İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Dİğer kartın müşteri hizmetlerini arayıp sormak lazım. Sonuçta diğerini garanti vermiş karışık bir durum :s insanın pisikolojisi bozulur :D

:D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Gül

arama motoruna HGS yazdım lakin bir şey bulunamadı konuyu buraya açıyım dedim.

Shell den HGS aldım 6 lira barkot 30 lirada bakiye varmış 36 liraya aldım.Nereye takıcaz dedim aynanın 4 parmak altına yapıştır dediler.

sL29UZX.jpg

Bende buraya yapıştırdım okumama şansı varmı acaba ? Bazı araçların camı yansımalımıymış neymiş 2006 ghia larda bu durum varmıdır?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Shell den HGS aldım 6 lira barkot 30 lirada bakiye varmış 36 liraya aldım.Nereye takıcaz dedim aynanın 4 parmak altına yapıştır dediler.

Bende buraya yapıştırdım okumama şansı varmı acaba ? Bazı araçların camı yansımalımıymış neymiş 2006 ghia larda bu durum varmıdır?

Konunuzu birleştirdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben görmeyeceğim şekilde aynanın arkasına yapıştırdım.. Test ettim her geçişimde sorunsuz okudu..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bana kalırsa okumayacak HGS, aynanın bulunduğu verev siyah kısma yapıştırılması gerekiyordu diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)
okumaz ise bidaha gidip 6 TL ye etiketmi alıcam ??

Hiç yapıştırmasınız da olur, sonuçta giriş ve çıkışta plaka okuyor ve hesaptaki bakiyeden düşüyorlar. Ben yapıştırmadım, güneş gözlüğü saklama bölmesinde muhafaza ediyorum. :biggrin: Bir kaç kere geçerken ön cama yakın şekilde torpidonun üzerine koydum, daha önce bir kerede kaçak geçmiştim hesaptan düşmüşlerdi. Sonuçta HGS plakaya özel, giriş ve çıkış gişelerine göre plakadan ne kadar ücret düşülmesi gerekiyorsa, sistem okumadığında HGS deki mevcut bakiyeden düşüyorlar.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Doğru yere yapıştırmışsınız, problem yok. Yanlız geçişlerinizde sistemden dolayı okumayabilir hiç problem değil plaka kaydınız ve müşteri olduğunuz için ekranda yüksek ücret yazsa bile sistem otomatik olarak normal ücrete dönecektir hayırlı olsun......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

OGS de durum nedir ?

Henüz bir gelişme yok aynen devam :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Gül
(düzenlendi)

CyO0u5Q.jpg

gebzeden amasra giderken kısa süreli otobanada girdim ama hangi gişelerdi unuttum.Şimdi kafamı karıştıran şey  HGS kaçak geçiş sorgulamada bikayıt yok.Geçişlerden de sadece dönüş yolum yolum gözüküyor ve bakiyedede sadece dönüş yolu ücreti düşmüş.acaba girip çıktığım güzargah ücretsizmiydi?

hendek taraflarından girip düzceden çıkmış olabilirim çünü sahil tarafından gittim akçakoca ya sapmadan ereğliye dönmüştüm.

tarihinde Uğur Gül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Okay Çetinkaya
(düzenlendi)

bu hgs etiketindeki ruhsata yapıştırılacak kısım neresi?bi tane yapışkan kısım var o da ön cama e diğeri nerde?

tarihinde Okay Çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya
(düzenlendi)

İki parça veriyorlar.. cam için olan belli zaten.. 

bana bunu verdiler  ptt den aldım 35 tl ye bi parça daha mı olacaktı

edsO6CC.jpg

AYX5YPX.jpg

tarihinde Okay Çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

Bunu cama yapıştıracasıksın abi sana ruhsat'a yapışacak olanını vermemişler sorun değil.Ruhsatta olan sadece bakiye yüklemek için gerekli olan birşey :) HGS'nin üstündeki yazı veya araç plakası ile birlikte yükleme yapabilirsin.Ruhsattaki yapışkanın olmaması pekte önemli değil açıkcası.

olmasa da olur yani önemli değil diyosun yani  iyi bari sağolasın mert cevap için bende tam mehmet abiye soracaktım ruhsat için olan olmasa nolur diye neyse cevap geldi, sağol 

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

Evet olmasa da olur.. Benimki nerde onu bile bilmiyorum.. 

eyvallah  :) mehmet abi o e sen öyle dedikten sonra gönül rahatlığıyla yola çıkılabilir :yes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Elinizdekinin üstündeki numaraları bir yere not ederseniz, her işiniz görülür.. Diğer parçada sadece bu parçadaki numaralar var.. 

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

Elinizdekinin üstündeki numaraları bir yere not ederseniz, her işiniz görülür.. Diğer parçada sadece bu parçadaki numaralar var.. 

tamamdır teşekkürler

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

bana bunu verdiler  ptt den aldım 35 tl ye bi parça daha mı olacaktı

Bu almış olduğunuz yeni tip HGS etiketi, bunun ikinci parçası yok tek parça yani. Yükleme yapacağınız zaman plakanızı söylemeniz yeterli olacaktır, kabul etmezlerse etiketi aldığınız zaman verilen makbuzu ruhsatınızda saklayın onunlada yükleyebilirsiniz.....

Evet olmasa da olur.. Benimki nerde onu bile bilmiyorum.. 

Mehmet, arkadaşımızın almış olduğu yeni tip HGS etiketi bunlar tek parça, eskileri hem iki parça hem de daha küçüktü......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

Bu almış olduğunuz yeni tip HGS etiketi, bunun ikinci parçası yok tek parça yani. Yükleme yapacağınız zaman plakanızı söylemeniz yeterli olacaktır, kabul etmezlerse etiketi aldığınız zaman verilen makbuzu ruhsatınızda saklayın onunlada yükleyebilirsiniz.....

Mehmet, arkadaşımızın almış olduğu yeni tip HGS etiketi bunlar tek parça, eskileri hem iki parça hem de daha küçüktü......

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Ben yeni arabaya akbanktan alıp otomatik ödeme talimatı verdim, kafam rahat. ;)

Aynen bende garantiden bonusa bağlattım. Sürekli bakiyese bir 15tl tutuyor ama önemli değil kafam rahat bitti etti derdi yok.

Bu tip etiketin yeninin farkı nedir?

Birde köprü otoyol fiyatlandırması olarak ogs ve hgs aynı fiyat mı? Eskiden kgs ile ogs arasında fark vardı o açıdan soruyorum.

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

Bende aynı durumdayım. Bende benzinlikten aldım hgsyi. Tek kağıt verdiler. Sıkıntı yok abi.

öylemi tamam teşekkürler

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Aynen bende garantiden bonusa bağlattım. Sürekli bakiyese bir 15tl tutuyor ama önemli değil kafam rahat bitti etti derdi yok.

Bu tip etiketin yeninin farkı nedir?

Birde köprü otoyol fiyatlandırması olarak ogs ve hgs aynı fiyat mı? Eskiden kgs ile ogs arasında fark vardı o açıdan soruyorum.

KGS de indirim yoktu, hGS ve OGS de % 20 indirim olduğundan fiyatları aynı fark yok yani. Yeni HGS etiketinin de eskisinden tek boyutu başka fark yok....
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...