İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Selçuk Özkan

aynanın bağlantı yerinin 1 cm altına yapıştırdım. sorunsuz kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Alkan Koca
(düzenlendi)

orasıda göze batmaz mı ya torpidonun üzerine atsak yapıştırmasak problem olurmuki çıkardığında iz falan kalacak sonra

tarihinde Alkan Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

orasıda göze batmaz mı ya torpidonun üzerine atsak yapıştırmasak problem olurmuki çıkardığında iz falan kalacak sonra

Okumaz büyük ihtimalle orada..Ceza gelir sonra.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

Ayna üst çevresindeki siyah noktalı yere yapıştırılırsa nasıl olur ?

Benimde aklıma geldi. Servise sorduğumda noktalı yer hariç camın istediğiniz yerine yapıştırın dediler :D

Yorum bağlantısı

Benimde aklıma geldi. Servise sorduğumda noktalı yer hariç camın istediğiniz yerine yapıştırın dediler :D

Bilmiyorsan hiç birşey söyleme bari :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Merhaba,

Ben de aldım, günlerdir bekletiyorum, kararsız kaldım. Focus 2'de ayna altına mı, aynanın iki yanındaki siyah alana mı, bilemedim. Bir de çok okudum, duydum, çalışmıyor diye...

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Ayna üst çevresindeki siyah noktalı yere yapıştırılırsa nasıl olur ?

Honda Jazz'da siyah noktalı alana yapıştırdık, 3 geçişte de ne kadar yavaşlasak okumadı :)

Selçuk hocam yanlış demişler, noktalı alan bu tip yapıştırmalar için yapılmıştır.Ben öyle yaptım sorunsuz kullanıyorum.

Honda Jazz deneyimi sonrasında, Focus'da aynanın altına yapıştırmak zorunda kaldım.

Dışarıdan çirkin gözüküyor ama bir kere yapışan etiket sökülürken bozulduğu için risk alamadım.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

O zaman ilk etapta deneme yanılma yöntemi ile siyah noktalı yere yapıştırmadan tutturacağız,okursa aynı yere sağlamca yapıştıracağız,baktık okumuyor o zaman aynanın altına yapıştıracağız...

Yorum bağlantısı
Salman Duygu

Ben garantiden aldım.Sistem aynı kredi kartından 30 TL çekiyor.15 in altına düşünce otomatik 30 a tamamlıyor.Etiketin yanında bir kitapçık verdiler.Orada aynanın 5cm altına yapıştırılması gerektiği yazıyordu.Dikkatsizliğim sonucu hafif yamuk yapıştırdım. :) Sonra uğraştım ama çok geçti.Cama bir kere yapışan HGS etiketi çıkmıyor arkadaşlar bilginize.Çıkar elbet ama izi kalıyor.Biraz zorladım baktım fena olacak bıraktım kendi haline.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ogs bizim için gereksiz kalabalık diye düşündüm yaa..

Hgs çok kibarmış..

Tam nereye yapıştıracağım şimdi ben bunu... focus yada mondeoda yapıştırmış kimse var mı... ?

Abi sende aynanın iki parmak altına monte edersen çalışacaktır, güle güle kullan.

Arkadaşlar örnek olması açısından HGS etiketinizi yapışkan kağıttan çıkarmadan kenarlarını keserek ve resimde daha net görülmesi için siyah bantla yaptım ama siz normal para bandı ile aynanın cama montaj ayağından iki parmak altına yapiştırabilirsiniz. Olaki ileride sökmek veya yerini değiştirmek icab ederse size kolaylık sağlayacaktır şahsen ben almış olduğum tüm arkadaşlarıma bu şekilde montaj yaptırıyorum ve hatta işyerindeki kiralık araçlarımızda bile bu şekilde takılı ve sorunsuz çalışmaktadır. Şayet HGS etiketinizi cam'dan söktüğünüzde bir şekilde otomatik olarak bozuluyor ve yeniden 35 TL verip yenisini almanız gerekiyor.

mVK5Ocal.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben garantiden aldım.Sistem aynı kredi kartından 30 TL çekiyor.15 in altına düşünce otomatik 30 a tamamlıyor.Etiketin yanında bir kitapçık verdiler.Orada aynanın 5cm altına yapıştırılması gerektiği yazıyordu.Dikkatsizliğim sonucu hafif yamuk yapıştırdım. :) Sonra uğraştım ama çok geçti.Cama bir kere yapışan HGS etiketi çıkmıyor arkadaşlar bilginize.Çıkar elbet ama izi kalıyor.Biraz zorladım baktım fena olacak bıraktım kendi haline.

