İçeriğe Yönlendir

Takıntılarımız

Tahir İlter

Recommended Posts

Serkan Toker

Araba kirlenmiş, çamur olmuş, sokakta kalmış umurumda olmaz..Eve girer arabayı unuturum genellikle...Arada camdan bakarım, çalınmışsa emmiyi aramak için...Hemen haberi olursa belki bulur yoksa paramı isterim...Israr edilmesinden hiç hoşlanmam, yemek için ısrar edilirse bile yiyeceğim varsa da yemem....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Israr edilmesinden hiç hoşlanmam, yemek için ısrar edilirse bile yiyeceğim varsa da yemem....

Ben bunu yazmayı nasıl unutmuşum...

Bir lokma bile olsa, zorla veriliyorsa, hayatta yemem .. :D Hanım ile bu konuda çok kavga ederiz... Zehir olsa alır insan der... Ben almam...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bir kaç tane daha takıntım geldi aklıma;

1-Telefonla konuşurken sabit duramam illa ki birşey ile uğraşırım hiç bişey yapamıyorsam boş kağıda imza atar dururum

2-Kalitesiz kalemle kesinlikle imzamı atmam ciddi kalem takıntım var kullandığım kalem kaliteli olmalı

3-Zippo dışında başka çakmak kullanmam mecbur kalırda kullanırsam rahatsızlık hissediyorum :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Mezhepler Tebe-i Tabiin döneminden sonra ortaya çıkmıştır. Mezhep taklidi sadece zorunlu haller için geçerlidir. Keyfi olarak bir uygulama yapılamaz.

Yani Hz. Peygamberimiz öldükten sonra. Bu meshep taklidininde olabileceği 4 imam zamanında alınan bir karar mı o halde? Yani kur-an da yazmıyor. (Türkçe mealinde zaten yok)

Kusura bakmayın gerçekten merak ettim bu olayı duymamıştım.

Ben bunu yazmayı nasıl unutmuşum...

Bir lokma bile olsa, zorla veriliyorsa, hayatta yemem .. :) Hanım ile bu konuda çok kavga ederiz... Zehir olsa alır insan der... Ben almam...

Al benden de o kadar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her şey Kur'anı Kerim'de yazmaz. Tefsirler, ilmihaller vesilesi ile bir çok konu aydınlatılmıştır...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Diyelim otobandasın ve su taşıyan bir kamyondan habire şişe düşüyor yola.Napcan o zaman ? :)

Servet abinin sıkıntısı boş olanlarla :s

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Diyelim otobandasın ve su taşıyan bir kamyondan habire şişe düşüyor yola.Napcan o zaman ? :s

Kamyon soförünü uyarmam, peşinde show yaparım :)

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
Yani Hz. Peygamberimiz öldükten sonra. Bu meshep taklidininde olabileceği 4 imam zamanında alınan bir karar mı o halde? Yani kur-an da yazmıyor. (Türkçe mealinde zaten yok)

Peygamberimiz zamanında insanlar her müşkillerini Peygamberimize sorarak gideriyorlardı. İslam fıkhında "zorunlu hallerde mezhepler arası geçiş yani zaruret halinde diğer mezhebin hükmünün kullanılabileceği" diye bir kural vardır. Ve buna göre amel edilebilir. Mezheplerle ilgili Kur'an'da birşey bulamazsınız. Mezhepler hadisi şeriflerin veya Peygamberimizin farklı şekilde yorumlanmasından ortaya çıkmıştır. Bir örnek verecek olursak ' Bir gün peygamber efendimiz abdest almış ve eli kanamış. Elini Eşlerinden bir tanesi sarmış ve yeniden abdest almış. Bu olayı İmam-ı Azam eli kanadığı için abdest aldı diye yorumlamış. İmam-ı Şafii ise kadınla temas ettiği için abdest aldı diye yorumlamış.'

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...