İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Taner Kızılkor

24-25 aralık gibi garanti internet şubesinden sipariş verdim. 7 ocakta geldi.

ne gerek var bir şeyler yapıştırmaya falan.

Zaten orada bir kamera var mı? var..

kaçak geçersek plakayı okuyup ceza kesiyor mu? kesiyor.

ee o zaman biz plakamızı sisteme kayıt ettirelim yeter. Zaten kamerayla okuyabiliyorsun plakayı.

Cam kırıldı, hgs kart al, araç değiştirdin hgs tanıt...vs..vs

Soru : HGS geldi ama daha yapıştırmadım.

Gerçekten çok anlamsız. Adam nakitle alıp kredisini dolduruyorsa etiketteki numara olsa ne olmasa ne plakadan bitirsene şu işi. E kredi kartına bağlayan zaten uğraşmamak için bitince yükle diyor kredisiz kalmıyor. Bir de kaçak geçişte araştırıp plakadan HGS olduğunu bulabiliyorsan o zaman şöylede birşey var cezası da yok nasılsa ben bu etiketi cama yapıştırmazsam birisi mutlaka bakacak sistemden plaka da kaydım var düşecek o ücreti ceza yemeyeceğim bunu mu anlamalıyım.

E yapıştırmayayım o halde aynı şeye geldi ... :crazy:

Ne ayarsız iş olmuş dimi :sandalye:

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

HGS etiketi aldım, ama cama yapıştırmadan aracı sattık :)

ne yapacaz bu etiketi, yeni alacağım aracıda büyük ihtimal adıma almayacam.

1.genede yeni araçta kullanabilirmiyim? neticede benim hesabıma bağlı etiket.

2. ihtimal olarak cama yapıştırmış olsaydım, bankadan mı iptal ettirecektik, PTT den mi? (Garanti bankası netten almıştım)

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

garantiden geçen salı günü akşam verdiğim hgs siparişim az önce ulaştı elime. fiesta da yapıştırma işlemi yapan var mı ? dikiz aynasının 5 cm altı diyor ama fiestada altında kutu olduğu için camın ortasına kadar geliyor. resimde gösterdiğim kırmızı çerçeveye mi yoksa yeşil oklarla gösterdiğim yere mi yapıştırmak mantıklı sizce. . bana okla gösterdiğim yer daha uygun gibi geldi. . .

bu arada resim internetten alıntı.. .

fplja.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

bu arada 2 tane etiket geldi biri de ruhsatın arkasına yapıştırmak içinmiş. . .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ayna arkasında kalıp, gözümün görmeyeceği bir yere yapıştırdım mondeo da

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

garantiden geçen salı günü akşam verdiğim hgs siparişim az önce ulaştı elime. fiesta da yapıştırma işlemi yapan var mı ? dikiz aynasının 5 cm altı diyor ama fiestada altında kutu olduğu için camın ortasına kadar geliyor. resimde gösterdiğim kırmızı çerçeveye mi yoksa yeşil oklarla gösterdiğim yere mi yapıştırmak mantıklı sizce. . bana okla gösterdiğim yer daha uygun gibi geldi. . .

bu arada resim internetten alıntı.. .

Bence ayna arkası yan tarafa yapıştır, gözükmesin yani, ayrıca o kısımda okumaz diye bir olay yok, camın ortasınada yapıştırsan okur, kapıdan geçerken yavaş ol ve yeşil yandığını gör yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

o şekilde yapıştırdım bakalım artık ilk denemede göreceğiz. . .

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Arkadaşlar Cmax'ımı bugün sattım,Yılbaşından önce HGS kart almıştım.OGS'de satıştan dolayı araç değişikliği olabiliyordu.HGS kartta böyle bir uygulama varmıdır?

Yorum bağlantısı
Cumhur Kırılmış
(düzenlendi)

merhabalar hgs etiketi aldım ancak c-max ıı aracımda camın neresine konumlandıracağımı kestiremiyorum. kullanım kılavuzunda camın ortasında ve aynanın 5 cm altına yapıştırın deniliyor. ama görüş anlamında beni rahatsız edecek bir yerde. acaba camın sağ üst köşesine yapıştırsak olmazmı. deneyen varsa ve sağda üstte çalışıyorsa ben yapıştırmadan tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

kazasız belasız günler dileklerimle...

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
imlaya dikkat lütfen
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

merhabalar hgs etiketi aldım ancak c-max ıı aracımda camın neresine konumlandıracağımı kestiremiyorum. kullanım kılavuzunda camın ortasında ve aynanın 5 cm altına yapıştırın deniliyor. ama görüş anlamında beni rahatsız edecek bir yerde. acaba camın sağ üst köşesine yapıştırsak olmazmı. deneyen varsa ve sağda üstte çalışıyorsa ben yapıştırmadan tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

kazasız belasız günler dileklerimle...

