İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol

Garanti Internet bankacılığından baktığımda HGS ile ilgili başvuru alındı diyor sadece. Aktif diye bişey yazmıyor. Acaba PTT den başka HGS alabilirmiyim. PTT de falan heme teslim ediyorlarsa bakanın gödereceğini iptal edeyim.

Biz Mersin ve Adana'da bulamıyoruz, bulabilirseniz alın ancak önce 444 11 78 nolu PTT HGS hattını arayıp derdinizi anlatın size yardımcı olacaklardır.....

Ee o zaman etiket almaya gerek yokmu ?Serhan abi

Yani sadece hesap açıp bırakmak yeterlimi oluyor?

Değil tabiki etiket olması gerekiyor ama sistemin bir kolaylığı , hani sistem etiketini okumaz veya ters bir yere yapıştırmışsındır gibisinden bir olaya karşı '' Kaçış '' olduğunda resimlerden plakana bakıp tanımlı ise normal ücrete dönderiliyor.

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Arkadaşlar HGS etiketi başvurumu internet bankacılığından yaptım. Ancak elime 4 gündür ulaşmadı. Muhtemeen bugün de ulaşmayacak. Ancak yarın izmtten girip Tekirdağa doğru gitmem lazım. HGS siz geçsem ceza ödemeden hesaptan düşüyor dediler.

Sizce ne yapmalıyım. Kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim.

onur bey size en yakın garanti bankasına gidin orda hgs etiketi mevcutdur ordan hazır olanı alın diğerinide internetten kapatın nasıl olsa ücretsiz.konuyla ilgili olarakda cözemezseniz telefonum 535 835 55 55 yardımcı olaurum size

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Etiket No yazıyorsa geçişinizde sorun olmaz.

arkadaşlar bakın bu dediğiniz boğaz köprüsünde oluyo diğer türlü en uzun mesafe alıyor bu da sorun ayrıca bu türlü on sefer geçiş hakkınız var sonrasında cezai işlem uyguluyor.

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

malesef etiket no çıkmamış daha

siz dediğimi yapın vakit geçmeden garanti bankasına gidin ellerinde etiket var alırsınız diğeri içinde kapatma talimatı verin

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bugun hgs aldım ogs nin yanına ... elimle cama koydum çok çirkin yapmışlar arkasını yapıştırmadım ... geçerken elimle havaya tuttum okudu geçtim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

ben de ogs vardı şimdi aynı bankadan aldığım hgs de var,ogs nin içindeki parayı hgs ye aktarıp ogs yi iptal edebilirmiyim.

ikinci sorum

hgs nin kesildiği kredi kartımı kapatmak istiyorum bu durumda başka bankayla kullanabilirmiyim :unsure2:

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Garanti bankasından olan KGS kartımdaki 15 TL yi banka kredi kartı hesabıma geri yatırdı. Gidip geri alayım diye debelendirmediler nasıl olduysa :)

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

ben de ogs vardı şimdi aynı bankadan aldığım hgs de var,ogs nin içindeki parayı hgs ye aktarıp ogs yi iptal edebilirmiyim.

ikinci sorum

hgs nin kesildiği kredi kartımı kapatmak istiyorum bu durumda başka bankayla kullanabilirmiyim :unsure2:

Garanti bankasından olan KGS kartımdaki 15 TL yi banka kredi kartı hesabıma geri yatırdı. Gidip geri alayım diye debelendirmediler nasıl olduysa :)

benim de garanti ogs ve hgs :rolleyes::unsure2:

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

daha önce bir çok kez yazdım, giriş ve çıkışım saniyesine kadar yazıyor hgsnin müşteri hizmetleri sayfasında. 10 kez için kaynak rica ediyorum.

daha önce başıma geldi ayrıca bende banka personeliyim bu cihazlarıı çalıştığım bankada pazarlıyor.kaynak için yeterlimidir bilmiyorum ama :)

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

ikinci sorum

1- Ogs nizi iptal ettirdiğinizde içindeki tutar kartınıza aktarılır.

