İçeriğe Yönlendir

Takıntılarımız

Tahir İlter

Recommended Posts

Tahir İlter

Kulüp ailem hayatımızdaki takıntılarımızı merak ettim çok garip takıntıları olabiliyor insanların hem öğreniriz hemde eğleniriz diye düşünerek bu konuyu açtım ve kendimden başlıyorum.

1-Parlak yüzey takıntım vardır.Kalemin cebimize astığımız parlak askısından tutunda metal saat kordonuna kadar hatta kullandığım Gillette fusıon traş bıçağının metalik kısımlarına kadar parlak lekesiz olmalı gözüm takılıyor yoksa onu parlatmadan rahat edemiyorum hele traş bıçağının sap kısmını pakete koysam sıfır diye satılır saatim keza öyle :D

2-Paradaki Atatürk kısmının aynı yere bakması miktarı ne kadar olursa olsun hepsi aynı yere bakmadan ne sayarım nede cebime korum düzensiz ise mutlaka düzenlerim :D (Fizyotrapist bir arkadaşım bunun bir rahatsızlık olduğunu söylemişti hatta isminide verdi ama hatırlamıyorum şimdi.) :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

1) Terli el yada ayak ayasının kadife mindere ya da süngere süreterek çıkardığı "vourç" sesinden.

2) Dişlerimizin arasına yün (atkı) alıp sürttürünce çıkan gırç sesinden

3) Bulaşık süngerinin camlara ya da metallere sürterken çıkan benzer sesten.

Acayip şekilde rahatsız oluyorum. Yazarken bile tüylerim diken diken oldu. Çenem uyuştu. Ben bir gün kendi kendime bunları yenmek için iyice üstüne gittim. Hususi, inadına bu sesleri çıkarmayı denedim. İyice psikopat oldum. Hassasiyetim arttı.

4) Islak kıyafet giymekten. Nemli kalmaktan

5) Arabayı park edince gözüme kestirdiğim çizgi, araba ya da kaldırıma paralel olmamasından

6) Arabadayken gelen ekstra seslerden.

7) Aldığım bir cihazın/eşyanın tüm işlemlerinin bir ya da bir kaçının düzgün çalışmamasından. Mesala cep telefonu aldım genelde 4 yöne olan hareket tuşları aynı sertlik ve hassasiyette olacak. Biri daha zor basıldı mı vay haline.

Ben çok mu takıntılıyım ya??

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Paraları düzeltme takıntısı bende de var,pantolonumu mutlaka önce sağ ayaktan giyerim.Koluma saatimi takmadan dışarı hiç çıkmam bir defa çıktım onda da trafik kazası geçirdim.Anahtarlarımı mutlaka sol cebimde paralarımı sağ cebimde taşırım.İşyerini açarken içeriye öncelikle sağ ayakla girerim...Bunlar aklıma gelen takıntılı durumlar.Düşündükçe epey çıkar...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Özellikle istanbuldaki üyelerin Çağlar abinin dükkanına gidememe takıntıları başlamış; araçlarının komple boyanmasından korkuyorlarmış :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Evde eşyaların simetrisine takığım, heleki halı kaymasın Amanın amannn

Yemeklerin ilave baharatlar ile tadlandırılmasına gıcık olurum.( orcinal tadını alamıyorum :D)

Far ayarı bozuk aracı yoldan çevirip ayar yapmaya kalkarım :flowers:

Parasal takıntı bendede var. Kesinlikle kenarlarında kıvrık olmayacak..

Alet edavat yağlı kaldımı cinayet sebebidir...

Tükkan önüne yamuk park edenlerin araçlarını forklift ile kaldırıp çok düzeltmişliğim var...

Çoklu otoparklara yamuk park edenlerin soför kapısına sıfır yanaşır, aracın resmini çekerim. Olası kapı darbeleri oluşursa aracımda kaskoya sunmak için..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

1-) Paranın yönleri takıntısı kesinlikle bende de var.

