İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera

Kaan Kepir

Recommended Posts

Murat Dere

iyi bildiğin bir memleket anlaşılan :mangal:

E be çocum, geçenlerde sen söyledin ya. Yaş kaçtı senin? :seytan:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

benim numaranın sonu da 1903 beşiktaşlıyım iyi denk geldi.müşterisi çıkıyor arada :)

Bende Talibim Düşünürsen ;)

Emminin bahsettiği Hareket Sensörlü bir kamera buldum Ama çözünürlüğü çok düşük...

http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-esya-ev-aletleri/arac-ici-kamera-2-5-quot-hareket-sensorlu-68668604

Şimdi Altın Soru Şu ;

Ben bu Ürünü Almak İstiyorum.. Yorumlarınız nelerdir ?

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/oto-arac-ici-kamera-kayit-full-hd-12-m-pixel-69124974

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Mehmet GPS olana karar verdım bende...

Şimdi bu son paylaştığın GPS'li olan HD kayıt mı yapıyor :unsure2:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Şarjlı mı bunlar. Yoksa çakmak kablosundan kablo mu çekilecek? Navigasyon ayrı kablo, bu ayrı kablo. Karışık :nea:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Hayır kafama şu takılıyor.

Allah korusun bir kazada şuurumuzu kaybettik veya o anın şokuyla kamerayı kapatmayı unuttuk. Kendi kendine kaydetmeye devam edip, kart dolunca da üstüne yazıp kaza anını silecek mi?

Yani şunu bir şekilde kontak kapanınca 5 dk sonra kapanmalı falan yapmamışlar mı? HER SEFERİNDE MARŞA BAS, KAMERAYI AÇ, MARŞI KAPAT, KAMERAYI KAPAT MI OLACAK?? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gündüz 10 doleroslukta çeker, gece çekimleri iyi olmalı, öndeki aracın plakasına ışık vurunca plaka okunabilmeli, 120 derece görüş olmalı, ır led desteği olamamalı, en az 32 gb desteklemeli..Mümkün ise çift kameralı olmalı bakacağınız cihazlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Rıdvan abi, oem nokia pili kullanınca 2 saat kadar kayıt yapıyor. Normal video kameranın daha ufak boyutlusu bunlar, o kadar uzun süre imkansız kayıt yapamaz mevcut batarya sistemi ile.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Şarj işi sakat. Ben ortalıkta o kadar kablodan rahatsız oluyorum. Telefon navigasyon kanera...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araç kamera kablosu tavan ve köşe direkten sigorta paneline çekilmeli, navi ekseri solda olur, onunda kablosu köşe direğinden sigorta paneline çekilmeli.

Aslında iki cihazda 5 volt ile çalışıyor. Tek ünite iki cihaza bağlanırsa daha az kablo olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu konunun sıkı takipçisiyim kaliteli uygun fiyatlı bulunursa ben de talibim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

İçerde iki tane var. Bagajda da var ama ben ortalıkta sök tak kablo istemiyorum. Çakmaklıktan parakel alma işini herkes yapamıyor. Fiberoptik mi be öyle bir şey diyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İçerde iki tane var. Bagajda da var ama ben ortalıkta sök tak kablo istemiyorum. Çakmaklıktan parakel alma işini herkes yapamıyor. Fiberoptik mi be öyle bir şey diyorlar.

İyi de sonuçta bir otomobil bu, uzay mekiği falan değil Rıdvan Bey.. Kontak çıkışından sigorta kutusuna giden kablodan paralel alınacak, aracın her yeri şasi zaten, herhangi bir yerden şasi alınacak..

Kontak hattına yük binmesin derseniz, direksiyonun altı sabit +12 kaynıyor, kontaktan tetikli bir role ile basitçe hallolur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Murat abi (Dere ) bu konuda tamamen vakıf. Bende onun ağzına bakarak alacağım.

Her şeyiyle mükemmel kamera çekimi 2000 liralık FHD Sony ile mümkün bunu anladım. Bende GS1000 var; GPS, G sensörü, 1080p (FHD), 30 FPS kayıt yapıyor, programıyla google maps'ten güzergah bilgisini takip edebilirsiniz (aynı anda (realtime) değil ama), GPS yoluyla hız bilgisini de ekrana basıyor. Ancak gece çekimleri maalesef bu tür in-dash denen cameralarda çok iyi değil. Gece çekimi iyi olanlar var ama onların da örneğin GPS'lisi yok, ya da 1080p çekim yapamıyor. Yani bir şeylerden feragat etmek zorundasınız. Tabii para her şeyi çözer. ;)

Şu siteyi tavsiye ederim: http://dashcamtalk.com/dash-cam-comparison/

Bir de arkadaşlar piyasada (Çin, Hong Kong) çok sahte ürün dolaşıyor. Aldığınız adama dikkat edin. Aynı ürünün çok ucuzu varsa şüphelenin derim.

İyi de sonuçta bir otomobil bu, uzay mekiği falan değil Rıdvan Bey.. Kontak çıkışından sigorta kutusuna giden kablodan paralel alınacak, aracın her yeri şasi zaten, herhangi bir yerden şasi alınacak.. Kontak hattına yük binmesin derseniz, direksiyonun altı sabit +12 kaynıyor, kontaktan tetikli bir role ile basitçe hallolur..

Kontak iyidir. :good1: Hatırlarsın; ben kararan ayna için kontaktan çekmiştim kabloyu. Oraya bağladım kamerayı da dostum. Kontağı açınca kayda başlar, kapatınca kaydı sonlandırır ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kontağı açınca kayda başlar, kapatınca kaydı sonlandırır ;)

Olması gereken budur...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Murat Abi sendeki Cihazın linkini gonderebilirmisin ?

Ayrıca gözlemlerin sonucu GPS li olanlar anlık olarak hızını yansıtamıyor.. Çok gecikmeli çalışıyor..

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

GPS'li GS1000 şu an için en iyisi görünüyor. Önerilen ve konuşulanlar arasında.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olucak iş değil benim içime sinmedi böyle çançin çon işler :(

Tamam, japon malını bulursan sen onu al :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ayrıca gözlemlerin sonucu GPS li olanlar anlık olarak hızını yansıtamıyor.. Çok gecikmeli çalışıyor..

cupradamı denedin, neyin hızın yetişemiyor, tdci ya yetişemiyor ise hakkaten dandik derim de :f1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Çok gecikmeli değil be abisi. ;) Uydu, GPS sinyalini izleyecek, iki nokta arasındaki zamanı bulacak, hızı hesaplayacak... Eh, anca... :p Bendeki şundan: http://dashcamtalk.com/gs1000/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...