İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera

Kaan Kepir

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

MErhabalar güle güle kullanın fakat çekimler gerçekten iyi değil Youtube kırptığı için diye tahmin ediyorum. Acaba Kayıpsız izleyebilmemiz için herhangi bir upload sitesine çekimlerde oynama yapmadan yükleme şansınız olabilirmi Rapidshare vs. gibi ? Teşekkürler.

sağol Olgun çektiğim görüntüler kapalı havada, görüntüleri anlamıyorum, kendi proğramında gayet güzel bana göre, ancak bilgisayara atıncada görüntü bozuluyor, ham görüntüyü nasıl alacağım, tüm görüntüler tek parçada, kendi proğramına girince orada görebiliyorum ancak. ayrıca dünya kadar ayar var mesela g sensörü ne işe yarar, hareket sensörümüdür? 

Lensin önünde koruma bandı falan yok demi lokman abi ?

Emmi inan bakmadım. :D

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Lokman bey kendi programında plakalar da netliğinde sıkıntı yoksa demekki işini yapıyor cihaz iyi günlerde kullanın. Bildiğim üzere bazı kameralar kendi programı ile görüntüleri iyleştirerek netliyor. İçinden görüntüyü bilgisayara atınca bozuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Abi ise yarar mi bu.

"Bana görüntü olsun, ses olsun yeter." diyenler için işe yarar. Çok kaliteli değil. Plakalar yakından ancak okunur. Yazılardaki harfler zor seçilir Necati. DVR 037 olarak geçer. Kasa aynı olmak üzere çeşitleri çoktur. :) Bu kadar ucuz olanları genelde yeşil yazılıdır. Bir anlamda sahtedir. Zaten o yüzden o kadar ucuz. Örnek:

Bir de gerçekleri var. Beyaz üstüne siyah yazılı. Onlar da ahım şahım değil ama idare eder. Tabii 45-50 TL'ye bulman zor. Örnek:

Şu konuda benim şu anda kullandığım kamera var. GS1000 dediğim kamera. Şimdiye kadar kullandığım özellik ve görüntü kalitesi olarak en iyi kamera. Daha iyi çekim yapanlar var ama ya GPS ayrıca parayla alınıyor ya da hiç yok. Bazı GPS'li modeller yapılan çekime hız bilgisini yazmıyor. İçinde GPS'i olup, hız bilgisini görüntüye yazan, 1080p 30 FPS kayıt yapan, gidilen rotayı bilgisayarda Google Maps üzerinde gösteren (bu özelliklerin hepsini) barındıran en iyi cihaz bu.

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Lucas güzel kameradır fakat LCD ekranı olmayışı büyük eksiklik :(

Konu madem mükemmel kameralara geldi Özelliklerini yazmaya gerek yok Kore üretimi 388 $ seviyesinde en üst düzey Chipsete sahip bu kamerayı izlemenizi isterim. En iyi kamera olarak geçen Blackvue den bile başarılı bence Blackvue de de Lcd ekran yok.

Urive-Albatross-II-MD-7500P.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=zIgQQlhvTb0

Dokunmatik 3" ekran ve komutlarla konuşan fantasitk hatun :) Üst sınıf bir araç kasko vs varsa bu kamerayı almaya değer valla :p benim 2007 citroen c3 e bu kamerayı taksam araba arabalığından istifa eder :)

Bence bu kamera verilen parayı son kuruşuna kadar hak ediyor. Hemde çift kameralı gps te var daha ne olsun üstünde video da oynatırmı acaba ? :)

Çok iyi iphone kadar iyi Dokunmatik oluşu ( air touch)
Kore üretimi olması
Sesle size bilgi vermesi
Park ederken kocaman ekrandan görüntülü park edebilme
Aküde voltaj düştüğünde otomatik kapanması 
Harici gps alıcısı ile çok seri gps sinyali yakalaması
Artıları+++++++++

Eksileri ise bence 2-3 kablo giriyor cihaza öyle tak çıkart asla yapılmaz bunu takıcan ve bırakacaksın araç üzerinde. Hırsızlık sıkıntısı olmayan bir konumunuz varsa yada aracınızın güvenliği yüksekse problem olmaz. Öteki türlü bu cihazı tak çıkart yapmak ölüm.  

