İçeriğe Yönlendir

195 60 15 Yerine 185 60 15 Lastik

Yunus Çözgen

Recommended Posts

Yunus Çözgen

arkadaşlar 2004 model focus comfort aracıma gha(ciha) 15 inç çelik jantı buldum ve taktım. asıl ölçüsü 185-65-14 idi. bende jantları 15 inç yaparak 195-60-15 lastik taktırmak istesemde şimdilik bütçe uygun olmadığı için onun yerine elimde olan 185-60-15 lastikleri taktırdım. sizce bir sorun olurmu.

çünkü orjinal lastik ebatları ; comfort modelinde 185-65-14

colection ve chalarda 195-60-15 kullanılıyor. lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Sonuçta jant ebatınızı büyütüp lastik ebatınızı küçültmüşsünüz, benim daha önceki 2005Focus SW aracımın ön lastikleri 185 65 14 dü arkalar 195 65 14 dü. benim ankaradaki ustam araba daha iyi hızlanır rüzgarıda altına fazla almaz daha iyi demişti.Hak baki oldu lastiklerim eskidi dördünüde 195 taktırdım ama 185 deki performansı yakalayamadım. :blush::wub::)

Yorum bağlantısı
Yunus Çözgen
çok az yol tutuş zafiyeti olabilir.

yaklaşık biryıl kadar sonra 195-60-15 ebatlarına lastik alınca geçecem. bu arada değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. açıkcası kaygılanmıştım. sorun olabileceğini düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Fatih Ardıç

taktıgınız lastigin aracın beynine girilmesi gerekir klm. saati ve motorun dogru çalışması için size hayırlı sürüşler dilerim

Yorum bağlantısı
Yunus Çözgen
taktıgınız lastigin aracın beynine girilmesi gerekir klm. saati ve motorun dogru çalışması için size hayırlı sürüşler dilerim

bu durum ilginç ilkez duydum, peki bunun için servisemi gitmek lazım.

Yorum bağlantısı
Yunus Çözgen
Yunus bey yukarıdaki mesajımda yazdığım gibi arada sadece 1 km gibi bir fark olacağından dolayı,herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur,gönül rahatlığıyla aracınızı kullanmaya devam edin...

peki onur hocam mesala ilerde 195-60-15 takacağım. ozaman bir işlem yapmam gerekir mi. eğer gerkiyorsa servistemi sadece yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

185 65 14 den 195 60 15 e geçinde %3 lük kadran hatası olacak. 100 km gittiğinizde 97 km göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Yunus Çözgen
185 65 14 den 195 60 15 e geçinde %3 lük kadran hatası olacak. 100 km gittiğinizde 97 km göreceksiniz.

mustafa hocam peki 2004 focus colection ve chalarda orjinal ebat olarak 195-60-15 kullanılıyor. sizin bahsettiğiniz kadran hatasını niye veriyor

Yorum bağlantısı
Yunus Çözgen
Focus 1 Ghia nın orjinal lastik ebatı 195/55/15 tir. Daha sonra Türkiye de ince diye ve pahalı diye otosan 60 yanak taktı. Kısacası orjinal focus 1 ebatı 195/55/15 tır.

Kadran hatasını düzeltmek için ise servise WDS i bağlatıp lastik ebatları Ecu ya yazdırın.

Can bey teşekkür ederim. öğrenmek için soruyorum peki fiyat konusunda bilginiz var mı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
mustafa hocam peki 2004 focus colection ve chalarda orjinal ebat olarak 195-60-15 kullanılıyor. sizin bahsettiğiniz kadran hatasını niye veriyor

onların kadranı ona göre ayarlı diye tahmin ediyorum.

Focus 1 Ghia nın orjinal lastik ebatı 195/55/15 tir. Daha sonra Türkiye de ince diye ve pahalı diye otosan 60 yanak taktı. Kısacası orjinal focus 1 ebatı 195/55/15 tır.

Kadran hatasını düzeltmek için ise servise WDS i bağlatıp lastik ebatları Ecu ya yazdırın.

195 60 15" de ara ebat diye geçiyor ondan kaliteli markalarda haybeya fazladan 20-30 lira veriyoruz lastik başına. hatta kime sorsam 205 55 16 bizim lastiklerden daha ucuz :unsure2: 55 yanak stokta tutan bulamadım izmitte. sipariş vs verilmesi lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...