2-) Ritmik seslerde mükemmel derecede uykum gelir (çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, hatta bilgisayar kasasından gelen fan sesinde çok güzel uyurum.)

3-) Arabanın bir yerinden olmadık bir ses gelirse sesi kesemesem de sebebini bulmadan kesinlikle yola devam edemem (sebebini bulunca da kesmek için aklıma gelen şeyler için sürekli durur uygularım)

4-) Tırnaklarımı kestikten sonra 1-2 saat hiçbir yere dokunamam çorap giyemem.

aklıma bunlar geldi ciddi sıkıntılar değil ama 3. maddeye ciddi takıntım vardır.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Ufak tefek takıntılarım var ama herhalde en ilginci arabayla geri dönmem.

Fazla gittiysem 500m 1km bile olsa ya geri geri giderim yada başka yoldan dönerim.

Tabi :Dın el frenini çektiği zamanlar hariç.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Sizlere bakınca ben gerçekten galessiz biriymişim onu anladım. Para ve senelerden beri babamla birlikte yedirme içirme işi yaptığımızdan dolayı masa temizlği takıntım var o kadar. Gerisi boşşş benim için :D

Yorum bağlantısı

bende çorap takıntısı var, her gördügümde mutlaka alırım, tutamıyorum kendimi, birde pilaka takıntısı, ister trafik de olayım, ister yaya bakdıgım arabaların pilakalarını mutlaka okuyorum, delimiyim, murat dere miyim, neyim ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servet kadar olmasa da, simetriğim..

Zarfa adres yazarken, yamuk yazdığımı farkedeyim, zarfı yırtar yeniden yazarım..

Paralarım düzenlidir.. Kenarları düzgün, hepsi aynı yöndedir..

Kimin olduğu farketmez, yamuk bişey görürsem düzeltirim..

Islak cıvık şeylere kolay kolay dokunamam..

Pidelerin altındaki kepek beni rahatsız eder.. her lokmada mutlaka elimi silerim..

Gıcık bir huyumda yine el kirlenmesi ile ilgili..

Mesela hamsi yiyor olayım, bir tane temizler yer, elimi peçeteye siler, ikinciyi temizlerim..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mesela hamsi yiyor olayım, bir tane temizler yer, elimi peçeteye siler, ikinciyi temizlerim..

Abi hamsinin nesini temizliyorsun ; at gitsin hepsini ağzına .. :rofl:

Yorum bağlantısı

bende değil ama yurtta kalırken bir arkadaşımda vardı.tavuk sote yerken düzgün kesilmemiş parçaları yiyemez kenara ayırırdı.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Arıza forum olduğumuz ortaya çıkıyor yavaş yavaş :D

İllaki vardır bendede ama hatırlayamıyorum.Ancak küçük böcek takıntım vardır inanılmaz irite eder beni hamamböceği tarzı şeyler uzaklaşmak isterim ordan öldürmek zorunda kalacaksam inanılmaz sıkıntılı bir durum olur benim için.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Abi babamla benim yemek hatta et yememizi seyretme ozaman :D

Abi hamsinin nesini temizliyorsun ; at gitsin hepsini ağzına .. :)

Çıtır çıtır kafası kuyruğuyla birlikte hiç affetmem :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Abi babamla benim yemek hatta et yememizi seyretme ozaman :D

Çıtır çıtır kafası kuyruğuyla birlikte hiç affetmem :)

Kafasını yiyemem :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Sana bakıp yalvarıyor hissi mi uyanıyor içinde :) gözlerine bez bağla görmezler seni :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sana bakıp yalvarıyor hissi mi uyanıyor içinde :) gözlerine bez bağla görmezler seni :D

:)

Heryerini yiyoruz orasıda kalsın :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

-Ayaklarım soğuk soğuk terliyken çorap giyemem. Genelde sık sık terler.

-Tırnaklarımı birbirine ve avuç içimi dişlerime sürtemem.

