İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Serkan Turan

benimde kgs elimde patladı ihmal ederken yazık oldu

Benimkinde bir miktarda tl de vardı ama vakit bulamadım.. Niğdeden sonra gişe varmıdır bilen varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Serkan Maraş üzerinden gideceksen Nurdağı'ndan otobana girmeden eski yolu kullanırsın veya Mehmet Özyürek abimin dediği gibi kaçak geçersin 1 hafta içinde HGS alırsın.

Benimkinde bir miktarda tl de vardı ama vakit bulamadım.. Niğdeden sonra gişe varmıdır bilen varmı?

Var.

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Serkan Maraş üzerinden gideceksen Nurdağı'ndan otobana girmeden eski yolu kullanırsın veya Mehmet Özyürek abimin dediği gibi kaçak geçersin 1 hafta içinde HGS alırsın.

Var.

Otobandan gitmek daha mantıklı değilmi?

Hgs aldıktan sonra kaçak geçiş ücreti nasıl ödeniyor orayı tam anlamadım.

Maraş üstü sanada uğramak isterdim ama vakit kalmaz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Otobandan gitmek daha mantıklı değilmi?

Hgs aldıktan sonra kaçak geçiş ücreti nasıl ödeniyor orayı tam anlamadım.

Maraş üstü sanada uğramak isterdim ama vakit kalmaz..

Otoban 60 km eski yoldan da gitsen 60 km.

HGS alırsan o anda geçtiğin yolun ücretini ödersin bildiğim kadarıyla.

Her zaman beklerim kardeş.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Otoban 60 km eski yoldan da gitsen 60 km.

HGS alırsan o anda geçtiğin yolun ücretini ödersin bildiğim kadarıyla.

Her zaman beklerim kardeş.

Shelde varsa kaçak geçmeye gerek yok o zaman..

Valla aklımdaydı ama vakit kalmıyor.. Vakit olsa akşamdan bile gelmeyi düşünüyordumya kısmet artık..

Konunuzu birleştirdim.

Teşekkürler.. Bende diyorum konum nereye kayboldu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Shell'den alma Serkan... Bankadan al.. kredi kartına bağlat.. en kolayı ve en temizi bu...

Shell'den alırsan dolum için sürekli shell aramak zorunda kalacaksın...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Shell'den alma Serkan... Bankadan al.. kredi kartına bağlat.. en kolayı ve en temizi bu...

Shell'den alırsan dolum için sürekli shell aramak zorunda kalacaksın...

Kaçak geçiş olayını anlamayamadım abi. Bankadan gelince alabilirim yani.

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

android için varmı

karayolları genel müdürlüğü olarak geçmekte google player da

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Ben geçen gün otobana giriş yaptım ancak çekici sırtında çıktım ilk okumada ne olacak merak ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Güneşte, soğukta, içten cam silerken, buğu gidermek için sıcak hava üflerken v.s. etiket tahrip olursa ne oluyor şimdi. Ceza yemeyeceğimize göre etiketimiz camda olmasa da oluyor mu. Nedir durum?

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Benim anlamadigim nokta madem camda takili olmasada sistem goruyor ve plakafan anliyor biz niye cama.yapistiriyoruz bunu? Giselerde falan hgssiz gecin 1hafta icinde alirsaniz ceza gelmez diyor.Benim on cam degisti kirilinca hic takmasam olmazmi simdi?

bende yazdım bunu da fikir yürütemedik :)

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Niğde pttden aldım o gün sabah. Sıkıntı olmadan gittim geldim.

Ama şimdi farklı bir durum var. Arabayı sattım yarın satış verecem adıma ve plakama kayıtlı olan hgs şimdi ne olacak.

Bu durumda ne yapmam lazım

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Niğde pttden aldım o gün sabah. Sıkıntı olmadan gittim geldim.

Ama şimdi farklı bir durum var. Arabayı sattım yarın satış verecem adıma ve plakama kayıtlı olan hgs şimdi ne olacak.

Bu durumda ne yapmam lazım

Serkan Bey, HGS'nin ruhsatınıza yapıştırılan bölümünü PTT şubesine götürün iptal edip içindeki bakiyeyi iade edeceklerdir ama PTT'de sanırım etiket bedeli olan 5 tl geri verilmiyor, bankalar ise 5 tl almadan etiket veriyor. Yeni araç aldıysanız yeni bir HGS müracatı yapıp yeniden almanız gerekiyor, anlaşmalı bankalardan birinden almanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Serkan Bey, HGS'nin ruhsatınıza yapıştırılan bölümünü PTT şubesine götürün iptal edip içindeki bakiyeyi iade edeceklerdir ama PTT'de sanırım etiket bedeli olan 5 tl geri verilmiyor, bankalar ise 5 tl almadan etiket veriyor. Yeni araç aldıysanız yeni bir HGS müracatı yapıp yeniden almanız gerekiyor, anlaşmalı bankalardan birinden almanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim Korhan Bey bugün gidip halledeyim içindeki bakiye önemli değilde adıma kalmasın sonra sıkıntı falan olursa..