Pis gaza geldim ilerde araç değiştirirsem gs6000 ile mini 0801 satıp bir tane bundan alacağım kesin.

http://www.youtube.com/watch?v=65--w7s-fZc

http://www.youtube.com/watch?v=oGTu-HjhEqg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Büyük demek iyi demek değil tabii ama sonuçta zevk meselesi. Tabii bir de para. :) Çok net gece kaydı yapan cihazlar var, ağzım açık kaldı. Ama çok pahalı. Ha param olsa almaz mıyım? Almayacak kadar da deli değiliz canım. ;) Ben cihazın çok büyük olması taraftarı değilim. Ne kadar az yer kaplarsa o kadar iyi. Tabii cihaz seçiminde kişisel beklentiler önem taşıyor.

Şu aletin gece çekimi mükemmel mesela. Ama GPS harici takılıyor. Bu da cihazdan çıkan bir kablo daha demek. Ne ka kablo o ka sorun bilirsiniz. Ayrıca 140+45 dolores 385 TL. Abooo başıma gelenler! :crazy:

Ahan da örnek görüntü:

Bir de 680 var, sokak ışıkları olmayan yerde bile gece çekimi mmm nasıl desem "awesome", nasin diyoğ siz Türğkleğ? Muhteşem... ;)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Ben boşuna dashcamtalk demedim defalarca Olgu. ;)

Anlamadığım nokta kaliteli ürün alıp bir kere almak varken hep dandik ve ucuz kameralara yöneliyor bizim vatandaş :)  :fiuw:

En kötü ihtimal şu ürün var 70 $ ama Amberalla Chipset en azından. http://www.ebay.com/itm/171145987691?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

20 günde PTT kapısına getirdi bir arkadaşımın yakında onunda örnek videolarını ekleyeceğim buraya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Anlamadığım nokta kaliteli ürün alıp bir kere almak varken hep dandik ve ucuz kameralara yöneliyor bizim vatandaş :)  :fiuw:

En kötü ihtimal şu ürün var 70 $ ama Amberalla Chipset en azından. http://www.ebay.com/itm/171145987691?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

20 günde PTT kapısına getirdi bir arkadaşımın yakında onunda örnek videolarını ekleyeceğim buraya.

Dedim ya; tercihler rol oynuyor. Ben görüntü net olsun, plakalar okunsun, hız bilgisi görüntünün üzerine yazılsın isterim; kimi de sesi ve görütüsü olsun yeter der. ;)

Yorum bağlantısı

Murat abi bu gs1000 önünde bazı kodlar var. ED8, HG4 gibi bunlar ne anlama geliyo bilgin var mı ?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

http://www.ebay.com/itm/Mini-0801-Ambarella-A2S60-Chip-8GB-Car-DVR-Blackbox-HD-1080P-OV2710-G-sensor-/121173877120?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c3686a180

Bana göre ufak olması 1. Kriter bana göre 2.Kriter Gece/Gündüz Net ve Kaliteli Çekim.. 

Ben yukarıdaki yani 0801'i almak mantıklı geliyor.. en kısa zamanda alacağım.

Atakan bey seçtiğiniz linkteki üründe dahili hafıza 8gb fakat GPS yok dikkatli olun sipariş geçerken. Gps li olmasını istiyorsanız bu linki tercih etmelisiniz :

http://www.ebay.com/itm/Mini-0801-Ambarella-A2S60-Chip-Car-DVR-Blackbox-HD-1080P-OV2710-G-sensor-GPS-/121173276417?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c367d7701

12 $ da ucuza almak isterseniz PAYPAL seçeneği ile kendi sitesinden de alabilirsiniz  Fakat üye olurken ve sipariş geçerken Güncel internet Explorer kullanmalısınız Fire fox Yada Chrome tarayıcıları hata verir.

http://www.e-prance.com/car-dvr/car-dvr-gps/mini-0801-ambarella-a2s60-chip-full-hd-1080p-30fps-car-dvr-recorder-with-135-degree-ov2710-g-sensor-gps-logger.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lokman abi g sensörü kaza anında o an çekilen videoyu kilitler ve otomatik silinmesini önler.

Bildiğin gibi normalde sürekli en eski kaydı silerek kendine yer açar. G sensörünce işaretlenen video silinmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Murat abi bu gs1000 önünde bazı kodlar var. ED8, HG4 gibi bunlar ne anlama geliyo bilgin var mı ?