2- HGS bagnka olarak şimdilik iş ve garanti de var ve onların sitelerinde yada internet bankacılığında gördüğüm sadece yeni başvuru ekranı var bunu bankaya sormanız gerekecek. :)

düzeltiyorum bunu başvurmak istediğiniz bankaya sormanız gerekecek.

Nerdeyse 2 ay olacak,ne gelen mesaj var KGS bakiyeniz yatırılmış diye,nede yatan bir para var :)

Ben internet bankacılığından bakmıştım 15 tl bakiye vardı ve kullanıma açıktı. bu ay kartın kullanımı durdurulmuş bakiye sıfırdı. bu dönem içi visa kartımın hareketlerimde de +15 tl kgs bakiye aktarımı olarak görünüyordu. isterseniz internet bankacılığı sisteminden kontrol edin.

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

finansta da olaydı iyiydi.

cebimdeki kredi kartlarını 2 ye indirmeyi düşünüyorum ,

4 taneydi yapıkrediden kurtulduk şimdi garantiden kurtulmam lazım :blush: :blush: :fiuw:

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Yapı Kredi bankasından da alınabiliyor.

bilmiyordum. Ama biraz geç kaldılar galiba...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

bilmiyordum. Ama biraz geç kaldılar galiba...

Mesaj atmışlar geçenlerde.. Ben de dedim geç kaldınız PTT'den aldık bile :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enes Suzen

sakarya gişelerinden girdim girdiğimde yeşil ışık yanmadı istanbulda son gişelere geldim 15 tl yazdı ya son hgsden mesaj geldi bakiyeniz yetersiz olduğu iççin 7 gün içinde para yatırın yoksa ceza yollarız ha :biggrin:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

iPhone daki TCK programını yüklerseniz ve hgs niz varsa, plakanızı programa kaydettiğinizde cezai bir durum olursa program sizi haberdar ediyor ...

Yorum bağlantısı
Enes Suzen

iPhone daki TCK programını yüklerseniz ve hgs niz varsa, plakanızı programa kaydettiğinizde cezai bir durum olursa program sizi haberdar ediyor ...

android için varmı

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

android için varmı

android kullanan arkadaşların bakması lazım ...

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Yarın sabah erkenden osmaniyeye gidiyorum. Bacanağımın annennesi vefat etti.

Babam eşim ve bende orda bulunmak için yarın taziyeye gidiyoruz.

Adanaya ve maraşada uğramak istiyorum ama vakit olacağını sanmıyorum..

Bir sorum olacak bilenler vardır elbet..

Hgs olayına geçilince ben ihmalkarlıktan kgs yi çeviremedim fırsat olmadı..

Yarın otobandan gideceğim ama hgs yok nerden temin edebilirim bilmiyorum.

Bir anda çıkan bir yolculuk olduğu için araştıramadım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hgs almak 10 dakika...

Yoksa kaçak geçip, bir hafta içinde alacaksın..

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Hgs almak 10 dakika...

Yoksa kaçak geçip, bir hafta içinde alacaksın..

Eline sağlık abi..

Nerden temin edebilirim.. Eski kgs işe yaramaz değilmi..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ruhsatınızla birlikte gişelerdeki (varsa) ptt ve bankalardan basvuru yaptıgınızda temin edilebiliyor.. Yada riske girmemek için 09:00'da yakın bir PTT şubesinden temin edebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Ruhsatınızla birlikte gişelerdeki (varsa) ptt ve bankalardan basvuru yaptıgınızda temin edilebiliyor.. Yada riske girmemek için 09:00'da yakın bir PTT şubesinden temin edebilirsiniz..

Sabah 6 gibi yola çıkacağım.. Niğdeden sonra gişe var diye biliyorum ama eminde değilim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...