumlu olmuş ;)

aa silmemişleeer! silen şahıs daha görmemiştir de ondandor. yakında siler biri, kim olduğunu da bilmiyom korka tavık söylemiyo. :) her mahalleye bir deli lazım ya, sonunda forumun delisi olduk. artık herhalde elleşmezler bana... :crazy:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...