İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Abdullah Aladı

Haftasonu etiket almıştım yapıştırdığım yerde okumuyor her geçişte alarm çaldı.sonradan düşmüş bakiyeden ama köprü geçişlerimden birisi düşmemiş sorun olur mu daha sonra.Ceza sorgulaması yaptığımda da gözükmemekte.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Geçen hafta Darıca'ya giderken etiket yanımda değildi 407'de kalmıştı. Gişeden çıkarken 148.50 TL yazdı :shok:

İki gün sonra kontrol ettim etiketten 2.40 TL düşmüş :)

Taktıktan sonraki okumalarda da problemsiz okudu 35-40 km/h civarı hızlarda geçtim tabiki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de elimle tutup geçmiştim... Sorun olmamıştı.. Tabi ters tutmamak gerekiyor :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Bu etiketler gözüme çok iğreti görünüyor. Yaz sıcaklarını düşünürsek kaç yıl sorunsuz kullanılır sizce?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben direk yapıştırdım geçtim, hızlı bile olsam banamısın demedi, ee tabii araba farkı :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu etiketler gözüme çok iğreti görünüyor. Yaz sıcaklarını düşünürsek kaç yıl sorunsuz kullanılır sizce?

Etiketteki yazılar uçsa da sorun olmayacaktır.. Sonuçta orada manteyik bir parça var.. Ona da güneş sıcak zarar veremez diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Etiketteki yazılar uçsa da sorun olmayacaktır.. Sonuçta orada manteyik bir parça var.. Ona da güneş sıcak zarar veremez diye düşünüyorum..

Güneş yapışkan kısma zarar verir mi, o tartışılır...

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Güneş yapışkan kısma zarar verir mi, o tartışılır...

Bencede,yapıştırıcısı çok sağlam birşeye benziyor.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Manyetik parça dediğiniz etiketin ortasında bulgur tanesi büyüklüğünde bir çıkıntı var, orası mı sadece?

Yorum bağlantısı
Recep Güney

benim aracım önceki sahibi olan arkadaşımın üzerine kayıtlı hala devir işlemini yapmadık. hgs alacağım ama kendi adıma alabilirmiyim başkasının üzerine görünen araca?

birde önceki aracım da hala benim üzerime ve onda da benim adıma hgs var.

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

benim aracım önceki sahibi olan arkadaşımın üzerine kayıtlı hala devir işlemini yapmadık. hgs alacağım ama kendi adıma alabilirmiyim başkasının üzerine görünen araca?

birde önceki aracım da hala benim üzerime ve onda da benim adıma hgs var.

Ruhsatı elinizde olan istediğiniz araca hgs alabilirsiniz. Önceki aracınızda olan hgs için, yeni hgs aldığınızda eski araçta olan hgs bakiyenizi yeni aldığınız hgs ye yükleye bilirsiniz.

Manyetik parça dediğiniz etiketin ortasında bulgur tanesi büyüklüğünde bir çıkıntı var, orası mı sadece?

Manyetik parça etiket ışığa tutulduğunda görünüyor.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

eski hgs yi iptal ediyor yani yanlış mı anladım?

eski aracımı babamma verdim de 2 farklı arac için 2 farklı hgs kullanma imkanımız varmı?

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

eski hgs yi iptal ediyor yani yanlış mı anladım?

eski aracımı babamma verdim de 2 farklı arac için 2 farklı hgs kullanma imkanımız varmı?

Evet iptal ediliyor. Eski hgs tanıdık biri kullanıyorsa iptal ettirmeye gerek yok iki farklı araç için iki farklı hgs kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet orası...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsmet İnce

Saygilar herkese

Otoyollarda hgs sistemine gecildikten sonra hic otoyola cikmak nasip olmadi bu sebeple bende hgs kartini veya etiketini alacak firsat bulamadim yada usendim biraz simdi abilerim benim 50 tl yuklu kgs kartim var onun durumu ne olacak ve hgs karti nerden nasil aliniyor kgs de ki mebla hgs ye aktariliyor mu?

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Saygilar herkese

Otoyollarda hgs sistemine gecildikten sonra hic otoyola cikmak nasip olmadi bu sebeple bende hgs kartini veya etiketini alacak firsat bulamadim yada usendim biraz simdi abilerim benim 50 tl yuklu kgs kartim var onun durumu ne olacak ve hgs karti nerden nasil aliniyor kgs de ki mebla hgs ye aktariliyor mu?

O iptal üzerine bir bardak su için.. :D

Ptt ve bankalarda ogs satılıyor.. Yakın zamanda ben aldım..

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

HGS'yi Ptt ve anlaşmalı bankalardan alabilirsiniz, KGS'nin HGS'ye aktarılması konusunda yanlış bilgilendirmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
İsmet İnce

ben ogs de kalkacak diye duymustum ama...
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bende KGS'nin HGS'ye aktarılması için verilen sürenin bittiğini hatırlıyorum. Galiba 50 tl devlet babaya kaldı.

ben ogs de kalkacak diye duymustum ama...

OGS kalkacak evet, siz HGS alın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enes Suzen

focus ikinin dikiz aynısının ordaki noktalı siyah olan cam kısmına yapıştırdım hgs'yi ve bugün denedim okuyor geçişlerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Behzat Polat

Arkadaşlar otobana girdim ancak arıza nedeniyle kurtarıcıyla çıktım. yani çıkışım yok kaçak mıyım şimdi? Bu arada 4000 TL zarardayım:(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar otobana girdim ancak arıza nedeniyle kurtarıcıyla çıktım. yani çıkışım yok kaçak mıyım şimdi? Bu arada 4000 TL zarardayım:(

Behzat Bey konunuzu buraya taşıdım. Buradan devam edelim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kurtarıcı üzerinde aracınızın geçişi okunuyor olmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kurtarıcı üzerinde aracınızın geçişi okunuyor olmalı.

Abi HGS normal geçişte sıkıntı yaşıyor. Büyük ihtimalle okumamıştır. İki araç aynı anda geçiyor zaten.

Dilekçe ile başvuru yapmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...