İçeriğe Yönlendir

Akü Kutup Başı Sökülürse Neler Değişir?

Fatih Bayram

Recommended Posts

Fatih Bayram
Yolda kalibrasyon yapacaksa, gitmeden önce kutup başını tekrar sök ve 40-50 km. benzinde kullandıktan sonra git..

;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
;)

Boşa uğraşma, senin lpg'cinin böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum... ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Boşa uğraşma, senin lpg'cinin böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum... :D

Adam beni görünce,kedinin köpek görünceki psikolojisine giriyor resmen :lol2:

O da bıktı ama,benden kurtuluş yok :good1:

Yakında paramı geri verirse şaşırmam :lol2:

Hafta içi gel dedi ama :good1:

Moderatörümüz Mehmet abi yolda kalibrasyon yaptırsın dedi diycem :):p:good1:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Moderatörümüz Mehmet abi yolda kalibrasyon yaptırsın dedi diycem :lol2: :lol2: :)

Ama yapmaz dediğinide söyle :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sen ustanın yanında emmiyi ara ver telefonu ustaya ; bak bakalım o usta ; arıza lambasını birdaha yaktırıyormu :D

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Sen ustanın yanında emmiyi ara ver telefonu ustaya ; bak bakalım o usta ; arıza lambasını birdaha yaktırıyormu :)

:D :lol2: :lol2: :p

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Eğer sisteminiz garantili ise başka bir servisine gidin olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Eğer sisteminiz garantili ise başka bir servisine gidin olmaz mı?

Başka servis yok sanırım bulunduğu bölgede :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Biri şimdi yazar çıkan kodları.

Bi hata var anladığım kadarıyla, zaten motor ışığı yanıyorsa mutlaka hata vermeli, gerekirse her ekranı sırasıyla fotolayıp buraya koyun, herkes görsün.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bi hata var anladığım kadarıyla, zaten motor ışığı yanıyorsa mutlaka hata vermeli, gerekirse her ekranı sırasıyla fotolayıp buraya koyun, herkes görsün.

Her ekran derken 30- 40 tane fotoğraf yapar :lol2:

Lpg ustasını ikna etmek daha kolay :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Her ekran derken 30- 40 tane fotoğraf yapar :lol2:

Lpg ustasını ikna etmek daha kolay :D

Bu usta ikna edilemeyecek bi kapasitede galiba :lol2:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bu usta ikna edilemeyecek bi kapasitede galiba :lol2:

Eninde sonunda doğru yolu bulacak ; yıkacak içindeki bütün lpgli Fordların arıza lambası yanar önyargısını :D

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
(düzenlendi)

Fatih bey,

Sizin menuden aldığınız arıza kodunun 'P' ile başlaması lazım. Muhtemelen lambda dan dolayı fakir karışım verecek zaten.

Bu devre yanıltıcı hikayesinden de korkmanıza gerek yok. Ben benim eski focus dahil 2005 yılından bu yana kullanıyorum. Katalizör olmadığı için kullanmaktayım. Devre yanıltıcıyı çıkarırsam katalizör olmadığı için araç 1 gün içinde 'fakir karışım' arızası veriyor. Takıp resetlediğim zaman bir problem yok. Sonuçta 6 yıldır hiç problem yaşamadan ve katalizör olmadan kullanmaktayım

tarihinde Tun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Daha durrr bu başlangıç ben dimedimmi size araba sapıtıyorrr.Sonuçta dediğim çıktı.Bu arada dün diyarbakırda canlar opel servisine gittim.Arkadaşın opel merivasının aküsünü besleme ünitesine bağlayıp öyle değiştirdiler bilginize. :good1::flowers:

2002 yılından beri ford kullanıyorum, tabi dizelini hiç araza lambası yanmadı çünkü lambayı sökmüştüm :) 2005 model ford focus umda BRC sıralı sistem vardı sadece uzunyolda bir kere yandı o da ucuz bir yerden gaz aldım benim suçumdu, 2011 ford focusumda henüz yanmadı çünkü izin alıp ucuz gaz satan yerleri keşfedemedim henüz :)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Başka servis yok sanırım bulunduğu bölgede :flowers:

Var varda ben benim ustaya yaptırmak istiyorum :D

Ben Karasu'dayım,Sakarya merkezde var,

Memleket Bolu,orda da var...