Konunuzu taşıdım. Lütfen forumda arama yapmadan evvel konu açmayınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cumhur Kırılmış
Bence ayna arkası yan tarafa yapıştır, gözükmesin yani, ayrıca o kısımda okumaz diye bir olay yok, camın ortasınada yapıştırsan okur, kapıdan geçerken yavaş ol ve yeşil yandığını gör yeter.
garantiden geçen salı günü akşam verdiğim hgs siparişim az önce ulaştı elime. fiesta da yapıştırma işlemi yapan var mı ? dikiz aynasının 5 cm altı diyor ama fiestada altında kutu olduğu için camın ortasına kadar geliyor. resimde gösterdiğim kırmızı çerçeveye mi yoksa yeşil oklarla gösterdiğim yere mi yapıştırmak mantıklı sizce. . bana okla gösterdiğim yer daha uygun gibi geldi. . . bu arada resim internetten alıntı.. .

bende sizin yaşadığınız kararsızlığınızı yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

inanın denemedim henüz uzun bir süre de deneyecek gibi görünmüyor. o yüzden bir şey diyemeyeceğim üzgünüm. . .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kadri Kuşcu

Sileceğin temizlemediği alanın arkasına yapıştırılırsa yağmurlu havalarda sorun olabilir. Bunu da dikkate almakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben aynanın üst bölümüne, camın üs hizasından 5cm aşağıya yapıştırdırm. İlk sefere ankara gişelerinden İstanbul istikametine çıkış yaptığımda okumadı ama aynı gün ve bir gün sonra İstanbul köprüler ve tekrar Ankara girişinde problem çıkarmadı. Okumaması için bir neden olmasa da daha sonra olası bir sorunda, talimatlara uygun davranmamışsınız dememeleri için aynanın aşağısına yapıştırmakta fayda var. 1 hafta içinde yapılan yüklemelerde eksi bakiyeler artıya dönüyor ve 11 kat ceza uygulanmıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Metin Aydın

Merhabalar,

Cmax x pakette "Güneş Işınlarını Yansıtan Isıtmalı Ön Cam" özelliği bulunuyor. Acaba bu cam HGS etiketinin okunmasında sorun yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Merhabalar,

Cmax x pakette "Güneş Işınlarını Yansıtan Isıtmalı Ön Cam" özelliği bulunuyor. Acaba bu cam HGS etiketinin okunmasında sorun yaratır mı?

Aynanın yanındaki siyah noktalı bölüme yapıştırmanız gerekli.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/239751-gunes-isigi-yansitmali-isitmali-on-camda-hgs-sorunu/page__pid__1812064#entry1812064

C max titanium x paket için Hgs sorunu için bir başlık açtım ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün HGS'mi iş bankasından aldım..

30 lira çekildi kredi kartımdan, galiba 15 liraya düşünce de sistem otomatik olarak 20 lira yükleyecek... Acaba limitim yeterlimi sorunlarına sor vermiş olduk...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün HGS'mi iş bankasından aldım..

30 lira çekildi kredi kartımdan, galiba 15 liraya düşünce de sistem otomatik olarak 20 lira yükleyecek... Acaba limitim yeterlimi sorunlarına sor vermiş olduk...

Abi ben 6 yıldır iş bankasından aldığım ogs cihazını kullanıyorum sorunsuz....bakiye 20 tl'ye düşünce sistem otomatik kredi kartından 20 tl yüklüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ogs bizim için gereksiz kalabalık diye düşündüm yaa..

Hgs çok kibarmış..

Tam nereye yapıştıracağım şimdi ben bunu... focus yada mondeoda yapıştırmış kimse var mı... ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Ogs bizim için gereksiz kalabalık diye düşündüm yaa..

Hgs çok kibarmış..

Tam nereye yapıştıracağım şimdi ben bunu... focus yada mondeoda yapıştırmış kimse var mı... ?

Haklısın abi,istanbulda malum olmazsa olmazlardan oldu artık.

Ben geçen bir focus gördüm adam dikiz aynasına yapıştırmıştı...

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

iş bankasında 30 liranın altına düşünce 20 lira yüklüyor diye okudum ben de..

yani ilk geçişte yükleme yapacak yeni almış olanlara...

bu ogs olayı gerçek miymiş kesin kalkıyo mu 1 yıla kadar :(

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Yeni uygulamayla vatandaşların 4 bin 200 PTT şubeleri, anlaşmalı bankalar, büfeler, benzin istasyonları, sınır kapıları, internet, cep telefonu ve çağrı merkezi vasıtasıyla yükleme yapabileceklerini ifade eden Tural, bu sistemde etiketin pilinin olmadığını, bakım maliyeti gerektirmediğini, kredi kartı gibi kullanılacağını ve ömrünün 10 yıl olduğunu kaydetti.

Dediğim gibi... birilerinden alınıp birilerine verme ve bunu yaparken objektif olamama. Tamam sistemin güzelleşmesi için birşeyler yapılmalı ama "bizden sizden" olayına girersen yazık oluyor.

Hani böyle olacaktı?? Şimdi HGS'de geçici olacak yakında tüm gişelerde dev antenler olacak diyorlar. Onların altından geçecerken dıtlayacakmış. O zaman gene para toplayacaklar. Her türlü soymaca...

tarihinde Armağan Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cumhur Kırılmış

ayna arkasında kalıp, gözümün görmeyeceği bir yere yapıştırdım mondeo da

aynanın tam altında yani camın ortasında olası gerekiyormuş. ortada değil de az kenara yada camın sağ üst köşesine konsa olurmu acaba. siz hgs ile sorun yaşadınızmı ?

Yorum bağlantısı
Sertan Hasan Turgut

Selamlar,

Etiketin yapıştırılacağı yer konusunda bilgilendirmeler var fakat ben tereddütte kaldım.Uygulamayı yapan arkadaşlar öneride bulunursa sevinirim.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...