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Geçerim gişeden duyarım bip sesini görürüm güle güle yazısını, OGS ile kafam rahat :p

hı-hı tabi tabi bu kadar emin konuşmayalım şu konuyu okumaya davet ediyorum!!

Evinize teslim edecekler arkadaşım hiiiiiç merak etmeyin

Güle güle ogs... :sandalye:

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

:shok:

Neyse gişede bu ifadeyi almadı yüzünüz önceden bilginiz olacak :good1:

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Bende alalı epey olmuştu, cama bile yapıştırmadım çok nadir kullanıyorum diye.

2 gün önce eve TEM'i kullanarak otobandan gideyim dedim, siftahımızı yaptık.

Geçerken etiketi cama tuttum ancak ne bir ses bir tepki gelmeyince okumadı herhalde dedim.

Şimdi sorgulatınca sıkıntı yokmuş, okumuş :)

adszeng.png

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Biraz önce biryerde okudum hgs kullanan arkadaşlara sormak istiyorum. Aracınızda hgs varken gişelerden geçtiğinde okumadı diyelim plakanıza işli olduğundan otomatik kesiyor öyle biliyorum. Okuduğum haberde geçişlerde okunmayan hgs otomatik en uzak mesafeyi kesiyormuş hesaptan başına böyle birşey gelen varmı, kontrol eden varmı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Biraz önce biryerde okudum hgs kullanan arkadaşlara sormak istiyorum. Aracınızda hgs varken gişelerden geçtiğinde okumadı diyelim plakanıza işli olduğundan otomatik kesiyor öyle biliyorum. Okuduğum haberde geçişlerde okunmayan hgs otomatik en uzak mesafeyi kesiyormuş hesaptan başına böyle birşey gelen varmı, kontrol eden varmı.

Evet eğer tam tarif edilen yere yapıştırılamamış ve okumuyorsa doğru yere takmak gerekiyor bunun içinde yenisi lazım.yine de itirazınız değerlendirilir diye düşünüyorum ama yenisini alıp eskisinde ki bakiyeyi aktarmak gerekecek. Bir sürü sıkıntı.

Çok saçma sapan birşey oldu çok. Onca teknoloji var, Ankara'da iki mesafe arasında aracın ortalama hızını tahmin edip ceza kesmek için çalışmalar yapılıyor ve sadece plaka bazında bu iş yapılıyor gidip etiket mi alıyoruz?? E bu işi de plakaya bağlasana ne gerek var etikete okudu okumadı meselesine :unsure2: Bağla plakaya Iban bildirenden yada kredi kartı hesabı bağlatandan adam gibi kes gitsin, hesap no bildirmeyen de kendisi vergi dairesine ödesin ödemezse gecikmesine razı olsun nedir yani.

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün hgs test günü idi. :)

Niğde girişte etiketi ters tutmuşum okumadı.. Mersin çıkışta okudu en uzak mesafe aldı, sorun yok zaten en uzak mesafe idi..

Mersin girişte okudu, Adana çıkışta okudu,

Adana girişte okudu, tekir çıkışta okudu..

Tekir girişte okumadı, pozantı çıkışta okudu, Adana pozantı parası aldı..

Pozantı girişte okumadı, Niğde çıkışta okudu, en uzak mesafe aldı...

Bakalım izleyeceğim, nasıl fiyatlandıracaklar bugün nerelere girip çıktığımı çözebilecekler mi. ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evet eğer tam tarif edilen yere yapıştırılamamış ve okumuyorsa doğru yere takmak gerekiyor bunun içinde yenisi lazım.yine de itirazınız değerlendirilir diye düşünüyorum ama yenisini alıp eskisinde ki bakiyeyi aktarmak gerekecek. Bir sürü sıkıntı.

Çok saçma sapan birşey oldu çok. Onca teknoloji var, Ankara'da iki mesafe arasında aracın ortalama hızını tahmin edip ceza kesmek için çalışmalar yapılıyor ve sadece plaka bazında bu iş yapılıyor gidip etiket mi alıyoruz?? E bu işi de plakaya bağlasana ne gerek var etikete okudu okumadı meselesine :unsure2: Bağla plakaya Iban bildirenden yada kredi kartı hesabı bağlatandan adam gibi kes gitsin, hesap no bildirmeyen de kendisi vergi dairesine ödesin ödemezse gecikmesine razı olsun nedir yani.

Taner bey,

plaka tanıma ile hız cezası kesen sistemlerin başarı oranı yüzde ellidir. yani her hızlı gideni göremiyor. bu sistemi ücret tahsilinde kullanamazsınız. plakaya kağıt yapıştırır vs vs.

ogs ile geçerken dıt ediyor. hgs ile etmez. bu dezavantaj.

ancak hgs bence daha iyi bir sistem uzun vadede.

bu sistemi de aselsan yapsaydı duygularım iyi olacaktı. ama değil.

araştırın bakalım kim?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...