-Gene benzer şekilde vücudum terleyince penyeyle yatak, koltuk arasında sürtmeyle oluşan gırç sesi rahatsız eder.

-Ellerim sürekli terlediği için sallayarak soğutma takıntım var. Çok komik gözüküyor.

-Yolda yürerken kaldırım taşlarının birleştiği yerlere basmamaya özen gösteririm. Ortalarına basmaya çalışırım hep.

-Böceklerden korkmam ama o sert kitin yapılarına dokunmam asla. Çok lazımsa kullanmayacağım bir şeyle öldürürüm. Sivrisineği elimle öldürebiliyorum daha büyük boyutlusunu elle öldüremem.

-Arabayı park ettiğim yeri göremiyorsam rahatsız oluyorum.

-Gözlüksüz araba kullanamama takıntım var. 0.75 miyop. Psikolojikman göremiyorum

-20cm'den daha yakındaki bir noktaya bakınca gözüme girecek gibi hissediyorum o sebepten o kadar yakın nesnelere odaklanmama takıntım var

Tam bir deliyim yani. Baksanıza 7 tane de önceden saymıştım. Bunlarla 16 tane saymışım.

Bi tane daha aklıma geldi. Arabayla giderken el frenini zırt pırt inik mi diye kontrol ediyormuşum. Annem fark etti. "Evet ediyorum" 17oldu ;)

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben sizden ümitliyim bir 30 tane daha sayarsınız.Ha gayret ;) ;) Şunun şurasında 50 ye bir şey kalmamış...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tuvalet takıntım var birde askerlik hariç umumi tuvalet kullanmadım okulda dahil hiç dışardaysam hiç üşenmem eve gelirim mutlaka bide biri tuvaletten çıktımı hemen arkasından giremem uzun bir süre beklerim. ;)

Banyo takıntımda var ki o çok büyük eziyet oluyor askerde bile zar zor girdim başka banyoda direk midem bulanıyor. ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Askerde bizim banyolardan lağım fareleri çıkıyordu ;) Önce onları haklamamız sonra banyo yapmamız gerekiyordu.Allah'tan böyle banyolara denk gelmemişsiniz yoksa düşer bayılırdınız. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
-Ayaklarım soğuk soğuk terliyken çorap giyemem. Genelde sık sık terler.

-Tırnaklarımı birbirine ve avuç içimi dişlerime sürtemem.

-Gene benzer şekilde vücudum terleyince penyeyle yatak, koltuk arasında sürtmeyle oluşan gırç sesi rahatsız eder.

-Ellerim sürekli terlediği için sallayarak soğutma takıntım var. Çok komik gözüküyor.

-Yolda yürerken kaldırım taşlarının birleştiği yerlere basmamaya özen gösteririm. Ortalarına basmaya çalışırım hep.

-Böceklerden korkmam ama o sert kitin yapılarına dokunmam asla. Çok lazımsa kullanmayacağım bir şeyle öldürürüm. Sivrisineği elimle öldürebiliyorum daha büyük boyutlusunu elle öldüremem.

-Arabayı park ettiğim yeri göremiyorsam rahatsız oluyorum.

-Gözlüksüz araba kullanamama takıntım var. 0.75 miyop. Psikolojikman göremiyorum

-20cm'den daha yakındaki bir noktaya bakınca gözüme girecek gibi hissediyorum o sebepten o kadar yakın nesnelere odaklanmama takıntım var

Tam bir deliyim yani. Baksanıza 7 tane de önceden saymıştım. Bunlarla 16 tane saymışım.

Bi tane daha aklıma geldi. Arabayla giderken el frenini zırt pırt inik mi diye kontrol ediyormuşum. Annem fark etti. "Evet ediyorum" 17oldu ;)

Size kaliteli bir öksürük şurubu yada iyisinden göz damlası tavsiye ediyorum ;)

Not: Göz damlası, sek içilecek :unsure:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...