Çıkarmak için zorlayıp ortasındaki cip olan kısmı büktüyseniz zarar görmüş olma ihtimali yüksek.. :(

Abi sende aynanın iki parmak altına monte edersen çalışacaktır, güle güle kullan.

Arkadaşlar örnek olması açısından HGS etiketinizi yapışkan kağıttan çıkarmadan kenarlarını keserek ve resimde daha net görülmesi için siyah bantla yaptım ama siz normal para bandı ile aynanın cama montaj ayağından iki parmak altına yapiştırabilirsiniz.

Bu uyarıyı bana da yapmıştın.. Aynen böyle yapacağım.. ;)

Ayrıca abi değil.. Mehmet şeklinde hitap edebilirsin.. Mutlu olurum.. Sen bana abi dedikçe ben sana Serhan diyemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ayrıca abi değil.. Mehmet şeklinde hitap edebilirsin.. Mutlu olurum.. Sen bana abi dedikçe ben sana Serhan diyemiyorum :D

Aramızda bir yaş olmasına rağmen belkide konumun nedeni ile diyemiyordum, teşekkür ediyorum Mehmet :blush:

sen de rahatlıkla Serhan diyebilirsin deeerrrrmişimmm :D :D Görüşmek üzere hoşçakal........

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hgs yi olurda çıkartabilirim diyenler etiketten birazdaha büyük şeffaf folyonun üstüne yapuştırsınlar.. Folyoyu da cama yapıştırdınızmı istediğiniz zaman söker takarsınız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Taş

Ben Adana ya giderken kullanma fırsatı buldum.HGS etiketini yapıştırmadan iyi bir sonuç aldım.Eşimin eline tutuşturdum geçerken :D sensörün altına eşim eliyle tutturdu ve geçiş sorunsuz tamamlandı.

Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

Manyetik banda güvenemedim çok kalitesiz göründü gözüme, olmuşken tam olsun dedim ve ogs aldım siyah noktalı yere yapıştırdım. Farım da açık, yolum da :biggrin:

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Yapışkan bölümünü de desenli birşeyler yapsalardı iyi olurdu berbat bir etiket görüntüsü oluşuyor camda...

Yorum bağlantısı
Onur Efe

Arkadaşlar HGS etiketi başvurumu internet bankacılığından yaptım. Ancak elime 4 gündür ulaşmadı. Muhtemeen bugün de ulaşmayacak. Ancak yarın izmtten girip Tekirdağa doğru gitmem lazım. HGS siz geçsem ceza ödemeden hesaptan düşüyor dediler.

Sizce ne yapmalıyım. Kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Plakanıza tanımlı hesap açtırdığınız için sistem etiketten değil plakanızdan sizi tanıyıp ( her ne kadar geçişlerinizde KAÇIŞ yazsa da ) normal ücrete dönecektir ve ödemenizi banka ekstresinden görebilirsiniz........

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

HGS adınıza çıkmış ve yolda ise kaçak geçince hesabınızdan düşülür ancak adınıza çıkmamış ise 148 TL ödersiniz.

Çanakkale üzerinden gidin.

Yorum bağlantısı

Plakanıza tanımlı hesap açtırdığınız için sistem etiketten değil plakanızdan sizi tanıyıp ( her ne kadar geçişlerinizde KAÇIŞ yazsa da ) normal ücrete dönecektir ve ödemenizi banka ekstresinden görebilirsiniz........

Ee o zaman etiket almaya gerek yokmu ?Serhan abi

Yani sadece hesap açıp bırakmak yeterlimi oluyor?

Yorum bağlantısı
Onur Efe

Garanti Internet bankacılığından baktığımda HGS ile ilgili başvuru alındı diyor sadece. Aktif diye bişey yazmıyor. Acaba PTT den başka HGS alabilirmiyim. PTT de falan heme teslim ediyorlarsa bakanın gödereceğini iptal edeyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...