Kafayı benim ustaya taktım herhalde :)

Lamda sensörü arızası veriyordu en son :good1:

Sizlerden öğrendiğim Gauge olayını bugün yaptım,5.bölümde arıza bölümüne girdim.

Fakat bölümler arasındaki 5.bölümden 6.bölüme geçiş arasında farklı şeyler çıktı.

dt 506R, sonra n0nE(arıza yok)anlamına geliyormuş,forumda incelediğim kadarıyla,hanımı bugün (hamilelik)kontrole götürdüm,detaylı vakit bulamadım.

Daha sonra E01 çıktı :good1:

Her ekran derken 30- 40 tane fotoğraf yapar :D

Lpg ustasını ikna etmek daha kolay :lol:

Foto işini beceremiyorum,yapsam aracımın fotolarını atıcam.

Benim ustaya kalibrasyon olayı bitince rica etsem fotoları atar mı ki? :D:unsure::good1:

Bu usta ikna edilemeyecek bi kapasitede galiba :)

Sağolsun ilgileniyor ama,fordlar arıza ışığı yakar konusunda uzlaşamıyoruz :)

Taktığının ertesi günü arıza ışığı yanmıştı,hayırdır deyince kendi kendine söner dedi.

2 yıl 3 aydır sönmedi :D

3.yıla girerken kutlama yapıcaz :D

Eninde sonunda doğru yolu bulacak ; yıkacak içindeki bütün lpgli Fordların arıza lambası yanar önyargısını :lol:

Ben ne dediysem yıkamadım :i-ih:

Bizim kulüpteki arkadaşların arıza ışıkları yanmıyomuş deyince,

Sana kimin akıl verdiği belli oluyor,Bende söndüreyim,

Arıza ışığını lambadan keserim,gerçek arıza oldumu anlamazsın diyo :lol2:

Fatih bey,

Sizin menuden aldığınız arıza kodunun 'P' ile başlaması lazım. Muhtemelen lambda dan dolayı fakir karışım verecek zaten.

Bu devre yanıltıcı hikayesinden de korkmanıza gerek yok. Ben benim eski focus dahil 2005 yılından bu yana kullanıyorum. Katalizör olmadığı için kullanmaktayım. Devre yanıltıcıyı çıkarırsam katalizör olmadığı için araç 1 gün içinde 'fakir karışım' arızası veriyor. Takıp resetlediğim zaman bir problem yok. Sonuçta 6 yıldır hiç problem yaşamadan ve katalizör olmadan kullanmaktayım

Tunç bey devre yanıltıcıdan korkmuyorum da,doğru parçayı doğru ustaya taktırmak istiyorum :good1:

Benim usta beyin falan dedi,o takamayacak herhalde.

Bu işi en iyi LPG ciler mi yapar?Yoksa oto elektrikçiler mi?

Birde sizin tavsiye ettiğiniz sensör yanıltıcı,yutdışı menşeeli olunca herhalde bulunmayan kolay kolay yapılamayan bişey sandım :rolleyes:

Tunç ben sizi telefonla bir kere daha rahatsız ederim.

İlgi ve alakanıza sonsuz teşekkürler :good1::flowers: :flowers:

Bu sorun yüzünden Mondiye kıyma derim.Ustaya kıy. :good1:

Oktay bey gerçekten bu iş çok sinir.

Arabanın içine oturuyosun,kontağa anahtarı takarken hiç hoş şeyler hissetmiyorum :D:) :)

Mondiye mümkün mertebe kıymam heralde :good1:

İçimdeki Mercedes aşkı hep depreşiyor ama :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Daha durrr bu başlangıç ben dimedimmi size araba sapıtıyorrr.Sonuçta dediğim çıktı.Bu arada dün diyarbakırda canlar opel servisine gittim.Arkadaşın opel merivasının aküsünü besleme ünitesine bağlayıp öyle değiştirdiler bilginize. :good1::flowers::):):):unsure::good1::) :lol2:

2002 yılından beri ford kullanıyorum, tabi dizelini hiç araza lambası yanmadı çünkü lambayı sökmüştüm :D:D:D:D:D:D:) 2005 model ford focus umda BRC sıralı sistem vardı sadece uzunyolda bir kere yandı o da ucuz bir yerden gaz aldım benim suçumdu, 2011 ford focusumda henüz yanmadı çünkü izin alıp ucuz gaz satan yerleri keşfedemedim henüz :good1::good1::good1::good1::good1::good1: :lol2: :lol2: :flowers::flowers::i-ih::rolleyes: :lol: :lol:

Yok yok Şahin bey,bu sorun kutup başı ile ilgili değil.