O ne len, hiç görmedim? :unsure:

Atakan bey seçtiğiniz linkteki üründe dahili hafıza 8gb fakat GPS yok dikkatli olun sipariş geçerken. Gps li olmasını istiyorsanız bu linki tercih etmelisiniz :

http://www.ebay.com/itm/Mini-0801-Ambarella-A2S60-Chip-Car-DVR-Blackbox-HD-1080P-OV2710-G-sensor-GPS-/121173276417?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c367d7701

12 $ da ucuza almak isterseniz PAYPAL seçeneği ile kendi sitesinden de alabilirsiniz  Fakat üye olurken ve sipariş geçerken Güncel internet Explorer kullanmalısınız Fire fox Yada Chrome tarayıcıları hata verir.

http://www.e-prance.com/car-dvr/car-dvr-gps/mini-0801-ambarella-a2s60-chip-full-hd-1080p-30fps-car-dvr-recorder-with-135-degree-ov2710-g-sensor-gps-logger.html

Ayrıca 3M bantla cama yapışıyor, ben vantuzlu tercih ederim. :)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

O ne len, hiç görmedim? :unsure:

Ayrıca 3M bantla cama yapışıyor, ben vantuzlu tercih ederim. :)

Murat bey 0801 mini sistemi Vantuzdan daha başarılı şu örnek videoyu izleyin 3-4 saniyede söküp takma imkanı mevcut kablo sök çıkart derdi de yok :) Şu ana kadar bu kadar başarılı çıkar tak sistemi hiç bir araç kamerasında denk gelmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Lokman abi g sensörü kaza anında o an çekilen videoyu kilitler ve otomatik silinmesini önler.

Bildiğin gibi normalde sürekli en eski kaydı silerek kendine yer açar. G sensörünce işaretlenen video silinmez.

emmi teşekkürler, peki ayarın hangisinde durması iyi olur, normal, low, high birde disable var. 

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Evet Uyarınız için teşekkür ederim.  Kendi Sitesinden almak daha mantıklıymış. Ben söktak yapmayı düşünmüyorum.. Kameradaki görüntülere ihtiyacım olmadığı sürece sökmeyi düşünmüyorum. o yüzden ufak ve kaliteli çekim yapan bu ürünü almaya karar verdim. daha küçüğünü bulursanız onuda alabilirim:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

emmi teşekkürler, peki ayarın hangisinde durması iyi olur, normal, low, high birde disable var.

Normalde dursun abi. Disable diyince iptal ediyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Murat bey 0801 mini sistemi Vantuzdan daha başarılı şu örnek videoyu izleyin 3-4 saniyede söküp takma imkanı mevcut kablo sök çıkart derdi de yok :) Şu ana kadar bu kadar başarılı çıkar tak sistemi hiç bir araç kamerasında denk gelmedi.

Bey mi olmuşum? Neden en son benim haberim oluyor yahu? :p Tercihtir Olgu, ben cama aynadan başka bir şey yapıştırmam. Başka yer olsa neyse. Camda sıcağı var, soğuğu var. Hele sıcakta çok kötü yapışıyor o bantlar. Kamerayı değiştirir, satar ya da kamera bozulursa yapıştırıcıyı çıkarmak için de uğraşmak lazım. Kapılara takılan rüzgarlıklardan biliyorum. Hala izleri duruyor 3M'lerin. :)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

2 cm kare cik :) hiç bişi olmaz ben ön camdan söktüm arkaya almıştım kamerayı 2 dk da tertemiz oldu ☺ Yapışkanıda değiştirmeye gerek kalmadı ama belki 1 sene fln dursa zorlayabilir çıkartmak için çok haklısınız.

Camcılar zamanında babamın aracının camını değiştirmişlerdi Dikiz aynasını sökmek için yandan hafif hafif alkole batırılmış Ispatula ile tık tık tık girerek sökmüştü.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

2 cm kare cik :) hiç bişi olmaz ben ön camdan söktüm arkaya almıştım kamerayı 2 dk da tertemiz oldu ☺ Yapışkanıda değiştirmeye gerek kalmadı ama belki 1 sene fln dursa zorlayabilir çıkartmak için çok haklısınız.

Camcılar zamanında babamın aracının camını değiştirmişlerdi Dikiz aynasını sökmek için yandan hafif hafif alkole batırılmış Ispatula ile tık tık tık girerek sökmüştü.

İlla ki kimyasal bi çözümü vardır Olgu. Tanıdığın kimyacı var mı? :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Babam kimya yüksek mühendisi :) Bizim web adresi bu www.erhankimya.com.tr ne lazım kimyasal ? Beton sökücüden tut ağır yağ sökücü ürüne kadar hepsinden var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Babam kimya yüksek mühendisi :) Bizim web adresi bu www.erhankimya.com.tr ne lazım kimyasal ? Beton sökücüden tut ağır yağ sökücü ürüne kadar hepsinden var :)

I'll keep that in my mind mate. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...