Lamda sensörü arızası nedeniyle ateşleme probleminin tespitini yapabilmek için yapılan işlemler :good1:

Gazı olağanüstü durum olmadıktan sonra P.O. nden alırım.Menzil olarakta en uzun p.o. milangaz :good1:

Benim Mondi P.O. ni seviyor...

Yorum bağlantısı
Emre Aytan

Fatih Bey,

Halen sanayide işiniz bitmedi mi? En son ford ka bujilerinden muzdariptiniz...

Bence sizin aracınızda nazar var. Başka da birşey gelmiyor aklıma.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Fatih Bey,

Halen sanayide işiniz bitmedi mi? En son ford ka bujilerinden muzdariptiniz...

Bence sizin aracınızda nazar var. Başka da birşey gelmiyor aklıma.

Merhaba Emre,

Ford Ka bujilerinden kurtuldum :)

Nerde dandik usta var,Karasu'dan Sakarya'ya gelip elimle koymuş gibi buluyorum :flowers:

Yalnız o bujiler mondeonunmuş.

Fakat daha kısa ömürlüymüş.Doğrusu Platinyumlu olanmış,o gün değiştirdim.

Haa o ustada biraz tırtıkladı bizi.Bujiyi söküp takmaya 20 tl.aldı.Buji fiyatı hariç :rolleyes:

Triger kayışını ne zaman değiştin deyince,eyvah dedim ama iş işten geçmişti :fiuw:(Zincirli mondiler)

Senin tavsiye edebileceğin Sakarya'da sadece forda bakan nitelikli usta var mı? :D:unknw:

Görüşürüz.Karasu'ya yolun düşerse uğra :flowers:

Yorum bağlantısı
Emre Aytan
Merhaba Emre,

Ford Ka bujilerinden kurtuldum :flowers:

Nerde dandik usta var,Karasu'dan Sakarya'ya gelip elimle koymuş gibi buluyorum :)

Yalnız o bujiler mondeonunmuş.

Fakat daha kısa ömürlüymüş.Doğrusu Platinyumlu olanmış,o gün değiştirdim.

Haa o ustada biraz tırtıkladı bizi.Bujiyi söküp takmaya 20 tl.aldı.Buji fiyatı hariç :rolleyes:

Triger kayışını ne zaman değiştin deyince,eyvah dedim ama iş işten geçmişti :)(Zincirli mondiler)

Senin tavsiye edebileceğin Sakarya'da sadece forda bakan nitelikli usta var mı? :):unknw:

Görüşürüz.Karasu'ya yolun düşerse uğra :)

Fatih seninki şanssızlık değil kesinlikle. Sakarya'da dandik ustaya denk gelmek son derece normal.

Civata sökmeyi öğrenen dükkan açmış. MEşhur köfteci tabelası misali kendilerinede hiç çekinmeden usta sıfatını bedavandan yapıştırıveriyor.

Şaka maka 20 tl buji değişimi nedir öyle yahu... Fındıkçının yarım günlük yövmiyesi hesabı, seni o gün dükkana ortak etmiş resmen. Ayıp, cidden ayıp.

O gün görüştüğümüz yer yani ikiler oto beni aynı sanayide uzman teknik diye bir yere yönlendirmişti.

Kadir Usta, usta mı usta hani. Birde kalfası var Sinan. Birbirlerini aratmazlar.

İkiside çok değerli kişiler. Ben sorunum olduğunda direkt oradayım. En azından Allah korkulu insanlar.

Müşteriyi kek yerine koymak gibi iş ahlakları kesinlikle yok. Bir de orayı dene istersen.

Karasu'ya yolum düşerse de muahakkak haberin olur. Çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Sensörün altına bir somun ekleyip sensörü uzaklaştırıyorlar.Benim araçta yaptılar işe yaramadı :D İşe yaramazsa gel az daha somun atalım dediler.Bana yapan usta işe yaramazmış gibi geldi gitmedim :dance3:

Şuan durum nedir?

Kimler yapıyor bu işleri?

Herhangi zararı var mı ECU'ya falan araştırdın mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...